وضعیت
موضوع بسته شده است.

AUG

New Member
لایک ها
8
دقیقا بعد از یک سال سلام به همگی!
البته یه سلام مخصوص به نسیم گل و pirateعزیز!
پارسال وقتی المپیاد قبول نشدم به خودم قول دادم که تا زمان اعلام نتایج کنکور امسال روی اینترنت رو نبینم.حالا هم که اومدم می بینم 80درصد تک رقمی ها تهرانی ان.ازقدیم گفتن حکومت هر کشور لایق مردمش.
وقتی ما شهرستانی ها با عقل کمتر از یه پلیکان می ریم به استقبال یکی بدتر از خودمون
بایدم انتظار اینو هم داشته باشیم که اینهمه بهمون ظلم بشه(قصد توهین به کسی ندارم.امیدوارم خشمم رو درک کنین!) تازه کجاشو دیدین!دارن واسمون خوابای تازه تر هم می بینن.ولی خب ماامیدمون رو با این بی عدالتی ها از دست نمی دیم.چون یکی رو اون بالا داریم که از هر قدرتی تو این دنیا قوی تره!

ای خونین دست و خونین چشم!بدان که شب رفتنی است.
نرون مرد اما رم نمرده است......

baran_s

New Member
لایک ها
8
بابا بی خیال شین توروخدا!
مهم اینه که باتمام این بی عدالتی ها.بازم غیرتهرانی ها،حرفی واسه گفتن دارن.این فکرها فقط خودتون اذیت میکنه،نه اونارو...؟!بیاین اینجوری فکرکنیم ازچندسال قبلی هاترسیدن،خواستن...!

afshin

New Member
لایک ها
71
mahsa-f گفت
خوبه كه شما ها آروميد من كه هنوز آمپرم بالاست

وقتي كنكور رو خارج از حد استاندارد برگزار ميكنن معلومه كه امكانات حرف اولو ميزنه!!! تازه ميفهمم كه محروميت يعني چي ؟؟؟
زندگي براي من فقط جاده ي شكسته !!! شكست اندر شكست

وقتي يه نفر 3 سال با جون و دل واسه المپياد ميخونه از همه ي زندگيش ميگذره ولي ......!!!!
نميدونم چي بگم تا يه كم آروم شم. ما به امكانات بچه هاي همدان كه واسه المپياد ميخوندن حسودي ميكرديم در حالي كه اونا خودشون ميگفتن كه امكاناتشون به پاي شهر هاي ديگه هيچه!!!!!!!! حالا اصلا اون بدرك!!!!
ولي چرا بايد كنكورم ايطوري شه؟؟واسه چي؟؟مگه من از اين دنيا چي خواستم؟؟؟
يعني بعد از اين همه سختي كشيدن و تلاش كردن هنوز لياقت اينو ندارم كه اون جايي كه دلم ميخواد درس بخونم؟؟؟
آخه اين عدله؟؟اين انصافه؟؟اين بود كه ميگن در پس هر سختي آساني است؟؟؟؟ما كه فقط بدبختي كشيديم.ديگه به چي ايمان داشته باشم ؟؟؟ديگه دلم به چي خوش باشه؟؟؟كاش زودتر بميرم......

البته يه چيزي رو بايد قبول كنيد

اولا كه دوستان گل تهراني هم مثل بقيه ي آدم ها با هوش هستن...
ضمنا
تهران شهر پر جمعيتيه.... طبيعيه كه افراد با استعداد نسبت به جمعيتي كه داره زياد باشن
نهايتا

مطمئن باشين تهراني ها شايد امكانات داشته باشن اما باهوش هم هستن

در پايان:
خب اينجا ايران است ، ما هم هيچ كاري نمي تونيم بكنيم
پس بهتره بسوزيم و بسازيم
و ديگر هيچ!

infinity31

New Member
لایک ها
0
آره خوب. در ضمن، این جا کسی هست که بتونه بگه تمام تلاششو کرده و هر چی از دستش برمیومده انجام داده و کم کاری نداشته با این حال نتیجه مطلوبو نتونسته بگیره؟!

