bgo

New Member
لایک ها
397
سلام خدمت بچه های سایت.

امروز با چند تا از بچه ها تصمیم گرفتیم که یه ذره درباره مرحله دو حرف بزنیم.

اول از همه بگم که اینایی که میگم چیزایی که خودمم از این و اون شنیدم پس چیزی نیست که نظر اصلی کمیته باشه و اگه این جوری بنویسید حتمن نمره تونو میدن فقط یه سری حرفاست که دارم منتقل میکنم.

خب یکی از سوالایی که خیلیا میپرسن اینه که چه جوری بنویسیم و از چیا میتونیم استفاده کنیم.
برای این سوال به نظر من برای مرحله دو زیاد (به یه معنایی اصلن) از اون قضیه های شاخ نیاز نیست استفاده کنید و بیشتر با اون چیزای ابتدایی مساله هاش حل میشه ولی میگن از قضیه های اسم دار و معروف که اثباتشونم زیاد سخت نباشه میشه استفاده کرد. اما درباره چیزای خفنتر مثل انعکاس یا قطب و قطبی یا دیریکله یا چبیشف یا... به احتمال خیلی زیاد سوالی که این جور چیزا بخواد نمیدن تو مرحله دو پس شما اگه از همون اول با ابزارهای ساده تر فک کنید بهتره.
خب درباره این که چه جوری بنویسید هم یکی از معلمامون میگفت شما اول اثباتتونو بنویسید بعد آخر سر اگه وقت اضافه آوردید چیزایی که استفاده کردید رو شماره بزنید آخر اثباتتون ثابت کنید. برای نوشتن اثبات هم وقتی که یه سوالو ثابت کردید اول اینکه همون موقع بنویسید اثباتو، نذارید برای آخر امتحان چون ممکنه که موقع نوشتن بفهمید که اثباتتون غلط بوده اون موقع اگه آخر امتحان باشه خیلی به آدم فشار میاد و روحیه ش کلن از بین میره بعد اصلن ممکنه که اگه بذارید برای آخر اثباتتون یادتون بره. برای نوشتن هم وقتی خواستید بنویسید اول باید چند دقیقه به روند اثبات فکر کنید و این که چه چیزایی رو تو ورقه بنویسید و چیزایی که مینویسید با چه ترتیبی بنویسید که مصحح که داره ورقه تونو می خونه گمراه نشه چون خیلی مهمه که از سوالی که حل کردید نمره کامل رو بگیرید من خیلی آدما رو دیدیم که سوالایی که حل کرده بودن از کف بیشتر بوده ولی چون بد نوشته بودن قبول نشدن. یه کار خوب تو نوشتن اینه که شما اول کار یه روند کلی از اثباتتون رو بنویسید که مصحح کلیت اثباتتونو بفهمه بعد شروع کنید به جزئیات نوشتن تو جزئیات نوشتن هم بهتره که هر چیزی رو که میخواید ثابت کنید اول صورتشو بنویسید بعد اثباتشو که مصحح وقتی داره میخونه با یه مشت اثبات رو به رو نشه که نفهمه کدوم اثبات برای چیه.

یه نکته مهم دیگه چکنویسه وقتی سر جلسه هستید خیلی مهمه که بتونید چکنویستونو تمیز بنویسید و ازش خوب استفاده کنید چون هم ممکنه که تو حوزه زیاد بهتون چکنویس ندن (که البته این اتفاق زیاد پیش نمیاد) هم یه دلیل مهمترش اینه که ممکنه که شما تو چکنویس یه چیزو که ثابت کرده باشید بعد وقتی که میخواید بنویسید اثباتش یادتون نیاد حالا اگه بخواید برید تو اون چک نویس کثیف اینو پیدا کنید فک کنم تا شما پیدا کنید جوابای مرحله دو هم اعلام شده برای این که این اتفاق پیش نیاد موقعی که مساله حل میکنید وقتی که تو چکنویس به یه چیز مهم میرسید که به نظرتون میتونه بعدن استفاده شه دورش خط بکشید یا یه جوری مشخصش کنید که بعدن اگه خواستید استفاده کنید راحتتر باشه.

دیگه فعلن چیزی به نظرم نمیاد بگم بعدن اگه چیزای دیگه هم به نظرم اومد دوباره میگم چند روز دیگه هم احتمالن یکی دو تا دیگه از بچه ها یه سری چیزای دیگه براتون مینویسن هر کسی هم هر سوالی داشت میتونه بپرسه کسایی که میدونن جواب بدن اگه هم نکته ای به نظر کسی رسید که فکر میکنه میتونه برای بقیه مفید باشه میتونه اینجا بگه.

آخرم یه فایل براتون میذارم که احتمالن خیلیاتون (مخصوصن کامپیوتریا) دیدینش ولی باز گفتم شاید یه سریا ندیده باشن.
http://ce.sharif.edu/~esfandiari/INOIwriting.pdf

برای همه تونم آرزوی موفقیت میکنم ایشالا که همه تون مرحله دو قبول شید (البته اگه با لانه کبوتری مشکل پیدا نکنه:4:)

آخرین ویرایش توسط مدیر

happymoj

Active Member
لایک ها
150
پاسخ : نکاتی درباره مرحله دو ریاضی

من سه تا سوال دارم
1- اگه یه جایی از اثباتمون گیر داشت چه جوری می تونیم مصححو دور بزنیم
2-قضیه هایی مثله اویلر و ... هم باید اثبات کنیم
3-اگه رو یه سوال بد گیر کردیم چیکار کنیم ولش کنیم بریم بعدی یا ....

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

1) انتظار دارین به این سوالتون جواب داده بشه؟ :4:
2) (اینی که میگم چیزیه که قراره تو امتحان ما لحاظ بشه) اگه از یه قضیه اسم دار استفاده می کنید (و اگه خیلی وقتتون کمه)(مثل مثلا قضیه چبیشف یا.....) میتونید این کارو بکنید که صورت قضیه رو تو ورقه بنویسید و برای اثباتشم رفرنس بدین, و بعدش ازش استفاده کنید, ولی من شدیدا توصیه می کنم اگه وقت دارین, این کارو نکنین و سعی کنین لم هایی رو که سر امتحان استفاده می کنین اثبات کنین (توضیحات کامل ترش تو همون پست اول هست). من دوم که بودم, نوشته بودم مثلا
و نگفته بودم دلیلش به خاطر قضیه حماره, و سر همین یه نمره ازم کم شد و نمرم شد 34.5, و کف قبولی 35 بود!!!! پس شما سعی کنید کاری کنید که ازین مشکلا براتون پیش نیاد.
3) این سوال به چگونگی امتحان دادن مربوط میشه, سعی می کنیم در مورد اینجور مسائل هم تا چندروز آینده توضیحاتی رو بذاریم.

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
26

اثبات توابع کوشی هم نیاز است ؟
یا اثبات سوا منلائوس درزاگ هم نیازه
کلا میشه یک توضیح درباره ی اثبات قضیه ها بدین کدوما اثبات می خواهن کدوما نه ؟
گیج گیج شدم

threehandsnal

New Member
لایک ها
378

اثبات توابع کوشی هم نیاز است ؟
یا اثبات سوا منلائوس درزاگ هم نیازه
کلا میشه یک توضیح درباره ی اثبات قضیه ها بدین کدوما اثبات می خواهن کدوما نه ؟
گیج گیج شدم
اثبات سوا و منلایوس که دو خط هم نمیشه! ضرر نداره بکنی...
اکثر اثبات های قضایای هندسی، ایده شون سخته ولی راهشون کوتاهه... پس وقتتو نمیگیره اثبات کنی.. مطمئن تر هم هست...!
تو این مملکت حتی اگه یه قانون بذارن و بگن این قضیه ها نیاز نیست اثبات کنید، ممکنه بعد امتحان عوضش کنن! و برگه همه رو با قانون جدید تصحیح کنن..... از نظر من به ریسکش نمیارزه...

crazyboy

New Member
لایک ها
539

تغذیه هم خیلی مهممه !
تا میتونید چیزای شیرین مثل شکلات ببرید ! چیپس هم ببرید ضرر نکردید وسط امتحان بازش کنید بلند بلند بخوریدش تا بقیه کلافه بشن ! اینطوری کلی حال میکنید و سرحال میشید => سوالا رو با نشاط بیشتری جواب میدید :4:

MBGO

New Member
لایک ها
104

تغذیه هم خیلی مهممه !
تا میتونید چیزای شیرین مثل شکلات ببرید ! چیپس هم ببرید ضرر نکردید وسط امتحان بازش کنید بلند بلند بخوریدش تا بقیه کلافه بشن ! اینطوری کلی حال میکنید و سرحال میشید => سوالا رو با نشاط بیشتری جواب میدید :4:
آخ گفتیا....سر مرحله 1 کامپیوتر امسال بیلیسی یرده بودم(همون آبنبات خودمون!) راسه یه کفه دست پهنا داشت!....آقا 3 ساعت رو فقط داشتم بیلیسی میلیسیدم^_^....به شعاع 3 متریم هرکی نشسته بود داشت بهم میخندید!

راستی سر مرحله 2 استفاده از سرویس های بهداشتی(همون دستشویی خودمون^_^) مجازه؟

crazyboy

New Member
لایک ها
539

آخ گفتیا....سر مرحله 1 کامپیوتر امسال بیلیسی یرده بودم(همون آبنبات خودمون!) راسه یه کفه دست پهنا داشت!....آقا 3 ساعت رو فقط داشتم بیلیسی میلیسیدم^_^....به شعاع 3 متریم هرکی نشسته بود داشت بهم میخندید!

هرکول هم 5-6 ساعت نمیتونه خودشو نیگه داره ! باید باشه ولی محض احتیاط قبلش یک دور 20 دقیقه ای برو که کاملا خالی شی :4:

tanaz19

New Member
لایک ها
358

آره مجازه ولی ی دستبند بهت میزنه مراقب دنبال سرت میاد..مثل زندانی ها:98:

MBGO

New Member
لایک ها
104

آره مجازه ولی ی دستبند بهت میزنه مراقب دنبال سرت میاد..مثل زندانی ها:98:
:188:ای بابا با دست بند که نمیشه!....
امیدوارم همتون تو زندگیتون موفق باشید!

به خدا میسپارمتون!

Aref

New Member
لایک ها
1,008

تغذیه هم خیلی مهممه !
پارسال یکی کنار من نشسته بود هی فین فین می کرد + مراقب هم همش بالا سر من حرف میزد! :98:
می خواستم با مشت بکوبم تو صورتش... ولی گفتم وقت امتحانم میره... ممکنه تعلیق هم بشم
ارزششو نداره حتی بهش فکر کنم!
یه چیزی:
سعی کنین به هیچ چیز سر مرحله دو فکر نکنین. حتی به این که ممکنه قبول نشین یا اگه قبول نشین چی میشه...
شکلات هم باعث میشه برگتون کثیف بشه. اگه صبح یه چیز پر انرژِی مثل مربا یا عسل یا خرما بخورین تاثیرش بیشتره تا شکلات وسط امتحان. وقتتون هم تلف نمیشه.

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

سلام به همگی. امیدورام حال همتون خوب باشه (و مثل من سرما نخورده باشین!)

یه چندتا نکته رو لازم دیدیم در مورد مرحله2 بگیم. امیدوارم که براتون مفید باشه:

قبل از امتحان:

1) تو این مدتی که تا مرحله 2 باقی مونده, سعی کنید سوالای سخت حل نکنید, چون ممکنه تو روحیتون تاثیر منفی بذاره. سوالای آسون یا متوسط (در حد مرحله2 های سال های پیش) رو حل کنید.

2) سعی کنید اگه میتونید هر روز صبح از خودتون یه امتحان آزمایشی بگیرین که اینجوری تو جو مرحله2 هم قرار بگیرین.

