sinabiology

New Member
لایک ها
0
میشه بگین برای المپیاد چه کتاب هایی نیازه بخونیم.

bahar##

New Member
لایک ها
84
پاسخ : کتاب های زیست شناسی

کتاب زیاده برای خوندن مثل کتاب گیاهی آلبرتس.کتاب بیوشیمی استرایر یا لنجرز.کتاب ژنتیک(گربه).کتاب استنسفیلد(ژنتیک)وخیلی کتابای دیگه...........

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

بيولوزي سولومون..بيولوزي كمبل..مقدمه اي بر اكولوزي رفتار..زيست شناسي سلولي مولكولي..زنتيك از ديدكاه حل مسله..الفباي اكولوزي جمعيت..مباني فيزيولوزي كايتون و......البته+كتاب هايي ك دوست عزيزمون بهار كفتن....

abrahim

New Member
لایک ها
14

آیا المپیاد زیست را می شود از اول دبیرستان شروع کرد .آیا برای دانش آموز اول دبیرستان سنگین نیست . کتابهای مخصوص این گروه سنی چیست؟

لایک ها
1,804

کتابای دیگه : فیزیولوژی گایتون ، فیزیولوژی برن و لوی ، بیوشیمی : استرایر و لنینجر ، گیاهی : رست و (تایز و زایگر) ، سلولی : آلبرتس ، امیری و لودیش ،ژنتیک : امینی ، گریفیتث ، ولنیتز
اکولوژِی : مقدمه ای بر اکولوژی رفتار ، اکولوژی جمعیت
و کتابای دیگه

راستی بچه ها این کتاب گربه چیه؟ ما که ندیدم؟ تازس؟ کسی ازش عکسی داره؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

bahar##

New Member
لایک ها
84

کتابای دیگه : فیزیولوژی گایتون ، فیزیولوژی برن و لوی ، بیوشیمی : استرایر و لنینجر ، گیاهی : رست و (تایز و زایگر) ، سلولی : آلبرتس ، امیری و لودیش ،ژنتیک : امینی ، گریفیتث ، ولنیتز
اکولوژِی : مقدمه ای بر اکولوژی رفتار ، اکولوژی جمعیت
و کتابای دیگه

راستی بچه ها این کتاب گربه چیه؟ ما که ندیدم؟ تازس؟ کسی ازش عکسی داره؟
ببخشید منظورم گیاهی رست بود.تودهنم نچرخید.کتاب ژنتیک گربه از انتشارات خانه زیست شناسی(ژنتیک 1 مقدمات ژنتیک وژنتیک مندلی)

hanie.sh

New Member
لایک ها
86

شما که اول دبیرستان هستید فعلا شروع کنید کتاب سولومون رو بخونید که در درجه ی اول ی دید زیست شناسی بدست بیاریدبعد از اون میتونید کتابای تخصصی که دوستان چنتاشونو گفتن بخونید اما برای مطالعه ی اونا باید ی دید داشته باشید.شما که وقتتون زیاده من بهتون پیشنهاد میدم حتما کتابای زبان اصلی هم مطالعه کنید چون خیلی از کتابای زبان اصلی هستن که فعلا ترجمه نشدن ولی مطالب بسیار مفیدی دارن که توی کتابای دیگه معمولا پیدا نمیشن مثل فیزیولوژی ecert که واقعا بهترین کتابی هست که من تا حالا مطالعه کردم مطالعه ی کتابای زبان اصلی به پاسخ دادن به سوالات انگلیسی مرحله اول هم کمکتون میکنه و باعث میشه نسبت به بقیه ی گام جلوتر باشید.با توجه به اینکه وقتتون زیاده وقتی شروع کردید به خوندن مطالب تخصصی سعی کنید کتابای زبان اصلیم بخونید.موفق باشید.

لایک ها
472

همه نظرات عالیه، اما من فکر میکنم برای شروع باید شیمی و بعد بیوشیمی را خوند و سپس وارد سلول شد

AminYar

New Member
لایک ها
575

همه نظرات عالیه، اما من فکر میکنم برای شروع باید شیمی و بعد بیوشیمی را خوند و سپس وارد سلول شد
دقیقا استاد.
من هرچی به سال پایین های مدرسمون میگم ، گوش نمیدن. میخوان سریع بپرن استرایر و گایتون و... تا بیان پز بدن.
به حرف استاد گوش کنید.
اول شیمی مبتکران 3سال(دوم و سوم و چهارم(به غیر از فصل آخر)) بعدشم ریاضی دو و سه و حتی چهار. حالا میتونین برین سراغ تخصصی ها.
میتونین کنار اینکه پایه تون را قوی میکنید به کتاب بیولوژی عمومی مثل سولومون و یا کمپل(text ترجیحا) بخونید که حوضلتون سر نره.
نگران نباشید واسه تخصصی ها وقت هست...

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

ب نظرم دركنار خوندن شيمي و بيو شيمي و رياضي و ساير كتاباي تخصصي مربوط ب زيست خوندن اين دوتا كتاب خيلي ب طرز ديدمون ب مسايل كمك مي كنه و درواقع ديدمونو ب زيست شناسي تغيير مي ده اين دوتا كتاب ي جور داستانوار از مسائلي ك برامون خيلي بيش با افتادست ويا شايد بهش فك نكرديم صحبت مي كنه: بيدايش بيجيدكي در موجودات زنده. - جرا غازها جاق نمي شوند؟. (راستي استاد درسته ي فيزيوست و ما الان بيو شيمي هستيم ولي اين قدر روان و لذت بخش مفاهيم رو مي كفت ك صبر نكردم و خوندمش البته هنوز تموم نشده!)

بالا