لایک ها
181
پاسخ : پارسی را پاس بداریم.

این پست آخرین خوب بود اما در مورد اولی که برخی واژگان تخصصی رو معادل سازی کرده بود چند تا نکته هست.
اولا" محوریت این امر با فرهنگستان زبان و ادب فارسی هست لذا بهتر هست به جای واژه سازی از واژه های مصوب این نهاد استفاده کنیم تا با وحدت کاربرد ارزش بیشتری پیدا کنند و رسمی تر بشوند لذا اگر این واژگان مصوب فرهنگستان نیست بهتر هست استفاده نشه.
ثانیا" پالایش کامل یک زبان تقریبا" نشدنی هست،مثلا" واکسن یا آمپول رو همون طوری استفاده کنیم.
ثالثا" من در هوپا یک آقایی به نام«هرمز پگاه»می شناختم که با پروفایل شما جور در نمیاد دوست خوبتون باشه.ایشون که همون آقا نیستند؟
رابعا" خیلی ممنون.حتما" سعی میکنیم به کار ببریم.
سپاس گزارم!
بله،ایشون نگرش مذهبیه تماما متفاوتی با من دارن و من از نظر داشته ها شاگرد ایشون هم حساب نمیشم،ولی بسیار ایشون رو دوست دارم.چرا که هر دو ایرانی هستیم و هر دو برای پالایش زبان پارسی تلاش میکنیم.بنابراین ایشون رو دوست خوب خودم میدونم.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سپاس گزارم!

mohadaseh

New Member
لایک ها
330

مـن ايـرانــــی ام ! نامم "عــربـی" اسـت ...اتـومـُبيـلــم "ژاپـنـی" ترجيـعاً پارچه لباسم فـاسـتـونـی "انـگـليـسی" غـذای مــورد عـلاقــه ام پـيـتـزای "ايـتـاليـايـی" و عـاشق سـريال حـريـم سـلـطان "تـركـی" هـسـتــم ... ايــن البـتـه هـمه مـاجــرا نيـســت ... مـن ايـرانـی ام ! مـعـتـقـدم "پـيـكـان" خيـانـت تـاريـخـی بـوده اسـت ... "آبگوشت" غذاي عقب مانده هاست و"فردين" هم هنرپيشه آبگوشتي... عـاشـق "ژآن والژان" "بيـنـوايان" "ويـكـتور هـوگـو" هـسـتـم ... و شـاهـنامـه ... پـدرم يـكی داشـت ، نـمـی دانـم چه شـد ... مـن ايـرانـی ام ! نا آشـنا با "بابـك خـرم ديـن" و " آریو برزن" و عـاشـق "جـنيـفـر لـوپـز" امـا ...... مـن ايـــرانــــی ام

لایک ها
181

مـن ايـرانــــی ام ! نامم "عــربـی" اسـت ...اتـومـُبيـلــم "ژاپـنـی" ترجيـعاً پارچه لباسم فـاسـتـونـی "انـگـليـسی" غـذای مــورد عـلاقــه ام پـيـتـزای "ايـتـاليـايـی" و عـاشق سـريال حـريـم سـلـطان "تـركـی" هـسـتــم ... ايــن البـتـه هـمه مـاجــرا نيـســت ... مـن ايـرانـی ام ! مـعـتـقـدم "پـيـكـان" خيـانـت تـاريـخـی بـوده اسـت ... "آبگوشت" غذاي عقب مانده هاست و"فردين" هم هنرپيشه آبگوشتي... عـاشـق "ژآن والژان" "بيـنـوايان" "ويـكـتور هـوگـو" هـسـتـم ... و شـاهـنامـه ... پـدرم يـكی داشـت ، نـمـی دانـم چه شـد ... مـن ايـرانـی ام ! نا آشـنا با "بابـك خـرم ديـن" و " آریو برزن" و عـاشـق "جـنيـفـر لـوپـز" امـا ...... مـن ايـــرانــــی ام
سپاس از نوشته ی زیباتون.
اما بخشی از نوشتتون ابهام داشت.پیکان خودرویی ایرانی نیست و تنها محمدرضا شاه پهلوی حدود سالهای 48 امتیاز این خودرو رو از هیلمن بریتانیایی خریداری کرد.(نام این خودرو در انگلستان Hilman Hunter(arrow)بوده است.)

بالا