یه جای کارمون ایراد داشته حتما دیگه... من نمی گم تهرانیا هیچ جای کارشون ایراد نداشته و فقط با تلاش خودشون به اینجا رسیدن، ولی ما هم تا وقتی تمام تلاشمونو نکردیم نمی تونیم اعتراض کنیم.

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
بچه ها من اصلا بهاتون موافق نیستم! ینی چی بی عدالتی؟! خودتونم میدونین که درس خوندن آمپول نداره ینی تزریقی نیست.این بچه هاهم زحمت کشیدن به اندازه تک تک ما شایدم خیلی بیشتر از همون اول زحمت کشیدن (پایه هاشونم قویه) کنکور المپیاد نیست که بخوان تشریحی امتحان بگیرن و تصحیح کنن که اگه استاد سر کیف باشه نمره بده اگه نباشه ردشین. درسته که امکانات تاثیر داره ولی تاچه حد؟! یه چیزی روهم باید در نظر بگیرید کنکور کار 1 سال (پیش دانشگاهی) نیست خیلی ها هستن که با میانگین 3-4 ساعت در روز رتبه دورقمی زیر 50 میشن . الان فکر میکنید خالی بندیه!واسه چی؟!؟! چون طرف که در تمام مدت تحصیل دبیرستان اش معدلش 20 بوده فقط باید یه دوره کوچولو بکنه اصلا لازم به خیلی درس خوندن نیست.
به زیاد خوندنم نیست درست خوندن خییییلی بیشتر از زیاد خوندن موثره.
یکی از معلممامون که فیزیک درس میداد (معلم واقعا فوق العده ایی بود )تعریف میکرد که یه سال یه خونواده خیلی پولدار ایشونو برای تدریس به پسرشون دعوت کرده بودن .خودش تعریف میکرد که من یه روز در میون با هاش کلاس داشتم 4.5 میلیون تومن پول کلاسش( فقط فیزیک) شد. بعد پسره تو کنکور فیزیک میزنه 7%گفت پسره "ابر خنگ"(abar kheng) بود .

pozitrone

New Member
لایک ها
21
خب این همه سهمیه واضحه که ظلمه...
همین سهمیه شاهد...الان رتبه 200 شاهد که 30000 کشوریه!(درسته سی هزار!) همکلاسی منه و داره دارو تهران میخونه...ضمنا نمره هم بهشون میدن...تو استخدام هم اولویت دارن...
سهمیه هیئت علمی...طرف باباش استاد دانشگاهه...تو ناز ونعمت بزرگ شده...رتبش 2000 شده...از پزشکی ارومیه میره دندون تبریز که 500 میخواد...
سهمیه جنسیتی...مثلا دختر تهرانی با 800 منطقه 2 دارو تهران قبول نشده و داره دارو اهواز میخونه(دور از خانواده...) و به زور یکی دو ترم مهمان شده تهران با کلی دردسر و سختی...دقت کنید که این بنده خدا تهرانیه ولی بومی بودن اصلا بدردش نخورده....
بعد پسر اراکی با 2000 منطقه 2 چون هم بومیه هم سهمیه جنسیتی هست داره دارو تهران میخونه...

فقط یه جواب وجود داره...اینجا ایرانه!همین!
بازم دم تهرانیا گرم که جلو ظلم ساکت ننشستن...شاید همین باعث میشه مجبور شن بهشون امتیاز بدن...
آدمی که توسری خوره بیشتر میزنن تو سرش!!!

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
خیلیا هم هستند که سهمیه شاهد دارن و به خاطر اینکه فکر میکنن ناعدالتی اه اصلا ازش استفاده نمیکنن...!

