miladkvr

New Member
لایک ها
841
به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست

دوستان عزیز و دوست داشتنی سلام. توی یه تاپیک که دقیقا یادم نمیاد چی بود یکی از کاربرا از کتابای موفقیت سخن گفته بود که من از بچه ها خواستم که چند تا از این کتابای

موفقیت رو به من معرفی کنن که خوشبختانه این کارو کردن. از همشون خیلی خیلی ممنونم. من چندتا از این کتابا رو خریدم که واقعا تا حالا که خوندم عالی بوده. برای همین تصمیم

گرفتم که یه تاپیک جداگانه برای این موضوع بزارم که همه ی بچه هایی که این نوع کتابها رو خوندن و ازشون راضی بودن به همه معرفی کنن تا همه بتونن از این کتابا که واقعا عالیه

استفاده کنن. :twisted: منتظر نظرات همه ی شما هستم . از همه ی بچه هایی که تو تاپیک قبلی این کتابا رو معرفی کردن خواهش میکنم دوباره معرفی کنن تا نه تنها من بلکه

همه ی بچه ها بتونن از این کتابا استفاده کنن. :)

[align=right:41169a62a4]با آرزوی سلامتی برای همه ی شما عزیزان[/align:41169a62a4]

[hr:41169a62a4]

اگر تنهاترین تنها شوم ، بازهم خدا هست و او جبران همه ی نداشتنهاست.

arshia7192

New Member
لایک ها
0
dorood bar shoma dooste aziz ke tamame payamato baa name khodavand shoroo mikoni
be nazare man ketaabe chenin goft zartosht az fridresh niche ba tarjomeye dariushe ashoori aalie ama falsafie taghriban man motevajeh shodanesh sakhte
ketabhaaye sadeghe hedayat ham fogholadas
ama man bishtar ketabhayi ke dar morede ashoo zartosht(zartoshte moghadas) hastesh ro mikhoonam, chon khoondan ketabhaayi dar morede in payambare geraanghadr va pedare tamaie iraanian vaghan darshaye bozorgio be enssaan miamooze, be hame ham tosie mikonam ketabhayi dar morede ayine zartosht va hazrate zartoshto bekhoonan

arshia7192

New Member
لایک ها
0
albate ketabe fridresh niche ba name chenin goft zartosh
dar morede hazrate zartosht nistesh, dar in ketaab zartosht naame yek fardie

miladkvr

New Member
لایک ها
841
پاسخ

[align=justify:3b4e446b13]با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز arshia و تشكر از شما که متاسفانه تا کنون تنها نظر دهنده در مورد این تاپیک بوده اید. دوست عزیز

کتابهایی رو که معرفی کردین تا کنون تهیه نکردم تا نظرم رو در موردشون بگم اما قطعا تهیه خواهم کرد.اما علاوه بر این کتابا کتابهای روانشناسی

معرفی می کردین بهتر میشد. مثل کتاب (مطالعه موفق با تمرکز) که دوست عزیزم علی به من معرفی کرد. بازم ممنون از لطفتون و امیدوارم که

همه ی دوستان در حد توانشون بتونن به دوستاشون کمک کنن.

موفق و مؤ ید باشید
.[/align:3b4e446b13]

[hr:3b4e446b13]

SOMEONE

New Member
لایک ها
5
دوست عزيزم كتاب "راز" و "بنويس تا اتفاق بيفتد"كتاباي بسيار عالي هستن.من بارها مطاله شون كردم محشرند مخصوصا دومي...

كتاب مشهور ديگه اي است كه نميدونم خوندينش يا نه."چه كسي پنير مرا جابجا كرد؟"

كتاب "كيمياگر " پائلو كوئليو كتاب بسيار خوب و آموزنده ايه.مستقيما با اونچه شما ميخوايد رابطه نداره اما درساي جالبي ميشه ازش گرفت...

اميدوارم موفق باشيد... :) :) :)

mahsa-f

New Member
لایک ها
36
milad_imo 09 خوشحالم که شما هم به خوانندگان این جور کتابا اضافه شدید ( اسم تاپیک قبلی مطالعه ولی نه با اعمال شاقه بود ولی به هر حال یه بار دیگه مینویسم)
مجموعه کتابای " به سوی کامیابی" نوشته ی آنتونی رابینز که اسم جلد پنجمش "یادداشت های یک دوست" است و اول اینو بخونید چون حجمش کمتره و کلیات بقیه ی کتاباس که اگه خوشتون اومد بقیشونم میخونید (کلا 6 جلدیه :lol: )
کتابای نوشته ی وین دایر هم خوبه مثل :
1- وجود متعالی انسان 2- معمار سرنوشت خود باشید
کتاب جادوی فکر بزرگ نوشته ی دکتر د. شوارتز و ترجمه ی زنا بخت آور( تو تاپیک قبلی اسم نویسندشو اشتباه نوشته بودم :? )

mahsa-f

New Member
لایک ها
36
راستی کتاب موفقیت نا محدود در 20 روز ( رابینز) هم خیلی عالیه حتما بخونید :twisted: :lol:

miladkvr

New Member
لایک ها
841
شرمنده

[align=justify:dae9c2fd33]با عرض سلام خدمت دوست عزیز mahsa-f که واقعا کمک زیادی به من کردن. واقعا شرمندم که اسم شما رو تو مطلبم بیان نکردم. از کتابهایی که

به من معرفی کرده بودین کتاب «یادداشت های یک دوست» رو تهیه کردم که واقعا فوق العاده بود. امروز میرم بقیه رو هم تهیه کنم. بازم ازتون

معذرت میخوام که یادم رفت اسمتون رو بگم. واقعا کمک فوق العاده ای به من کردین که قابل تقدیره.

هم برای شما و هم برای تمامی کاربران محترم و عزیز سایت آرزوی موفقیت و کامیابی رو دارم.[/align:dae9c2fd33]

[hr:dae9c2fd33]

kquran

New Member
لایک ها
18
از دوستان عزیزی که اینجا پست می دم خواهش دارم برای کمک به ما مختصری از کتاب معرفی شده رو ارئه بدن...
کتاب های "چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد" و " قورباغه ات را قورت بده" از نظر من کتاب های مناسبی هستن...اما چون از زمان خوندن این کتاب ها مدتی می گذره اشراف کلی بر مطالب ندارم و فقط سایه ای از اونها در ذهنم به جا مونده....درخواست می کنم مسلط ها بر این دو کتاب مختصری از اون ها رو برای سایر دوستان ارائه بدن..
ممنون!

windgirl

New Member
لایک ها
1
برای کمک خلاصه ای از کتاب قورباغه رو قورت بده:اگر اولین کاری که باید هر روز صبح انجام بدهی این باشد که قورباغه زنده ای را قورت بدهی در بقیه روز خیالت راحت خواهد بود که سخت ترین و بدترین اتفاقی را که ممکن است در تمام روز برایت پیش بیاید پشت سرگذاشته ای .
اگر باید قورباغه زنده ای را بخوری هیچ فایده ای ندارد که مدت زیادی بنشینی و به آن نگاه کنی .
بسیاری از مردم مشغله را با موفقیت اشتباه می گیرند .
عادت تعیین اولویت ها ، غلبه بر تنبلی و مداومت در انجام مهمترین وظایف یک مهارت ذهنی و جسمی است .
هر وقت از عهده کاری ولو کوچک بر می آیید ، موجی از شعف را در خود احساس می کنید که اگر به آن اعتیاد مثبت پیدا کنید موفق خواهید بود .
تمرین کلید تسلط بر هر مهارتی است . تمرکز بر کار سه خصیصه لازم دارد : تصمیم گیری ، انضباط ، اراده . باید مدام به فواید و مزایای اهل عمل بودن ، سریع کار کردن و تمرکز داشتن فکر کنید . شما تبدیل به همانی می شوید که تجسم می کنید .

1- روشن بودن هدف
فقط سه درصد مردم هدفهای مشخص دارند و آنها را روی کاغذ می آورند . اما این افراد نسبت به افراد مشابه پنج تا ده برابر بیشتر کارایی دارند . پس :
1- مشخص کنید که دقیقا چه می خواهید . مثلا ببینید انتظارات رئیستان از شما چیست .
2- هدف خود را روی کاغذ بیاورید .
3- برای هذف خود مهلت تعیین کنید .
4- تهیه فهرستی از تمام کارهایی که فکر می کنید برای رسیدن به هدفتان انجام دهید .
5- تبدیل فهرست به برنامه دارای اولویت
6- فورا کار را بر اساس برنامه شروع کنید .
7- هر روز قدمی به سوی هدف اصلی بردارید .

2- برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید
جهت برنامه ریزی لیست اصلی جهت وارد کردن هر کاری که به نظراتان می رسد ، لیست ماهانه ، هفتگی و روزانه تهیه کرده و هر کاری که انجام می دهید تیک بزنید .

3- قانون 20/80 را در همه امور به کار بگیرید
در مقابل این وسوسه که اول کارهای کوچک را سرو سامان دهید مقاومت کنید چون 80 درصد نتایج در اثر 20 درصد فعالیتهای شماست . پس وقت بیشتری را صرف فعالیتهای معدودی کنید که می توانند در زندگی شما تحول واقعی ایجاد کنند .

4- پیامد کارها را در نظر داشته باشید
در کارتان داشتن تصویری روشن از آنچه در دراز مدت برای شما اهمیت دارد تصمیم گیری های کوتاه مدت شما را در مورد اینکه چه کارهایی در اولویت قرار دارند بسیار آسان تر می کند . افراد موفق کسانی هستند که آماده اند تا لذت های کوتاه مدت را به تعویق بیاندازند و با کار و تلاش نتایج بسیار ارزشمندی را در آینده به دست آورند .

5- روش الف ب پ ت ث را مدام به کار بگیرید
کارهایی که حتما باید انجام شود وگرنه با عواقب جدی روبرو می شوید با الف
کارهایی که باید انجام داد ولی عواقب آن زیاد شدید نیست با ب
کارهایی که انجام دادنشان خوب است ولی انجام ندادنش عواقبی ندارد با پ
کارهایی که می توان به دیگری محول کرد با ت
کارهایی که می توان به کلی حذف کرد با ث
علامت گذاری کنید و تا زمانی که کاری از اولویت بالاتر وجود دارد به اولویت بعد نپردازید

6- روی اهداف اصلی تمرکز کنید

7- به قانون تشخیص ضرورت عمل کنید
هیچ وقت برا انجام همه کارها وقت کافی وجود ندارد اما همیشه برای انجام مهم ترین کارها وقت کافی هست .

8- پیش از شروع مقدمات کار را فراهم کنید
آمادگی تمام و کمال قبل از شروع کار مانع عملکرد ضعیف می شود .

9- همیشه یک شاگرد باقی بمانید
هر چه در ارتباط با کارهای ضروری و مهم تان دانش و مهارت بیشتری به دست آورید ، می توانید سریع تر آنها را شروع کنید و زودتر به اتمام برسانید .

10- استعدادهای منحصر به فرد خود را تقویت کنید
دقیقا مشخص کنید از عهده چه کاری به خوبی بر می آیید و تمام توان خود را در انجام آن به کار بگیرید .

11- محدودیت های اصلی خود را مشخص کنید
عوامل محدود کننده خود را بشناسید و بر روی از بین بردن این محدودیتها تمرکز کنید .

12- هر بار یک بشکه جلو بروید
کارها را مرحله به مرحله انجام دهید .

13- خودتان را تحت فشار بگذارید
طوری کار کنید که گویی آخرین فرصت است .

14- قدرت های فردی خود را به حداکثر برسانید
استراحت کافی داشته باشید و در اوقاتی کار کنید که بیشترین بازده را دارید .

15- خودتان را به فعالیت ترغیب کنید
همواره فردی خوشبین و سازنده باشید و خود مشوق خود باشید .

16- روش تنبلی سازنده را تمرین کنید
به عمد در انجام کارهای کم ارزش تنبلی کنید تا وقت برای کارهای مهم پیدا کنید .

17- اول سخت ترین کار را انجام دهید
روزتان را با سخت ترین کار آغاز کنید .

18- کار را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید
کارهای پیچیده را به قسمتهای کوچکتر تقسیم و هر بار قسمتی از آن را انجام دهید .

