Mojtaba044

New Member
لایک ها
3
دستت درد نکنه اقا سینا. هر چی تو دل من هم مونده بود گفتی. با کم کردن وقت فقط خلاقیت و قدرت تفکر روی سوال ها رو از بچه ها گرفتن. من حتی نرسیدم چند تا از سوال های پیش پا افتاده مثل اون که در مورد نقطه ی هیدروکربن ها بود رو بخونم... در صورتی که اگر فقط 10 دقیقه بیشتر وقت بود الان حد اقل یه امیدی واسه قبولی داشتم. با این کارشون با سرنوشت خیلی ها بازی کردن... اقای خلینا لطفا حرفهای ما رو به گوش اون بالایی ها برسونین... از ما که دیگه گذشت. لا اقل بچه های سال های بعد مثل ما نشن... نماینده ی باشگاه هم که انگار از دماغ فیل افتاده بود. خدا ازش نگذره که این جوری با سرنوشتمون بازی کرد...

arash_thr

New Member
لایک ها
1
به hcaebbb : کسی که میخواد با تسلط صد درصد روی کتاب چشمان گریان خودش رو تسکین بده میتونه بره سراغ کنکور و شانس مسلما بیشتره خودش رو در اونجا امتحان کنه . متاسفانه باید قبول کرد که شانسی که یه نفر در مراکز استان ها داره ( با توجه به دسترسی بیشتر به کتاب های مختلف و اساتید مجرب تر ) خیلی بیشتر از افراد دیگر است ، هرچند که مسلما وجود دارند افرادی که اگر شرایط مناسب براشون مهیا بشه میتونند خیلی جلو بزنن . حالا من که اینطور میگم فکر نکنید که حالا منی که تو تهران زندگی میکنم شرایط برام کاملا مهیاست . کسی به ما شیمی 3 رو درس میداد که فرق آنتالپی تشکیل Cl گاز با Cl2 گاز رو تشخیص نمیداد . همینه که نصف اسامی لیست میشه برای منطقه 6 ها .
ثانیا شما میگید به ضرر افرادی که زیاد خوندن ! آیا این حرف شما منطقیه ؟ یعنی شما میگی اونی که کمتر خونده و کمتر زحمت کشیده و حالا به خاطر یه سری مسایل فرعی که در امتحانات پیش اومده شانس موفقیتش از کسی واقعا زحمت ها به خودش داده و کلی بیخوابی رو تحمل کرده بیشتر شده ، حالا باید خودش رو برنده اصلی بدونه ؟
در ضمن شما داری میگی المپیاد ... نمیگی کنکور ، نمیگی امتحان نهایی ، میگی المپیاد . المپیاد هم باید جایی باشه که بهترین ها بهش برسند ، نه سریعترین ها . قصد انکار هوش و استعداد افرادی که در مناطق محرومتر زندگی میکنند را به هیچ وجه ندارم ، قبول هم دارم که شرایط برای آنها و ما یکسان نیست ، ولی رسیدگی و دلسوزی به وضعیت آنها وظیفه مسوولین است و نه ما . پس بهترین کاری که ما میتونیم بکنیم اینه که تمام زحمتمون رو بکشیم و امیدوار باشیم با از بین رفتن حواشی حق به حق دار واقعی برسه .

به artadokht : به نظر شما آدم چه وقت رو یه مساله تسلط داره ؟ وقتی نمونه های زیادی مثل اون رو حل کرده باشه و این کلا با نفس المپیاد تناقض داره . یه سوال خوب المپیادی اونه که شما هیچ وقت نتونید یه نمونه مثل اون رو در هیچ کتابی پیدا کنید . یه فرد باهوش ، نابغه یا یه المپیادی واقعی زمانی واقعا معلوم میشه که وقتی شما یه سوال جدید بزاری جلوش و بگی حل کن ، اون بتونه با یه کم کلنجار رفتن با سوال اون رو حل کنه که البته این کلنجار رفتن با سوالات جون دار نیازمند وقته . حل کردن سوالاتی که شما قبلا صد دفعه نمونش رو حل کردید ، الان کاملا روشون تسلط دارید و با یه نگاه جوابش رو میدید هنر نیست !

شما اینطور فکر نمیکنید ؟ :)

artadokht

New Member
لایک ها
47
خوب من هم گفتم سوال بايد سخت وابتكاري باشه يعني مثل المپياد رياضي نه اينكه 50 تا سوال تستي چرت و پرت بدن با 150 دقيقه وقت خوب اون وقت آدم بايد سر جلسه بخوابه
به نظر من اگه بخوايم اين جوري بهش نگاه كنيم كلا سيستم المپياد شيمي غلطه و بايد سوالات تستي برداشته بشه

mohsen_oooo

New Member
لایک ها
0
بايد سوال تشريحي باشه اما نه اين سوالاتي كه امسال دادن

امسال سوالات تستي رو نسبت به زمانش اينقدر بد دادن كه خيليا مثل من براي سوالات تشريحي به اين آسوني ريختن بهم

artadokht

New Member
لایک ها
47
ببينم آقا mohsen_oooo يه سوال بي ربط : شما جدي محل سكونتت آلمانه ؟؟!!!!! 8O

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
اقايarash_shr نه شماونه من ونه هيچ كس ديگه حق نداره بگه كه المپياد فقط برا كساييه كه تو تهران ويا نمي دونم تو شهرهاي بزرگ زندگي ميكننه واوني كه تو يه جاي فاقد امكانات زندگي ميكنه بايد بره سراغ امتحان نهايي وكنكور .. اينكه ادم تو يه شهر پرامكانات باشه وبعد بگه من المپياديم اصلا هنر نيست كاريه كه هر كس ديگه اي هم مي تونه بكنه درسته كه الان خيليا امكانات ندارن اما اگه قبول شن سه ماه وقت دارن كه ثابت كنن ازخيلي از ادما بهترن (كه واقعا هم همين طوريه) كسي كه ميشينه شيمي فيزيك وتجزيه والي و.. ميخونه فقط كار خودشو درصورت قبول شدن تودوره اسون كرده واين كاملا خود خواهي كه بگيم المپياد فقط مال ماهايي كه تومراكز استانه زندگي مي كنيم :evil:

milad_2oo8

New Member
لایک ها
0
سلام بچه ها...

ديگه دعوا بسه.مثل اينكه شما هم مثه 12 ساعت پيشه من خدارو فراموش كردين؟؟

هيچ كس نميتونه بگه قبول ميشه يا نه...اين تاپيك واسه نقد المپياد بود نه دعوا...خدا هواي كسي كه بيشتر تلاش كرده داره...

شما نخبه ها بايد الان راه كار بدين كه اوضاع بهتر بشه.يكم اعصاب خودتون رو كنترل كنين اين وضع واسه همه بود ولي دانش پژوهان فكر كنم فهميد كه اشتباه كرد.تحولي در سوال دادن توي المپياد بايد بوجود بياد.تحول در كل نظام المپياد تحول توي نگرش به المپياد تحول به امتياز هاي افراد المپيادي و ...

بياين بفهمونيم به دانش پژوهان كه بايد به حرفمون گوش بده.منطقي استوار و با اراده باشين.هركي تلاش كرده كه همگي كرديم اطمينان داشته باشه كه خدا جوابشو ميده...

خود من خيلي نا اميد بودم ولي يكم به خودم اومدم فهميدم كه من زحمت كشيدم خدا جوابشو ميده كسايي كه منو ميشناختن ميدونن زحمت زياد كشيدم...

بياين فقط اعتراض نكنيم راه كار بديم و بگيم ما هم صاحب نظريم.

سوال بايد مفهومي طرح شه با كلاس و جالب باشه...سوالاي المپياد جهاني رو ببينين استوكيومتري هست ولي زيركانه طرح شده خيليهاشم آسونه و فقط يكم خلاقيت ميخواد.

توي اين امتحان خيلي ها ميتونستن خوب بزنن خيلي عالي ولي چرا اينجوري شد؟چون تمركز.وقت.دقت و مهارتشون توي حل سوال رو از دست دادن و اون بخاطره استرس و گير افتادن توي منجلاب وقت بود.من و هيچ كسه ديگه سر جلسه يك لحظه فكر نميكرديم كه شايد همه مثل من هستن تا يه خورده آروم بگيريم.من تا امروز صبح فكر ميكردم خوابم و المپياد هنوز پيشه رومه ولي تموم شد.

به قول آقاي خلينا المپياد زياد هم مهم نيست مهم اينه كه توي زندكي بتونيم توي ياد همه بذر خوبي رو بكاريم.تاش كنيم و به خدا اطمينان داشته باشيم.هرچه خدا خواهد همون اتفاق ميوفته

sina039

New Member
لایک ها
35
منم موافقم با ميلاد . خدا اگه بخواد اوني كه از همه بدتر هم زده رو قبول مي كنه . واسه من يه همچين اتفاقي افتاده كه موهام هنوز سيخ مي شه وقتي بش فكر مي كنم . واسه بعضي از بچه هاي سايتم تعريف كردم . توكل به خدا . :)

artadokht

New Member
لایک ها
47
منم كاملا با milad_2oo8
موافقم خيلي خوب گفتي آقا ميلاد

kquran

New Member
لایک ها
18
بچه ها هممون خوب مي دونيم كه اشتباهاتمون امسال خيلي الكي بود...والبته قبول دارم كه يه قسمت عمده اش ماله استرس سر جلسه...وقت كم و ... بوده...اما منصف باشين...مطمون باشيد...ما مرد دوره تابستونه نبوديم(انشالله باشيم) آخه خيلي ها از ما بهتر زدن(اونايي رو ميگم كه از كف بالاتر زدن) خدا كنه ما هم توشون باشيم.
جدا ميگم...خيلي آدم ميسوزه ولي ببينيد صبور باشين و خدا رو به خاطر نعمت قبول نشدنتون نو مرحله 2 شكر بگين...
البته آقاي خلينا گفتن كه نقد درسي نكنيد وگرنه بايد مي گفتم كه همون به قول پچه ها كسي كه تسلط شديد به كتاب دبيرستان نداره نمي تونست بفهمه كه الكل نوع 2 به كتون تبديل ميشه

mohsen_oooo

New Member
لایک ها
0
به نظر منم ديگه فكر كردن در موردش بي فايديه :roll: بايد بچسبيم به درس!

به هر حال چه قبول بشيم چه نشيم به نمرات بالاي كلاس سوم نياز داريم

sina039

New Member
لایک ها
35
آره . ديگه بي خيال . يا حق به حق دار مي رسه يا نه ! ديگه فعلن درس . اما كاش استاد خلينا اين اعتراضات رو به باشگاه بگه كه بچه هاي ديگه ضرر نكنن . ممنون :D

chemistery

New Member
لایک ها
0
سلام به همه ي بچه ها.طي تماسي كه با باشگاه داشتم گفتن اگه اعتراضي در مورد سوالا دارين به ما فكس كنيد كه ما تو كميته مطرح كنيم.چون مي خواستم بچه هايي كه توي شهرستان ها هستن هم بتونن از اين فرصت استفاده كنن هر كس خواست به من بگه تا شماره اي كه بايد بهش فكس كنيد رو بهتون بدم.

بالا