چرا خدا ما رو آفريد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

samira22

New Member
لایک ها
2
pozitrone گفت
زندگی خیلی تلخه...خیلی...
ولی این خود ما بودیم که در ازل وقتی خدا می خواست ما رو خلق کنه خودمون گفتیم ما رو خلق کن...فقط الان یادمون نمیاد...شایدم یامون میاد...
وفتی خدا از ما پرسید آیا من پروردگار شما نیستم؟همه گفتیم بلی...
به دوستان توصیه میکنم در این زمینه کتاب هبوط دکتر شریعتی رو بخونن...
خدا ما رو خلق کرد چون باید ما رو خلق می کرد...چون اگه خلق نمی کرد خدا نبود...
خدا یعنی به خود آ...یعنی خود آگاهی...
ولی اگه الان به روز ازل برگردم و بدونم که زندگی دنیا این شکلیه اصلا نمی خوام که خلق شم...
ما همیشه فکر میکنیم اون ور چه خبره...ولی بعد که میریم اونجا حسابی پشیمون و سرخورده می شیم...
هر آدمی خودش باید خداشو بشناسه...
خداتونو بشناسین...نه اون خدایی که بهتون میگن خداست...شاید اون خدا نیست...
خیلی عالی بود ممنون!
آدم تا وقتی بهش فکر نمی کنه و خدا رو از رو این می شناسه که از بچگی بهش گفتن یه خدایی هست که بالاسرته!، چون واقعا نمی فهمه، حتی می ترسه که بهش فکر کنه! به این که با فکر کردن فقط به اینجا می رسه که از خودش بپرسه خدا چه طور بوجود اومده و آخر به جایی برسه که از خودش بپرسه آیا واقعا خدایی هست؟! من خودم تا اون موقع که هنوز بچه بودم و فکر می کردم خدا هم مثل مادست و پا و... داره ولی بهم می گفتن خدا خیییییییییلی بزرگه بزرگتر از1000تا خونه، بزرگتر از همه ی آسمون، اون موقع با خودم فکر می کردم و دلم قرص بود که یکی هست که خییییییییلی بزرگه می تونه منو ببینه و همیشه کمکم باشه و با این فکرا از هیچی نمی ترسیدم و تنها چیزی که از اسم خدا به ذهنم می یومد و بهش فکر می کردم این بود که خدا یکیه که قدرتش بیشتر از همه چیزه و مهربونه، ولی وقتی یه کم بزرگتر شدم و به جایی رسیدم که فکرم رفت سمت این موضوع که آخه واقعا خدا چه طوریه؟ اون موقع بود که دیگه نه میتونستم خدارو مثل بچگیام تصور کنم و باهاش حرف بزنم نه می تونستم واقعیتو درک کنم! به خاطر همین همیشه از اینکه واقعا به خدا فکر کنم می ترسیدم
وقتی خواستم حقیقتو درک کنمو و با تمام وجود رفتم و دنبال خدا گشتم تاپیداش کنم و بلاخره تونستم جواب همه ی سوالامو پیدا کنم دوباره مثل بچگیام دلم قرص شد و مطمئن شدم که خدا همرامه و دیگه از چیزی نمی ترسم!!!!
اگه بدونی ذات خدا همونیه که وجودت ذره ای از اونه می فهمی! می فهمی که خدا کیه، تو کی هستی ، و برای چی خلق شدی!!!
ببخشید من دوباره جوگیر شدم ولی وقتی بحث این چیزا می شه دوس دارم چیزایی که خودم می دونم رو بقیه هم بدونن تا شاید برای عده ای که هنوز تو این موضوع که مهم ترین مسئله ایه که هر انسانی باید بهش فکر کنه و درکش کنه تردید دارن بتونه گوشه ای فقط ذره ای از جواب سوالاشون باشه! من همیشه میگم کسانی که خدارو باور ندارن یا در تردیدن یا انکارش می کنن فقط به خاطراینه که تا حالا منطقی بهش فکر نکردن! اگه حرف قرآن و یا آدمای دیگه روباور ندارن و نمی تونن قبول کنن خودشون بهش فکر کنن و برن دنبالش!! مطمئن باشن که خدا خودش جوابشونو می ده تا با منطق درک کنن!
سردردتون ندم ولی توی کتاب انرژی برتر ذهن تالیف محمدرضا زیدی یام که کتابیست کاملا علمی و از رو قوانین فیزیک صحبت می کنه چند صفحه ای رو مییارم که هم مطلب جالبی هست و هم شاید به این نتیجه برسید که ما چه طوری بوجود اومدیم و وقتی می گیم وجودمون از خداست پس چه طور مادیت پیدا کردیم؟ توصیه می کنم اگه حوصله ی منطق زیاد رو ندارید فقط جاهای بولدشو بخونید اگر نه که همشو می خونید دیگه
:
[center:cac18d009f]

