amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273
آقا کسی تا حالا این کتاب های فاطمی که تازه برای المپیاد نجوم چاپ شده رو دیده بدرد تازه کارا میخوره لطفا کسی داره یا دیده نظرشو بگه زودتر اینم لینکش http://www.fatemi.ir/Pdfs/NewPDFs/Nab_Cat_90_05_25_Small.pdf

آخرین ویرایش توسط مدیر

mohammad1

New Member
لایک ها
114
پاسخ : کتاب های نجومی فاطمی

کتاب های فاطمی فکر کنم برای المپیاد نجوم نداره ...

mahdi77

New Member
لایک ها
215

چرا اتفاقا فاطمی فکر کنم دو تا کتاب داره که البته چون خیلی وقت نیست که چاپ میشه واسه همین خیلی شناخته شده نیست.

لایک ها
841

دقیقا برای من هم سواله، چرا تو هر تاپیک، هر کی میاد و هر کی می شناسه رو تگ می کنه به طوری که می بینین حتی مشاور زیست تو یه تاپیک نجومی تگ می شه... نکنین این کار رو.
اون گزینه ی اضافه کردن تمام دوستان رو حتما لازم نیست بزنین هنگام تگ کردن.

س.ا.

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

کسی دیگه جواب نمی ده مثل اینکه انجمن سوت و کور شده

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
841

با توجه به تعداد کسایی که تگ شدن، فک کنم کسی اصلا این کتاب ها رو ندیده یا ازشون استفاده نکرده.

س.ا.

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

همچین تاپیک مفید و به درد بخوری نیس خب . این کتابا رو هم عده ی کمی دیدن احتمالا . ملت می بینن نظر نمیدن خب ...
شمام به جای چشمه دنبال دریا باش ... ;)

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

خیلی ممنون از نظرتون

k-khaleghi

New Member
لایک ها
230

سلام بر دوستان گرامی!
انتشارات فاطمی ۲ عنوان کتاب در حوزه‌ی المپیاد نجوم و از مجموعه کتاب‌های ناب منتشر کرده که یکی پاسخنامه‌های مرحله اول المپیادهای نجوم دوره‌های ۱ تا ۷ هست که خوب پاشخنامه‌ی خوب و نسبتا جامعیه (چند مورد اشتباه جزئی داره فقط که قابل چشم یوشیه) اما طبیعتا راه‌های ساده‌تری هم برای دریافت سوالات و داسخنامه‌های دوره‌های قبل وجود داره :دی (روی گزینه‌ی دریافت فایل صفحه‌ی اول آیریسک کلیک کنید)
یک کتاب آموزشی هم چاپ شده از این سری با نام مبانی اخترشناسی که بیشتر روی مفاهیم و توصیفات مرتبط با نجوم مانور داده؛ کتاب خیلی خوب و موجزیه محصوصا برای جمع‌بندی اما اگر قبل از مطالعه‌ی این کتاب هیچ کتاب نجومی دیگری رو نخوندید پیشنهاد می‌کنم یا بصورت موازی یا به عنوان جایگزین این کتاب، از کتاب نجوم دینامیکی استفاده کنید. این کتاب عملا خلاصه‌ی هدفمند نجوم دینامیکی با هدف مخاطبان المپیادیه!
انشارات فاطمی ۳ عنوان کتاب دیگه در زیرفصل‌های اخترفیزیک، مکانیک سماوی و نحوم کروی هم در دست چاپ داره که به جز مکانیک سماوی که رماحل آخر بازنگری و چاپ رو طی میکنه و من حدس می‌زنم تا آخر تابستان امسال (۹۲) چاپ بشه؛ بقیه‌ی مجموعه زمان زیاد تری نیاز داره تا بدست مخاطبان و دانش‌آموزان برسه. در مورد این سه جلد آخر، کتاب مکانیک سماوی، سطح مورد نیاز برای مرحله اول رو پوشش میده و کتاب خوبی خواهد بود دو جلد دیگه‌ی مجموعه هم تا نبینم نمی‌تونم اظهار نظر دقیق کنم ولی با توجه به اینکه نویسنده‌های با تجربه‌ای داره امیدوارم کارهای خوبی از آب در بیان!

matin.sh38

New Member
لایک ها
13

هر نسخه ی کتاب های انتشارات فاطمی برای همه ی رشته های المپیاد خوبه . به نظر من هرکی المپیاد می خونه از این کتاب ها استفاده کنه حداقل مرحله ی اول در میاد:153:

بالا