نقش کانال های کلر و hcn در پتانسیل عمل

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428
پاسخ : نقش کانال های کلر و hcn در پتانسیل عمل

هیچی سلامتی!!!!!!!!! ....... بحث به این زیبایی را چه جور یادت رفته بود؟؟؟

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

تقريبا يادم اومد...خب اره اصولا hcn بايد تو گره ها و پوركينژ باشه جطور؟!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

در کتاب signalling in the heart نوشته شده hcn4 در کاردیومیوسایت قبل بیان می شه !!!!!!!!!!!!! چرا ؟؟؟؟؟ اون جا که نیاز به خود تحریکی نیست !!

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

من ديگه گيج شدم.....

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

متاسفانه متنش را نمی تونم بذارم ...... کپی و پیست نمی شه !!!! توی google books بنویس
sa node chloride channel
بعد این کتاب را پیدا کن ..........

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

البته اینم hcn2 بود من نوشتم hcn4 ...............................

تازه لغت primarily را هم استفاده کرده ..........
HCN2 channels are primarily expressed in ventricular cardiomyocytes whereas HCN4 Is predominantly expressed in sa and av node and ventricular conducting system .....​

Homayoon

New Member
لایک ها
192

بچه ها دقت کردین بحث کاملا از سوال اولیه منحرف شده؟!
الان درباره پتانسیل عمل در نورون بحث رو کامل کنید تا به بقیه اش برسیم

نظر من شبیه اولین جواب مسعودِ
من می گم اول فقط کانال کلر بوده ولی یه مشکلی داشته ( شاید کلر رو بیش از حد منتقل می کرده ) و بعد hcn بوجود اومده که کنترل کنه پتانسیل سلول رو

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

بچه ها دقت کردین بحث کاملا از سوال اولیه منحرف شده؟!
الان درباره پتانسیل عمل در نورون بحث رو کامل کنید تا به بقیه اش برسیم

نظر من شبیه اولین جواب مسعودِ
من می گم اول فقط کانال کلر بوده ولی یه مشکلی داشته ( شاید کلر رو بیش از حد منتقل می کرده ) و بعد hcn بوجود اومده که کنترل کنه پتانسیل سلول رو
اخه ما الان دقیقا نمی دونیم این کانال های hcn توی مغز چیکار می کنند؟ ولی نظرت هم جای فکر داره و ایده خوبی می تونه باشه.....

تقريبا يادم اومد...خب اره اصولا hcn بايد تو گره ها و پوركينژ باشه جطور؟!
جواب را پیدا کردم !!!!!!!!!!!!!! خودم کف کردم!
منبع:​
http://www.intechopen.com/books/modern-pacemakers-present-and-future/the-funny-current-in-cardiac-non-pacemaker-cells-functional-role-and-pharmacological-modulation

Despite funny current expression has long been considered restricted to the sinus node and
other regions of the conducting system, i.e. those cells possessing a diastolic depolarization
phase, functional and molecular data collected over the last fifteen years have identified
funny channels in non-pacemaker cardiomyocytes of the heart, namely in atrial and
ventricular myocytes (Cerbai & Mugelli, 2006; Biel et al., 2009). In this cells, the increased
expression of funny current occurring in cardiac diseases (see below), such as in
hypertrophy and failure, has been suggested to contribute to ectopic beat formation and
enhanced electrical activity.
Despite the high interspecies
variability shown by funny channels in the heart, a number of data point to HCN4 and
HCN2 as the most represented isoforms in atrial and ventricular muscle of the majority of
mammals, including humans. In these regions low levels of HCN1 and HCN3 have also
been detected..

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

یه چیز حواسم نبود !! این کانال ها ی کلر را تو گره sa هم داریم (اون جا کفه نداره) پس نقشش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب این سوال را هم پیدا کردم . این هم واقعا با استدلال (حتی یک استدلال ساده) می شه جواب داد. کمی روی ان فکر کنید!

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

جواب این سوال را هم پیدا کردم . این هم واقعا با استدلال (حتی یک استدلال ساده) می شه جواب داد. کمی روی ان فکر کنید!
گره sa بيشترين فركانس رو داره تا ضربان قلب رو بگيره دستش...پس براي فركانس زياد دوره بايد كم باشه كه يكي از راه هاي كاهش دوره زودتر منفي كردن عشاي مثبت شدست كه با ورود كلر اين كار تسريع ميشه!

Homayoon

New Member
لایک ها
192

یه چیز به ذهنم رسید ولی دیگه بررسی نکردم که ببینم درسته یا نه!
: ممنکه کانال کلر که نقش باز دارندگی رو داره برای جلوگیری از تتانی قلب باشه

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

یه چیز به ذهنم رسید ولی دیگه بررسی نکردم که ببینم درسته یا نه!
: ممنکه کانال کلر که نقش باز دارندگی رو داره برای جلوگیری از تتانی قلب باشه
گره sa بيشترين فركانس رو داره تا ضربان قلب رو بگيره دستش...پس براي فركانس زياد دوره بايد كم باشه كه يكي از راه هاي كاهش دوره زودتر منفي كردن عشاي مثبت شدست كه با ورود كلر اين كار تسريع ميشه!
از ایده ی هردوتون خوشم اومد ولی مشکل اینجاست که هر دو دارید با فرض غلط به مسئله نگاه می کنید !!!(سعی کنید پیداش کنید)

Homayoon

New Member
لایک ها
192

از ایده ی هردوتون خوشم اومد ولی مشکل اینجاست که هر دو دارید با فرض غلط به مسئله نگاه می کنید !!!(سعی کنید پیداش کنید)
اون فرض غلط چیه؟!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

گفتم که ! سعی کنید پیداش کنید !!!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

اما چون کسی جواب نداد خودم می گقتم فرض غلط اینه که دارین فرض می کنین کلر فقط می تونه باعث هایپرپلاریزه شدن غشا بشه !!!!!!!!!! این فرض به پتانسیل نرنست سلول بستگی داره و کلر می تونه از سلول خارج و سلول را دپلاریزه کنه . پس در این سلول ها به ویژگی pacemaker ان ها کمک می کند !!

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

اين كه كلر خارج شه يا وارد شه به پتانسيل نرنست كلر و پتانسيل سلول وايسته هست و در اين مورارد تفاوتي بين كارديوسيت و پيس ميكر نيست!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

اين كه كلر خارج شه يا وارد شه به پتانسيل نرنست كلر و پتانسيل سلول وايسته هست و در اين مورارد تفاوتي بين كارديوسيت و پيس ميكر نيست!
بله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

اگه قراره تو پتانسيل خاصي كلر خارج بشه و سلول دپلاريزه بشه اين اتفاق تو سلول معموليم ميتونه بيفته و نميشه به sa تخصيص داد!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

منظورتو الان فهميدم....right

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

حالا یکی جواب این سوال را که من در قسمت قبل پرسیدم نداد ! چرا در قلب هایپرپلاریزاسیون نداریم؟؟

بالا