چرا خدا ما رو آفريد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

afshin

New Member
لایک ها
71
"God made us because he was tired of seeing dinosaurs on the world," says Austin, age 7. "He didn't like the dinosaurs," adds Colton, 6. Are you guys saying we're God's Plan B? Think again.
"I think God created us because God thought we would be special, and it turns out we are special!" says Chelsea, 8. Now, we're on the right track. Being created in God's image is as special as it gets.
"I think God made us because he was bored of just sitting up in heaven looking down at nothing," says Jordan, 10. In order to be bored, Jordan, you have to be empty on the inside. The Scriptures portray God as full and overflowing with life. We are the ones who succumb to boredom when we try to live apart from the One who is the source of life.
Describing those who trust in God, King David wrote: "They are abundantly satisfied with the fullness of your house, and you give them drink from the river of your pleasures" (Psalm 36:8).
Wait a minute. Isn't God against pleasure?
Wrong.
"I think God made us because he wanted to see somebody playing and having fun," says Sara, 8.
King David danced, leaped and shouted before the ark of the covenant as he brought it back to Jerusalem. When was the last time you saw people so filled with the Lord's life that they danced, leaped and shouted before the Lord? Probably never. That's why God called David a man after his own heart.
Many of us try to squeeze a few drops of pleasure from our puny lives while God is waiting with a free-flowing river of pleasure for all who trust him. We settle for too little pleasure when we try to make ourselves the center of the universe.
"God has created all things for his own pleasure, but not in the sense of selfish gratification, but in the sense of purposeful and meaningful activity," writes Bible scholar G.W. Bromiley.
God created us because "he wanted someone to play with," says Sarah, 7, or "to talk and walk with him," says Carri, 9. After Adam and Eve ate of the forbidden fruit, they hid from God when they heard him "walking in the garden." It appears that "walking and talking" were things God did regularly with Adam and Eve.
"God created us to rule the Earth," says Katharyn, 9. "He also wanted us (or Adam) to name the animals. He needed us to take care of the fruit tree. He also wanted us to pray to Him and to be with Him."
Some people associate work with the curse God placed on the ground after Adam and Eve sinned. Before Adam sinned, however, God told him to "tend and keep" the garden.
God's original intention was for people created in his image to have dominion "over all the Earth" in perfect harmony with his will (Genesis 1:26), but sin surely has complicated things.
"God made us for his own glory," says Cody, 7, or "to live in his glory," concludes Ross, 11.
On the night before Jesus offered himself as a sacrifice for our sins, he offered a prayer regarding his Father's glory "that they (that is, Jesus' disciples) may be one just as we (Jesus speaking of himself and his Father) are one" (John 17:22). To a small group of bewildered disciples, Jesus revealed the eternal glory, oneness and love that he had always enjoyed with his Father. They, and those after them who entered into that eternal fellowship, would never be the same.
Point to ponder: God made us for his glory and pleasure.
Scripture to remember: "At your right hand are pleasures forevermore" (Psalm 16: 11).

به نظر شما چرا خدا ما رو آفريد؟

جواب حاج آقا: براي خودش
جواب شما چيه؟؟؟

afshin

New Member
لایک ها
71
جواب من : چون حوصلش سر رفته بود ... اومد سراغ خمير بازي

saman1375

New Member
لایک ها
4
به نظر من خدا منو آفريد چون ميخواست عذابم بده!
كاش ميشد خدا قبل از به دنيا فرستادن هر انساني،حال و روز دنيايي كه قراره توش زندگي كنه رو براش توضيح ميداد و ازش ميپرسيد حاضري تو اين دنيا زندگي كني؟!!! مطمئناً جواب من منفي بود.

AJ94

New Member
لایک ها
11
مطمئنن اینجا نفرستادتمون واسه عشق و حال.
خودش میگه: برای خودم، برای اینکه چشمه های فضل خودم را نمایان کنم، و دیگر جوابی که میده اینه: من چیزی میدانم که شما نمیدانید، پس لطفا از خودش بپرسید

ببینید، گذشته ها مهم نیس، الان ما هستیم و خدا ما را فرستاده، حالا و از الان به بعد را بهش فکر کنید.

pirate17

New Member
لایک ها
40
saman1375 گفت
كاش ميشد خدا قبل از به دنيا فرستادن هر انساني،حال و روز دنيايي كه قراره توش زندگي كنه رو براش توضيح ميداد و ازش ميپرسيد حاضري تو اين دنيا زندگي كني؟!!! مطمئناً جواب من منفي بود.

دوست عزیز من خیلی کوچیک تر از اونم که بخوام نظر بدم ولی مطمئنم دارین اشتباه می کنین

زندگی ادما همیشه لبخند و خوشی و شادی نیست.توش غم و ناراحتیم هست.هرکسی یه مشکلاتی داره
ای کاش قدر همه ی نعمتایی رو که داریم و شاید خیلیای دیگه ندارن بدونیم قبل از این که از دستشون بدیم و بدونیم که مشکلات بلاخره حل می شن
هر چند همیشه هستن.بدون غما خوشیا هیچ لذتی ندارن.

bihamta

New Member
لایک ها
345
خدا ما رو آفرید تا یه سری بشن مادربزرگ سایت...!

pishi72

New Member
لایک ها
77
چرا خدا ما رو آفريد...

اگه بخوام به شوخي بگم،بيكار بوده گفته بذار يه چيزي بسازم بهش بخندم!

ولي اگه بخوام جدي بگم...

گنجي پنهان بودم،خواستم آشكار شوم پس انسان را آفريدم.

saman1375

New Member
لایک ها
4
pirate17 گفت
saman1375 گفت

دوست عزیز من خیلی کوچیک تر از اونم که بخوام نظر بدم ولی مطمئنم دارین اشتباه می کنین

زندگی ادما همیشه لبخند و خوشی و شادی نیست.توش غم و ناراحتیم هست.هرکسی یه مشکلاتی داره
ای کاش قدر همه ی نعمتایی رو که داریم و شاید خیلیای دیگه ندارن بدونیم قبل از این که از دستشون بدیم و بدونیم که مشکلات بلاخره حل می شن
لبخند و خوشي و شادي..... فك كنم سالهاست كه مزشو نچشيدم.

pishi72

New Member
لایک ها
77
saman1375 گفت
pirate17 گفت
saman1375 گفت

لبخند و خوشي و شادي..... فك كنم سالهاست كه مزشو نچشيدم.

تو فقط بدي هاي دنيا رو مي بيني! باور كن خوشي هاش بيشتر از بدي هاشه!!!! تو فك ميكني خوشحال بودن يعني چي؟!!! به نظر من همين در كنار دوست بودن يا هر اتفاق ساده ي ديگه اي ميتونه آدمو خوشحال كنه! اگه بخواي!! مثبت بين باش.

kavosh

New Member
لایک ها
75
[center:a5f1110734]

و خداوند انسان را برای رنج آفرید!
...
[/center:a5f1110734]

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55

پریشانم،
چه می‌خواهی‌ تو از جانم؟
مرا بی ‌آنکه خود خواهم اسیر زندگی ‌کردی
خداوندا

!
اگر روزی ‌ز عرش خود به زیر آیی
لباس فقر پوشی
غرورت را برای ‌تکه نانی
‌به زیر پای‌ نامردان بیاندازی‌
و شب آهسته و خسته
تهی‌ دست و زبان بسته
به سوی ‌خانه باز آیی
زمین و آسمان را کفر می‌گویی
نمی‌گویی؟
خداوندا
اگر در روز گرما خیز تابستان
تنت بر سایه‌ی ‌دیوار بگشایی
لبت بر کاسه‌ی‌ مسی‌ قیر اندود بگذاری
و قدری آن طرف‌تر
عمارت‌های ‌مرمرین بینی‌
و اعصابت برای‌ سکه‌ای‌ این‌سو و آن‌سو در روان باشد
زمین و آسمان را کفر می‌گویی
نمی‌گویی؟
خداوندا
اگر روزی‌ بشر گردی‌
ز حال بندگانت با خبر گردی‌
پشیمان می‌شوی‌ از قصه خلقت، از این بودن، از این بدعت

.
خداوندا تو مسئولی

.
خداوندا تو می‌دانی‌ که انسان بودن و ماندن
در این دنیا چه دشوار است،
چه رنجی ‌می‌کشد آنکس که انسان است و از احساس سرشار است

دکتر شریعتی

afshin

New Member
لایک ها
71
bihamta گفت
خدا ما رو آفرید تا یه سری بشن مادربزرگ سایت...!
اين خدا فكر كجاهاشو كرده!!!!!!!!!!!!!!

مادر بزرگ!

afshin

New Member
لایک ها
71
kavosh گفت
[center:5df29333d3]

و خداوند انسان را برای رنج آفرید!
...
[/center:5df29333d3]
يادم رفت... اينم جواب حاج خانومه

kavosh

New Member
لایک ها
75
مادربزرگ و حاج خانوم!

pozitrone

New Member
لایک ها
21
زندگی خیلی تلخه...خیلی...
ولی این خود ما بودیم که در ازل وقتی خدا می خواست ما رو خلق کنه خودمون گفتیم ما رو خلق کن...فقط الان یادمون نمیاد...شایدم یامون میاد...
وفتی خدا از ما پرسید آیا من پروردگار شما نیستم؟همه گفتیم بلی...
به دوستان توصیه میکنم در این زمینه کتاب هبوط دکتر شریعتی رو بخونن...
خدا ما رو خلق کرد چون باید ما رو خلق می کرد...چون اگه خلق نمی کرد خدا نبود...
خدا یعنی به خود آ...یعنی خود آگاهی...
ولی اگه الان به روز ازل برگردم و بدونم که زندگی دنیا این شکلیه اصلا نمی خوام که خلق شم...
ما همیشه فکر میکنیم اون ور چه خبره...ولی بعد که میریم اونجا حسابی پشیمون و سرخورده می شیم...
هر آدمی خودش باید خداشو بشناسه...
خداتونو بشناسین...نه اون خدایی که بهتون میگن خداست...شاید اون خدا نیست...

لایک ها
12
به نظز من خدا انسان رو خلق کرد تا امتحانش کنه.......
با سختی و مشکل ،با قابلیت هاش

به نظرم که خواسنه انسان رو وارد بهشت کنه
اما می خواسته امتحانش کنه تا ببینه ایا همه ی انسانها لیاقت بهشت رو دارن ؟؟؟؟؟!!!!!!!

litzy

New Member
لایک ها
0
pooyan101 گفت

اما می خواسته امتحانش کنه تا ببینه ایا همه ی انسانها لیاقت بهشت رو دارن ؟؟؟؟؟!!!!!!!
مگه انسان عروسک خیمه شب بازیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

pirate17

New Member
لایک ها
40
pooyan101 گفت

منم می خواستم همینو بگم.

از دیروز که این بحثو دیدم تا حالا خیلی فکر کردم.منم مثل خیلی از شماها از این دنیا متنفرم.خیلی وقتا شده که به خودم بگم وجود نداشتنو به زندگی تو این دنیا ترجیح می دم
ولی اگه خدا بخواد چیز بزرگ و با ارزشیو به ادما بده حتما امتحانشون می کنه که به خودشون ثابت کنه لیاقت داشتن اون چیزو دارن یا نه.

اگه از اول یه نفر تو یه خونواده ی خیلی پولدار به دنیا بیاد و طعم بی پولیو نچشه هیچ وقت پول واسش ارزشی می تونه داشته باشه؟!مخصوصا وقتی که اصلا فک نکنه امکان داره یه روزی این پولو نداشته باشه
ادم و حوا از اول تو بهشت بودن ولی به نظرتون بهشت واسشون ارزشی داشت وقتی این دنیایی رو که ما توش هستیم ندیده بودن؟!خیلی راحت اونو از دستش دادن
شماها همتون الان حرفای منو می بینین.یعنی قدرت دیدن دارین.فک کنین خدا می تونست جوری خلقتون کنه که هیچ وقت طعم دیدنو نچشین.این جای تشکر و قدردانی نداره؟!
همیشه وقتی از خیلی چیزا از حال خودم خیلی ناراحت و دلخور بودم و در میومدم خیابون بر حسب تصادف!؟ یا یه ادمیو می دیدم که نمی تونه راه بره یا یکیو می دیدم که عقب موندست یا ...!بعد اون همیشه از خودم و فکرام بدم میومد

خدایی رو بشناسین که در عین رنجوندن و امتحان انسان قدرت تحملشم بهش داده...خدایی که انقد بزرگه که هیچ کس برای خواستن ازش نیاز به واسطه نداره...خدایی که همیشه هست و همیشه با بودنش به همه تحمل می ده...

لایک ها
12
litzy گفت
pooyan101 گفت

مگه انسان عروسک خیمه شب بازیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

ببین دوست عزیز
وقتی شما می خوای یه چیز بسیار ارزشمندی رو به کسی بدی براتون فرقی نمی کنه که اون لایقش باشه یا نه؟!!!!!!!!!!!!
این کاملا با خیمه شب بازی فرق داره.......
چون عروسک هیچ اختیاری از خودش نداره
در حالی که انسان قدرت تصمیم گیری داره و از اینها گذشته روح خدا در اون دمیده شده.....

danesh-1

New Member
لایک ها
0
به نظر من خدا ما را خلق کرده برای شناختن خودمون برای اینکه ببینیم چه قابلیت ها واستعداد هایی داریم وفقط هم در سختی ها ومشکلات است که انسان خودش را می شناسد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا