یک سوال اساسی در کوانتوم؟!

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529
[font=&quot]یکی از سوالات اصلی دانشمندان این است که چرا نیروی جاذبه اینقدر ضعیف است؟[/font]
[font=&quot](هر چی به ذهنتون می رسه رو بگید تا به جواب نزدیک بشید اگه نتونستید خودم جواب رو میگم) [/font]

لایک ها
600
پاسخ : یک سوال اساسی در کوانتوم؟!

من یه سوال اساسی تر...
کدوم نیرو جاذبه?
f=gm1m2/r2
اگه اینه پس چرا زدیش تو بخش کوانتوم؟

nima94

New Member
لایک ها
296

سوال فوق العاده گنگ و نامفهوم
ذهن سمت نیروی الکترونی که دور هسته چرخش میکنه میبره وجاذبه اون میان ولی گویا منظورتون این نیست

shallaleh

New Member
لایک ها
141

یا شاید اون نیروی جاذبه ای که همه ی اجسام تو هر فاصله های به هم وارد میکنن؟!!

بالاخره کدوم هستش؟؟؟؟فیزیکیه یا شیمیایی؟؟؟؟

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

نه بحث این جاست که چرا اینقدر ضعیفه مثلا اگر دو جرم 100 کیلوگرمی هم داشته باشیم در فاصله ی کم از هم باز هم نیروی جاذبه ی بینه اونها زیاد نیست چرا؟!

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

جوابه سوال:
حالا می فهمید چرا این رو تو بخشه کوانتوم زدم چون که طبقه یکی از نظریاتی که دانشمندان دادند به نامه نظریه ریسمان این سوال رو این طوری توجیه میکنه که کم شدن نیروی جاذبه به این دلیل هست که نیروی جاذبه از ریسمان هایی تشکیل شده که بجز سه بعده ما در بعد های دیگه هم می رند در نتیجه نیروی جاذبه تقسیم و تضعیف میشه!!جالب بود اگه علاقه مند بودید بگید من استاده نظریه ریسمانم:92: تا براتون مطالبه دیگگه هم بذارم ولی اگه جالب نبود که هیچی!!:39:

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

عزیزم تو ایران هم فقط کسایی که تو ipm هستن مقاله های درست و حسابی تر نسبت به جاهای دیگه میدن تو این زمینه. ضمنا" ریسمان هنوز هیچ تأییدی براش نیست.

لایک ها
600

منم با hamilton موافقم...اولا که ریسمان هنوز هیچ تاییدی واسش نیست...
بعدم بهتر نیست سوالایی که میذارین در محدوده ای باشه که بشه بهش جواب داد...
شاید در زمینه ریسمان مطالعه سطحی داشته باشند بعضیا...
اما نه اونجوری که بخوان خیلی عمیق باشه....

nima94

New Member
لایک ها
296

من مایلم راجب نظریه ابر ریسمان ها مطلب بذارید
ولی سوال خیلی گنگ بوده نمی شد فهمید از کدوم دید بررسی میشه

nima94

New Member
لایک ها
296

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

pedram.1373

New Member
لایک ها
19

اگر تجذيه ريسمان هارو مي گذاشتي بهتر بود.

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

سوال گنگه.ضعیف بودن نیزو نسبیه.نسبت به چه نیرویی میگی ضعیفه؟؟و اصلن چرا قوی باشه؟؟ولی سوال پایه ای و جالبیه اینکه اصلن ببینیم دقیقن چی باعث نیرو ها میشه؟؟آیا نیرو فقط چیزیه که بر اساس تجربه تعریف کردیم؟؟یا علتی داره؟؟ و اولین چیزی(هایی) که تعریف میشن در فیزیک و پایه سایر قوانین و اصول قرار میگیره چیه؟؟

pedram.1373

New Member
لایک ها
19

كي ميگه ضعيف است ؟يكي از قوي ترين نيرو هايي كه باعث ارايش هسته مي شود همين نيرو جازبه بين پروتون و نترون است .

(65% جاذبه قوي همان نيروي جاذبه است )

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

كي ميگه ضعيف است ؟يكي از قوي ترين نيرو هايي كه باعث ارايش هسته مي شود همين نيرو جازبه بين پروتون و نترون است .

لایک ها
25

وقتی دوم بودم به مبحث گرانش نیوتن که رسیدیم این سوال واسه منم پیش اومد و من خودم اینطور توجیه می کردم که اگه قراربودجاذبه خیلی زیادباشه همه اجسام عین دوبارالکتریکی مثبت ومنفی به هم تمایل داشتن و اونوقت جابه جایی _رفت وآمد وکلازندگی دچارمشکل می شد.مثلاماهمیشه بایدنگران این بودیم که هرلحظه بین نیروی جاذبه دوجسمی که شایدنمی بینیمشون مچاله بشیم.واگرهم این نیرونبود اجسام کنارهم قرارنمی گرفتن پس بایدباشه ولی انقدکه اجسام بتونن کنارهم قراربگیرن.البته توجیهات من هیچ پایه علمی نداره ولی انقدرهست که برای مدتی قانع شم.ایتکه شمادارید علمی راجبش بحث می کنید خیلی عالیه ومن هم خیلی مایلم راجبش بیشتربدونم.به نظرم تاییدنشدنش اصلامهم نیست به هرحال هرنظریه تاییدشده ای هم ممکنه یه روز رد شه!

sbsani

New Member
لایک ها
64

شاید چون علاوه بر نیروی جاذبه ای یه نیروی دفعی هم بین ذرات با با بار همنام هم هست بین پروتون ها با هم و الکترون ها باهم

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

فکر کنم این نیرو جاذبه نیست یه جیزیه بهش میگن"نیروی قوی"

لایک ها
2

هههههههههههههههههههههههههه
عزيزم علت نيروي جاذبه كوارك ها هستند

smjty

New Member
لایک ها
119

به نظر من صحبت كردن در اين مورد كار اشتباهي ( اينكه كدوم نيرو ضعيف تره و كدوم قوي تره ! چون مقياس ها متفاوت . اگه بگيد زمين به اين پرجرمي نسبت به نيروي الكتريكي ، نيروي گرانش ضعيفي توليد مي كنه ، اشتباه . چون جرم زمين قرار داديه و كم ، همچنين بار الكتريكي قرار داديه و زياد

چيزي كه بهتره درموردش صحبت كنيم برد نيرو هاست .

بالا