19- وقت بیشتری ایجاد کنید
برنامه روزانه خود را طوری تنظیم کنید که وقت کافی برای تمرکز روی کارهای مهم و اصلی داشته باشید .

20- سرعت انجام کار را افزایش دهید
عادت کنید کارهای اصلی را سریع تر انجام دهید .

21- هر بار یک کار مهم انجام دهید
تا اتمام صد در صد کار پیش بروید
:p قابل نداشت

windgirl

New Member
لایک ها
1
اینم در مورد کتاب آنتونی رابینز:
درباره کتاب

آیا دست یابی به موفقیت واقعا ساده است؟ آیا می توان شش سال جوان تر و سرزنده تر شد؟ آیا ممکن است به معنای واقعی موفق بود؟ آیا می توانیم همه چیز را در زندگی تغییر دهیم، احساسات مان، جسم مان، روابط اجتماعی مان و، موفقیت مالی مان؟ تصور می کنید غیرممکن است کسی در کمتر از دوازده ماه میلیونر شود؟ شاید بگویید اگر تمام این ها تا این حد ساده است که می توان تنها با استفاده از قدرت درونی بدان ها دست یافت پس چرا همه به چنین موفقیت هایی نمی رسند؟
سؤال خوبی است
اگر می خواهید در زندگی فرد موفقی باشید به خاطر بسپارید که:
در معادله ی زندگی، آینده هیچ وقت با گذشته برابر نیست

:فهرست مطالب

مقدمه ی مترجم
مقدمه
سخنی از دکتر کنت بلانچر
هفته ی اول
روز اول: قدرت درونی
روز دوم: نیروهای کنترل کننده ی زندگی
روز سوم: حلقه های ارتباطی
روز چهارم: NLP ، کلید طلایی تغییر
روز پنجم: رسیدن به خواسته های خود
هفته ی دوم
روز ششم: تکنولوژی پیشرفت
روز هفتم: راز موفقیت
روز هشتم: باورهای خود را تغییر دهید
روز نهم: تنظیم اهداف
روز دهم: یک فهرست کامل برای موفقیت
هفته ی سوم
روز یازدهم: عادت ها
روز دوازدهم: شرط موفقیت
روز سیزدهم: موفقیت مالی
روز چهاردهم: نحوه ی کنترل ثروت
روز پانزدهم: رها کردن ترس
هفته ی چهارم
روز شانزدهم: کارشکنی در کار خود
روز هفدهم: جسم سالم
روز هجدهم: روابط موفق
روز نوزدهم: رویارویی با مشکلات
روز بیستم: موفقیت جاودان
:) :p

nava

New Member
لایک ها
16
سلام اینم قسمت معرفی شخصیت های چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد
اين كتاب با مقدمه دكتر كنت بلانچارد مي باشد كه تو ضيحي كوتاه در مورد شخصيت هاي داستان است.

بخش هاي وجود همه ي ما

بخش ساده و بخش پيچيده

چهار شخص خيالي در داستان

موش ها : اسنيف و اسكاري

ادم كوچولو ها: هم و هاو

نماد هاي بخش هاي ساده و پيچيده ما صرف نظر از سن جنس نژاد

و يا مليت در نظر گرفته شده است.

ما گاه رفتارمان مانند

اسنيف

است كه مشتاقانه تغيير را بو ميكشد

يااسكاري

كه بي معطلي وارد عمل مي شود يا

هم

كه منكر تغيير مي شود و در مقابل ان مقاومت مي كند

چون مي ترسد منجر به چيز بد تري شود

يا هاو

زمانی که می بیندتغییرات باعث ایجاد موقعیت بهتر می شود به موقع خود را با تغییرات هماهنگ می سازد.
یک وجه تشابه در زمانی که همه ی ما رفتاری مشابه یکی از این چهار شخصیت انتخاب می کنیم وجود دارد:نیاز به یافتن بهترین مسیر از هزاران راه موجود و موفقیت در هنگام تغییرات

artemishia

New Member
لایک ها
7
kquran گفت
از دوستان عزیزی که اینجا پست می دم خواهش دارم برای کمک به ما مختصری از کتاب معرفی شده رو ارئه بدن...
کتاب های "چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد" و " غورباقه ات را قورت بده" از نظر من کتاب های مناسبی هستن...اما چون از زمان خوندن این کتاب ها مدتی می گذره اشراف کلی بر مطالب ندارم و فقط سایه ای از اونها در ذهنم به جا مونده....درخواست می کنم مسلط ها بر این دو کتاب مختصری از اون ها رو برای سایر دوستان ارائه بدن..
ممنون!
ای وای... 8)
قورباغه نه غورباقه اقای اهله قلم!!

kquran

New Member
لایک ها
18
نمردیم و شما هم از حقیر یه غلط املایی گرفتین...
ممنون تصحیح شد...
اما خوب از فرصت طلبی شما تعجبی نمی کنم...
از دوستانی که به خواهش من جواب مثبت دادن ممنون هستم...لطف کردین!

m-narvan

New Member
لایک ها
6
سلام
راستش من این کتاب قورباغه را... رو خوندم ولی هیچ تاثیری روم نذاشت نمیدونم چرا. :( به جز اون قسمتایی که از قبل به صورت ناخود آگاه انجام میدادم هیچ کار جدیدی نتونستم بکنم.فکر میکنم برای تنبلای پیشرفته نیاز به یه چیز قوی تر هست
کسی هست که این کتابو خونده و براش تاثیر گذار بوده یعنی واقعا تغییر کرده؟

windgirl

New Member
لایک ها
1
m-narvan گفت
سلام
راستش من این کتاب قورباغه را... رو خوندم ولی هیچ تاثیری روم نذاشت نمیدونم چرا. :( به جز اون قسمتایی که از قبل به صورت ناخود آگاه انجام میدادم هیچ کار جدیدی نتونستم بکنم.فکر میکنم برای تنبلای پیشرفته نیاز به یه چیز قوی تر هست
آیا واقعا به تمام کتاب هایی که تا به حال خونده اید عمل می کنید ؟ اینو آنتونی رابینز گفته ... دوست من در واقع تنها کسی که می تونه بهت کمک کنه خودتی هیچ کتابی و هیچ آدمی نمی تونه تو رو راه بندازه ... اگه این کارو هم بکنه موقتیه عین اینه که یه ماشین رو هل بدن یه مدت حرکت می کنه بعد می ایسته پس حرکت باید درونی باشه خودت باید استارت بزنی و خودت باید موتورتو روشن کنی اینا همش راهنماییه ولی در آخر تو هستی که به همه چیز معنا میدی
اینا همش جمع بندی تمام کتاب هایی بود که من در مورد موفقیت خوندم و حرف هایی که مشاوره های مختلف گفتن
در مورد کتاب اون قورباغه رو قورت بده روی من تا حدی تاثیر داشت مخصوصا برنامه الویت بندیش و البته این جمله اش که هیچ وقت فراموش نمی کنم :
می دونی چطوری میشه یه فیل رو خورد ؟ خوب معلومه ... لقمه لقمه :oops: :D :) :lol:

kquran

New Member
لایک ها
18
m-narvan گفت
سلام
خود کتاب هم از قول یکی دیگه فکر کنم گوته گفته که شما نمی تونید چیزی رو که کسی بلد نیست بهش یاد بدین بلکه اونو از چیزی که قبلا بلده(ضمیر نا خود آگاه) آگاه می کنید...
فکر کنم این کتاب برای کسایی بیشتر کاربرد داشته باشه که شاغل باشن...من سعی می کنم تو این مدت مطالب کتاب رو اجرا کنم...
بعد نتیجه رو بهتون ابلاغ می کنم...

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
" از بهترين كارايي مغزت استفاده كن " كتاب خوبيه

Elham_p

New Member
لایک ها
8
kquran گفت
m-narvan گفت
سلام
خود کتاب هم از قول یکی دیگه فکر کنم گوته گفته که شما نمی تونید چیزی رو که کسی بلد نیست بهش یاد بدین بلکه اونو از چیزی که قبلا بلده(ضمیر نا خود آگاه) آگاه می کنید...
فکر کنم این کتاب برای کسایی بیشتر کاربرد داشته باشه که شاغل باشن...من سعی می کنم تو این مدت مطالب کتاب رو اجرا کنم...
بعد نتیجه رو بهتون ابلاغ می کنم...
این جمله از گالیله بود دوست عزیز

SorayaS

New Member
لایک ها
0
m-narvan گفت
سلام
سلام

منم با این دوستمون کاملا (میشه گفت 80% ) موافقم! من خودم به شخصه (اگه مبالغه نباشه) شاید 100 تا کتاب درباره ی موفقیت خونده ام ولی صادقانه باید بگم هیچ کدومشون تاثیر خاصی روم نداشتن!! :D
خیلی خوب و لازمه که آدما از تجربه ی انسانهای موفقی مثل آنتونی رابینز و ... آگاه بشن و استفاده شون کنن ولی من باور دارم که " به تعداد آدمای دنیا، راه برای رسیدن به موفقیت وجود داره " :p من قبول دارم کسی که دنبال موفقیته باید از این طور منابع استفاده کنه ولی این که آدم خودشو وقف پیدا کردن کتابای مختلفی از این قبیل و خوندنشون کنه جز اینکه فرد رو گیج کنه و اونو به بیراهه بکشونه کاری نمی کنه ... !!! :? (مطمئن باشین! من خودم تجربه اش کردم!!) :oops:
علاوه بر این اگه دقت کرده باشین همه ی این آدمای موفق یک پیام مشترک دارن: 1. علاقه 2. تلاش و پشتکار
و بعد از این دو تا، برنامه ریزی صحیحه که برای هر انسانی شکل خاصی (نمی خوام بگم متفاوت؛ چون در همه ی برنامه ریزی های خوب، استانداردهای خاصی رعایت شده) به خودش می گیره. پس شاید اگه هم شما همه ی کتابای موفقیت دنیا رو هم بخونین - همون طور که احتمالا خیلی ها به این نتیجه رسیدن - هیچ نکته ی جدیدی که زندگیتونو از این رو به اون رو کنه پیدا نکنین! :?:
به نظر من آدما باید متناسب با خصوصیات اخلاقی، استعدادها و شرایطشون، بهترین راهی رو که به نظرشون می رسه برای رسیدن به اهدافشون بسازن !!!

این دو تا کلمه که زیرشون خط کشیدم یه کم نکته تستی دارن!!! :roll:

می خوام بگم بیاین نگیم موفقیت، چون موفقیت کلمه ای نیست که برای همه معنای واحدی داشته باشه و فقط یک احساس و باوره که درون فرد شکل می گیره و به هیچ وجه قابل دیکته کردن به افراد نیست. و گفتنش... ، راستش من یکی رو که همیشه به یاد آرزوهای دست نیافتنی و یک دنیای خیالی میندازه! :eek: ولی با گفتن کلمه ی هدف، چیزی به خاطرم میاد که با تلاش، دست یافتنی می شه. این اهداف انسانهان که با تلاش کردن برای رسیدن به اونها زندگی آدما ساخته میشه و باعث میشه اونا به نقطه ای برسن که اونجا خودشون رو موفق بدونن.
اگه دقت کرده باشین گفتم " تلاش برای رسیدن به اهداف " نه رسیدن به اونا!! راستش راهی که آدم طی می کنه تا به هدفش برسه خیلی وقتا از رسیدن بهش شیرین تره و اگه این راه نبود، انسان هیچ رشدی نمی کرد!!

نکته ی دیگه اینکه بهتون قول می دم راه مناسب شما رو توی هیچ کتابی ننوشتن! این شمایین که اون راه رو می سازین! و باز هم این شمایین که باید به این باور برسین که راه درست رو انتخاب کردین!!

پس بیاین همین جا دست نگه داریم... هر کدوم از شماها که 3 4 تا کتاب این مدلی خوندین بهتره دیگه وقتتون رو برای خوندن این کتابا تلف نکنین!! ولی یادتون باشه : همیشه انتقاد پذیر باشین! که این مهمترین اصله!!!

یه سوالی هم داشتم: چند نفر از شما تا حالا شنیده که فلان آدم، خیلی موفق شد چون کتابای زیادی درباره ی موفقیت خونده بود؟!
یادتون باشه که همه ی این آدما راهشونو خودشون ساختن !! :p

بالا