لایک ها
2,386
پاسخ : چرا مسیر المپیاد برای من (خوب / بد ) است؟

واقعا دمت گرم
جانا سخن از زبان ما میگویی

این درسته چون انرژی و دیوونگی المپیاد رو واقعا نمیشه با چیزی عوض کرد

شما هموني نبوديد كه همش پستهاي منو تكذيب مي كردين و وقتي من مي گفتم " تلاش مهمه نه طلاش " شما ميگفتين :

" طلاش مهمه نه تلاش" ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

matin75

New Member
لایک ها
151

شما هموني نبوديد كه همش پستهاي منو تكذيب مي كردين و وقتي من مي گفتم " تلاش مهمه نه طلاش " شما ميگفتين :

" طلاش مهمه نه تلاش" ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چه ربطی داره؟؟؟
مسلما طلاش مهمه

اون دیوونگی المپیاد هم مربوط به طلاشه نه تلاش

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

چه ربطی داره؟؟؟
مسلما طلاش مهمه

اون دیوونگی المپیاد هم مربوط به طلاشه نه تلاش
اصلا دوتاش !!!!!!
اصلا به امید طلای المپ بودن دیوونگی میخواد :4:
ولی موافق نیستم ! هنوزم تلاش مهمتره از طلاش

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

كدوم هدف به ديوونگي ميخوره آخه؟
هر چیزی که مثل المپ باشه !! :4:
ویژگی های این نوع اهداف :
ریسک بالا ! :4: علاقه ی شدید شما به آن ! :4: یه چیز باحالی که کلیشه ای نباشه ! :4: برخلاف جریان آب ! :4:
:4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4:

amideoxy

New Member
لایک ها
400

ولی خدایی زیست جای کارش خیلی زیاده

آدم توش گیر کنه بیرون نمیاد...

daryab

New Member
لایک ها
163

آره یکی از دوستای منم زیست می خونه می گه خیلی گستردس.به نظرم اینکه اینجا همه سر اینکه طلا مهمه یا تلاش بحث می کنن عجیبه خوب اونیکه طلا می گیره هم از المپیاد،تلاش و علمش براش می مونه مدال که یه دایرس.مگه نه؟

لایک ها
841

خب کسی طلا می گیره که اطلاعاتش(اطلاعاتی که می تونه ازش استفاده کنه) بیشتر باشه و مسلما کسی به این مقام می رسه که تلاش بیشتری کنه.
پس تلاش و طلاش به نظرم جدا از هم نیستن و هر دو یکی هستن.

س.ا.

لایک ها
2

راستش من هیچوقت خیلی جدی دنبال المپیاد نرفتم
تست زدم یه مدت بعد ول کردم
کتاب خوندم بعد ول کردم
اما خب امسال بدجوری تو نخشم اما مشکلی که دارم اینه که هیچوقت نتونستم یه راه مناسب براش پیدا کنم.ینی نتونستم بین درسام و المپ حد وسطو نگه دارم
راسی هر دوست عزیزی که بتونه منو راهنمایی کنه (مخصوصا اگه لطف کنه و خصوصی راهنمایی کنه)تا آخر عمر مدیونش میشم چون المپ خیلی برام مهمه

mahla amini

New Member
لایک ها
89

در واقع مهم ترین امر در المپیاد این است که درست درس خوندن رو یاد بگیری اگر سال های پیش تو این سایت عضو بودین حتما به این نوشته توجه کردین: المپیاد مثل خوندن اسم irysc می ماند: 1) گر اون رو به انگلیسی بخونین میشه (I rysc)، من ریسک کردم که در اینجا منظور ریسک کردن با موفقیت هست 2) و اگر به فارسی بخونیمش میشه ، آی ریسک یعنی ضرر کردیم پس همه ی کسایی که المپیاد می خونن یا نوع اول رو می گن یا دوم ولی به طور کل هر دو گروه درست و با علاقه درس خوندن رو یاد گرفتن.

آخرین ویرایش توسط مدیر

sina.a

New Member
لایک ها
11

به نظر من المپیاد آدمو بزرگ مکنه و همچنین باعث میشه که در زندگی با دیدی گسترده تر نسبت به دیگر افراد به مشکلات و مسایل زندگی نگاه کنیم.و برای هدفی که داریم تا پای جون مایه بذاریم.المپیاد به ما یاد میده هیچ چیز راحت به دست نمی یاد...

Aref

New Member
لایک ها
1,008

دوستان موقع نوشتن مطلب به نکته ی زیر توجه داشته باشند.
این موضوع می‌تواند برای دانش‌پژوهان بسیاری در سراسر ایران مهم باشد، پس وقت بگذارید، فکر کنید و زیبا و طبقه‌بندی شده بنویسید. قرار نیست کسی برای اظهار نظرهای غیرمنطقی وارد این بحث شود و بقیه نوشته‌ی او را تحمل کنند.

TS_hiDeN

New Member
لایک ها
9

سلام

نیگا کنید هر کسی از شرکت در المپیاد یه هدفی داره !
1- همینطوری شرکت می کنم برای آشنا شدن
2- اگه دور اول رو قبول بشم برام کافیه
3- میتونم در مرحله ی دوم هم قبول بشم
4- دارم میخونم برای مدال و حتی بالاتر !
ولی از یه بعد دیگه به قضیه باید نگاه کرد

هدف از شرکت در المپیاد ( نظر شخصی) این هس که تو درسی که علاقه داری پیشرفت کنی..

حرفم اینه که ببینید واسه‌ی چی اومدید توی المپیاد و چرا توی المپیاد فیزیک یا زیاضی یا زیست.... بعضیاتون الآن ممکنه بعضی از هدفاتون به شکست رسیده باشه، مثلا قبول نشده‌ها به هدف معافی المپیاد از کنکور نرسیدند. حالا من میخوام حواس شما رو فقط

به یک چیز جلب کنم، اینکه حواستون باشه همه‌ی هدفاتون شکست نخورده... و شاید روزی از من قبول کنید که هیچ هدفیتون شکست نخورده ...ببینید برای چی اومده بودید توی المپیاد. برای یه کار متفاوت؟ برای یه کار جدید یا یه کار علمی؟ برای اینکه حس

می‌کردید شاید همه‌ی وقتتون رو گذاشتن توی درس مدرسه، هدر دادن وقته؟ یا اومدید المپیاد برای اینکه به درس اون علاقه دارید؟ برای اینکه دیدید دو تا حرف ارزشمند یا زیبای علمی توی المپیاد زده میشه؟ شاید هم برای

اینکه راه ساده‌تریه به موفقیتی بهتر؟ این‌ها ممکنه همش دلایل - و در نتیجه هدفتون - برای المپیاد باشه البته با هزارتا دلیل شخصی دیگه، هزارتا دلیل ارزشمندتر یا بی‌ارزشتر از این‌ها. اینا رو گفتم برای اینکه چندتا چیز دیگه رو یادآوری کنم. اول اینکه بد نیست یکم

دقیق‌تر دلایلتون رو به خودتون بگید، یا حتی دلایل دلایلتون رو پیدا کنید. بعد ببینید آیا هنوز هم اون دلیل‌ها رو میخواید ادامه بدید یا نه، واینکه چه قبول شدید چه نشدید، الآن بنظرتون حتما میشه، یا حتما نمیشه به هدفتون رسید؟ ببینید دلیل‌های ریشه‌ای‌ترتون شاید

کلا مستقل از مقامتون توی المپیاد باشن.

قبلا هم گفتم، باز هم میگم. یکم ببینیم تاثیرات المپیادی بودن چیه، و فقط الآن رو نگاه نکنیم، فقط دو سال بعد رو نگاه نکنیم، بیست سال بعد رو نگاه کنیم، و حتی دورتر و شاید ... شاید خیلی دورتر از سال‌ها عمر... شاید اونوقت نگاهمون بیفته به خودمون. بد

نیست ببینیم که المپیادی بودن روی ما چه تاثیری گذاشته. اونوقت شاید قبول کنیم که تنها دو تا چیز به ما داده، یکی تلاش کردن برای رسیدن به یک هدف، و یکی همین نگاه کردن رو. اون‌وقت حتی فکر کردن درباره‌ی قبول شدن یا نشدن توی المپیاد برامون خنده‌دار

میشه... شاید بعد بفهمیم که اگه تلاش برای المپیاد، برای مقام المپیاد باشه یا حتی اون مقام هم برای بالا رفتم مقاممون توی چیزه دیگه‌ای باشه... همش خنده داره... و احتمالا اونوقت شاید متوجه بشیم که این تلاش برای - خودهامون - چیزی نیست که ما

واقعا دنبالش هستیم. شاید دوستی رو ببینیم که همه‌ی مدت دوست ما بوده و چون غرق دوستی اونیم تا حالا متوجه نشدیم که هر چی دیدیم اون بوده ...

طلاش مهم نیست تلاش مهمه.

اگه برای طلا می خونید بدونید فقط 8 نفر (یا فوقش12 نفر) برنده میشن ......

ولی سعی کنید هم مدال طلا بگیرید و هم تو زندگی تون طلایی باشید.

:d​

م

ماری کوری

Guest

به نظر من مهمترین فوایدی که المپیاد دارد:

1.بدست آوردن توانایی برنامه ریزی

2.عادت کردن به درس خواندن

3.قوی شدن در درسی که المپیاد آن رشته را میخونیم

4.ایجاد اعتماد به نفس در فرد( همین که جرآت کردی المپیادی بشی و تا تهش وایستادی پای هدفت)

معایب المپیاد:

1.اگه فرد تمام وقت خود را به المپیاد اختصاص بدهد و مدال طلا هم نگیرد ،در برخی درسها در سال کنکور ممکن است دچار ضعف پایه ای بشود(مثلا ریاضی)

2.بعضی بچه ها هم فقط به بهانه ی اینکه المپیادی هستند ،درسها را کنار میگذارند .

3.در برخی دانش آموزان که روحیه ی حساسی دارند ممکن است بعد از قبول نشدن در المپیاد مشکلات روحی مثل افسردگی پیش بیاید .

به امید موفقیت تمام دانش آموزان تلاشگر:63:

لایک ها
23

من خودم بهترین نتیجه ای که از المپیاد(تا به حال) گرفتم به جز اینکه تو بعضی درسا مثل ریاضی و فیزیک قویتر شدم این بوده که بلندپرواز تر شدم و به سال پیش که فکر میکنم میبینم عجب اهداف کوتاه مدت و بعضا مسخره ای داشتم مثلا پارسال دیگه ته بلندپروازیم این بود که معدلم 20 بشه اما امسال اصلا به معدل و درس مدرسه به عنوان یه هدف نگاه نمیکنم بلکه الان بلندپروازیم تا حدی باحال(!) شده که برام طلای جهانی آوردن هدف خیلی پیش پاافتاده ایه و هدف اصلیم اینه که بتونم با طلایی که آوردم(مثلا(!!)) تو علامهحلی تدریس کنم و لذتشو احساس کنم...
حالا از همه اینا که بگذریم به نظر من بعد از قبول شدنم تو سمپاد، هدایت شدنم به سمت المپیاد بهترین اتفاقی بوده که تو زندگیم افتاده . . .

sia...vash

New Member
لایک ها
15

تنها چيزي كه واسه من داشت تا قبل از آزمون استرس بود
بعد از آزمون دپسردگي كه الآن دچارشم و بازم استرس
در حين آزمون انقده استرس داشتم حالم يادم نمياد كه چه جوري بود

لایک ها
23

تنها چيزي كه واسه من داشت تا قبل از آزمون استرس بود
بعد از آزمون دپسردگي كه الآن دچارشم و بازم استرس
در حين آزمون انقده استرس داشتم حالم يادم نمياد كه چه جوري بود
استرس واسه چی؟من خودم با اینکه شمارم 1 بود و چشم تو چشم دیوار بودم و جام هم تنگ بود باز هم خیلی راحت آزمونم رو دادم و اومدم و الآن هم زیاد ناراضی نیستم.تو چه المپیادی شرکت میکنی و چند درصد زدی و حدس میزنی کفتون چند باشه؟

sia...vash

New Member
لایک ها
15

استرس واسه چی؟من خودم با اینکه شمارم 1 بود و چشم تو چشم دیوار بودم و جام هم تنگ بود باز هم خیلی راحت آزمونم رو دادم و اومدم و الآن هم زیاد ناراضی نیستم.تو چه المپیادی شرکت میکنی و چند درصد زدی و حدس میزنی کفتون چند باشه؟
رياضي-24-كف :30

لایک ها
53

منم چن وخ پیش از این مشکلا داشتم چند تا از امتحان های چرند به اصطلاح سخت مدرسه رو که کامل شدم توهم زدم نیوتون شدم : جو گیر شده بودم اساسی و می گفتم میخوام برم رشته ی ریاضی و المپ فیزیک و ازین حرفا
اسرار مادرم واسه رفتن به تجربی و..... (تلاش من واسه دفاع از علایقم) هم منو روز به روز بیشتر تشنه ی هدفم می کرد .......تا این که چن وخ پیش به خودم اومدم و فهمیدم من واقعا به زیست علاقه دارم .....فقط نمیدونم چرا دلم میخواس با مامانم لجبازی کنم......؟؟؟؟(دیدین وقتی شما رو به یه کاری مجبور می کنن ازون کاره بدتون میاد ولی وقتی آزادین و اختیار دست خودتونه همونو انتخاب می کنین؟؟؟) اون وقتا مامانم هم باهام سرسنگین شده بود و وقتی هالیدی دستم میدید چپ چپ نیگام می کرد ولی حالا که شروع کردم دارم وا سه زیست می خونم قربون صدقم می ره و همه ی کتابا رو با کمال میل واسم میخره .....خودمم احساس بهتری دارم وفکر آیندم توی رشته ی تجربی آرومم می کنه ....:89::196:

sina16

New Member
لایک ها
313

به نظرمن فوايدالمپياد اين ها هستن:
1.پيشرفت در درس مورد علاقه

2.لذت بردن از مطالعه{براي خودم واقعا اينطوره..}

و.....

x-star

New Member
لایک ها
243

من ادم بلند پروازی هستم که از دوران بچگی عاشق اسمون بودم.یادمه توسرمای شب به زور ازوالدینم اجازه میگرفتم که برم ماه گرفتگی وماه و...نگا کنم.
راستش یه روزکه خبررسید کلاس المپیاداقای فهیم نیا قراره تشکیل شه برا دبیرستانیا.باوجوده اینه راهنمایی بودم خواهش کردم واین شد که شد هدفم المپیاد.
پدرم چن بار بردتم مشاوره تحصیلی که رشته تجربیو بردارم اما......
نجوم تنها راه پیشرفت من وتحقق رویای بچگیمه.
امیدوارم خوب تلاش کنم تا شرمنده خودمو و... نشم.:79:

بالا