sina039

New Member
لایک ها
35
سلام . مي خواستم چيزايي كه هميشه مي خواستم بگمش رو بگم كه يكم سبك شم . نمي دونم. شايد اين بحث زياد جالب نباشه . اما مطمئنم كه حرف خيلي ها هستش !!!! از استاد خلينا مي خواستم كه اينو به باشگاه بگن . اونايي كه اون بالا نشستند اصلاً نمي دونند دارند چي مي كنند . به خدا با كم كردن وقت آزمون به نتيجشون نميرسن !!!! مي خوان جلوي پس رفت شيمي ايران تو جهان رو مثلاً بگيرن . به خدا كم كردن وقت دانش آموز قوي رو از خوب تشخيص نميده ! با اين سؤالاي سطح پايين . وقتي وقت كم ميشه در واقع دارن خلاقيت رو كم مي كنن . دارن مي كنندش مثل كنكور !!!!!!!!!!!!!!!! آخه مگه كنكوره كه اين طور كردنش !!!!‌ داره يه طوري ميشه كه آدم گرايش پيدا كنه به 4 تا نكته كه وقتش نپره !!!! البته من تستي 90 % زدم . اما تشريحي وقت كم اوردم ! كم كردن وقت و سخت كردن سوالا هر دوشون آزمون سخت مي كنن . با اين تفاوت كه با كم كردن وقت و در عوض دادن سوالاي ساده خيلي از قوي ها خذف مي شن . خيلي ها به حقشون نمي رسن !!!! خيلي ها كه ضعيف ترن از اونايي كه قوي ترن بهتر ميشن . اما وقتي 10 تا سوال سخت بدن در عوض وقت مناسب بدند فقط اون قويه حل ميكنه !!! يه فرقي هم بين دانش آموز المپيادي با كنكوري معلوم ميشه !المپياد رياضي 6 تا سواله 9 ساعت وقت !!!‌كامپيوتر هم مثله اينه ! قربونه المپياد شيمي برم. عشقه منه . اما چي ميشه اگه بيان سوالاي سخته شيمي آلي و تجزيه و شيمي فيزيك و ... بدن كه اوني كه واقعاً قويه حل كنه !!!! من نمي گم قوي ام . اما ميگم با اين كار حق به حق دار مي رسه .سواده آدم معلوم ميشه . چرا دانش آموزاي سال دوم دبيرستان نمي تونن مرحله 2 به صورت آزمايشي شركت كنن ؟؟؟؟؟؟؟ بيان 30 نفر سال دوم هم انتخاب كنن اما خارج از سهميه سال سوم ها . كه يه تجربه به دست بيارن . فقط يه تقدير ازشون بشه . تو دوره هم شركت نكنن . چرا اينقدر سوالاي پارسال رو آسون ميدن ؟‌!!!!! با وقت خيلي خيلي زياد !!!! كه 93 % قبول نشه !!!!!!! هر كي حرف هامو قبول دتره بگه . ممنون .

[hr:07bb41706b]
اضافه شده توسط خلينا:
با توجه به اعتراضاتي كه به نحوه‌ي برگزاري، نوع سوالات، زمان آزمون و... وجود دارد، از شما دوستان عزيز خواهشمندم تا در اين تاپيك به بيان منطقي موضوعات و موردهاي اشكال بپردازيد تا به اطلاع مديران باشگاه و مسئولان المپياد شيمي برسانم . :idea:
لازم به ذكر است كه از بيان اشكالات درسي پرهيزشود (تاپيك جداگانه‌اي براي اين موضوع وجود دارد) 8O

لایک ها
0
من با سينا موافقم اما : همیشه برای دلسرد شدن زود است
ادامه دادن را ادامه دهید :D

لایک ها
0
اوضاع و شرایط زندگی انسان را نمی سازد بلکه نقاط ضعف و قوت او را اشکار می سازد

اگر چه دنیا پر از رنج است
پر از راه های غلبه بر ان رنج ها نیز هست

انچه در پشت سر ما و انچه پیش روی ما است
در قیاس با انچه در درون ما است ناچیز است

هر شکست لااقل این فایده را دارد که انسان یکی از راههایی را که
به شکست منتهی می شود را می شناسدفصل شکست بهترین زمان برای کاشتن بذر موفقیت است همیشه برای دلسرد شدن زود است
ادامه دادن را ادامه دهید

sina039

New Member
لایک ها
35
المپيادي اي كه مدال نمي گيره هم همواره موفق است . اما يه سرس چيز ها هم بايد قبول كرد . وضع المپياد شيمي كشور خيلي بده !!!

