چند ساعت درس خوندن!!!

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
سلام
یه سوال داشتم...می خواستم ببینم توی این روزا یعنی تابستان... روزی چند ساعت در س خوندن خوب و کافیه؟؟ روزی چند تا تست زدن خوبه؟؟
ممنون

only4you_mehr

New Member
لایک ها
6
بستگی به خودت داره ولی تابستون نمیخواد خیلی زیادبخونی
الان هم که ماه مبارکه زیاد به خودت فشار نیار

mshf

New Member
لایک ها
10
هر چی میخونی مفید باشه 5 تا 6 ساعت خوبیه اگه بیشتر میخونی کمش نکن ولی قبل از شروع مدرسه ها یه استراحت یه هفتگی یا بیشتر لازمه البته اگه تا حالا استراحت نکردی تست هر چه بیشتر بهتر 50 تا خوبه تا 150 یا 200

tanaz

New Member
لایک ها
27
من از يكي پرسيدم ميگفت حداقل روزي 12 ساعت اونم حداقل :eek:
يكي از دوستاي من روزها با كلاس رفتن و بدون كلاس روزي 11 ساعت ميخونه ولي من هر كاري ميكنم بيشتر از 6 و7 ساعت نميشه همه بهم ميگن خيلي كمه 8O

r-neaded

New Member
لایک ها
0
بستگی داره چه رتبه ای بخوای!من شنیدم که از روزی 7-6 بیشتر نخون.ولی فکر نمی کنم با این ساعت به جایی برسم!این سال مهمترین سال ماست.پس باید به بهترین شکل ازش استفاده کنیم. چرا وقتی میتونیم 12 ساعت بخونیم 6 ساعت بخونیم؟نترسید.تلف نمیشید!

m-narvan

New Member
لایک ها
6
tanaz گفت
من از يكي پرسيدم ميگفت حداقل روزي 12 ساعت اونم حداقل :eek:
يكي از دوستاي من روزها با كلاس رفتن و بدون كلاس روزي 11 ساعت ميخونه ولي من هر كاري ميكنم بيشتر از 6 و7 ساعت نميشه همه بهم ميگن خيلي كمه 8O
tanazجان اصلا نگران نباش.عالی هستی اونم واسه تابستون.اونم ماه رمضون.انشاالله که بتونی همین طور ادامه بدی.

kavosh

New Member
لایک ها
75
چه خبره بابا! دوازده ساعت!!
من تو این تابستون هر کاری کردم به 5 ساعت در روز نرسید!
فکر می‌کنم همین 4-5 ساعت کافی باشه!
نه افراط نه تفریط :wink: !

mshf

New Member
لایک ها
10
ساعت مهم نیست اگه برید ببینید منم چنین تاپیکی نوشتم کسانی بودند که روزی17 ساعت میخوندند اما نتیجه ندیدند مهم اینه که همه ی مطالب کتاب را
بلد باشی و سرعتت نوری باشه دیگه هیچی مهم نیست استرس عامل مخربیه با این که تابستون پارسال تقریبا همش گرفتار درسم بودم چیزی پیش نبردم چون میگفتن کمه6 ساعت و من به جای تمرکز استرس رسوندنه ساعت به 12 داشتم و اول سال ناراحت بودم که چرا استرس داشتم وتابستون تلف شد استرس ناشی از ساعت درس خوندن استرس مخربه
من روزی منوسط10ساعت تو سال خوندم البته غیرحضوری بودم ولی همه مطالب کتابا را در حد مفهومی میدونستم فقط خدا نخواست من دورقمی شم
بگذریم دوس ندارم شما هم تابستونو از دست بدید کمی هم به خودتون استراحت بدید البته من فرص را بر این گذاشتم که هر سال درستونو به موقع خوندید

kquran

New Member
لایک ها
18
شما هدفتونو تعیین می کنید...مثلا می خوام 1 بشم...2 تا آزمون که دادین کنکور آزمایشی ها رو می گم...دستتون میاد که چقدر باید تلاش کنید...اگه دید با 13 ساعت به هدفتون می رسید باید باید باید 13 ساعتو بخونید ولی اگه می بینید با 5 ساعت هم می تونید به هدف برسین همونو می خونید..
تو اون 13 ساعت می تونید جومونگ (زمان ما جومونگ بود) الان امپراطور بادها می خواد بیاد نه؟!
اونو ببینید تفریحتون بکنید ولی باید 13 ساعتو بخونید...
کلا ریلکس باشید...اصلا مهم نیست که چقدر درس می خونید ...مهم اینه که درس بخونید!!!

20_sorour

New Member
لایک ها
13
ساعت به شرطی مهمه که همش یا حداقل 90 درصدش مفید باشه ...اما طبق براوردهایی که مشاورا کردن اگه کلاس نمی ری 8 ساعت مفید خوبه...البته در دوران طلایی تابستان ادم باید تمام تلاشش رو کنه دروس اختصاصی پایه رو تموم کنه +عربی و زبان ...که واسه هر کدوم اینا بهتر که تست هایی هم در نظر گرفته شه ...که این تست ها متناسب با تمرکز غرد روی اون درس تعیین می شن .. :twisted:

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
من روزی حدودا 5 ساعت درس می خونم....ولی به نظرم کمه ... چون مثلا طبق برنامه ریزی هام ...هر هفته من حدود دو تا کتاب اختصاصی تموم می کنم... کم نیست؟؟ یعنی به نظرم هفته ای باید آدم 4 تا کتاب اختصاصی تموم کنه...در ضمن من هر درسی که می خونم تست هاشم می زنم یعنی ... مثلا این هفته فیزیک 2 و3 رو تموم می خوام بکنم ...حدود 500 تا تست فیزیک 2 و 300 تا فیزیک 3 هم میزنم.....در ضمن من اختصاصی ها نقات قوتم هم هست...یعنی ترازه اختصاصی هام یه 1000 تایی از عمومی هام بیشتر هست...به نظرتون هفته ای 2 تا کتاب کم نیست؟؟؟

mshf

New Member
لایک ها
10
ما هر سال 4 تا کتاب اختصاصی داریم اگه تجربی باشی پس با این حساب در عرض یک ماه اختصاصی پایت تمومه اگه من درست فهمیده باشم این که عالیه

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
اگه هفته اي دوكتابو كامل تموم مي كنين وتستاشم كامل مي زنين خيلي خوبه سعي تونو بيشتر كنين صددرصد خيلي خوب ميارين

r-neaded

New Member
لایک ها
0
kavosh گفت
چه خبره بابا! دوازده ساعت!!
من تو این تابستون هر کاری کردم به 5 ساعت در روز نرسید!
فکر می‌کنم همین 4-5 ساعت کافی باشه!
نه افراط نه تفریط :wink: !
من واسه کسی گفتم که هدفش رتبه ی بالا باشه!خیلی بالا!من دورو بریامو میبینم که چقدر میخونن یه عدد دادم.وگرنه راس میگن!کیفیت خوندن هرچی بالاتر باشه ساعتش به چشم نمیاد

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
اگه هفته اي دوكتابو كامل تموم مي كنين وتستاشم كامل مي زنين خيلي خوبه سعي تونو بيشتر كنين صددرصد خيلي خوب ميارين
یعنی پس خوبه؟؟؟ من تستاشو کامل نمی زنما..چون وقت نیست ..مثلا فیزیک 3 کانون فصل اولش حدود 200 تا تست داره من 40 50 تا شو می زنم....بعدش می رم 30 40 تا هم از مبتکران می زنم.....چون تو سال سوم همشو زدم الان دارم علامت داراشو می زنم....

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
راست می گی ...خیلی تستا مشابه هستن...مثلا 15 16 تا تست کنار هم آورده فقط عددهاشون فرق داره...

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
navid_hacker گفت
یعنی پس خوبه؟؟؟ من تستاشو کامل نمی زنما..چون وقت نیست ..مثلا فیزیک 3 کانون فصل اولش حدود 200 تا تست داره من 40 50 تا شو می زنم....بعدش می رم 30 40 تا هم از مبتکران می زنم.....چون تو سال سوم همشو زدم الان دارم علامت داراشو می زنم....
اين يعني سال سومم به نسبت خوب خوندين من يه پيشنهاد دارم تو اين يه ماه تابستون سعي كنين پيش 1 ام بخونين اولاش عين پايه س مخصوصا فيزيكش

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
hcaebbb گفت
navid_hacker گفت
اين يعني سال سومم به نسبت خوب خوندين من يه پيشنهاد دارم تو اين يه ماه تابستون سعي كنين پيش 1 ام بخونين اولاش عين پايه س مخصوصا فيزيكش
فیزیک ، حساب دیفرانسیل ، گسسته ، شیمی رو اولاشو خوندم....حدودا 30 40 صفحه ای از هرکدوم رو خوندم...

بالا