M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : چرا مسیر المپیاد برای من (خوب / بد ) است؟

یه پیشنهاد برات دارم only physic
سال سوم برو ریاضی....... المپ فیزیک بده
اگر طلا گرفتی که حله
اگر نه نقره و برنز گرفتی یا مدال نگرفتی سال چهارم برو تجربی
یکی از دوستام همین کارو کرد. البته المپ ریاضی بود. رشتش تجربی بود. مرحله 2 قبول نشد. سال چهارم رفت تجربی
الان داره پزشکی میخونه

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

یه پیشنهاد برات دارم only physic
سال سوم برو ریاضی....... المپ فیزیک بده
اگر طلا گرفتی که حله
اگر نه نقره و برنز گرفتی یا مدال نگرفتی سال چهارم برو تجربی
یکی از دوستام همین کارو کرد. البته المپ ریاضی بود. رشتش تجربی بود. مرحله 2 قبول نشد. سال چهارم رفت تجربی
الان داره پزشکی میخونه
ایشون سال سوم هستن !!!!!!

عوضش اگه آدم قبول نشه ، يه شكست بزرگ براش محسوب ميشه...

اگه يه نفرهم مثل من پيدا بشه كه نذارن المپياد شركت كنه كه...

هيچي ديگه...

شكستش صد برابر بدتر از عدم قبولي توي المپياده...
منم نمیذاشتن شرکت کنم حالم گرفته میشد ولی انقدر بهش فکر کنید که چقدر بده
حالتون رو بدتر میکنه !
اگه باهاش کنار نیاید نتیجه بد میشه !
منم مثل دوستمون همایون کم کم دارم کم میارم !!!
آخه دیدن مردم ناراحت انقدر آسون نیست .
شما به فکر راه حل باشید
بالاخره یه روزی بین فیزیک و تجربی باید یکیو انتخاب کنید دیگه .

لایک ها
2,386

Dear only physics

چرا این قدر تو منفی نگری!
من که دیگه کم کم دارم کم میارم ( چی گفتم هم واج آرایی کاف داشت هم میم!!! :4: )

« شاید تلاش های شما تا به امروز ثمر بخش نبوده اند ولی سبب کامیابی های دیگری در آینده شده اند و زمینه ی خوبی را برای کامیابی نهاییتان فراهم ساخته اند »
« با گفتن واژه هایی همچون نمی توانم و یا نمی شود هر روز عقب تر می روید »
« تمام چیز ها در زندگی موقتی هستند. اگر خوب پیش می روند از آنها لذت ببر چون برای همیشه دوام نخواهند داشت . اگر بد پیش می روند نگران نباشید برای همیشه دوام نخواهند داشت »
« بزرگترین اشتباه زندگی در این است که انسان از اشتباه کردن واهمه داشته باشد »

آخه همش به نشدن ها فکر نکن!!!
راجب طرز فکر با هم صحبت کرده بودیم. تا اون رو عوض نکنی هیچ اتفاق جدیدی قرار نیست برات بیفته !!!

حالا یه اتفاقی افتاده
تهش نمیذارن شرکت کنی بالاتر از این که نیست

امیدوارم گرفته باشی چی می گم
اگه نه که میل خودته :2:

بقيه ي حرفاتون به كنار...

ميخوام درباره ي جمله ي
« شاید تلاش های شما تا به امروز ثمر بخش نبوده اند ولی سبب کامیابی های دیگری در آینده شده اند و زمینه ی خوبی را برای کامیابی نهاییتان فراهم ساخته اند »
نظرمو بگم.

ميدونم منظورتون از اين جمله چيه؟

اينكه مثلا حالا كه فيزيك خوندم ، اگرهم شركت نكردم ، فيزيك كنكورم رو خوب ميدم و امتحان نهايي مو بيست ميشم و... از اين حرفا.

درسته اينا سرجاش ولي قضيه درست مثل علم فيزيكه.

فرض كنيد شما توي خونه تون يه لامپ داريد.يه لامپ هم نور ميده و هم گرما.

ولي انصافا وقتي شما يه لامپ رو روشن مي كنيد ، هدفتون چيه؟

اينكه خونه تون گرم شه يا اينكه خونه روشن شه؟

مسلما هدفتون از روشن كردن لامپ ، روشنايي خونه اس.ولي لامپ بالاخره گرماي خودش رو ميده چه شما بخواين چه نخواين.

قضيه ي المپياد خوندن منم دقيقا همينه.

