وضعیت
موضوع بسته شده است.

ALI493

Member
لایک ها
81
پاسخ : ↑ کف‌بینی، اعلام درصد و بحث‌های حاشیه‌ای مرحله اول المپیاد نجوم 1392

ببخشید
ولی میشه کلمه ی "بیش از " رو یه جوری توجیه کنیم میشه گفت به خاطر پخی زمین یا حتی شکست ....
وقتی جواب 1.9 به دست میاد یعنی یه جورای عوامل دیگه تاثیر میذارن که این مقدار یکم بیشتر بشه پس جواب باید همون "بیش از دو درجه باشه"

celestial

New Member
لایک ها
326

داداش زوری که نمیشه. اگه سوال نکتش این می بود که باید پخی زمین و شکست و اینا رو در نظر بگیری شما در نظر می گرفتی؟:195:

گفتم که احتمالا توی سوال اشتباهی رخ داده.اصل سوال احتمالا دو درجه بوده نه بیش از دو درجه. ولی الان بهترین گزینه همونه.

اصلا نمی خوام تضعیف روحیه و شخصیت بکنم. ولی اگه شما لنگ یک سوال برای قبولی در مرحله یک هستید، زیاد به مرحله دو امیدوار نباشید. چون حتی در صورت قبولی در مرحله یک، توی مرحله دو متوقف خواهید شد.اونجا دیگه حرف یه درصد دو درصد نیست.اگه با همین وضعیت ادامه بدید فک نکنم از پس مرحله دو بر بیاید.

یه وقت حرفامو جدی نگیرید ها!!! شوخی کردم.ایشالله هرکی زحمت کشیده و می کشه به چیزی که می خواد برسه.:4:

amin

New Member
لایک ها
515

باید سوال 30 بررسی بشه الان 10 ساله که ت المپیاد مخصوصا نجوم از تقریب گزینه ی نزدیک استفاده میشه
تو سول 30 هم بیش از دو درجه نزدیک تره
و تنها این هم موثر نیست ممکنه خطاهایی وجود داشته باشه که بالا ی دو درجه بشه
بهر حال من و مطمئنا خیلیای دیگه اعتراض داریم
و مستقیما خواستار صحبت با اقای حقی درمورد سوال 30 هستیم

آخرین ویرایش توسط مدیر

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

ببینید آقای celestial@ همون طور که آقای امین گفتند شما برای رتبه ی بهتر شدن نیاز دارید و ما برای قبول شدند همون طور هم که این دوستمون گفتن درسته من هم یه همچین شرایطی رو در نظر گرفته بودم ولی به نظر شما مگه به ضرر باشگاه هست که دو پاسخ صحیح بگیره اگر اون سوال با همون 1درجه باشه که امیدی اصن به قبولی نباید داشته باشیم در ضمن تو دفترچه ی ما اون کلمه ی بیش از رو نداشت میخواین بهتوهن هم نشون میدم حاضرم تا تهران بیام تا ببینید جالبه ماله دوستم داشت ولی ماله من نداشت که این از عجایب آزمون های باشگاه است

amin

New Member
لایک ها
515

داداش زوری که نمیشه. اگه سوال نکتش این می بود که باید پخی زمین و شکست و اینا رو در نظر بگیری شما در نظر می گرفتی؟:195:

گفتم که احتمالا توی سوال اشتباهی رخ داده.اصل سوال احتمالا دو درجه بوده نه بیش از دو درجه. ولی الان بهترین گزینه همونه.

اصلا نمی خوام تضعیف روحیه و شخصیت بکنم. ولی اگه شما لنگ یک سوال برای قبولی در مرحله یک هستید، زیاد به مرحله دو امیدوار نباشید. چون حتی در صورت قبولی در مرحله یک، توی مرحله دو متوقف خواهید شد.اونجا دیگه حرف یه درصد دو درصد نیست.اگه با همین وضعیت ادامه بدید فک نکنم از پس مرحله دو بر بیاید.

یه وقت حرفامو جدی نگیرید ها!!! شوخی کردم.ایشالله هرکی زحمت کشیده و می کشه به چیزی که می خواد برسه.:4:
حرف ما کاملا منطقیه خب وقتی گزینه 2 درجه بالای افق نزدیکتره باید جواب اون باشه
بله زوری نمیشه چون زور منطق ما بهشون نمیرسه!
نظرتون درمورد کسی که به یه سوال وابسته هست درست نیست مثلا تیپ سوالا امسال متفاوت بود ولی ممکنه تو مرحله دو از مباحثی بیاد که شخص فول باشه و در بیاد و بره دوره

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

همین الان کلید رو دوباره از باشگاه دان کردم هیچ تغییری در مورد سوال 30 صورت نگرفته
و انشاء الله هم صورت نمیگیره

آخرین ویرایش توسط مدیر

celestial

New Member
لایک ها
326

ببینید این سوال رو دکتر حقی طرح نکردن.حل نکردن.عوض هم نکردن.تغییر جوابش هم هیچ ربطی به ایشون نداشته.