3) ساعت خوابتون رو هم تنظیم کنید که صبحای زود (مثلا ساعت 6) از خواب بیدار بشین, چون مرحله2 ساعت 8:30 شروع میشه, و لازمه که ذهنتون اون موقع خسته نباشه و آمادگی و نشاط لازم رو داشته باشه.

4) همیشه به خودتون روحیه بدین, ولی سعی کنین از غرور و اعتماد به نفس کاذب پرهیز کنین.

5) و آخر از همه, حواستون باشه که سرما نخورین, چون واقعا رو عملکردتون تاثیر میذاره. ولی اگه سرما خوردین هم اصلا روحیتون رو از دست ندین! (منم پارسال سر مرحله 2 سرما خورده بودم :4:)

شب قبل از امتحان:

من نظرم اینه که شب قبل از امتحان آدم نباید درس بخونه. بهتره که درس خوندن رو بیخیال بشین و برین یه تفریحی بکنین, به یکی از دوستای خوبتون زنگ بزنین, یه کتاب رمان بخونین.....کلا یه کاری بکنین که از تو فکر مرحله2 موقتا در بیاین.
سعی کنین شب زود بخوابین تا بتونین صبح امتحان هم زود از خواب بیدار بشین.

قبل از امتحان:

1) صبح امتحان خوب صبحونه بخورین تا یه وقت خدای نکرده سر امتحان قند خونتون پایین نیفته!

2) همه وسایلی رو که فکر می کنین ممکنه سر جلسه لازمتون بشه بردارین, به تعداد لازم خودکار, خط کش, پرگار (یا شابلون) و حتی نقاله! (موقعی که بخواین برابری دوتا زاویه رو چک کنین ابزار به درد بخوریه!)

3) به اندازه کافی تنقلات برای سر جلسه بردارین و به امید این نباشین که باشگاه قراره بهتون سر امتحان چیزی بده. شکلات چیز خیلی خوبیه, فقط باید مراقب باشین برگتونو کثیف نکنه!

4) دوستانی که سرما خوردن, حتما با خودشون دستمال کاغذی به تعداد لازم بردارن, چون اگه دستمال کم بیارین یا باید هی فین فین کنین یا باید تند تند برین دستشویی!

5) قبل امتحان حتما یه دور برین دستشویی و خودتونو کامل تخلیه کنین!

سر جلسه:

1) مهم ترین نکته اینه که سر امتحان استرستون کم باشه. اصلا سعی کنید به هیچ چیزی جز سوالا فکر نکنین. تقریبا همه سوالای مرحله 2 خیلی آسونن, فقط این استرسه که باعث میشه خیلی اوقات نتونیم حلشون کنیم!

علیرضا اینو کامل توضیح داده:

ببینین استرس اصلا جز جدایی ناپذیره امتحانه...من بعد این همه امتحان دادن هنوز استرس دارم اونم زیاد آقا زیااااااااد :4:
اما استرس کار خراب کن اونیه که سر جلسه یقه آدمو میگیره....اونم وقتی که یک سوال حل نمیشه....و وقتی تشدید میشه که میبینی بقیه دارن تند وتند برگه و چکنویس میگیرن.... خوب اینجا بعضی افراد ول میکنن میرن سوال بعد اما دلشون رضا نمی ده برمیگردن سر سوال قبلی و این جوری رو هیچ کدوم درست حسابی فکر نمی کنن..... خوب من 2 تا توصیه دارم :
1) آقا من چند بار شده سوالها رو نتونستم حل کنم از استرس این که الان بقیه فول مارکن من هیچی تا مرز جنون رفتم و برگشتم...اما بعدش دیدم نه بابا همه هم همین فکرو می کردن و خلاصه کلی خندیدیم بعدش.... نمونش امتحان دیروز.... بعد جلسه همه فکر می کردن خودشون گند زدن و بقیه فول دادن..... پس اصلا قیافه آدما و برگه اضافه و اینا ملاک نیس ...تازه احتمال داره یه عده جوب بزنن (حتی خود شما هم شاید جوب بزنید) یه جمله کلیشه ای هست که میگه : امتحان سخت واسه همه سخته.....کلیشه ای اما به شدت درست.... :3:
2) یه اشتباه بد که یک عده می کنن (من جمله خودم در IMO ) اینه که هم زمان روی دو سوال فکر میکنن...نکن این کارو آقا ...اگه خواستی رو یکی از دو سوال فکر کنی اونیو انتخاب کن که را دست تره....خیلی توجه نکن که شمارش چنده...مثلا در روز اول جهانی 2011 سوال 3 به مراتب را دست تر بود اما خوب....

***********************************************************************************

2) تمیز بنویسید و مصححو گیج نکنید! نکات مربوط به نحوه نوشتنو میتونید تو پست بهزاد بخونین.

3) برای اینکه روحیتون تقویت بشه میتونین بعد هر سوالی که حل کردین به خودتون یه جایزه بدین, مثلا میتونین 3تا kitkat (من که عاشقشم!!!!) بردارین با خودتون ببرین سر جلسه, هر سوالی که حل شد یکیشو بخورین :4: (البته این روش یکم پرخرجه!)

4) اگه دیدین آخرای امتحانه و وقت کم دارین, اگه یه سوالیو حل نکردین, میتونین چیزای به درد بخوریو که به دست آوردین تو برگه بنویسین. اگه بشه اون مسیر فکری شما رو به یه راه حل کاملش کرد, احتمالش خیلی زیاده که بتونین از اون سوال نمره بگیرین.

بعد از ظهر روز اول:

(این قسمتو علیرضا نوشته, دستش درد نکنه): مطلبی که می خواستم بگم راجع به یکی از مهم ترین روزهای پیش رو شماس..... اونم بعد از ظهر روز اول...وقتی که همه میان این جا و با حرف زدن با هم استرسشون 10 برابر میشه....من نمیگم که بحث نکنید ...درکتون می کنم...آقا می خوای بدونی نسبت به بقیه چه طور دادی...جوب زدی یا نه.... نمی تونی کار دیگه ای بکنی.... اما به نظرم اینم 2 تا راهکار داره...یکی این که سعی کنید اگه مدرستون المپیاد خیزه و تنها المپیادیش شما نیستن سعی کنید با اونا اول بحث کنید...بی شک اونا مطمین تر از یه شخصیت مجازین...هان؟! روش دوم هم اینه که واقعا یه گوشتونو در کنین و یه گوشتونو دروازه! اگه نمی تونید کمتر نظر بقیه رو بخونین....بیشتر با دوستاتون باشید یا خودتونو سر گرم کاری کنید...

بعد از امتحان:

یه گوشتونو در کنین و یه گوشتونو دروازه! به حرفای هیچ کس اهمیت ندین, چون یا قبول میشین, یا قبول نمیشین. اگرم بخواین به حرفای بقیه گوش کنین ممکنه ناامید بشین و همین گند بزنه تو امتحان نهاییاتون (اگه سوم هستین) که اونوقت میشه قوز بالا قوز! کف هم تا وقتی برگه ها صحیح نشن معلوم نمیشه, پس بیخودی به حرفای این و اون در مورد کف دل نبندین. مفیدترین کاری که میتونید بکنین اینه که حل های ناقصتون رو کامل کنین تا بند 4 بخش دوتا قبلی شامل حالتون بشه!

اگه بازم نکته ایو دیدین یادمون رفته ممنون میشم که بگین.

امیدوارم همتون مرحله2 قبول بشین!! (به کوری چشم اصل لانه کبوتری :4: )

آخرین ویرایش توسط مدیر

b_delshad

New Member
لایک ها
142

سلام به همگی. امیدورام حال همتون خوب باشه (و مثل من سرما نخورده باشین!)

یه چندتا نکته رو لازم دیدیم در مورد مرحله2 بگیم. امیدوارم که براتون مفید باشه:

قبل از امتحان:

1) تو این مدتی که تا مرحله 2 باقی مونده, سعی کنید سوالای سخت حل نکنید, چون ممکنه تو روحیتون تاثیر منفی بذاره. سوالای آسون یا متوسط (در حد مرحله2 های سال های پیش) رو حل کنید.

2) سعی کنید اگه میتونید هر روز صبح از خودتون یه امتحان آزمایشی بگیرین که اینجوری تو جو مرحله2 هم قرار بگیرین.

3) ساعت خوابتون رو هم تنظیم کنید که صبحای زود (مثلا ساعت 6) از خواب بیدار بشین, چون مرحله2 ساعت 8:30 شروع میشه, و لازمه که ذهنتون اون موقع خسته نباشه و آمادگی و نشاط لازم رو داشته باشه.

4) همیشه به خودتون روحیه بدین, ولی سعی کنین از غرور و اعتماد به نفس کاذب پرهیز کنین.

5) و آخر از همه, حواستون باشه که سرما نخورین, چون واقعا رو عملکردتون تاثیر میذاره. ولی اگه سرما خوردین هم اصلا روحیتون رو از دست ندین! (منم پارسال سر مرحله 2 سرما خورده بودم :4:)

شب قبل از امتحان:

من نظرم اینه که شب قبل از امتحان آدم نباید درس بخونه. بهتره که درس خوندن رو بیخیال بشین و برین یه تفریحی بکنین, به یکی از دوستای خوبتون زنگ بزنین, یه کتاب رمان بخونین.....کلا یه کاری بکنین که از تو فکر مرحله2 موقتا در بیاین.
سعی کنین شب زود بخوابین تا بتونین صبح امتحان هم زود از خواب بیدار بشین.

قبل از امتحان:

1) صبح امتحان خوب صبحونه بخورین تا یه وقت خدای نکرده سر امتحان قند خونتون پایین نیفته!

2) همه وسایلی رو که فکر می کنین ممکنه سر جلسه لازمتون بشه بردارین, به تعداد لازم خودکار, خط کش, پرگار (یا شابلون) و حتی نقاله! (موقعی که بخواین برابری دوتا زاویه رو چک کنین ابزار به درد بخوریه!)

3) به اندازه کافی تنقلات برای سر جلسه بردارین و به امید این نباشین که باشگاه قراره بهتون سر امتحان چیزی بده. شکلات چیز خیلی خوبیه, فقط باید مراقب باشین برگتونو کثیف نکنه!

4) دوستانی که سرما خوردن, حتما با خودشون دستمال کاغذی به تعداد لازم بردارن, چون اگه دستمال کم بیارین یا باید هی فین فین کنین یا باید تند تند برین دستشویی!

5) قبل امتحان حتما یه دور برین دستشویی و خودتونو کامل تخلیه کنین!

سر جلسه:

1) مهم ترین نکته اینه که سر امتحان استرستون کم باشه. اصلا سعی کنید به هیچ چیزی جز سوالا فکر نکنین. تقریبا همه سوالای مرحله 2 خیلی آسونن, فقط این استرسه که باعث میشه خیلی اوقات نتونیم حلشون کنیم!

علیرضا اینو کامل توضیح داده:

ببینین استرس اصلا جز جدایی ناپذیره امتحانه...من بعد این همه امتحان دادن هنوز استرس دارم اونم زیاد آقا زیااااااااد :4:
اما استرس کار خراب کن اونیه که سر جلسه یقه آدمو میگیره....اونم وقتی که یک سوال حل نمیشه....و وقتی تشدید میشه که میبینی بقیه دارن تند وتند برگه و چکنویس میگیرن.... خوب اینجا بعضی افراد ول میکنن میرن سوال بعد اما دلشون رضا نمی ده برمیگردن سر سوال قبلی و این جوری رو هیچ کدوم درست حسابی فکر نمی کنن..... خوب من 2 تا توصیه دارم :
1) آقا من چند بار شده سوالها رو نتونستم حل کنم از استرس این که الان بقیه فول مارکن من هیچی تا مرز جنون رفتم و برگشتم...اما بعدش دیدم نه بابا همه هم همین فکرو می کردن و خلاصه کلی خندیدیم بعدش.... نمونش امتحان دیروز.... بعد جلسه همه فکر می کردن خودشون گند زدن و بقیه فول دادن..... پس اصلا قیافه آدما و برگه اضافه و اینا ملاک نیس ...تازه احتمال داره یه عده جوب بزنن (حتی خود شما هم شاید جوب بزنید) یه جمله کلیشه ای هست که میگه : امتحان سخت واسه همه سخته.....کلیشه ای اما به شدت درست.... :3:
2) یه اشتباه بد که یک عده می کنن (من جمله خودم در IMO ) اینه که هم زمان روی دو سوال فکر میکنن...نکن این کارو آقا ...اگه خواستی رو یکی از دو سوال فکر کنی اونیو انتخاب کن که را دست تره....خیلی توجه نکن که شمارش چنده...مثلا در روز اول جهانی 2011 سوال 3 به مراتب را دست تر بود اما خوب....

2) تمیز بنویسید و مصححو گیج نکنید! نکات مربوط به نحوه نوشتنو میتونید تو پست بهزاد بخونین.

3) برای اینکه روحیتون تقویت بشه میتونین بعد هر سوالی که حل کردین به خودتون یه جایزه بدین, مثلا میتونین 3تا kitkat (من که عاشقشم!!!!) بردارین با خودتون ببرین سر جلسه, هر سوالی که حل شد یکیشو بخورین :4: (البته این روش یکم پرخرجه!)

4) اگه دیدین آخرای امتحانه و وقت کم دارین, اگه یه سوالیو حل نکردین, میتونین چیزای به درد بخوریو که به دست آوردین تو برگه بنویسین. اگه بشه اون مسیر فکری شما رو به یه راه حل کاملش کرد, احتمالش خیلی زیاده که بتونین از اون سوال نمره بگیرین.

بعد از ظهر روز اول:

(این قسمتو علیرضا نوشته, دستش درد نکنه): مطلبی که می خواستم بگم راجع به یکی از مهم ترین روزهای پیش رو شماس..... اونم بعد از ظهر روز اول...وقتی که همه میان این جا و با حرف زدن با هم استرسشون 10 برابر میشه....من نمیگم که بحث نکنید ...درکتون می کنم...آقا می خوای بدونی نسبت به بقیه چه طور دادی...جوب زدی یا نه.... نمی تونی کار دیگه ای بکنی.... اما به نظرم اینم 2 تا راهکار داره...یکی این که سعی کنید اگه مدرستون المپیاد خیزه و تنها المپیادیش شما نیستن سعی کنید با اونا اول بحث کنید...بی شک اونا مطمین تر از یه شخصیت مجازین...هان؟! روش دوم هم اینه که واقعا یه گوشتونو در کنین و یه گوشتونو دروازه! اگه نمی تونید کمتر نظر بقیه رو بخونین....بیشتر با دوستاتون باشید یا خودتونو سر گرم کاری کنید...

بعد از امتحان:

یه گوشتونو در کنین و یه گوشتونو دروازه! به حرفای هیچ کس اهمیت ندین, چون یا قبول میشین, یا قبول نمیشین. اگرم بخواین به حرفای بقیه گوش کنین ممکنه ناامید بشین و همین گند بزنه تو امتحان نهاییاتون (اگه سوم هستین) که اونوقت میشه قوز بالا قوز! کف هم تا وقتی برگه ها صحیح نشن معلوم نمیشه, پس بیخودی به حرفای این و اون در مورد کف دل نبندین. مفیدترین کاری که میتونید بکنین اینه که حل های ناقصتون رو کامل کنین تا بند 4 بخش دوتا قبلی شامل حالتون بشه!

اگه بازم نکته ایو دیدین یادمون رفته ممنون میشم که بگین.

امیدوارم همتون مرحله2 قبول بشین!! (به کوری چشم اصل لانه کبوتری :4: )
به نظر شما ما که کامپیوتری هستیم و امتحانمون بعد از ظهره تا لنگ ظهر بخوابیم بهتره؟

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

من خودم هیچ وقت تا لنگ ظهر نمی خوابم, واسه همین نمیدونم اون اثرش چجوریه, ولی به نظرم اگه صبح مثل معمول بیدار بشین (و اگه به خواب ظهر عادت دارین قبل امتحان یه چرتکی بزنین) بهتره. تخصص تا لنگ ظهر خوابیدن برای ماهانه, میتونید از اون بپرسید :3:
(ضمنا, لازم نبود کل اون پست طویل منو نقل قول کنین :4:)

goldeneagle

New Member
لایک ها
173

نه...بدیهیه که نه!!!!! اگه بخواهید تا لنگ ظهر بخوابید باید شب دیر بخوابید اما هیچ خوابی مثل خواب شب نیست...فارغ از ساعت امتحانتون شب قبل رو خوب بخوابید ...این یه اصله بدیهیه به نظرم اما
ریاضیا کلا توی زندگیشون امتحان عصر خیلی نداشتن...من خودم با امتحان عصر مشکل دارم...این مساله رو کی چی کار کنیم سر جلسه خوابمون نگیره یا این که نهار چه کنیم رو حتما از باتجربه های کامپیوتری بپرسید....

crazyboy

New Member
لایک ها
539

دوتا Redbull هم کمک زیادی میکنه :d مخصوصا کامپیوتر !

لایک ها
11

آره خیلی خوبه من ریاضی خوردم قبول شدم ولی کامپیوتر نخوردم قبول نشدم!!!!

Aref

New Member
لایک ها
1,008

2) یه اشتباه بد که یک عده می کنن (من جمله خودم در IMO ) اینه که هم زمان روی دو سوال فکر میکنن...نکن این کارو آقا ...اگه خواستی رو یکی از دو سوال فکر کنی اونیو انتخاب کن که را دست تره....خیلی توجه نکن که شمارش چنده...
***********************************************************************************
یه چند تا نکته:

- هیچ چیز نمی تونه باعث بشه قبل از امتحان به مرحله دو فکر نکنین. حداقل من خودم این طوریم. ولی سعی می کنم قبل از امتحان با هیچ المپیادی ای حرف نزنم.

-استرس رو میشه به نقطه ی قوت تبدیل کرد. استرس می تونه کمک کنه تمرکزتون خیلیییییییی زیاد بیشتر بشه...
با استرس میشه به یه حالت Brain Storming رسید. اینجاست که رگبار ایده به ذهنتون سرازیر میشه... زمان براتون کند می گذره... قند خون بیشتری به مغزتون می رسه.
فقط تنها کاری که باید بکنین داشتن روحیه است. اگه استرستون باعث بشه که شما به بقیه فکر کنین، چیز بدیه.

-این رو بار ها امتحان کردم. جواب نمیده. اولین سوال رو که حل کنم همشو میخورم.

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

-این رو بار ها امتحان کردم. جواب نمیده. اولین سوال رو که حل کنم همشو میخورم.
ما اینجا صرفا تجربه هایی که تو این چند سال به دست آوردیمو نوشتیم. من که هر بار امتحان کردم جواب داده. ممکنه یکی مجبور باشه واسه اینکه امتحانو خوب بده آپولو هوا کنه :4:

goldeneagle

New Member
لایک ها
173

من یک پیشنهاد براتون دارم...امروز بامداد روز دوم usamo2012 برگزار شد..... در لینک زیر می توانید سوالات را ببینید...
http://www.artofproblemsolving.com/Forum/resources/files/usa/USA-USAMO-2012-27

به نظرم این بهترین آزمون آزمایشی ممکن قبل از مرحله 2 است...در مورد سختیش هم حرفی نمی زنم تا روی فکر کردنتون اثر نذاره :3:

بالا