نقد و بررسی سوالات نوزدهمین المپیاد شیمی ایران (فقط در اینجا)

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
سلام به شما دوستان المپیادی، خسته نباشید! آرزوی قبولی همه شما را در نوزدهمین المپیاد شیمی ایران دارم :p
اگر ابهام یا مشکلی در سوالات این دوره وجود دارد و مایل هستید با دوستانتان مشورت کنید در این تاپیک سوال مربوطه و جواب احتمالی خود را مطرح کنید و پاسخ بگیرید.

توجه:
- در اعلام سوال حتما صورت سوال ذکر شود.
- دوستانی که پاسخ میدهند حتما از گزینه «نقل قول» در بالای پستی که قرار است به آن جواب دهند استفاده کنند.
- اگر پاسخی به نظرتان خوب بود فقط از دکمه تشکر استفاده کنید تا تاپیک شلوغ نشود و مورد استفاده همه باشد.
- پستهای نامربوط و درد دلها :wink: به سرعت حذف میشود.

mp_student

New Member
لایک ها
0
با عرض سلام در سوال 27 به جای لفظ50µg/m3ازلفظ50g/m3µاستفاده شده است که موجب سردرگمی شده است
واکنش ها عکس نوشته شده است ومعلوم نبود کهH∆واکنش خواسته شده را حساب کنیم یا عکس آن را :(

باتشکر(ابتدا این موضوع را اشتباها در جای مربوط به مشکلات حوزه نوشتم!!!!)

afshin

New Member
لایک ها
71
mp_student گفت
با عرض سلام در سوال 27 به جای لفظ50µg/m3ازلفظ50g/m3µاستفاده شده است که موجب سردرگمی شده است
واکنش ها عکس نوشته شده است ومعلوم نبود کهH∆واکنش خواسته شده را حساب کنیم یا عکس آن را :(

باتشکر(ابتدا این موضوع را اشتباها در جای مربوط به مشکلات حوزه نوشتم!!!!)
من اینقدر عصبانیم که اگه تایپیستو گیر بیارم اونو ....می کنم..

icho09

New Member
لایک ها
0
تایپ سوالات آنقدر اشکال داشت که گاهی اوقات شک داشتیم که آیا منظور طراح سوال همین واکنش بوده یا عکس آن؟و در کل واقعا دفترچه ی سوال سرشار از اشتباه بود :( :( :(

vbokaeian

New Member
لایک ها
2
درسته.در مورد سوال 6 دفترچه 2،من نمی دونم علامت دلتا به معنای مبادله گرماست یا گرم کردن.آخه تا اونجایی که من می دونم برای جداکردن مولکولهای آب تبلور ،باید حرارت بدیم.پس عکسش گرما گیره دیگه...

nassim

New Member
لایک ها
10
vbokaeian گفت
درسته.در مورد سوال 6 دفترچه 2،من نمی دونم علامت دلتا به معنای مبادله گرماست یا گرم کردن.آخه تا اونجایی که من می دونم برای جداکردن مولکولهای آب تبلور ،باید حرارت بدیم.پس عکسش گرما گیره دیگه...
در مورد سوال 6 دفترچه 2 با توجه به اینکه واکنش بر عکس نوشته شده ولی به نظر من گزینه 1 درسته.

vbokaeian

New Member
لایک ها
2
nassim گفت
vbokaeian گفت
در مورد سوال 6 دفترچه 2 با توجه به اینکه واکنش بر عکس نوشته شده ولی به نظر من گزینه 1 درسته.
ممکنه این طور سوالات رو حذف کنن یا برای همه درست بگیرن؟چون قاعدتا اگه همین جهت واکنش مورد نظرشون باشه که تجزیه نمیشه...ازطرفی گرما گیر هم نیست و اگه حهت فلش برگرده درست میشه
خدا روشکر برای سوالات 25 و 57 و...،طرف دوم توی همون صفحه افتاده!
مسخره است!

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
Bacl2+H20.... مگه عکس تجزیه نیست؟پس ترکیب میشه دیگه!؟ :idea:

afshin

New Member
لایک ها
71
افشین

Fiboonatchi گفت
نه عزیزم...راستش منم اول شک کردم........ولی وقتی اوضاع افتضاح
دفترچه رو دیدم ...دو هزاریم افتاد و به نظر من گزینه ی 1 درسته..(با نسیم جون هم عقیدم!)

nassim

New Member
لایک ها
10
Fiboonatchi گفت
منم اول این سوال رو جواب ندادم. ولی بعدا دیدم همه سوالات همین جوریند. بعد گزینه 1 رو زدم. اگه مثل دفترچه بخوای جواب بدی واکنش از نوع ترکیب میشه و به نظرم گرماده است!

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
باید حذف شه :(
من گفتم 1و2 که صد در صد نیست زدم 3
مسخره ها 1 دور بعد از تایپ سوالا رو نگاه نکردن :( :( :( :( :(

afshin

New Member
لایک ها
71
Fiboonatchi گفت
باید حذف شه :(
من گفتم 1و2 که صد در صد نیست زدم 3
مسخره ها 1 دور بعد از تایپ سوالا رو نگاه نکردن :( :( :( :( :(
من می خوام داستان تایپ سوالاتو به اخبار شبانگاهی بدم...شاید رسانه تونست درصد ما رو بالا ببره !!!!!!!!!
سوژه ی جالبیه ..نه؟؟ :lol:

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
یک مایع بیرنگ و ... رو چی زدین؟
از بین ساختار های داده شده چند ایزومر رو چی؟

zebel

New Member
لایک ها
0
ما اون سوال را از معلممون پرسیدیم گفت :محلول یکنواخت
ولی من خودم نظرم رئ غیر یکنواخت بود

zaniar1992

New Member
لایک ها
0
مزخرف بود!!!!! بعده 19 دوره المپیاد برگزار کردن دیگه این همه غلط املایی و چاپی خنده داره!

zebel

New Member
لایک ها
0
آقای خلینا به ما کمک نمی کنند؟

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
zebel گفت
آقای خلینا به ما کمک نمی کنند؟
با سلام به همه،
داریم سوالات را رمز گشایی، پاسخ دهی و تایپ میکنیم. اگر استراحت کنید بعد از اعلام کلید بحث را ادامه میدهیم و یکی یکی سوالات را بررسی خواهید کرد.

بالا