وجود شما علاوه بر انرژی هایی که اغلب از طریق سوخت و ساز مواد به دست می آید مملو از انرژی های نهفته است که
قابلیت تبدیل به هر نوع انرژی را دارند. انرژی های نهفته در وجود انسان به دو طریق ویژه می تواند جریان داشته باشد و همه ی انرژی های
موجود در کلیه سلول ها و بافت ها را به هم پیوند دهد:
روش اول سکون فکری است که در طی آن انسان به خلاء ذهنی می رسد و روش دوم بدن دینامیکی-موجی است که در این حالت اعضای بدن
دارای حرکت های آرام و موج گونه استو در هر دو روش ذهن انسان انرژی ویژهای را در بدن به جریان می اندازد و تمامی سلول های بدن از نظر انرژی بهتعادل می رسند.
سکوت یکی از خاصیت های بنیادی جهان آفرینش است. بدون سکوت هیچ رویدادی به وقوع نمی پیوندد و هیچ ماده یا موجی به وجود نمی آیدولی شدت سکوت برای هر فضایی متفاوت است، برای یک انسان سکوت مرحله ای است که بدون حضور امواجی باشد که فرکانس آنها در محدوده ی شنوایی انسان قراردارد و رسیدن به این محدوده بخش عظیمی از آرامش را برای شما مهیا می سازد.هرقدر که موج های صوتی در یک فضا کمتر حضور داشته باشد، آن فضا به سکوت شدیدتری فرو می رود.
(با کاهش دادن انرژی هایی که امواج صوتی با خود حمل می کنند در فضای پیرامون خود از انرژی های مخصوص و سازنده ای برخوردار خواهیم بود)
شدیدترین حالت سکوت همان خلاء محض است که در آن هیچ ماده یا موجی نمی تواند حضور داشته باشد. این فضا مملو ازانرژی مخصوص آفرینش است؛
هر پدیده، ماده و موج از آن زاده می شود و این انرژی در حیطه قدرت خداوند است و می تواند در دسترس انسان قرار گیرد.سکوت محض را هیچ کس نمی تواند ایجادکند زیرا این انرژی بزرگ تنها از منبع قدرتمند و بی نهایت آفرینش به وجودمی آید ولی می توان به آن دسترسی پیدا کرد
(همین که می گن مثلا با نماز خوندن به خدا بپیوندید، درواقع با نماز خوندن اگه با حضور دل و یاد خدا باشه می شه به خدا یعنی انرژی لایزال و بی کران هستی و آگاهی برتر پیوست، همینه که می گن نماز دلهارو آرامش می ده! پیوستن به زیبایی ها و انرژی رها و بی کران جز آرامش می تونه برا انسان داشته باشه؟!)

این مصلب بعدی هم جالبه:
کتاب های مقدس و آسمانی را بخوانید وجمله های آن را تکرار کنید در آن حال شما با موجی مواجه هستید که ازپیشگاه عظیم انرژی بی نهایت برخواسته است؛ در کلمات آسمانی انرژی های بزرگی نهفته است؛ برای آزاد کردن این انرژی های بزرگ باید روی آنها تمرکزکرده و مدام تکرار کنید.
[/center:cac18d009f]​

pozitrone

New Member
لایک ها
21
سمیرا خانم مطلبتون واقعا جالب بود.ممنون.
دکتر شریعتی میگه:"مذهب شوخی سنگینی بود که محیط با من کرد و من سال ها مذهبی بودم بی آن که خدایی داشته باشم..."
وقتی به خود اجازه نمی دهیم حتی در مورد وجود خدا فکر کنیم هرگز خدای خویش را نخواهیم شناخت...
ما از خدا یک هیولا ساخته ایم که حتی بدون واسطه نمیشه رفت سراغش...
شبیه رییس یک شرکت حتما باید آشنا داشته باشیم تا به درگاهش راه پیدا کنیم...
فکر میکنیم اگه در موردش فکر کنیم...به وجودش شک کنیم...دیگه کافر شدیم رفت!در آتش غضبش خواهیم سوخت!
خدا همینجاست...تو ذهن ما...تو قلب ما...هر لحظه میتونی دستشو بگیری و باهاش درددل کنی...

و باز هم یک نیایش زیبا از دکتر شریعتی :"خدایا ! به مذهبی ها بفهمان که آدم از خاک است
بگو که : یک پدیده ی مادی به همان اندازه خدا را معنی می کند که یک پدیده ی غیبی ، در دنیا همان اندازه خدا وجود دارد که در آخرت.
و مذهب اگر پیش از مرگ به کار نیاید پس از مرگ به هیچ کار نخواهد آمد."

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
Fiboonatchi گفت

پریشانم،
چه می‌خواهی‌ تو از جانم؟
مرا بی ‌آنکه خود خواهم اسیر زندگی ‌کردی
خداوندا

!
اگر روزی ‌ز عرش خود به زیر آیی
لباس فقر پوشی
غرورت را برای ‌تکه نانی
‌به زیر پای‌ نامردان بیاندازی‌
و شب آهسته و خسته
تهی‌ دست و زبان بسته
به سوی ‌خانه باز آیی
زمین و آسمان را کفر می‌گویی
نمی‌گویی؟
خداوندا
اگر در روز گرما خیز تابستان
تنت بر سایه‌ی ‌دیوار بگشایی
لبت بر کاسه‌ی‌ مسی‌ قیر اندود بگذاری
و قدری آن طرف‌تر
عمارت‌های ‌مرمرین بینی‌
و اعصابت برای‌ سکه‌ای‌ این‌سو و آن‌سو در روان باشد
زمین و آسمان را کفر می‌گویی
نمی‌گویی؟
خداوندا
اگر روزی‌ بشر گردی‌
ز حال بندگانت با خبر گردی‌
پشیمان می‌شوی‌ از قصه خلقت، از این بودن، از این بدعت

.
خداوندا تو مسئولی

.
خداوندا تو می‌دانی‌ که انسان بودن و ماندن
در این دنیا چه دشوار است،
چه رنجی ‌می‌کشد آنکس که انسان است و از احساس سرشار است

دکتر شریعتی

پریشانی!
من ای بنده زتو چیزی نمیخواهم
مبراتر از آن ضعفی که تو حتی به ناقص عقل خود بتوان بیاندیشی

ز من خواستی
که از عرشم به فرش آیم
لباس فقرپوشم
ز من باشد. اجابت شد

به همراه لباس فقر
تلاشی! خلعت آوردم
توان و زور بازویی
زن و فرزند و قلبی خوش به باهم بودن و ماندن

در روز گرما خیز تابستان
برایت سایه آوردم

ولی افسوس
تو تنها مرمری بینی
و قصری مرمرین خواهی
و اعصابت برای سکه ها این سو و آن سو در روان باشد

مرا گر شکر گویی
خود برایت سکه اندازم
به این نامم که رزاقم
که بی علت نمی نازم

بدان! بنده
که من هر روز و هر لحظه میان این بشر هستم
ز حال بندگانم با خبر هستم
پشیمان نیستم از قصه خلقت
چرا کین نیست یک بدعت

" چه لذت ها برد آن کس که انسان است
و از احساس عشقی پاک سرشار است..."

[HIGHLIGHT=#000000] فرحان[/HIGHLIGHT]

samira22

New Member
لایک ها
2
[center:44e0ffb0bb]
[/center:44e0ffb0bb]
[center:44e0ffb0bb]
انقدرم بعضیا از زندگی گله نکنید!

شاد بودن تنها انتقامیست که می توان از زندگی گرفت

باید قبول کرد که گهگاهی روزی واقعا بد هم خواهیم داشت!!! این برای همه هست! برا توی تنها نیست

ماموریت ما در دنیا بی مشکل زیستن نیست، با انگیزه زندگی کردن است!

آمده ایم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم، نه به هر قیمتی زندگی کنیم! پس بیاید ازش لذت ببریم!

یادمون باشه ما بزرگ آفریده شدیم، حق نداریم کوچیک فکر کنیم!

" خداوند از ما انتظار کارهای بزرگ ندارد، بلکه می خواهد کارهای کوچک را با عشقی بزرگ انجام دهیم. "
[/center:44e0ffb0bb]

physics

New Member
لایک ها
104
به نظر من این امتیاز بزرگیه که به ما داده شده تا تو این دنیا زنگی کنیم . پس باید هم ازش لذت ببریم و هم به اونچه که برای اون آفریده شدیم برسیم .

به نظر من هر آدمی اومده تو این دنیا تا ماموریتی رو انجام بده ، و تاثیر خودشو بذاره . باید بگردیم و اون ماموریت رو پیدا کنیم و اونو به بهترین نحو انجام بدیم .

این توصیف من از زندگیه ...

afshin

New Member
لایک ها
71
ما آدم ها بي آنكه خود مطلع باشيم ، ذره هاي حد واسط يك واكنش چند مرحله اي هستيم
واكنشي كه كند ترين مرحلش ، مهم ترينه و احتمالا سخت ترين!
براي انجام اين واكنش انرژي فعال سازي لازمه !
انرژي فعال سازي همون انگيزست!
براي اينكه واكنش با سرعت بيشتري پيش بره بايد تعداد برخورد هاي موثرتري با سختي ها داشته باشيم

ما آدم ها به وجود مي آيييم و از بين ميريم اما واكنش كلي خلقت در حال پيشروي است

واكنش كلي فراتر از تولد و مرگ ماست
و ما هم فراتر از يك عنصر!

zek

New Member
لایک ها
124
واقعا چرا خدا ما رو آفرید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m-s

New Member
لایک ها
129
من چند وقت پیش یک روایتی خوندم محتواشو یادمه ولی کلمه کلمه نه!!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>
شخصی عارف و مخلص نیمه شب برای نماز شب بیدار میشه تا به مسجد بره میبینه پسرش بیداره<o:p></o:p>
میگه پسرم بلند شو تا با هم برای خلوت با خدا و سپاس گزاری نعمت های نامحدودش رکعتی نماز بگزاریم<o:p></o:p>
پسرش که مدل من بوده میگه پدر من در رخت خواب میمونم شما برین که روایت شده یک ساعت تفکر از 70 سال عبادت بهتره. شخص عارف میگه وای بر تو پسرم که اگر تفکر میکردی پیش از من برای حمد و تسبیح معبود بلند میشدی<o:p></o:p>
من قصد جسارت به هیچ کدوم از دوستای گلمو ندارم ولی به عنوان عضو کم تجربه ای تو سایت میخوام اینو بگم<o:p></o:p>
که تا زمانی که شناخت و فکر در مورد ذات و حقیقت و حکمت خدا برای آفرینش ما با اون عمل و شیوه ای که خودش ازمون خواسته همراه نشه نه تنها به شناخت نمی رسیم بلکه بیشتر درگیر حواشی میشیم<o:p></o:p>
من خودمو میگم که مدتها فکر کردم که من کیم؟ واسه چی اومدم !خدا چی میخواد ازم؟!چرا منو خلق کرده؟<o:p></o:p>
به نتیجه رسیدم اما چقدر به این فکر کردم که به اون کاری بپردازم که پیش خدا مطلوبه؟<o:p></o:p>
خدا به تفکر خیلی دعوت کرده تو قرآن پیامبرو.اما از این کار هدف داشته.فقط نه این که من خدارو بشناسم و بفهمم که چرا منو آفرید و احساس کنم که دیگه بهش رسیدم<o:p></o:p>
این دقیقا مثل این میمونه که 1 دانش آموز معلمو خیلی دوست داشته باشه ولی وقتی موقع درس خوندن میشه بکشه کنار<o:p></o:p>
قبول دارم که عشق به خدا خییییییییییلی مهمه تا آدم قدم اولو برداره!!!اما این عشق کافی نیس<o:p></o:p>
هدف خلقت ما هم همین بود که اول در سطحی که لازمه به حکمت ها فکر کنیم و بعد وارد راه بندگی بشیم<o:p></o:p>
اما بیشتر ما به تفکر صرف بسنده کردیم<o:p></o:p>
خلاصه اگه میخواین واقعا بفهمین چرا خدا مارو آفریده فقط و فقط مسیر بندگیشو طی کنین و مطمئن باشین که با بندگی حتی اگه در درجه اول بدون عشق و علاقه باشه کم کم به درجاتی میرسین که عشق به بندگی پیدا میکنین و بعد جواب همه پرسش هارو میگیرین.چون جواب بعضی سوالارو نه میشه تو کتاب پیدا کرد نه تو گفته های دیگران<o:p></o:p>
بعضی سوالا جوابش با قلب احساس میشه و به زبون آورده نمیشه و این تنها با نزدیک شدن به خدا و بندگی اون و بدست آوردن دل کسایی که خدا دوستشون داره مثل امام زمان بدست میاد<o:p></o:p>
اگه حرفای منو قبول ندارین اشکالی نداره چون منم هنوز به هیچ سوالیم جواب ندادم<o:p></o:p>
فقط میخوام که خیلی بیشتر از سوال و جواب کردن به اعمالمون فکر کنیم<o:p></o:p>
هر کسی هم اگه سوالی داره که واقعا ذهنشو مشغول کرده به شماره 09640 زنگ بزنه و رایگان حرفشو بزنه و جواب بگیره<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
از همه دوستای گلم که تفکرشون با عملشون همراه شده میخوام واسه منم دعا کنن که این طور بشم

samira22

New Member
لایک ها
2
راستش من خودمم مث همینی که گفتید اگه بگم هرچی خدا گفته گوش می کنم همین الان دماغم مث پینوکیو دراز می شه! راس می گم! من خودم با اینکه سعی کردم وجود خدارو درک و احساس کنم و همیشه دنبال واقعیت و این بودم که چیزایی که قبول می کنم اول برام اثبات شه ولی مطمئنم هیچ وقت طوری نبودم که خدا از همه کارام راضی باشه! خیلی اشتباه کردم خیلی از خدا عذر خواستم ولی شده که دوباره تکرار کردم، گاهی وقتا حتی حس می کنم لیاقت حرف زدن با خدارم ندارم...
ولی این حرفایی که گفتیم بیشتر برا کساییه که اول خدارو باور ندارن! درسته عمل باید درست باشه ولی کسی که خدا رو باور نداره به نظرتون به چیزایی که تو قرآن و حرفای خدا اومده عمل می کنه؟! هرقدرم بگیم تو عمل کن اگه به حرف خدا گوش کنی در نهایت می فهمی کی هستی خدا کیه یا از کجا اومدی و برا چی اومدی، کسی که باور نداره مسلما این کارارم باور نداره!
ولی این که ما هم که باور داریم بیشتر اوقات عمل نمی کنیم یه بحث جداست و کاملا صحیحه! کاش می شد بتونیم به همه باورامون عمل کنیم

samira22

New Member
لایک ها
2
البته می دونید یه جنبه ی حرف منم این بود که مثلا کسی که دنبال جواب سوالاشه مثلا می خواد بدونه خدا واقعا چه طوریه و می ره برای مثال کتاب انرژی برتر ذهن رو می خونه و منطقم قانعش می کنه نهایتا بین صفحات کتاب به صفحه ای می رسه که نوشته:"
کتاب های مقدس و آسمانی را بخوانید وجمله های آنرا تکرار کنید در آن حال شما با موجی مواجه هستید که ازپیشگاه عظیم انرژیبی نهایت برخواسته است؛ در کلمات آسمانی انرژی های بزرگی نهفته است؛ برایآزاد کردن این انرژی های بزرگ باید روی آنها تمرکزکرده و مدام تکرار کنید." کسی که قبلا می گفت خب قرآن بخونم که چی بشه؟ دعا می خونید برا چی؟ می خوای حرفتو به خدا بگی؟ با زبون خودت بگی که بهتره! یا مثلا من خودم از خیلیا شنیده بودم و خیلی جاها خونده بودم که خوندن قرآن حتی بدون خوندن معنی آیات ثواب داره، با خودم می گفتم چه طور ممکنه یه چیزی همین طوری بخونی و هی بخونی بدون معنی و مفهوم اونوقت خدا قبولش کنه و ثواب داشته باشه! ولی بعد از خوندن این کتاب به جوابم رسیدم!
یا الان خیلی از چیزایی که تو قرآن گفته مکروهه یا گناهه ولی آدم با خودش می گه آخه چرا همچین چیزی باید گناه باشه الان همه یکی یکی دارن اثبات می شن که برا آدم ضرر داره!
مثلا خوردن پنیر
تو نهج البلاغه من یه بار دیدم نوشته بود مکروهه اون روز یه مشاوری اومده بود مدرسه مون می گفت صبحونه پنیر قدغن! چون برا حافظه خوب نیست!!!

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
samira22 گفت
تو نهج البلاغه من یه بار دیدم نوشته بود مکروهه اون روز یه مشاوری اومده بود مدرسه مون می گفت صبحونه پنیر قدغن! چون برا حافظه خوب نیست!!!
پنیر خالی واسه حافظه خوب نیست. چون جذبش به X نیاز داره و بدن مجبور میشه X مغز رو کاهش بده تا پنیر جذب کنه درنتیجه یه ذره پنیر جذب کنه!!! اما اگه بهاش گردو بخورید این مشکل پیش نمی آد(!)چون گردو X داره!!!

hbshb13

New Member
لایک ها
2
با سلام
من یه سوال دارم
وقتی شماها اینقدر ناشکرید زندگیتون بهتر از این نمی شه
ببخشید که اینقدر رک حرف می زنم ولی برای هر چی دارین حتی کم و ناچیز شکر خدا فراموش نشه

-com-

New Member
لایک ها
155
پاسخ : چرا خدا ما رو آفريد؟

واسه غافلگیری همه!!!!!!!!!!!!!

zeidiyam

New Member
لایک ها
1

سلام به کسانی که به تفکر خویش تکیه زدند و بر بلندای روح ایستاده اند تا در سکوت فریاد زنند که خدا بر تخت بی نهایت نور تکیه زده و ما را آفریده است پس خدا آفرید بی آنکه ما بخواهیم ........آنچه را که خدا خواسته نیازی به پرسش نیست نیاز به تفکر است!! کتاب انرژی برتر ذهن نتیجه ی 6 سال تلاش من است که شبانه روز فکر کردم و نوشتم تقریبا تمام سوالات یک فکر برتر در آن جواب داده شده بارها بخوانید تا به عمق حقیقت راه پیدا کنید..سربلند باشید و جاویدان.(زیدی یام)

pymn_nzr

New Member
لایک ها
754

من خیلی به این موضوع فکر کردم...آخر به این نتیجه رسیدم : چون خدا آخر و عاقبت امور را میداند اگر ما رانمی آفرید و مجازات میکرد ، ما مدعی میشدیم که این عمل را انجام ندادیم یا اگر آفریده میشدیم انجام نمی دادیم....که در آخرت اعضا و جوارح ما به آن عمل گواهی می دهند و دیگر راهی جز توبه و اعمال صالح در دنیا برای سعادت در دنیا و آخرت ما باقی نمی گذارد... اگر خدا را همیشه ناظر بر اعمال خود ببینیم....
اینها شعار نبود...خواهشا جدی بگیرید مخصوصا توی این دوره زمونه....

آخرین ویرایش توسط مدیر

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

به نام خداوند دانا و توانا
سلام بر همگی
علم من آنقدر نیست که بخواهم در این باره بحث بکنم اما این را می دانم که او ما را به حق آفرید
و به نظر من سوال اصلی افراد این است که خداوند چرا این دنیا را آفرید.
می دانم که چشمان ما گردش ستارگان را به دور زمین می بینند . درصورتی که ستارگان به دور زمین نمی گردند
و تفکر ما همانند چشمهایمان دارای خطا است. برای رفع خطا باید علم کسب کنیم. هر کسی را رنج و دردی هست. و زندگی پر از غم ها و شادی ها است
و روزی خواهیم رفت ولی نابود نمی شویم. و از دنیا منتقل می شویم به جهان آخرت.

تاحالا شده الان که نوجوان و جوان هستیم با به یاد افتادن به کاری که در بچگی مان کرده ایم بخندیم و یا شرمنده بشویم. در حالی که جسم همان جسم و دنیا همان دنیا است
حالا فکر کنید که به آخرت بروید و به اعمالی که در دنیا انجام داده ایم بیاندیشیم. در آن روز به شادی و غم هاتون فکر می کنید یا به کارهایی که کردید

از خداوند طلب مغفرت و گشایش کنید و شکرش را بجای آورید که او رفیق همه است. می بیند شما را در صورتی که شما او را نمی بینید

درک می کند شما را در حالی که شما اصلا نمی توانید او را درک کنید

امیدوارم همه ی شما سعادتمند باشید

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر

نیوتن

New Member
لایک ها
22

این بحث تخصصی اگرما میخواییم جواب بدیم باید یک جواب صحیح وبی ابهام داشته باشیم:217:

Ar@sh

Moderator
لایک ها
530

این انجمن هدفی علمی را دنبال میکند نه مذهبی

همچنین در این تاپیک حرف های نادرستی درباره خداوند به کار رفته است

تاپیک بسته شد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا