abrang

New Member
لایک ها
748
پاسخ : چه کنیم کمتر بخوابیم؟!؟!

حالا من که خوابم نمی بره چی کار کنم؟:17:

لایک ها
2,386

کم خوابیدن خودش باعث استرس میشه
من زیر 7 ساعت تو شب تاحالا نخوابیدم. ولی بعضی وقتا که خوابم میشه 5 ساعت اون روز واقعا حس میکنم استرسم بیشتر شده
خواب کافی و مفید لازمه ی موفقیتههه

ولي جدا از همه ي اين حرفا ، من به اين نتيجه رسيدم كه آدم هرچي كمتر ميخوابه ، سرحال تره!

من خودم كه اينطوريم!

لایک ها
2,386

حالا من که خوابم نمی بره چی کار کنم؟:17:

والا من سه تا دليل بيشتر به ذهنم نميرسه :

اوليش اينكه قبل از خواب ، موادي استفاده مي كنيد كه خواب رو از سر آدم مي پرونن مثلا قهوه

دوميش اينكه موقع خواب ، ذهن تون رو درگير مي كنيد و با خودتون فكرهاي مختلفي مي كنيد

سوميش اينكه ...

( سوميش به ذهنم نمياد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

لایک ها
841

ولي جدا از همه ي اين حرفا ، من به اين نتيجه رسيدم كه آدم هرچي كمتر ميخوابه ، سرحال تره!

من خودم كه اينطوريم!
این درسته که سرحال تر میشین ولی مشکل اینجاست که اون انرژی که اول صبح دارین رو خیلی هم زود از دست می دین.

س.ا.

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

من خودم كه اينطوريم!
نه. مثلا اگه شما تو شبانه روز 4 ساعت بخوابید قطعا سرحال نیستید. اینکه شمامیگید مقایسه بین 10 ساعت خواب و 7-8 ساعته اگه 7-8 ساعت بخوابید سرحال تر از 10 ساعتید!

لایک ها
2,386

من منظورم اين نيست كه يه دفعه از 8 ساعت خواب لازم ، برسيم به 4 ساعت!!!

مثلا من وقتي شبا ساعت 1 ميخوابم ، صبح ساعت 5 و نيم بلند ميشم ، خيلي سرحال تر از روزايي ام كه ساعت 10 شب ميخوابم ، ساعت 7 بلند ميشم!

بعد از ظهر هم به همين صورت!

soniya

New Member
لایک ها
1

من خودم توش موندم و دنبال راه حلم ولی میدونم که پرخواب ترین دختر 17 ساله ی دنیا یه آمریکاییه:224:د

sina1376

New Member
لایک ها
508

شما زمانی سرحال می مونید که کم بخوابید؟

احتمال داره و بعضی وقت ها برای من هم صدق میکنه!ولی حقیقت اینه که شما بعد از یه مدت(مثلا یه هفته)اگه ای کار رو انجام بدید،آسیب شدیدی میبینید!

هم از اعصاب و هم از نظر درون بدن!یا امکان داره که تا آخر عمر یادت بشه!(دوران نوجوانی اتفاق نمی افته !توی میان سالی و...)

در کل ذهن آدم خیلی خسته میشه و ضررش از منفعتش بیشتر میشه!

amir_j

New Member
لایک ها
235

سلام ...

کمتر خوابیدن لازم نیست در حد نرمال بخوابید اگه ساعاتی که برای مطالعه میذارید

کیفیت خوبی داشته باشه مثلا از 5 ساعت مطالعه 30 : 4 ساعت مفید باشه

نه تنها وقت کم نمیارید بخصوص وقت برای سایر کاراتون هم دارید ....
:15:

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

اولاقهوه باعث افزایش بازده کارخانوم هامیشه وبرعکس باعث کاهش تمرکزآقایون میشه،پس پسرهادنبال قهوه نرن
دخترهاهم اگه میخوان قهوه بخورن بایدبدون شیرباشه وحواسشون باشه که اعتیادآوره
به نظرمن اینکه چقدربخوابیم بستگی به روحیه داره
من اگه شب یه امتحانی که واسم مهمه نرسم تموم کنم تازمانی که تموم نشه خوابم نمیبره امابه محض اینکه تموم شدروی کتاب بیهوش میشم
به نظرم کم خوابی وپرخوابی همش جنبه ی روانی وتلقینیه
قهوه و مدیتیشن و نوشابه ی انرژی زاتلقینه
من یه راهی روامتحان کردم جواب دادامابازهم فک میکنم تلقینه
راه من:یک لیوان بزرگ قهوه(فنجون وایناروبایدبیخیال شید)‏ ویاراه سالم تر خوردن یک سیب قرمزحدودیک ساعت قبل اینکه خوابتون ببره

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

من كه نفهميدم قهوه كجاش ضد خوابه، هر بار يه ليوان گنده شو خوردم نيم ساعت بعد توى رخت خواب بودم:دى
همه اش تلقينه...
يه خاطره جالب هم بگم از همين تلقين

دوران كنكورم كه بود ساعت ١٢ شب كه ميشد ناخوداگاه خوابم ميگرفت بعد از مدتى تصميم گرفتم يه ايده اى بزنم, ساعت اتاقمو ٣ ساعت ميكشيدم هر شب عقب و به اين ترتيب ساعت ٢شب بود اما مغز من خيال ميكرد ١١ست تازه:78:
من هم اولین باری که میخواستم شب بیداربمونم ولی نفهمم که بیدارموندم(!!!!)این کاروکردم
ساعت روی میزم روتغییردادم ۲ساعت
ساعت ۹شب واقعی شروع کردم به خوندن شیمی
جلوی چشمم هم همش اون ساعت تقلبی بود
یهوسرم روبلندکردم ویه نگاه به ساعت دیواریم انداختم دیدم ۲:۳۰بود...ومن ۵:۳۰بدون وقفه درس خوندم وفک کردم که ۳ساعت بود
بازده خوبی داشتم وهنوزهم تک تک کلمات اون قسمتی که خوندم یادمه:‏)‏

gh_moradi

New Member
لایک ها
183

خب میدونید چیه...؟؟؟ما(بروبچ مدرسه)معتقدیم ک کسی ک از بیخوابی بیمارستانی نشه المپیادی نیس!!!!
ب همین دلیل راه حل وا3 این مشکل زیاد داریم ک من یکی از اونا رو ک خودم کشفشون کردم رو میگم خدمتتون:
من نصفه شبا (حدودای1نصف شب )میرم حموم ک خیلی بیشتر از قهوه و از این حرفا وا3 من جواب داده...بعدش تا ساعت5 بکوب میخونم و اصلا خوابم نمیبره...

New Member
لایک ها
120

من هم اولین باری که میخواستم شب بیداربمونم ولی نفهمم که بیدارموندم(!!!!)این کاروکردم
ساعت روی میزم روتغییردادم ۲ساعت
ساعت ۹شب واقعی شروع کردم به خوندن شیمی
جلوی چشمم هم همش اون ساعت تقلبی بود
یهوسرم روبلندکردم ویه نگاه به ساعت دیواریم انداختم دیدم ۲:۳۰بود...ومن ۵:۳۰بدون وقفه درس خوندم وفک کردم که ۳ساعت بود
بازده خوبی داشتم وهنوزهم تک تک کلمات اون قسمتی که خوندم یادمه:‏)‏
چه جوری میتونید خودتون رو گول بزنید؟
من چندبار امتحان کردم نشد:190:

Choomba

New Member
لایک ها
189

من مشکلم اینه که وقتی میخوام یه مبحثی که دوست ندارم رو بخونم خوابم میگیره وسطش :37:
حتی اگه قبلش 12 ساعت خوابیده باشم !:224:

New Member
لایک ها
120

من مشکلم اینه که وقتی میخوام یه مبحثی که دوست ندارم رو بخونم خوابم میگیره وسطش :37:
حتی اگه قبلش 12 ساعت خوابیده باشم !:224:
خوابتون میگیره یا خوابتون میبره؟

Choomba

New Member
لایک ها
189

خوابتون میگیره یا خوابتون میبره؟
خوابم نمیبره! ولی احساس خستگی و خواب آلودگی میکنم . اصن یه وضعییهه ...:148:

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

چه جوری میتونید خودتون رو گول بزنید؟
من چندبار امتحان کردم نشد:190:
به قول آقای مطمئن همه ش تلقینه دیگه
من باهمین تلقین های الکی تیزهوشان قبول شدم(همینجوری الکی الکی)‏
وباهمین تلقین های الکی المپ قبول نشدم(بازهم همینجوری الکی،بچه هامیدونن من چقدربی روحیه بودم!حتی قبل امتحان)‏
به خودت تلقین کن بعدیه مدتی راه میوفتی
همسن ماشدی میتونی به این پتانسیل برسی مااااااادر;)

لایک ها
116

باسلام
بچه هامن نرسیدم پستها روکامل بخونم ممکنه تکراری باشه!!
جالبه که ازساعت6 صبح به بعد اگربیدارنباشین وفعالیت مغزی وبدنی نباشه یک سری سموم در بدن ترشح میشه که باعث خواب الودگی میشه مثلا اگرشماتا ساعت10بخوابید بازاحساس خواب الودگی دارین.نمیدونم برای شمااتفاق افتاده باشه یا نه ولی این خواب الودگی ادامه پیدامیکنه تاظهر و موقع ناهاروبعداز ناهاربازاحساس خواب الودگی بوجودمباد:15:
از طرفی ازساعت 11شب به بعدبهترین زمان برای استراحت وترشح هورمون هابرای رشدوعملکردبهتر مغز وکبد وکلیه ودفع سموم حاصل و... درطول روزاست.پس سعی نکنیدشبهاتادیروقت بیداربمونیدوصبحادیرتربیداربشید.

آقا شما که کلا سبک زندگی من رو بردی زیر سوال :178::178:
اگه اینجوری باشه من باید 5 سال پیش می مردم که ...:47:

لایک ها
1,316

باسلام
بچه هامن نرسیدم پستها روکامل بخونم ممکنه تکراری باشه!!
جالبه که ازساعت6 صبح به بعد اگربیدارنباشین وفعالیت مغزی وبدنی نباشه یک سری سموم در بدن ترشح میشه که باعث خواب الودگی میشه مثلا اگرشماتا ساعت10بخوابید بازاحساس خواب الودگی دارین.نمیدونم برای شمااتفاق افتاده باشه یا نه ولی این خواب الودگی ادامه پیدامیکنه تاظهر و موقع ناهاروبعداز ناهاربازاحساس خواب الودگی بوجودمباد:15:
از طرفی ازساعت 11شب به بعدبهترین زمان برای استراحت وترشح هورمون هابرای رشدوعملکردبهتر مغز وکبد وکلیه ودفع سموم حاصل و... درطول روزاست.پس سعی نکنیدشبهاتادیروقت بیداربمونیدوصبحادیرتربیداربشید.
میشه مرجع علمی حرفاتون رو هم بفرمایید؟
با همه احترامی که برای نظرتون قائلم اما مخالفم باهاش و احتمال زیاد هم میدم که پایه علمی نداره

بالا