سوالو یکی طرح میکنه.سوالا میرسه دست ایشون.تایید می کنن و میفرستن به باشگاه. جواب اولیه سوالات هم توسط طراح سوال داده میشه. این که اول جواب 2 درجه بود نمی دونم قضیه چیه.اما اینکه الان عوض شده به یک درجه کار بچه های تیم بود. حرف شما منطقیه که تقریب بزنیم.اما گزینه نوشته بیش از دو درجه.این دیگه به تقریب ربطی نداره.

بازم میگم.اگه لنگ یک سوال هستید مطمئنا نمی تونید توی مرحله دو با کسانی رقابت کنید که اینو بالای ۵۰ یا ۶۰ درصد شدن.هیچ قصد تضعیف روحیه ندارم.اما این چیزیه که به تجربه ثابت شده.
موفق باشیم...

amir.nasri77

New Member
لایک ها
3

آقا 1.9 غلطه ....
چرا همه 1.9 درآوردن...؟؟؟؟
:|
بشینید یه بار دیگه خودتون روی سوال فکر کنید...
1.9 نمیشه...

یه چیز دیگه ام هست...
امسال سومای نجوم واقعا قویا....
اگه یه دومی بخواد مرحله دو قبول بشه باید حداقل این آزمونو 30% زده باشه....
بهتره از همین الان یه برنامه بلند مدت بریزید برای سال دیگه...

celestial

New Member
لایک ها
326

آقا 1.9 غلطه ....
چرا همه 1.9 درآوردن...؟؟؟؟
:|
بشینید یه بار دیگه خودتون روی سوال فکر کنید...
1.9 نمیشه...
البته اون ۱.۹ از حل یه مثلث در میاد. مثلث مسطح بین دو کوه و مرکز زمین.یه راه دیگه هم وجود داره که جوابش خیلی کمتر در میاد. ولی به نظر من همون مثلثه قابل اطمینان تره. برای ارتفاع اجرام معمولا از همین استفاده می کنیم.حالا این مسئله چطوریه نمی دونم.

arman.h

New Member
لایک ها
5

بحث نکنید کاملا من با ایشون موافقم من خودم خیلی خراب کردم ولی وقتی فکرش رو می کنم اگه قبول هم بشم فایده نداره مرحله دو میمونم به نظرم من تمامی سال دوما شروع کنن برای سال اینده البته شانسه میبینی امسال مرحله دوم مثل پارسال باشه که 4-5 سوالش مفت حل بشه که بعد اقای خالقی هم کلید سوالات رو نزاره برای اینکه سوالا ساده بوده
ولی واقعا با این ازمون شاهکار کلی از اونایی که حتی شانس مدال هم داشتن خراب کردن.امیدوارم هرکی تلاش کرده قبول بشه

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

آخه ببینید برای ما که مهم نیست قبول بشیم درسته چون میخوایم برای مرحله 2 بخونیم ولی وقتی همه مسخره بکننت و انگشت نما نمیدونین چه حالی وقتی یکی با شانسش قبول میشه ولی تو با 5 ماه زحمت نمی تونی قبول بشی نمی دونی چه حالی داره مگر چی از باشگاه کم میشه وقتی جواب غلط میزاره یه کاری کنه عادلانه ترین حالت باشه تا کسی نا امید نشه چرا وقتی کلیدو عوض نکردند تو سایت تو تصحیح عوض میکنن لطفن با طراح سئوال یا رئیس کمیته صحبت کنین آخه نمیشه که اینجوری که ما امسال فقط دنبال مرحله 1 بودیم حالا سال دیگه به چه امیدی بخونیم اصن حیف اون پولی که به این امتحان دادیم که توش کسی شانسی قبول شه ولی کسی که زحمت کشیده نشه

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
72

حرف ما کاملا منطقیه خب وقتی گزینه 2 درجه بالای افق نزدیکتره باید جواب اون باشهبله زوری نمیشه چون زور منطق ما بهشون نمیرسه!نظرتون درمورد کسی که به یه سوال وابسته هست درست نیست مثلا تیپ سوالا امسال متفاوت بود ولی ممکنه تو مرحله دو از مباحثی بیاد که شخص فول باشه و در بیاد و بره دوره---- دو نوشته به هم متصل شده است ----همین الان کلید رو دوباره از باشگاه دان کردم هیچ تغییری در مورد سوال 30 صورت نگرفتهو انشاء الله هم صورت نمیگیره
"ﺍﻣّﺎ ﭘﺎﺳﺨﻨﺎﻣﻪ ﯼ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﺗﺼﺤﯿﺢ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﮐﺮﺩ.ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﮐﺪﻭﻡ ﻣﻬﻤﺘﺮﻩ؟"به نقل از وبلاگ تیم هشتمین المپیادجهانی نجوم و اخترفیزیک.

helfrg

New Member
لایک ها
5

چرا هيچكس نمياد درصدشو بنويسه ؟!!...
خواهشا همكارى كنيد تا يه كف تقريبى به دست بياريم :63:
من شخصا چون روم نمیشه درصدمو نمیگم وگرنه میگفتم =))

ولی نزدیک به دو درجه هست
جناب celestial امسال سوالا واقعا غافلگیرمون کرد
شما به یک سوال درست نیاز دارید که جزو رتبه های نخست بشید ولی ما به سوال نیاز داریم که قبول بشیم
اگه یه سوال درستم از دست بدیم و یه نمره منفی هم به درصدمون اضافه کنیم خوب شانس قبولی کسی که همشو شانسی زده بیشتر از ماست
خواهش می کنم اگه کاری از دستتون برمیاد دریغ نکنید
وااااااااااااااااااااااااااای آره کاملا درسته موافقم شدید
من خودم اول که جوابا رو دادن درصدم منفی شد بعد که عوض کردن به یه حد نسبتا معقولی واسه قبولی رسیدم ولی حالا دوباره میخوان جواب یه سوالو عوض کنن و اینجوری یکی مثل من که 3سال خونده ممکنه قبول نشه و یکی که شانسی یه سوال درست جواب داده قبول شه :177:

بلهههههههههههههههههههههههههه ما لنگه یه سوال واسه قبولی هستیم نه چون بلد نبودیم و شاید از نظر شما امیدی به قبولی ما تو مرحله 2 نباشه ولی ما لنگه یه سوالیییییییییییییییم چون سوالا امسال خیلی بد بوده و همین باعث شده نمره منفی درصد مارو پایین بیاره و این معنیش این نیس که ما ضعیفیم یا بلد نیستیم معنیش اینه که آزمون المپیاد اونقد بد بوده که این همه جمعیت از مدل سوالا تعجب کردن و قابل پیش بینی نبوده همچین سوالایی :mad:
جای تآسف داره که امتحان جوری باشه که کف اینقد بخواد بیاد پایین

تا الان 3بار پاسخ نامه رو عوض کردن و واقعا الان میخوان برای بار چهارم واسه یه سوال پاسخ نامه رو عوض کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیخوام بی احترامی کنم ولی چطور اینقدر بی اعتمادن به خودشون؟؟؟؟
تقریبا یه هفته تا دهه ی سوم اسفند مونده یعنی تا الان هیچ برگه ای تصحیح نشده و هنوز درگیر پیدا کردن جواب درستن؟؟؟؟؟؟؟ یا میخوان تمام برگه های تصحیح شده رو دوباره تصحیح کنن و نمره ی اون سوال رو تاثیر بدن؟؟؟؟؟؟:178:

celestial

New Member
لایک ها
326

دقیقا نفهمیدم منظورتون از جمله آخر چیه.ولی برگه ها اون طوری که من خبر دارم دارن اسکن میشن. من اطلاع خیلی دقیقی ندارم.اما ظاهرا اول تمام برگه ها اسکن میشن.بعد یهو همه رو تصحیح می کنن.

بعدشم چرا فک می کنید هیچ کس وجود نداره که درصدش بهتر شده باشه؟ هستن کسایی که درصدشون توی این امتحان بالای ۵۰ شده باشه. شانسی هم نیست. به نظرم اونا واقعا برای مدال آماده شدن. چرا؟ چون برای همچین امتحانی آماده بودن. درسته امتحانش خیلی بد بود اما باید خودتون رو برای همه چیز آماده می کردید.
یکی از رمز های موفقیت مخصوصا توی دوره تابستون اینه که خودتونو برای هر شرایط و سوالی آماده کنید.

sarah_BN

New Member
لایک ها
6

دقیقا نفهمیدم منظورتون از جمله آخر چیه.ولی برگه ها اون طوری که من خبر دارم دارن اسکن میشن. من اطلاع خیلی دقیقی ندارم.اما ظاهرا اول تمام برگه ها اسکن میشن.بعد یهو همه رو تصحیح می کنن.

بعدشم چرا فک می کنید هیچ کس وجود نداره که درصدش بهتر شده باشه؟ هستن کسایی که درصدشون توی این امتحان بالای ۵۰ شده باشه. شانسی هم نیست. به نظرم اونا واقعا برای مدال آماده شدن. چرا؟ چون برای همچین امتحانی آماده بودن. درسته امتحانش خیلی بد بود اما باید خودتون رو برای همه چیز آماده می کردید.
یکی از رمز های موفقیت مخصوصا توی دوره تابستون اینه که خودتونو برای هر شرایط و سوالی آماده کنید.[/QUOTE

خیلی خیلی ممنون به خاطر این تضعیف روحیه
واقعا شرمندمون میکنید
آخه چی رابطه ای بین این مرحله اول (که 8 تا از سوالاش ابزار بود)و مرحله 2 هستش
من خودم نسبت به پارسال اطلاعاتم 10 برابر شده ولی این امتحان رو 10 درصد نسبت به پارسال کمتر زدم دلیلش هم اینه که نمره منفی خیلی زیاد دارم حالا این معنیش اینه که نسبت پارسال اطلاعاتم کمتر شده؟

celestial

New Member
لایک ها
326

خیلی خیلی ممنون به خاطر این تضعیف روحیه
واقعا شرمندمون میکنید
آخه چی رابطه ای بین این مرحله اول (که 8 تا از سوالاش ابزار بود)و مرحله 2 هستش
من خودم نسبت به پارسال اطلاعاتم 10 برابر شده ولی این امتحان رو 10 درصد نسبت به پارسال کمتر زدم دلیلش هم اینه که نمره منفی خیلی زیاد دارم حالا این معنیش اینه که نسبت پارسال اطلاعاتم کمتر شده؟
من که نگفتم شما چیزی بلد نیستید.اصلا من از شما حرفی نزدم.
گفتم اونهایی که از پارسال خوندن و اطلاعاتشون بیشتر شده (در همه زمینه ها) امسال چطوری تونستن بهتر امتحان بدن؟ خب شما هم باید مثه همونا باشید. همون افراد هم همین سوالا رو جواب دادن.هیچ تفاوتی نبوده. اما مسئله اینجاس که یه افرادی تونستن از اطلاعاتشون به خوبی استفاده کنن.بعضی ها نتونستن.رقابت یعنی همین.

بازم امیدوارم هرکی سعی و تلاش خودشو کرده، بتونه از سد مرحله یک ،که واقعا سد استانداردی نبوده، عبور کنن. و امیدوارم مرحله دوم دیگه اینطوری نباشه.:)

sarah_BN

New Member
لایک ها
6

من که نگفتم شما چیزی بلد نیستید.اصلا من از شما حرفی نزدم.
گفتم اونهایی که از پارسال خوندن و اطلاعاتشون بیشتر شده (در همه زمینه ها) امسال چطوری تونستن بهتر امتحان بدن؟ خب شما هم باید مثه همونا باشید. همون افراد هم همین سوالا رو جواب دادن.هیچ تفاوتی نبوده. اما مسئله اینجاس که یه افرادی تونستن از اطلاعاتشون به خوبی استفاده کنن.بعضی ها نتونستن.رقابت یعنی همین.

بازم امیدوارم هرکی سعی و تلاش خودشو کرده، بتونه از سد مرحله یک ،که واقعا سد استانداردی نبوده، عبور کنن. و امیدوارم مرحله دوم دیگه اینطوری نباشه.:)
رقابت؟؟؟
با این سوالای بسیار استاندارد؟؟

به نظرم این امتحان بیشتر از هر چیز به محک زدن شانسمون ربط داشت
من که فهمیدم خیلی بد شانسم

amin

New Member
لایک ها
515

کاملا با شما موافقم sarah_BN
امسال سوالات غیر استاندارد بودن نه غبر قابل پیش بینی و به اصطلاح تکنیکی

hosseinkaku

New Member
لایک ها
50

سلام
بگزریم از این حرفا
من سوال کوه های دماوند و کرکس (فکر کنم سوال 30 باشه) حل کردم جواب 1.1 شد و به نظرم راهم غلط نداشته باشه!
ابتدا حدایی زاویه ای دو کوه 2.44 در میاریم و نقطه ی مماش شدن افق کرکس به زمین هم 2 در میاد
بعد دماوند را با اعمال قدش میزاریم اونور نقطه مماسی افق با زمین یه مثلث روی افق کرکس درمیاد که ارتفاع 1.1 درمیا

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

ولی دوستان با این حرفا که نمیتونیم زرو کنیم قبول بشیم کمیته هم که نمیگه سئوالاتش استاندارد هست یا نه امیدوارم قبول بشیم گرچه از وضعیت خودم بدتر هیچ کدوم از شما بیشتر نیست

redstone

New Member
لایک ها
0

ببخشيد من يه سوال برام پيش اومد مگه چهارم دبيرستان هم مي شه شركت كرد ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا