ghazal-kgk

New Member
لایک ها
10
پاسخ : کف‌بینی و حاشیه‌های مرحله دوم المپیاد ادبی 1394

ببین من قصدم چیز بدی نبود فقط خواستم ستایش کرده باشم همین.
اما سوشیانت شما :اولا تست زدن هیچ وقت ملاک و معیار باسواد بودن نبوده میتونی از هر ادم باسوادی بپرسی .همین روش های تست زنی ی که یه مشت تحصیل کرده بی سواد تحویل جامعه داده.الان وقتشو ندارم توضیح بدم برات.
دوما شما لازم نکرده وکیل وصی مردم بشید الان اصلا ناراحت نیستم اگه المپیاد قبول نشم (گیرم قبول شم باید بیام با یه مشت ادم مثل شما همکلاس شم دیگه، بهتر قبول نشم)
سوما داداش من شما درست غلط رو به من نگو اول طرفتو بشناس بعد حرفتو بزن .دهن ادمو باز میکنید دیگه.ببین من حداقل 260 غزل گفتم و 170 نیمایی خب ...بعدش من برای چند تا بزرگترین استادای ادبیات ایران نامه دادم و اونا هم جواب دادن. و چی هم جواب دادن ...خودستایی میشه نمیگم(خواستی بیشتر بدونی ایمیل میدم چت میکنیم روتم کم میشه).از درسمم خعلی وقتا گذشتم به خاطر عشقم شعر .دیگه نگم.
چرا عصبانی میشید؟:96:
حتما طرفشو شناخته که درست و غلط بهش میگه:3:
راستی من دوتا سوال دارم....اول اینکه شما که خوب خوندی ماشالا..یادته تو تاریخ ادبیات یک اسم دیگه ی خود ستایی چی بود؟!:89:

دومم اینکه میشه اسم اون بزرگان ادبیات رو بگی؟ شاید بتونیم سفارشتو پیششون بکنیم تحویلت بگیرن:3:

aliodgh

New Member
لایک ها
45

ما که آخر نفهمیدیم داره چی میشه:13:
یکی میگه کف 60 درصده یکی میگه 70 درصده
بالاخره با 60 و خورده ای درصد شانسی هس یا نه؟:217:

omid28

New Member
لایک ها
19

سلم به دو ستان خوب توی تالار به عنوان یک پیشنهاد دوستانه می خواستم بگم در استانه ی نهایی ها هستیم و المپیاد با تمام خوبی ها و بدی هاش فعلا تموم شده و دیگه تقریبا کاری از دست ما برنمی یاد فقط اگه مطمئنید از خودتون می تونید با نهایی ها برای مر حله ی سوم بخونید ولی به مصلحت خدا راضی باشید و علکی اعصاب خودتون رو خرد نکنید و به امید خدا همه موفق باشید مخصوصا توی نهایی ها.

foroo

New Member
لایک ها
107

اگه این 70 درصد یه ورده بیاد پایین چی؟درحد 2-3 درصد..مثلا بشه68 اونوقت قبول نمیشیم؟میشه بگین؟میدونم نظر شخصی تونه .ولی اگه میشه بگین.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اگه این 70 درصد یه خورده بیاد پایین چی؟درحد 2-3 درصد..مثلا بشه68 اونوقت قبول نمیشیم؟میشه بگین؟میدونم نظر شخصی تونه .ولی اگه میشه بگین.

باید برای مرحله سوم یا همون دوره چی خوند؟:229:

soshiant

New Member
لایک ها
107

اگه این 70 درصد یه ورده بیاد پایین چی؟درحد 2-3 درصد..مثلا بشه68 اونوقت قبول نمیشیم؟میشه بگین؟میدونم نظر شخصی تونه .ولی اگه میشه بگین.

اگه این 70 درصد یه خورده بیاد پایین چی؟درحد 2-3 درصد..مثلا بشه68 اونوقت قبول نمیشیم؟میشه بگین؟میدونم نظر شخصی تونه .ولی اگه میشه بگین.

من که عضو باشگاه نیستم کف دقیق بدونم:-\ نسبت به درصدایی که از دوستان شنیده بودم به نظرم ۷۰ درصد خوبی میاد‌. ۶۸ هم البته درصد خوبیه
برای دوره کاملا وابسته است که امسال کدوم استادا بیان. اما تا جایی که من شنیدم سال های قبل کتاب های محمدرضا باطنی مثل زبان و تفکر یا پیرامون زبان و زبان شناسی خیلی کمک کرده

Sani_2

New Member
لایک ها
547

امکان قبولی با هر درصدی هست

اگه 44نفر 100%بزنن و مثلا شما 99%...قبول نمیشین!!!
اگه بقیه بالاترین درصدشون 60باشه شما 100%قبولید
فقط به دیگر دوستان بستگی داره

Sani_2

New Member
لایک ها
547

حس ششمم بهم میگه امسال کف المپیاد 64هست
:-\
عایا شما حس ششم هفتُمِتون بهتون میس کالی،پی امی،چیزی نمیزنه ؟

Sani_2

New Member
لایک ها
547

چرا عصبانی میشید؟:96:
حتما طرفشو شناخته که درست و غلط بهش میگه:3:
راستی من دوتا سوال دارم....اول اینکه شما که خوب خوندی ماشالا..یادته تو تاریخ ادبیات یک اسم دیگه ی خود ستایی چی بود؟!:89:

دومم اینکه میشه اسم اون بزرگان ادبیات رو بگی؟ شاید بتونیم سفارشتو پیششون بکنیم تحویلت بگیرن:3:
خودستایی نمیدونم ولی خودشیفتگی میشد نارسیسیم :-d

Kia 24

New Member
لایک ها
131

حس هشتم من میگه 64 پايينه . بالاتر از 68 ه.
ایمیل زد الان:96:

Sani_2

New Member
لایک ها
547

حس هشتم من میگه 64 پايينه . بالاتر از 68 ه.
ایمیل زد الان:96:
کف المپیاد ادبی هم شده مث قیمت اجناس[emoji52]
هی بالا میره
حالا من یکم امید دادم به بچه ها که امتحان نهاییارو خوب بدن

لایک ها
5

والا من که خودمو کشتم تو ادبیات

بابا داداش من تو داری چی میگی من 70 زده بودم مدرسه رو شام میدادم

عجباااااااااااااااااااااااااااااااا!

آقا به نظر من سوال47 غلطه به خاطر گزینه 1 تصویر گرایی شهری
چون تصویرگرایی شهری اصلا در شعر نادرپور نیست یکی از شاعرای بزرگ تصویرگراست ولی تصویرگرای طبیعی تو نتم بزنید تصویرگرایی در شعر نادرپور مقاله میاد بخونید میفهمید
من اعتراض کردم .حالا نظر شما رو نمیدونم !خواستید شما هم اعتراض بزنید!
تصویرگرایی شهری مثل این بیت مهدی موسوی:پای یک کامپیوتر گیجم سر من درد می کند به جنون/کارگرهای شهرداری را می برد سمت روستا کامیون
از عناصر شهری گفته.
درصدم من فک کنم درست میگین امسال بچه ها خیلی بالا زدن هرکی میاد نظر میذاره 70 هست اغلب هم حدود 60 زدن

سوال49 رو والا من نفهمیدم به نظر من یکم مبهم بود اینم اعتراض زدم :
اگر به ابیات توجه کنیم می بینیم نگاه شاعر به طبیعت در گزینه های 1و 2و 4 نگاه مبتنی بر صورخیال می باشد که در شعر معاصر بسیار دیده می شود نظیر این شعر شاملو :داسی سرد بر آسمان گذشت/که پرواز کبوتر ممنوع است اگر این گونه باشد شاملو شاعری است که تصاویر شعرش امروزی نیست.و اصلا نادرپور شاعری است که تصاویر بدیع و نو در شعر دارد و در شعر او تصاویر کهن نیستند به نظر گزینه درست 3 می باشد از آن جهت که حمیدی سنت گراست و تصاویر شعرش کهن است و در این بیت هم هنوز در بند مرغ و پرنده است مانند این ابیات:
مرغ دلم بسمل بی بال بود/داغ چهل روزه چهل سال بود مرنجان دلم را که این مرغ وحشی/ ز بامی که بر خاست مشکل نشیند

