M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495
با سلام خدمت دوستان این تاپیک رو ایجاد کردم تا بچه های کنکوری سوالا و مشکلاتشونو مطرح کنن و بهم پاسخ بدن و بهم کمک کنن!خودم بعنوان اولین درخواست مشاوره میخوام بگم من یه مشکلی پیدا کردم اونم اینه که وقت درس خوندن باید خوراکی بخورم!اصلا شکمو نیستم ها!!خیلی هم لاغرم!ولی وقت درس خوندن فشارم میاد پایین راه حلی هست بگین ممنون میشم!

لایک ها
2,386
پاسخ : گفتگوی کنکوری ها

با سلام خدمت دوستان این تاپیک رو ایجاد کردم تا بچه های کنکوری سوالا و مشکلاتشونو مطرح کنن و بهم پاسخ بدن و بهم کمک کنن!خودم بعنوان اولین درخواست مشاوره میخوام بگم من یه مشکلی پیدا کردم اونم اینه که وقت درس خوندن باید خوراکی بخورم!اصلا شکمو نیستم ها!!خیلی هم لاغرم!ولی وقت درس خوندن فشارم میاد پایین راه حلی هست بگین ممنون میشم!

سلام.

این کار شدیدا اشتباه هست.موقع مطالعه باید همه ی حواس و تمرکزتون روی

خوندن و تست زدن وکار کردن باشه.

خوراکی خوردن حین مطالعه حواستون رو خیلی پرت میکنه .

برای رفع مشکل بهتره قبل از شروع مطالعه چیزی بخورید تا سریع گرسنه نشید.

یا اینکه توی فرجه های استراحت میتونید چیزی بخورید .

اگه خیلی مجبور شدید حداقل سعی کنید از خوراکی هایی حین مطالعه استفاده کنید که

خیلی درگیرتون نکنن یعنی مثلا تخمه و آجیل و پسته نخورید !

یه شکلات بخورید مثلا.

ان شاء الله موفق باشید.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام.

این کار شدیدا اشتباه هست.موقع مطالعه باید همه ی حواس و تمرکزتون روی

خوندن و تست زدن وکار کردن باشه.

خوراکی خوردن حین مطالعه حواستون رو خیلی پرت میکنه .

برای رفع مشکل بهتره قبل از شروع مطالعه چیزی بخورید تا سریع گرسنه نشید.

یا اینکه توی فرجه های استراحت میتونید چیزی بخورید .

اگه خیلی مجبور شدید حداقل سعی کنید از خوراکی هایی حین مطالعه استفاده کنید که

خیلی درگیرتون نکنن یعنی مثلا تخمه و آجیل و پسته نخورید !

یه شکلات بخورید مثلا.

ان شاء الله موفق باشید.

naeema

New Member
لایک ها
56

سلام,ایا محیط کار پتیالین بازی است؟

ma.gh

New Member
لایک ها
56

سلام خواهش میکنم کمکم کنید....
من زیست قلمچی رو پایین میزنم.. همیشه قشنگ 500 600 تا بلکم بیشتر رو ترازم تاثیر میزاره... خیلیی هم پایین میزنم... :|
کسایی که بالا میزنن چیکار میکنن؟؟ من کامل کتاب درسی رو مسلط میشم و ترکیب ها و نکاتی که تو کتاب الگو هست کامل یاد میگیرم... و تستاشم میزنم.... من تستای سنجش وگزینه2 و کنکور رو خیلیی خوب تر میزنم.. واقعا ناراحتم چیکار باید بکنم؟

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

بابا بيخيال قلمچي:دي

Sent from my iPhone using Tapatalk

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

پس من چیکار کنم؟؟؟
اینجوری خودمو باید بکشم تا به تراز مطلوبم برسم.
:(
خب تو وقتي ميدوني بلدي و بقيه ي درصدات خوبن به تراز مطلوبت نرسي چي ميشه؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

VenUS_7

New Member
لایک ها
6

پس من چیکار کنم؟؟؟
اینجوری خودمو باید بکشم تا به تراز مطلوبم برسم.
:(
تصویرنامه ی زیست مهرو ماه رو بخونین عاااااالیه!!!!
تک تک شکل هارو توضیح میده
یه چند بار که سوالات زیست ازمون قلم چی رو بررسی کنین بعد از ازمون و خوب پاسخ تشریحی ش رو بخونین سبک طراح سوال که فک کنم علی کرامت هس دستت میاد !!!:99:

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

من زیست قلمچی رو پایین میزنم.. همیشه قشنگ 500 600 تا بلکم بیشتر رو ترازم تاثیر میزاره... خیلیی هم پایین میزنم... :|
کسایی که بالا میزنن چیکار میکنن؟؟ من کامل کتاب درسی رو مسلط میشم و ترکیب ها و نکاتی که تو کتاب الگو هست کامل یاد میگیرم... و تستاشم میزنم.... من تستای سنجش وگزینه2 و کنکور رو خیلیی خوب تر میزنم.. واقعا ناراحتم چیکار باید بکنم؟
سلام دوست عزیز
در خوندن زیست ابتدا آنرا روزنامه وار میخونید. بعد سوالات کنکور 90 تا 94 رو فقط تحلیل میکنید. ولی حل نمیکنید. بلکه فقط بدونید که تیپ سوالات اون فصل تو کنکورای اخیر چطوری بوده. بعد دوباره کتاب رو بخونید. این بار به مفهوم دقت کنید تا به قیود. بعدش حدود 30 تا تست حل کنید و پاسخ تک تکشون رو بخونید و نکات مهمشون رو تو خودکتاب یا جزوتون بنویسید. حالا از این به بعد شما باید همون فصل رو مرور کنید و تستای باقیماندش رو بزنید. اما یادتون باشه تو مرورهای بعدیتون باید تستایی که از اون فصل غلط زدید رو هم بزنید. این روش خوندن زیست مبتنی بر مرور زیاد و سپس تست زیاده.
جهت سلامتی و فرج آقا صاحب الزمان (روحی له الفدا) صلواتی عنایت فرمائید.

anahidpak

New Member
لایک ها
244

برای خودت هدف گذاری کن
مثلا بگو این هفته 4 از 10 میزنم تست هایی که مطمئنی رو بزن همه گزینه ها رو بخون

ADENINE

New Member
لایک ها
115

راستش من هم این مشکل رو داشتم شاید دلیل مشکل شما این نباشه ولی من تجربه خودمو مینویسم
دلیل مشکل من این بود که اول روی کتاب درسی تمرکز کافی نداشتم منظورم اینه که توی جملات کتاب درسی باید بشینید بررسی کنید که چرا کتاب درسی از این کلمات استفاده کرده اگه دقت کرده باشین هم تو قلمچی و هم تو سنجش سوالای مفرد و جمع تا به حال زیاد اومدن که توش یه گزینه به خاطر جمع بودن اون کلمه غلطه و کتاب درسی اون کلمه رو مفرد نوشته مثلا:
توی ص41 زیست 2 (سوم) نوشته شده: در بالای ساقه مغز،مراکز مهم تقویت و انتقال پیام عصبی وجود دارد.
که اگر به این صورت نوشته بشه غلطه:در بالای ساقه مغز، مرکز مهم تقویت و هدایت پیام عصبی وجود دارد.

دلیل دومش هم عدم تسلط بود این جور آزمونا بیشتر از اون که نیاز به خوندن چیزای جدید داشته باشن بیشتر نیاز به تکرار و مرور کردن دارن (البته بعد از یادگیری کامل) خوده من تو درس شیمی وقتی یه بار کتابو میخوندم میرفتم سره جلسه حدود سی درصد میزدم ولی وقتی کتاب درسیو سه یا چهار بار میخوندم حدود هشتاد درصد میزدم. تو درسی مثله زیست هیچ چیزی به اندازه متن کتاب درسی اهمیت نداره.

یه موضوعی هم که باعث میشه سر جلسه درصد پایینی بزنید اینه که سره آزمون به نتیجه آزمون فکر کنید مثلا با خودتون بگید از 50 تا سوال زیست 35 تا زدم بهتره 40 تا بزنم تا درصدم بالاتر بشه

یه مورد دیگه ای که توی زیست اهمیت داره اینه که به ریزه کاریای کتاب خوب دقت کنید مخصوصا شکل ها

وقتی تو یه صفحه ی کتاب میبینید نوشته پلاناریا هر چی که در مورد پلاناریا بلد هستید رو سعی کنید تو ذهنتون بیارید مثلا آمونیاک دفع میکنه و.... چون قلم چی سوالای ترکیبی زیاد میده

و آخرین نکته تست زنی تو خونه با تست زنی تو آزمون از زمین تا آسمون فرق داره چون سره جلسه معمولا مغز به خاطر درگیر بودن با سوالات عمومی یا درساهای دیگه خسته میشه و نمیشه با تمرکز صددرصد به سوالات جواب داد

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم :):)
موفق باشین
:53::53::53::53:

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا