هركي تو تورنومنت بين شهرها شركت كرده واسه تبادل نظر بياد اينجا

Goharshady

New Member
لایک ها
166
اگه میشه سوالات رو بذارید!

لایک ها
282
ببین یکی از سوالاش که من4 ساعت روش فکر کردم و به نتایجی رسیدم به شرح زیر می باشد

چهار ضلعی ABCD محیط بر یک دایره به مرکز I میباشد سپس از I به M وسط AB و (دوباره از I)به N وسط CD وصل می کنیم اگر IM/AB=IN/CD باشد ثابت کنید چهار ضلعی ذوزنقه یا متوازی الاضلاع می باشد

اما اگر نمونه سوالات سال های پیش را بخواهی می تونی تو سایت mathhouse.org پیداشون کنی

jigsaw

New Member
لایک ها
4
من شخصا يه دونه هندسشو حل كردم بعد نشستم به حل هايي كه همگروهيم ميكرد نگاه كردم(اونم معلوم بود واسه اينكه پيش من كم نياره همينطور يه چيزايي مينوشت و تحويلم ميداد.اوجشم وقتي بودكه رفت اون كك هارو حل كنه.20تا جواب آورد آخرش گفت از صبح داشتيم اشتباه ميكرديم جواب 4 هست!!!!!
)خلاصه هيچي به ذهنمون نميرسيد.يه جواب مضخرف هم واسه اون سوال خم آوردم و الكي نوشتم رفت...
ماكه خراب نموديم.ببينيم جوونا چيكار كردن.

SOMEONE

New Member
لایک ها
5
چون سوالات كشورهاي مختلف يكيه فعلا سوالارو ندادن بيرون.

خمو چند آوردين؟ما حداقل 12 آورديم.كسي هست كمتر آورده باشه؟چرا 20تا كك غيرقابل قبوله؟چرا 4تا؟(پس چندتا؟!20 تا چرا 20تا؟!پس چندتا؟... شما بگين چندتا!)

لایک ها
282
پس مثل اینکه A1 آ سونتر بوده شانس مارو می بینی به خاطر یک سومی بهمون A2 افتاد حالا مبتدیا رو چیکار کردید اصلا دادی

irangirl

New Member
لایک ها
5
خيلي نگران نباشيد ما سال قبل شركت كرديم بعد از مرحله 2 اسممون را به عنوان برگزيده زدند و گفتند از بين اين گروه ها مسكو مي فرستند اما بعد خبردار شديم هيچ گروهي نرفته منظورم اين بود نگران نتيجه نباشيد ولي در كل جالبه مخصوصا چون گروهيه
كسي اينجا عضو خانه رياضيات اصفهان هست؟

لایک ها
282
من عضو خانه ریاضیات هستم

درضمن نگران هم نیستم چون من برای فیزیک می خونم

maryam-71

New Member
لایک ها
20
به نظر من نسبت به سوالات پارسال سخت تر بودن....!!!
بچه ها سوال سوزن رو چی در اوردین؟؟؟

maryam-71

New Member
لایک ها
20
pluto-sampadi گفت
میشه راجع به این آزمون یه ذره توضیح بدین؟!
که چه جوری و توسط کی برگزار میشه و چه جوری میشه شرکت کرد؟!
با تشکر
http://azarmath.com/forum/topic200.html[/quote]

تورنمنت شهرها یه مسابقه ی جهانیه که در دو سطح مبتدی و پیشرفته برگزار میشه. در ایران فقط شهرهایی که دارای خانه ی ریاضیات هستند می تونند در این مسابقه شرکت کنند. بنابر اینکه محور اصلی خانه های ریاضیات بر مبنای مسابقات گروهی هست این مسابقه در ایران به صورت گروه های سه نفره برگزار میشه. بنابر جمعیت هر شهر به تعدادی از گروه ها سهمیه ی اردوی مسکو داده میشه...البته گروه های انتخابی باید حداقل 50 درصد نمره رو بیارن و توسط کمیته ی بررسی مسکو هم تایید بشن!
البته تعداد خانه های ریاضیات ایران محدوده... من خودم عضو خانه ی ریاضیات هستم و در همین حد اطلاع داشتم! ببخشید...

لایک ها
282
اگر اون سوزن که دورانش میدیم رو میگی فکر کنم نمی شد

maryam-71

New Member
لایک ها
20
SOMEONE گفت
گروه ما هم شركت كرد.7 تاسوالو جواب داديم به جز سوال اول،ملخ و احتمال!من روي سوال احتمالو نفهميدم!!!

ميدوني چند گروه قراره انتخاب بشه؟
بستگی به جمعیت شهرتون داره که چقدر سهمیه دریافت می کنه... و البته تعداد گروه هایی که حد نساب نمره رو بیارن!

maryam-71

New Member
لایک ها
20
ما هم در اوردیم که نمیشه ولی خوب استدلالمون زیاد قوی نبود به خاطر همین شک دارم. ما هنوز گروه های انتخابی رو نگفتن...

shoki

New Member
لایک ها
128
@irangirl :
بهتون درست اطلاع ندادند چون یکی از همکلاسی هام رفت + یکی دیگه از مدرسمون+ چند تا کرمانی. خیلی هم بهشون خوش گذشت ....
در مورد سوال هندسه ی امسال که math-taha-physic نوشته ، باید گفت که راه حلش آسونه ... خیلی آسونه ... و عجیبه که نمرش 8 هست !!!

لایک ها
282
shoki گفت
@irangirl :
بهتون درست اطلاع ندادند چون یکی از همکلاسی هام رفت + یکی دیگه از مدرسمون+ چند تا کرمانی. خیلی هم بهشون خوش گذشت ....
در مورد سوال هندسه ی امسال که math-taha-physic نوشته ، باید گفت که راه حلش آسونه ... خیلی آسونه ... و عجیبه که نمرش 8 هست !!!
تو رو خدا يكي جواب اين مسئله خيلي آسون رو بده يا من جديدا خيلي خنگ شدم يا شما خيلي با هوشين

SOMEONE

New Member
لایک ها
5
بجه ها نتايج تو شهر شما اعلام شده؟

shoki

New Member
لایک ها
128
من فقط همین یه سوال هندسه رو کاملا یادم می یاد + یه نظریه اعداد که توی مث لینکس search بکنید tournament پیداش می کنید ... ثانیا برگه ی سوالات رو از ما گرقتن و الان سوالات در دسترس نیست . در مورد راه حل سوال هندسه ثابت کنید که داریم CID = AIB =90° ...

aminya

New Member
لایک ها
3
منظورت سوال هندسه ايست كه توي A1 بود

shoki

New Member
لایک ها
128
na uni ke tuye A2 bud

بالا