سوال 52 هم بهتر بود می نوشتن کدام گزینه بین شعر های شاخص سیمین بهبهانی و اهداف شعر نیمایی مشترک نیست نه غزل های شاخص!
چون توی منابع اعلام شده یک غزل بیشتر از سیمین نبود اون هم رو وزن نو سروده نشده بود بلکه وزن از وزنای پرکاربرد بود:ستاره دیده فروبست و شب دمید بیا/مفاعلن فعلاتن مفاعلن فعلن
و از منابع باید سوال طرح بشه نه خارج از منبع اگه واقعا سوالا المپیادیه

Sani_2

New Member
لایک ها
547

والا من که خودمو کشتم تو ادبیات

عجباااااااااااااااااااااااااااااااا!

آقا به نظر من سوال47 غلطه به خاطر گزینه 1 تصویر گرایی شهری
چون تصویرگرایی شهری اصلا در شعر نادرپور نیست یکی از شاعرای بزرگ تصویرگراست ولی تصویرگرای طبیعی تو نتم بزنید تصویرگرایی در شعر نادرپور مقاله میاد بخونید میفهمید
من اعتراض کردم .حالا نظر شما رو نمیدونم !خواستید شما هم اعتراض بزنید!
تصویرگرایی شهری مثل این بیت مهدی موسوی:پای یک کامپیوتر گیجم سر من درد می کند به جنون/کارگرهای شهرداری را می برد سمت روستا کامیون
از عناصر شهری گفته.
درصدم من فک کنم درست میگین امسال بچه ها خیلی بالا زدن هرکی میاد نظر میذاره 70 هست اغلب هم حدود 60 زدن

سوال49 رو والا من نفهمیدم به نظر من یکم مبهم بود اینم اعتراض زدم :
اگر به ابیات توجه کنیم می بینیم نگاه شاعر به طبیعت در گزینه های 1و 2و 4 نگاه مبتنی بر صورخیال می باشد که در شعر معاصر بسیار دیده می شود نظیر این شعر شاملو :داسی سرد بر آسمان گذشت/که پرواز کبوتر ممنوع است اگر این گونه باشد شاملو شاعری است که تصاویر شعرش امروزی نیست.و اصلا نادرپور شاعری است که تصاویر بدیع و نو در شعر دارد و در شعر او تصاویر کهن نیستند به نظر گزینه درست 3 می باشد از آن جهت که حمیدی سنت گراست و تصاویر شعرش کهن است و در این بیت هم هنوز در بند مرغ و پرنده است مانند این ابیات:
مرغ دلم بسمل بی بال بود/داغ چهل روزه چهل سال بود مرنجان دلم را که این مرغ وحشی/ ز بامی که بر خاست مشکل نشیند

سوال 52 هم بهتر بود می نوشتن کدام گزینه بین شعر های شاخص سیمین بهبهانی و اهداف شعر نیمایی مشترک نیست نه غزل های شاخص!
چون توی منابع اعلام شده یک غزل بیشتر از سیمین نبود اون هم رو وزن نو سروده نشده بود بلکه وزن از وزنای پرکاربرد بود:ستاره دیده فروبست و شب دمید بیا/مفاعلن فعلاتن مفاعلن فعلن
و از منابع باید سوال طرح بشه نه خارج از منبع اگه واقعا سوالا المپیادیه
محمد امین جان تو شعر نادرپور پر از تصاویر شهری هست
مثلا:mad:چو قارچ های سفید از جوی/حبابها همه پیدا شد/چو قارچ های سیاه در کوی/هزار چتر سیاه وا شد
@گویی صدای پای تو نزدیک است/پیموده سنگفرش خیابان را/اورده باد تازه نفس از دور/بوی بنفشه های بیابان را
@یا کل شعر' من و تهران'
اما نادرپور تصویر سنتی خیلی کم استفاده کرده
.
.
منظورت اینه 70درصد خوبی هست برا قبولی عایا ؟:-\

Mr-Arya

New Member
لایک ها
4

می خواید باز دعوا راه بندازید؟:85::85::85::159:

Fateme Hn

New Member
لایک ها
9

یه چیزی که هست و اگر دقت کنید می بینید توی تاپیک المپیاد های دیگه قسمت بررسی علمی سوالات شلوغ تر از کف بینی هست!متاسفانه اینجا برعکسه و قسمت بررسی سوالات المپیاد ادبی داره خاک میخوره!!المپیاد یکی از مراحلش تموم شد حالا چه خوب چه بد!سوالا رو علمی بررسی کنیم که اگر کسی قبول هم نمیشه حداقل دست اوردش این باشه که دست پر از این مرحله وارد کنکور میشه!

foroo

New Member
لایک ها
107

امکان قبولی با هر درصدی هست

اگه 44نفر 100%بزنن و مثلا شما 99%...قبول نمیشین!!!
اگه بقیه بالاترین درصدشون 60باشه شما 100%قبولید
فقط به دیگر دوستان بستگی داره
در جریانش هستم. نگرانیم از اینه که من بجز اینجا با هیچ المپیادی دیگه ارتباط ندارم که حداقل احساس کنم کف چنده..برای این نگرانم..میخواستم بدونم دوستانی که آشنای المپیادی دارن یا با اساتید در ارتباطن چی می گن..یعنی نظر استادای المپیاد چیه در مورد آزمونی که دادیم چقد تخمین میزنن..
آخه هر کسی منو میبینه می پرسه جند زدی وبعدش میپرسه قبول میشی؟برای همین استرس دارم..

لایک ها
5

محمد امین جان تو شعر نادرپور پر از تصاویر شهری هست
مثلا:mad:چو قارچ های سفید از جوی/حبابها همه پیدا شد/چو قارچ های سیاه در کوی/هزار چتر سیاه وا شد
@گویی صدای پای تو نزدیک است/پیموده سنگفرش خیابان را/اورده باد تازه نفس از دور/بوی بنفشه های بیابان را
@یا کل شعر' من و تهران'
اما نادرپور تصویر سنتی خیلی کم استفاده کرده
.
.
منظورت اینه 70درصد خوبی هست برا قبولی عایا ؟:-\

اره خیلی خوبه

foroo

New Member
لایک ها
107

نه ما ادبی ها توی همین قسمت کف بینی سوالامونو از هم پرسیدیم که دیگه کسی این همه راه نره اونور خسته شه.صرفه جویی در مصرف زمان!بعله!ما اینیم!مدیونه کسی اگه ما ادبی ها رو تمبل حساب کنه.مدیون!

حس هفتم من شارژ نداره تک میزنه...!!:170: خداکنه مثه پارسال62 درصد باشه..:119:

Sani_2

New Member
لایک ها
547

در جریانش هستم. نگرانیم از اینه که من بجز اینجا با هیچ المپیادی دیگه ارتباط ندارم که حداقل احساس کنم کف چنده..برای این نگرانم..میخواستم بدونم دوستانی که آشنای المپیادی دارن یا با اساتید در ارتباطن چی می گن..یعنی نظر استادای المپیاد چیه در مورد آزمونی که دادیم چقد تخمین میزنن..
آخه هر کسی منو میبینه می پرسه جند زدی وبعدش میپرسه قبول میشی؟برای همین استرس دارم..
همه همین مشکل رو دارن
اگه کسی با اساتید در ارتباط باشه که خیلی خوبه!!!

بالا