من هدفم از مطالعه ي المپياد ، اينه كه حداقلش مرحله ي يك قبول شم. ( روشنايي لامپ )

حالا بالتبع در كنارش فيزيكم پيشرفت ميكنه و انشا...نهايي مو 20 ميشم و كنكورمو 100 ميزنم ( همون گرماي لامپه )

ولي مهم اون هدف اصليه ، همون روشنايي لامپ.

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام و تشکر از دوستانی که تا کنون در این هم‌اندیشی شرکت نموده‌اند.
تمام نوشته‌ها را از ابتدا تا انتها خواندم و در حال جدول‌بندی ذهنی برای خودم هستم. در بین نوشته‌های شما ذکر یکی دو نکته را لازم دیدم:

بهتر است ابتدا طرح موضوع کنید: مثلا بگویید از نظر من فایده‌/ضرر المپیاد آن است که ...
سپس درباره‌ی موضوعی که طرح کرده‌اید نظر دهید و آن را بازتر کنید. از تجربیات خود یا دوستانتان بگویید و فکر کنید که در حال دفاع از نظر خود هستید.
در پایان آنقدر واضح توضیح دهید که دیگر نیازی به بحث دو نفره نباشد و نفر بعد موضوعات را بخواند و اگر چیز جدیدی به ذهنش رسید طبق همین روال ادامه دهد.
سعی نکنید در این تاپیک مشکلات دوستان را حل کنید. خوب نوشتن شما، مسیر را روشن می‌کند و اگر دید درستی از مسیر به وجود آید، انگیزه‌ی قوی باعث رفع مشکلات خواهد شد. البته دانستن بدی‌های المپیاد نیز می‌تواند در ساخت دید واضح و روشن تاثیر فراوانی داشته باشد.

به زودی دسته‌بندی موضوعات را در پست‌های دوم و سوم قرار خواهم داد.

یاحق

لایک ها
2,386

فوايد :

1- افزايش سطح علمي فرد

2- افزايش قدرت اعتماد به نفس و افزايش روحيه ي استقلال طلبي

3- بوجود آمدن فرصتي براي محك زدن خود

4- افزايش توانايي فرد درحل مسئله

5- افزايش قدرت فرد در مطالعه

6- افزايش تلاش و اراده ي فرد

7- رقم خوردن روزهايي شيرين و جذاب و فراموش نشدني

8- افزايش حس رقابت ( كه اين حس رقابت بوجود آمده ، موجب تلاش روز افزون فرد ميشود )

9- افزايش سطح نمرات

لایک ها
2,386

مضرات :

1- سرزنش اطرافيان ( دوستان ، دبيران و از همه مهم تر خانواده )

2- كاهش مطالعه ي ساير دروس صرفا جهت افزايش ساعات مطالعه ي المپياد

3- ايجاد حس نگراني و استرس در فرد ( خصوصا نزديك ايام آزمون )

4- ايجاد احساس شكست در فرد در صورت عدم قبولي در المپياد ( و از همه بدتر ، عدم اجازه براي شركت در المپياد )

(ببخشيد اگر لحنم خيلي رسمي شد ، خواستم يه جمع بندي اساسي كنم حرفامو ، متحول شدم يه دفعه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

crazyboy

New Member
لایک ها
539

المپیاد؟ بد است : یک بعدی میشید(البته به جز کامپیوتر:4:)! مشکلات افسردگی هم برای خیلیا پیش میاد!‌

خوبه : میفهمید که درسای مدرسه هیچی نیستن و راحت میشه همرو جمع کرد! اگه موفق شوید شانس بورسیه شدنتون زیاده! اگه هم طلا بگیرید تا عمر دارید به خودتون افتخار می کنید و این به شما انرژی میده !

ولی کنکور بهتر و آسون تره !!

آخرین ویرایش توسط مدیر

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

المپیاد؟ بد است : یک بعدی میشید(البته به جز کامپیوتر:4:)! مشکلات افسردگی هم برای خیلیا پیش میاد!‌

خوبه : میفهمید که درسای مدرسه هیچی نیستن و راحت میشه همرو جمع کرد! اگه موفق شوید شانس بورسیه شدنتون زیاده! اگه هم طلا بگیرید تا عمر دارید به خودتون افتخار می کنید و این به شما انرژی میده !

ولی کنکور بهتر و آسون تره !!
دوستان اگه برید کامپیوتر 3 بعدی میشید باید با عینک تماشا تون کنیم :4:
بستگی به علاقه ی هر فرد داره شاید یه فردی اصلا علاقه اش هم تک بعدی باشه در حوزه علوم
ضمنا هر علمی با علوم دیگه ارتباط داره اینجوریا هم نیست دیگه !!!

لایک ها
2,386

ولي در كل...

اثرات مفيدش خيلي بيشتر از مضراتشه.

درسته ممكنه عدم قبولي توي المپياد ، فرد رو ناراحت كنه ولي اين ناراحتي مگه چقدر طول ميكشه؟

يه ماه...

دوماه...
.
.
.
يه سال...

ولي بعد از يه مدت فراموش ميشه.

اما اون تلاشي كه براي المپياد كرده ، تا پايان زندگيش همراهش هست ، اون انرژي مثبت ، اون يادگيري ها و...

هميشه براش مفيد واقع خواهند شد.

پس منافعش بيشتر از مضراتشه.

Homayoon

New Member
لایک ها
192

بقيه ي حرفاتون به كنار...

ميخوام درباره ي جمله ي
نظرمو بگم.

ميدونم منظورتون از اين جمله چيه؟

اينكه مثلا حالا كه فيزيك خوندم ، اگرهم شركت نكردم ، فيزيك كنكورم رو خوب ميدم و امتحان نهايي مو بيست ميشم و... از اين حرفا.

درسته اينا سرجاش ولي قضيه درست مثل علم فيزيكه.

فرض كنيد شما توي خونه تون يه لامپ داريد.يه لامپ هم نور ميده و هم گرما.

ولي انصافا وقتي شما يه لامپ رو روشن مي كنيد ، هدفتون چيه؟

اينكه خونه تون گرم شه يا اينكه خونه روشن شه؟

مسلما هدفتون از روشن كردن لامپ ، روشنايي خونه اس.ولي لامپ بالاخره گرماي خودش رو ميده چه شما بخواين چه نخواين.

قضيه ي المپياد خوندن منم دقيقا همينه.

من هدفم از مطالعه ي المپياد ، اينه كه حداقلش مرحله ي يك قبول شم. ( روشنايي لامپ )

حالا بالتبع در كنارش فيزيكم پيشرفت ميكنه و انشا...نهايي مو 20 ميشم و كنكورمو 100 ميزنم ( همون گرماي لامپه )

ولي مهم اون هدف اصليه ، همون روشنايي لامپ.

هی من می گم طرز فکرم با شما فرق داره هی بگین نه :4:

ببین ...... جان ( شرمنده نمی دونستم اسمت چیه به خاطر همین هم جاخالی گذاشتم!!! :4: ) من چند کلمه حرف باهات دارم

1. تو گفتی هفت ماه داری المپیاد فیزیک می خونی خب اگه می خواستی المپ فیزیک شرکت کنی سال سوم رو ریاضی می خوندی! که بازده لامپ تو مثال خودت رو افزایش بدی !:4:

2.با قبولی توی مرحله اول المپیاد به چی می خوای برسی! می خوای بگی منم المپیادی بودم ! یا اینکه به خودت ثابت کنی که تلاش من الکی نبوده و من می تونستم المپیاد قبول بشم ! یا ...
در هر صورت فرقی که به حالت نمی کرد ( اصلا قصدم توهین به شما نیست ببخشید که این جوری می گم! من یه کوچولو تو حرف زدن رک هستم!)

3. من کلمه کامیابی نهایی رو برای موفقیت در زندگی آینده گفتم نه دو تا امتحان ( از نظر من کم ارزش ) ( البته منظورم این نیست که کنکور و امتحان نهایی بی ارزش هستند مثلا اگه یه نفر بهم می گفت المپیاد بزرگترین هدف زندگی من هست و خواهد بود به اون هم این حرف رو می زدم ! ).
برای من کامیابی نهایی یعنی موفقیت و پیشرفت روز افزون در زندگی . یعنی هر روز که می گذره نگی ای کاش قبلا این کار رو می کردم ولی انجامش ندادم یا اینکه کاشکی اونکار رو انجام نمی دادم ولی دادم !
یه جایی خوندم که یه شخصیت بزرگ گفته بود: « اگر می توانستم دوباره متولد بشوم تمام اشتباهاتی که در این دنیا انجام دادم را دوباره انجام می دادم ولی کمی زود تر { تا فرصت برای انجام اشتباهات بیشتری در زندگی داشته باشم } ( قسمتی که توی آکلاد نوشتم برداشت خودم بود از ادامه ی صحبت او!:4: )

چون به نظر من مهم ترین چیزی که المپیاد به آدم میده اون روحیه المپیادی هست نه اون مدال طلا.
همون روحیه ای که به آدم می فهمونه وقتی وارد یه مسیر شدی نتیجه اش «موفقیت» یا «شکست» نیست میگه وقتی وارد یه مسیر شدی فقط دو نتیجه داره یا «موفقیت» یا «تجربه ای برای موفقیت در آینده» (به جای استفاده از از کلمه ی شکست!)
همون روحیه ای که افرادی مثل خانم مریم میرزا خانی ( جزو 10 نابغه برتر ریاضی جهان هستن!) یا آقای آرش یزدان بخش که قبلا تو ضیح دادم یا ... دارن ( البته من چون بحث المپیاد هست این ها رو می گم ولی در کل خیلی ها با این روحیه هستن)

چرا هر کدوم از ما به این مرتبه نرسیم یا حتی از این هم بالاتر نرویم

یه چند وقتی بود که دیگه از این حرفا به کسی نزده بودم و تصمیم هم داشتم که نگم ولی نمی دونم چی شد وقتی جوابت رو خوندم احساس کردم که باید بگم!:1:
ولی احتمالا دیگه کمتر از این حرف ها بزنم یا اصلا نگم :2::2::2:

چون اگه یکی قرار باشه حرفم رو بگیره همون دفعه اول میگیره اگر هم نخواد که ...
( البته من کوچیک همتون هستما! )
فکر کنم الان در این وضعیت هستید :37::37::37:

همگی ببخشید که سرتون رو به درد اوردم

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
2,386

تمامي حرفهاي شما كاملا متين و قابل احترام.

1- من هيچوقت روي ريسك كار نميكنم. شما فرض كنيد من ميرفتم رشته ي رياضي ، ميدونيد زيست سال سوم چقدر مهمه؟ اون وقت يه سال از درس تخصصي رشته ي خودم عقب ميفتادم و ... ديگه چه وقت جبراني براش باقي ميموند؟

2- من هدفم صرفا قبولي توي المپياد نيست...شما اگر پستهاي اخير منو توي تاپيكهاي مختلف ببينيد ، متوجه ميشين كه هم خودم دنبال قبولي نيستم و هم به بقيه ميگم كه دنبال طلا و... نباشن. ولي من ميخوام لامپ روشن شه ، چون براي روشن كردنش زحمت كشيدم. حتي اگر هم كم نور روشن شه ، من راضيم.

يعني اگر المپيادهم قبول نشم بازم برام خيلي ارزش داره چون خيلي راحت ميتونم نقاط ضعفم رو شناسايي كنم و برطرف شون كنم. و هر شكست ، مقدمه ي يك پيروزي بزرگه.

3- منم هيچوقت به فكر مدال طلا نبودم اصلا همچين كلمه اي رو براي خودم تعريف نكردم چوه هيچوقت دوست نداشتم لذتها و دغدغه هاي مسير المپياد ، قرباني يه تيكه فلز بي ارزش بشن.

ولي حداقلش دوست دارم كه بتونم شركت كنم.

من به المپيادي بودنم افتخار مي كنم حتي اگر قبول نشم...

همين و بس...!

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

المپیاد یه منفعت دیگه ای هم داره
یه دیوونگی خاصی بهت میده
سرخوشی ... ریسک پذیری ...
کلا این دیوونگی خیلی چیز خوبیه
و البته اگه از این دیوونگی به مقدار لازم :)4:) داشته باشی حتی اگه المپ هم قبول نشدی خیلی غمباد نمیگیری
دو روز بعد بلند میشی میری سراغ یه هدف دیگه ای که به دیوونگیت بخوره !!! :4:

Homayoon

New Member
لایک ها
192

1- من هيچوقت روي ريسك كار نميكنم. شما فرض كنيد من ميرفتم رشته ي رياضي ، ميدونيد زيست سال سوم چقدر مهمه؟ اون وقت يه سال از درس تخصصي رشته ي خودم عقب ميفتادم و ... ديگه چه وقت جبراني براش باقي ميموند؟

2- من هدفم صرفا قبولي توي المپياد نيست...شما اگر پستهاي اخير منو توي تاپيكهاي مختلف ببينيد ، متوجه ميشين كه هم خودم دنبال قبولي نيستم و هم به بقيه ميگم كه دنبال طلا و... نباشن. ولي من ميخوام لامپ روشن شه ، چون براي روشن كردنش زحمت كشيدم. حتي اگر هم كم نور روشن شه ، من راضيم.

يعني اگر المپيادهم قبول نشم بازم برام خيلي ارزش داره چون خيلي راحت ميتونم نقاط ضعفم رو شناسايي كنم و برطرف شون كنم. و هر شكست ، مقدمه ي يك پيروزي بزرگه.

3- منم هيچوقت به فكر مدال طلا نبودم اصلا همچين كلمه اي رو براي خودم تعريف نكردم چوه هيچوقت دوست نداشتم لذتها و دغدغه هاي مسير المپياد ، قرباني يه تيكه فلز بي ارزش بشن.

همين و بس...!

خب هر کس عقیده ی خودش رو داره دیگه ...

همه که نمی تونن مثل هم باشم
یکی به نور کم لامپ هم راضیه یکی هم داره در به در به دنبال یه لوستر می گرده! :4:

لایک ها
2,386

یه دیوونگی خاصی بهت میده
و البته اگه از این دیوونگی به مقدار لازم :)4:) داشته باشی حتی اگه المپ هم قبول نشدی خیلی غمباد نمیگیری

كدوم هدف به ديوونگي ميخوره آخه؟

لایک ها
2,386

خب هر کس عقیده ی خودش رو داره دیگه ...

همه که نمی تونن مثل هم باشم
یکی به نور کم لامپ هم راضیه یکی هم داره در به در به دنبال یه لوستر می گرده! :4:
آره واقعا...

يكي هم در به در دنبال چلچراغه...!!!!!!!!!!!!!!!!

ولي من همون لامپ ساده رو به همه ي اينا ترجيح ميدم:5:

Homayoon

New Member
لایک ها
192

یه دیوونگی خاصی بهت میده
قربون آدم چیز فهم!!!:4:

بین همه بچه ها آرش جان یکی تو خوب حرف من رو می فهمی یکی هم bh2ao خانم ( اسم ایشون رو هم نمی دونم !!! )

( البته تو هین به بقیه نباشه ها! )

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
2,386

قربون آدم چیز فهم!!!:4:

بین همه بچه ها آرش جان یکی تو خوب حرف من رو می فهمی یکی هم bh2ao خانم ( اسم ایشون رو هم نمی دونم !!! )

يعني ما همه سطح فهم مون پايينه ديگه؟

دست گل تون درد نكنه!!!!!!

ولي اميدوارم همه به اون هدفي كه دارن ، برسن.

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

همين و بس...!
من خودم رشتم ریاضیه
زیست دوم و سوم رو خودم خوندم و تسلط دارم نسبتا
خواستن توانستنه
منم نگفتم برای مدال اینکارو کنید
گفتم برای هم لامپه بکنید. چون با رشته تجربی نمیتونین المپ فیزیک بدید
موفق باشید

Homayoon

New Member
لایک ها
192

يعني ما همه سطح فهم مون پايينه ديگه؟

دست گل تون درد نكنه!!!!!!

ولي اميدوارم همه به اون هدفي كه دارن ، برسن.

اصلا منظور من این نبود

من به هیچ کس نگفتم که سطح فهمش پايينه ( اصلا به خودم اجازه نمی دم که بخوام بگم )
تو اینجا خیلیا هستن که از همه نظر از من بالاتر هستن
من فقط به این خاطر اسم آرش جان و bh2ao خانم رو بردم
چون اولا من دو سه روزه که تو سایت پست می ذارم و خیلی ها رو نمی شناسم
دوما این دو نفر بیشتر از بقیه جواب پست هام رو میدن ولی خیلی آدمای دیگه هم هستن.
اینکه من اسم این دو نفر رو بردم به این خاطر هست که به نسبت بقیه بیشتر اونا رو می شناسم
سوما با مطالبی که ازشون دیدم احساس کردم اخلاق و رفتارشون بیشتر به من می خوره !

همگی « موفق باشیم »
( این جا ایرانه و قانون کپی رایت و این حرفا هم نداریم! حالا یکی بیاد ثابت کنه «موفق باشیم» مال bh2ao خانومه!:4: ) ( شوخی کردما!:4: )

آخرین ویرایش توسط مدیر

matin75

New Member
لایک ها
151

یه دیوونگی خاصی بهت میده
واقعا دمت گرم
جانا سخن از زبان ما میگویی

این درسته چون انرژی و دیوونگی المپیاد رو واقعا نمیشه با چیزی عوض کرد

بالا