پزشکی یا شیمی ؟

لایک ها
32
سلام دوستان

میخواستم نظرات شما رو بدونم ، من فردی هستم که هم از شیمی خوشم میاد هم از پزشکی و هر کدام از رشته ها هم که شیرینی خاص خودشون رو دارن ( البته از نظر من )

از نظر در آمد که بخوایم در نظر بگیریم پزشکی حرف اول رو میزنه اما من به هر دو به یک مقدار علاقه مندم

ممنون میشم نظراتتون رو بشنوم

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : پزشکی یا شیمی ؟

منم دقیقا شرایط شما رو داشتم و به هر دو علاقه داشتم برا همین تصمیم گرفتم دارو سازی بخونم چون یه جورایی ترکیب دوتاشون هس. اگه واقعا هر دو رو خیلی دوس دارید انتخاب یکیشون خیلی سخته....

البته از نظر درامد هم بستگی به خودتون داره و تو پزشکی به تخصصتون. خیلی از مهندس های شیمی در امدشون بیشتر از پزشک ها هست. در صورتی درامد خوب داره که تخصص بگیرید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

manehsan

New Member
لایک ها
701

سلام دوستان

میخواستم نظرات شما رو بدونم ، من فردی هستم که هم از شیمی خوشم میاد هم از پزشکی و هر کدام از رشته ها هم که شیرینی خاص خودشون رو دارن ( البته از نظر من )

از نظر در آمد که بخوایم در نظر بگیریم پزشکی حرف اول رو میزنه اما من به هر دو به یک مقدار علاقه مندم

ممنون میشم نظراتتون رو بشنوم
خب شما بخون تا طلا بشی و دو رشته ای بری شیمی محض و پزشکی.چطوره؟!

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

طلا شدن راه خوبیه ولی میدونید که خیلی اسون نیس. راه های دیگه ای هم برا دو رشته ای شدن هس. منم دارم روشون فک میکنم. خدا رو چه دیدی!!

manehsan

New Member
لایک ها
701

طلا شدن راه خوبیه ولی میدونید که خیلی اسون نیس. راه های دیگه ای هم برا دو رشته ای شدن هس. منم دارم روشون فک میکنم. خدا رو چه دیدی!!
فعلا که راهی وجود نداره!میشه هم اول توی یه رشته فارغ التحصیل بشید.بعد برید یه رشته دیگه!اما یکهو دیدید یه کمی پیر شدید!

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

اولا من قصد دارم تا 60 سالگی دانشجو باشم( ز گهواره تا گور دانش بجوی) . در ثانی قرار نیس یکیش رو تموم کنم بعد یکی دیگه. قراره با هم بخونم(اگه خدا بخواد). یه سر به تایپیک دو رشته ای بزنید و نظر اقای خلینا رو تو لینکی که scientist13 داد بخونید....

manehsan

New Member
لایک ها
701

اولا من قصد دارم تا 60 سالگی دانشجو باشم( ز گهواره تا گور دانش بجوی) . در ثانی قرار نیس یکیش رو تموم کنم بعد یکی دیگه. قراره با هم بخونم(اگه خدا بخواد). یه سر به تایپیک دو رشته ای بزنید و نظر اقای خلینا رو تو لینکی که scientist13 داد بخونید....
یعنی شما می خواهید 60 سال عمر کنید!کمه!
خب شما گفتید دورشته ای سخته من یه راه دیگه گذاشتم جلوتون!

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

یعنی شما می خواهید 60 سال عمر کنید!کمه!
خب شما گفتید دورشته ای سخته من یه راه دیگه گذاشتم جلوتون!
من گفتم طلا شدن سخته.... نه دو رشته ای(البته اونم سخته.)
نه من میخوام تا 60 سالگی دانشجو باشم. 60 سال دوم محقق 60 سال سوم مترجم. 60 سال چهارم.... (اگه بازم کمه بگید...)

لایک ها
32

خب شما بخون تا طلا بشی و دو رشته ای بری شیمی محض و پزشکی.چطوره؟!
یکم خوش بینانه نگاه کردی ! آدم باید نیمه ی خالی لیوان هم ببینه !
کلا اگه واسه امسال تابستون برنامه ای دارید بهم بگید خدا خواست سال بعد با طلا بیایم فروم :67:

skashef

New Member
لایک ها
68

اين يك اشتباه بزرگ است اگر فكر كنيم مهندسي شيمي همون شيمي است مهندساي شيمي كمي شيمي ميخونن. دانشجو هاي شيمي محض می گن ما مهندس شیمی ها رو حساب نمی کنیم دارو سازی هم که نشد کار یه نوک به شیمی میزنن یه نوک به پزشکی.( البته منظورشون داروسازی رایج در کشور ما است توی کشور های دیگه رشته ی شیمی دارویی هست که خیلی تخصصی و قابل احترام(از نظر علمی) است)

لایک ها
1,804

هر کاری میکنید بکنید
فقط به رشته های ما کاری نداشته باشین
مگه شیمی رشته های خوب نداره؟!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

دوست من،بزشكي بخون همراه با اون مي توني ي سر هم ب ميان رشته اي بزني مثلا تو بيوشيمي!!!!......جطوره؟!

0=1+1

New Member
لایک ها
1

دوست من،بزشكي بخون همراه با اون مي توني ي سر هم ب ميان رشته اي بزني مثلا تو بيوشيمي!!!!......جطوره؟!
شما فکر میکنید شیمی فقط توی درس بیو شیمی میشه خلاصه کرد بیوشیمی که فقط 2 واحد و بیشتر اوقات ترم اول پاس میشه شیمی خیلی گسترده تر از این جرفاس اگه بری پزشکی شیمی از دست میدی

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

به نظر من پزشکی بهتره هم از نظر آینده شغلی و هم... ما شیمی نهایتش تحقیق یا تدریسه و هیجان پزشکی رو نداره...!!!
ولی کسی که میره پزشکی باید عاشق باشه چون راهش واقعا سخته... کار هرکسی نیست.
موفق باشید

hossein helli

New Member
لایک ها
130

چه هیجانی داره؟
هیجان کار های تحقیقاتی که بیش تره؟
:81:

لایک ها
344

سلام منم دقیقا شریاط شمازو دارم ونمیدونم که یاید چیکار کنم چون واقعا موندم من بین شیمی مهندسی پلیمر دندان پزشکی و پزشکی وداروسازی موندم.
البته ضعیت من وخیمه!!!!!منم کمک کنید ممنون.

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

شما فکر میکنید شیمی فقط توی درس بیو شیمی میشه خلاصه کرد بیوشیمی که فقط 2 واحد و بیشتر اوقات ترم اول پاس میشه شیمی خیلی گسترده تر از این جرفاس اگه بری پزشکی شیمی از دست میدی
با بيوشيميست شدن دركنار پزشكي تا حدودي مي تونه به اون شيمي برسه هرچند شيمي هم عالمي داره برا خودش و بايد تصميم بگيره ك شيمي مي خواد يا پزشكي!!!!!!!

Yalda.angel

New Member
لایک ها
35

ببين دوستم اگه واقعا عاشقانه شيمي رو دوست داري برو دنبالش...! مسلما سركوفت هايي خواهي شنيد ان هم در حد اعلا(!)

اما اگه هر دو رشته برات به يه اندازه اهميت دارن پزشكي رو رها نكن چون موقعيت اجتماعي و كل ايندت صد در صد تغيير مي كنه

من يه مثال برات مي زنم...! مامان من رتبه ي كنكورش ١٢٤ شده بود اما از بچگي عاشق زيست شناسي بود و متنفر از پزشكي درسته اينا لازمه ي وجودي همديگه هستن اما مادر من اصولا با بيمارستان مشكل داره در حد خود لاليگا...!

رفت دنبال علاقش الان دكتري زيست شناسي داره خودش مي گه بعضي وقتا پشيمون مي شم اما اگه برگردم بازم همين كارو مي كنم با اينكه خودش هم مي دونه اگه پزشك شده بود چه از نظر مالي چه اجتماعي خيلي فرق داشت

علاقت رو بسنج بعد تصميم بگير

موفق باشي

دوستدار تو

يلدا اهتمام

لایک ها
1,316

دو مسير كاملا متفاوت هست و بايد با اهدافت بسنجى!
ببين چى از زندگى ميخواى؟ميخواى ايران بمونى و ماديات مهمه،پزشكى (وجهه و پولش مال توى ايرانه)
ميخواى برى قطعا شيمى
ميخواى به ديگران مستقيما خدمت كنى و با مردم در ارتباط باشى قطعا پزشكى،ميخواى دانشمند بشى و تحقيقات انجام بدى شيمى!
اهداف زندگيتو واضح تعريف كن ،مسير خودشو بهت نشون ميده
ضمنا پول و خيلى موارد ديگه از راههاى غير درسى خيلى راحت تر حاصل ميشه نيازى نيس زحمت بكشى ١٠سال درس بخونى،همه جاى دنيا درسو كسى ميخونه كه بهش علاقه داره و با اهداف زندگيش سازگاره،اينجا شده پول و مُد!

آخرین ویرایش توسط مدیر

MAMAD_N.n

New Member
لایک ها
0

سلام ... شاید شما دوسته عزیز به هر دو تا به یک اندازه علاقه داشتی باشی !!! اما مطمئنا استعداد شما در دو تا رشته متفاوت است

بالا