saharnaz

New Member
لایک ها
0
بدترين حالت اينه كه به خاطر استرس وقت سوال اسونو از دست بدي

arash_thr

New Member
لایک ها
1
سوال ها چه سخت چه آسون به نظرم قشنگ نبودن . مهم اینه که آدم از انجام یه کاری لذت ببره و من از حل این سوالات اون قدری که انتظار داشتم لذت نبردم . حالا این موضوع یا به خاطر خود سوالات بود یا به خاطر زمانی که گذاشته بودن .
آقایون محترم وقتی می خواید درصد بیاد پایین سوالا رو سختر کنید نه این که زمان رو بیارید در حد کنکور . والا من که حس میکردم دارم کنکور میدم نه امتحان مرحله دو المپیاد شیمی .

باید حدس میزدم به افتخار انرژی هسته ای و چنین موضوعاتی یه سوالی راجع بهش بدن ولی دیگه نه به این وضع ، تازه اونم دو تا سوال . جدای از خود سوال مشکل بیشتر سر صورت سوال بود . تو اون وقت کمی که ما داشتیم حالا باید نحوه کار سانتریفیوژ ها رو هم میخوندم ، در حالی که چندان ارتباطی به سوال هم نداشت . با اون همه مسایل پرتی که تو سوال بود الان میتونم تو خونمون یه راکتور بسازم . عوض اینکه سوال المپیاد رو ساده ، روان و بدون حاشیه بدن اینطوریش کرده بودن .

سوما آقا جون اون فرمه که صفحه اول تشریحی ها بود دیگه چی بود ، به خدا من از بس حول شده بودم شماره تلفن خونمون رو قاطی کرده بودم حالا باید اون فرمه رو پر میکردم . حداقل میذاشتین آخر سر که سوالات رو تحویل دادیم .

در هر حال امسال سال تغییر بود و ما اولین کسانی بودیم که موج این تغییر دامنون رو گرفت . فقط امیدوارم این موج کسی رو زمینگیر نکنه .

همگی موفق باشید . :D

milad_2oo8

New Member
لایک ها
0
سلام....

همه حق دارن 80 دقيقه براي 50 تست عاليه ولي خوب نه توي اين امتحان نه اين امتحاني كه براش ماه ها شبانه روز زحمت كشيديم مسلمه تا بيايم با اين امتحان خودمونو وقف بديم يكم به خودمون بيايم طول ميكشه آخه اينجوري كه نميشه.

سوالاي سختو هم گذاشتن اولش كه خوب گند بزنن به اعصاب آدم...

امسال شانس ما بود كه همه جوره موشه آزمايشگاهي شيم رومون آزمايش كنن

نميدونم شايد يكم تعداد افراد دوره رو بيشتر كنن يه جوري افرادي كه لياقت بودن داشتن ولي توي اين وضع قبول نميشن رو گلچين كنن.افراد دوره روو بكنن 50 تا كي قبول داره حرفمو؟

سوال هاي امسال خيلي خوب بود بهتر از هرسال چي شد كه وقتو انقدر كم كردن خدا ميدونه...

ختي اگه 10دقيقه اضافه بود چقدر خوب ميشد....

Rostami

New Member
لایک ها
15
من كه موافقم

mohsen_oooo

New Member
لایک ها
0
آخه امسال سال نو آوري و شكوفاييه ديگّه :? :? :?
خدا كنه همين جوري باشه :( :(

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
بچه ها من باهاتون زياد موافق نيستم ... درسته كه اين وضعيت به ضرر كسايي كه زياد خوندن ولي بهتره كه آدم به فكر ديگرانم باشه كي مي دونه شايد الان يكي تو يكي ازروستاهاي ايران هزاران بار اه مي كشه كه كاش گوشه اي از امكانات مارو داشت ... درسته كه امكانات ما در مقابل امكانات تهران وحتي بقيه كشورا در حد صفر مطلقه ولي اونا حتي اونم ندارن بهتره قبول كنيم كه اين سوالا به نفع اونه لااقل مي تونه اميد داشته باشه كه با تسلط صددرصد رو كتاباي درسي شانس قبولي داره اين شكلي وقتي عكس المپيادي ها رو مي بيني باچشاي پر اشك ودل پر از حسرت بهشون نگاه نمي كنه.. اون اگه دربياد سه ماه وقت داره كه خودشو به ديگرون برسونه بعدشم يه سال وقت داره كه برا ايران مدال بياره امااگه سوالارو سخت كنن يابيان از شيمي فيزيك و تجزيه و .. سوال بدن يه ذره اميدي رو هم كه داره ازدست ميده باور كنين من با يه همچين ادمايي برخورد داشتم كسايي كه وقتي براشون از المپياد مي گي جز گريه كردن كار ديگه اي نمي تونن بكن البته من با كم كردن وقت اصلا موافق نيستم ولي سخت تر كردن سوالا هم راه حل اين مشكل نيست بايد به فكر يه راه ديگه بود من خودمم زياد خوب ندادم يعني گند زدم اما اميددارم اگه خدا بخواد هيچي نمي تونه جلو ي در اومدنمو بگيره اميدوارم همتون موفق باشين :p

sina039

New Member
لایک ها
35
اگه بدونيد واسه يه كلاس ساده 3 نفري 100 كيلومتر راه مي رفتيم اون وقت همه مي دونن كه شهر ما هم از اون روستاي محروم چيزي زياد تر نداره !!!! شايد در حد مرحله 2 شهرمون خوب باشه اما پيشرفته اصلاْ خوب نيست . اما به عشق شيمي پيشرفته رو هم 3 تايي با هم خونديم. پس اگه كسي بخواد مي تونه . حتي اگه محروم باشه . به خودباوري اگه كسي برسه بقيه چيزا حل ميشه ! از تمام كساني كه كمكم كردن ممنونم .

sina039

New Member
لایک ها
35
اگه بدونيد واسه يه كلاس ساده 3 نفري 100 كيلومتر راه مي رفتيم اون وقت همه مي دونن كه شهر ما هم از اون روستاي محروم چيزي زياد تر نداره !!!! شايد در حد مرحله 2 شهرمون خوب باشه اما پيشرفته اصلاْ خوب نيست . اما به عشق شيمي پيشرفته رو هم 3 تايي با هم خونديم. پس اگه كسي بخواد مي تونه . حتي اگه محروم باشه . به خودباوري اگه كسي برسه بقيه چيزا حل ميشه ! از تمام كساني كه كمكم كردن ممنونم .

artadokht

New Member
لایک ها
47
سلام
بچه ها من يه جورايي باهاتون موافقم و يه جورايي مخالف
از اين نظر كه سوالا نبايد اين قدر آسون باشه كاملا موافقم ولي وقت كم اون قدر هم بد نيست كسايي مي تونن تو وقت كم خوب بزنن كه تسلط بيشتري به مطالب دارن سطح علمي فقط به اين نيست كه اطلاعات دانشگاهي داشته باشي و تند مطالب قلنبه بلغور كني تسلط داشتن رو مطالب هم خيلي مهمه به هر حال المپياد هم يه مسابقه است و تو مسابقه هم كسي برنده مي شه كه سرعت عمل خوبي داشته باشه ولي قبول دارم كه سطح مرحله دوم المپياد شيمي خيلي پايينه حتي سطح دوره اش هم خوب نيست اصلا با هم هماهنگي ندارن به نظر من بايد سطح سوالاي تستي مرحله ي دوم خيلي بهتر باشه نه اين كه مباحث دانشگاهي رو ازمون بخوان كه فقط به نفع بچه هاي شهراي بزرگ باشه بايد سوالا عمقي تر و ابتكاري تر باشه نه اين كه آسون باشه ولي خيلي از بچه هاي قوي به خاطر يه بي دقتي بيفتن و نه اون قدر سطح بالا كه بچه هاي بااستعداد ولي بي امكانات از قبولي در المپياد محروم بشن در هر صورت سيستم المپياد تو ايران خيلي بد شده طوري شده كه فقط بچه هاي تهران و شهراي بزرگ مي تونن تو اين راه موفق شن شما نتايج ايرانو تو المپياداي جهاني ببينين دوره هاي اول ايران يا اول بوده يا دوم و سوم ولي حالا چي : يازدهم و هشتم و... فكر مي كنين چرا اين جوري شده براي اين كه مبناي قبولي در المپياد در ايران امكانات و سوادي شده كهبر اثر خرخوني بدست مياد نه هوش استعداد واقعي .............

Rostami

New Member
لایک ها
15
اصلا چرا شرايط رو از قبل اعلام نميكنند آخه اين چه وضعشه من از يه شهري ميام كه فقط با 100هزار نفر جمعيت 13نفر قبولي داده (شهربابك)و بقيه استان (كرمان )6 نفر حالا اين درسته كه چون مركز استان كه با ما رابطه ي خوبي نداره!!!بياد وشرايط امتحان رو براي ما سر جلسه سخت كنه و در عين نا باوري ما نماينده باشگاه هم از همكاري با اين نامرد ها ذره اي دريغ نكر آخه اين انطافه وقتي 25 دقيقه تا پايان امتحان وقته به همه بگن 10دقيقه وقت دارين و همه چيز رو بريزن بهم (سوالا كه به اندازه كافي مرد دار بودن ) حالا ما 13 نفر كه توي شهرمون حتي كتاب مورتيمر گير نمياد حرفمون رو بايد كجا بزنيم آقاي خلينا چرا باشگاه بايد با يه مشت آدم سست عنصر براي از ميون برداشتن دانش آموزايي كه كلي زحمت كشيدن همكاري كنه
يكي جواب منو بده

saharnaz

New Member
لایک ها
0
ببين اقاي رستمي سختگيري سر جلسه هيچ ربطي به كرمان نداشت! اين اوضاع واسه ماهم كه از خود كرمان بوديم اجرا شدن پس نگيد كرمان با شما مشكل داره كه به هممون استرس وارد شد اون اقاهم از باشگاه اومده بود و اذيت ميكرد.

sina039

New Member
لایک ها
35
mage sakht kardane soala be manie dadanbe soalaye daneshgahie !!! mitoone bashe . ama manzoor ine ke ye soalayi bedan ke adam nemoonasho 1000 ja hal nakarde bashe ke hefzi hal konan !!!!

snowgirl

New Member
لایک ها
0
به نظر من باشگاه بايد هدفشو از برگزاري المپياد شيمي مشخص كنه شايد ما راهو اشتباه انتخاب كرديم اتفقا به نظر من تو المپياد زمان نبايد نقش داشته باشه چون خلاقت از بين ميبره بايد دنبال كسايي باشن كه مطالب سخت خودشون ميتونن بخونن و درك كنن نه كسايي كه سرعت عمل بيشتري دارن يا يا ميتونن سوالاي تكراري بهتر جواب بدن برا اين جور آدما تو كنكور ميدون هست ولي انگار برا گروه دوم كه هميشه با تكيه به خودشون كار كردن ديگه جايي نيست.

mohsen_oooo

New Member
لایک ها
0
منم موافقم به نظرم مشه ظرفيت امسال رو افزايش داد حداقل تا 50نفر

artadokht

New Member
لایک ها
47
خوب منم با سوال تكراري دادن مخالفم تازه خودم هم كه اصلا حافظه ي خوبي ندارم و نمي تونم از حفظ جوابو بزنم ولي ميگم سوال بايد جديد و ابتكاري باشه و سخت و جواب دادنش به آي كيو طرف بستگي داشته باشه نه به حفظياتش ولي خوب قبول كنين كه سوال تستي بايد وقتش كم باشه نه مثل سال هاي پيش كه به قول خودتون با 93 درصد قبول نمي شدن ولي اگه وقت زياد مي خواين بايد سوالاسخت و وقت گير و صد البته تشريحي باشه

shabnam

New Member
لایک ها
0
اصلا امسال خيلي افتضاح بود اول توي تذكرات نوشته كه هر پاسخ درست 3 نمره ي مثبت دارد وخنده دار اينجاست كه يه سري سوال چرت مثل 6 با سوالهايي كه محاسباتين يه امتياز داره وقتشم خيلي كم بود اينم مثل مرحله اولشه كه 50دقيقه وقتش رو كم كرده بودن
خلاصه خدا همشونو شفا بده :wink: :D

بالا