SOMEONE

New Member
لایک ها
5
من خودم سهميه ي شاهدم . ازش استفاده هم كردم و حق خودم ميدونم .

bihamta

New Member
لایک ها
345
آره واقعا این سهمیه شاهد خیییییییییییییییلی عادلانه است.!!!!
من خودم به شدتتتتتتتتتت با همین بومی گزینی مخالفم!!!!دلیلی نداره!
اما خدایی من موندم تو کف این سهمیه شاهد!!!!

89 % مجازین به انتخاب رشته تهرانین------>منبع خبر 20.30

yoyo

New Member
لایک ها
7
نتایج اوووووووووووومد

nassim

New Member
لایک ها
10
آره ، از این جنبه ها هم نباید غافل شد ، ولی وقتی تو مدرسه ای باشی که آرزوت نرفتن سر کلاس باشه ، معلمی که نمیتونه درس رو بهت یاد بده ، نمیتونه به سوالات جواب بده ، واسه المپیاد بخوای شرکت کنی ، هیچکی ندونه المپیاد چیه ، مدرسه ای که واسه سرود همگانی ارزش بیشتری ( خیلی خیلی بیشتری ) قائل باشه ،

وقتی دو روز در میون نشست 30یا30 داشته باشی و نخوای بری ، اما این اجازه رو بهت ندن! از هر جا باشی به زور ببرنت!
وقتی باید عصر هاتو بری آموزشگاه که کار مدرسه رو واست انجام بده، وقتت تلف بشه تو مدرسه ، در حالیکه همین بچه های تهرانی ، بهترین دبیرا رو دارن که درس رو واسشون بفهیم میکنن ، در صورتی که تو باید خودت بیشتر وقتتو بذاری که کار یه معلم زبده رو با کتاب واسه خودت انجام بدی ، غصه ت میگیره!

این کاتالیزور بسیار مهم که غیر قابل انکاره
از کجا میدونید ما از تهرانی ها باهوش تر نیستیم؟ باید در شرایط مساوی سنجید. مشاور های مدرسه هم که عالمی داشتن واسه خودشون! نمیخندن که صورتشون چروک نیفته! یه با ر فقط اومد سر کلاسمون ، از اول گفت باید یرنامه ریزی داشته باشید تا آخرش! گفتیم چطوری؟ گفت : بعدا"!!! و این بعدا هیچ وقت نیومد!

هر چند هر کی واسه خودش میتونه بهترین برنامه ریز باشه ، اما حضور یه مشاور با تجربه باعث میشه آزمون و خطا نکنی ، مثه من که اوایل روزی هزار جور برنامه میریختم ، هیچ کدوم هم اجرا نمیشد! تا اینکه با برنامه ی فرصت برابر تونستم به یه برنامه برسم!

هی ....... !!!!

bihamta

New Member
لایک ها
345
NATAYEJ UMAAAAAAAAAAAADDDDDD

cleopatra

New Member
لایک ها
23
nassim گفت
خدایا شکرت !!!!!!!!!!!!!! 7 منطقه 3 ، رشته تجربی

2 منطقه 3 ، رشته زبان
تبریک میگم...
با این رتبه های خوب هرجا دلت بخواد قبولی!
خــــــــــــــــــــــــــوش به حالت!!!

irangirl

New Member
لایک ها
5
bacheha taraz dar sahmiast ya keshvar?

Selena_R

New Member
لایک ها
24
nassim گفت
آره ، از این جنبه ها هم نباید غافل شد ، ولی وقتی تو مدرسه ای باشی که آرزوت نرفتن سر کلاس باشه ، معلمی که نمیتونه درس رو بهت یاد بده ، نمیتونه به سوالات جواب بده ، واسه المپیاد بخوای شرکت کنی ، هیچکی ندونه المپیاد چیه ، مدرسه ای که واسه سرود همگانی ارزش بیشتری ( خیلی خیلی بیشتری ) قائل باشه ،

وقتی دو روز در میون نشست 30یا30 داشته باشی و نخوای بری ، اما این اجازه رو بهت ندن! از هر جا باشی به زور ببرنت!
وقتی باید عصر هاتو بری آموزشگاه که کار مدرسه رو واست انجام بده، وقتت تلف بشه تو مدرسه ، در حالیکه همین بچه های تهرانی ، بهترین دبیرا رو دارن که درس رو واسشون بفهیم میکنن ، در صورتی که تو باید خودت بیشتر وقتتو بذاری که کار یه معلم زبده رو با کتاب واسه خودت انجام بدی ، غصه ت میگیره!

این کاتالیزور بسیار مهم که غیر قابل انکاره
از کجا میدونید ما از تهرانی ها باهوش تر نیستیم؟ باید در شرایط مساوی سنجید. مشاور های مدرسه هم که عالمی داشتن واسه خودشون! نمیخندن که صورتشون چروک نیفته! یه با ر فقط اومد سر کلاسمون ، از اول گفت باید یرنامه ریزی داشته باشید تا آخرش! گفتیم چطوری؟ گفت : بعدا"!!! و این بعدا هیچ وقت نیومد!

هر چند هر کی واسه خودش میتونه بهترین برنامه ریز باشه ، اما حضور یه مشاور با تجربه باعث میشه آزمون و خطا نکنی ، مثه من که اوایل روزی هزار جور برنامه میریختم ، هیچ کدوم هم اجرا نمیشد! تا اینکه با برنامه ی فرصت برابر تونستم به یه برنامه برسم!

هی ....... !!!!

واقعا هم هی.......!!!اگه کسی تو این شرایط قرار نگیره،حسشون نکنه هیچ وقت نمی تونه درکت کنه...
شرایط مدرسه ما هزاربار بدتر از مدرسه شماست...هنوز اسمشم گذاشتن فرزانگان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! طوری که امسال همه دارن میرن یه مدرسه دیگه که شاید یه کوچولو سال آخرشونو راحت بگذرونن.
آفرین به تو که با این شرایط وحشتناک بهترین شدی واقعا جای تحسین داره...

ما این 3 سالو با هزار مصیبت پشت سر گذاشتیم.یه روز نبود که با خوشحالی برگردیم خونه و بگیم مامان ،بابا امروزتو مدرسه مطلبی یاد گرفتیم.چه وضع مدرسه ،چه دبیرا،.........
اووووووووووووووه هر چقدرم بگی تموم نمیشه.مدرسه ای که نمیدونه المپیاد چیه،چه ارزشی داره،استاد المپیاد چیه،درس چیه، اصلا حالیش نیس کنکور چیه،معلم خوب چیه،مشاور کیه!کجاش با مدارس تهران یا سایر شهرها یکیه؟وقتی روزهای المپیاد خوندنم یادم میفته بغض می گیره

نمی دونم دیگه امسال چه بر سرمون خواهد اومد...تنها یه چاره برامون مونده اونم تلاش تلاش تلاش تلاش تلاش تلاش و در نهایت بازم تلاش
امیدوارم شما دوستای عزیز ما (کنکوریهای90)رو تو این راه از تجربیاتتون بی بهره نسازید...

از یکی از دوستای خوبم خیلی متشکرم تا اینجا خیلی حیلی راهنماییمون کرده و تا روز کنکورم باهامونه...

موفق باشیم...

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693
سلام بچه ها ! بالا خره نتایج اومد من خیلی خوشحالم ! 418 منطقه دو و 392 زیر گروه یک شدم ! میتونم حقوق گیلان قبول شم ! هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693
بچه ها بجنبین رتبه هاتونو بگین ! وای خداشکرت !
تا صبح خوابم نمیبره از خوشحال !

irangirl

New Member
لایک ها
5
khosh be haletun man mikham bezanam zire gerye ama inja sholughe daram degh mikonam badtar az rotbe darsadayee ke inghadr barash talash kardi

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا