physics

New Member
لایک ها
104
به نظر من ادبیات و دینی سختن جفتشون ، اما ادبیات چندش تره !

لایک ها
1
دقیقا"! چندشناک ترین! ضایع ترین! مسخره ترین! سخت ترین! و [...]ترین درس ادبیاته!!
کی گفته این ادبیات فارسی که ما امتحان میدیم زبون مادریمونه!؟

zek

New Member
لایک ها
124
Ali1993 گفت
در مثلث متساوی الساقین آ ب ث به راس آ اگر طول نیمساز زاویه ی ب دو برابر طول نیمساز زاویه ی آ باشد اندازه ی آ چقدر است ؟

من درآوردمش 108 .

108 میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zek

New Member
لایک ها
124
blackassassin گفت
دقیقا"! چندشناک ترین! ضایع ترین! مسخره ترین! سخت ترین! و [...]ترین درس ادبیاته!!

ادبیات ، اون تاریخ ادبیاتش سخته که بشینی واسه هذ نویسنده 10 تا کتاب حفظ کنی

ولی دینی .... همه جاش سخته . یه سوالایی ازش میدن آدمیزاد شاخ در میاره

ولی دوتاشونم مثل همن . سخت و .....

drali

New Member
لایک ها
34
zek گفت
Ali1993 گفت
در مثلث متساوی الساقین آ ب ث به راس آ اگر طول نیمساز زاویه ی ب دو برابر طول نیمساز زاویه ی آ باشد اندازه ی آ چقدر است ؟

من درآوردمش 108 .

108 میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درسته

asemaneabi

New Member
لایک ها
0
زک می نویسد:
zek گفت
من امروز به این نکته اساسی پی بردم که سخت ترین درس روی زمین ، درسی نیست جز دینی

فک کنم امروز واسه دینی 2 یه 7-6ساعتی وقت گذاشتم

همه خوابیدن که این تاپیک رفته ته تها ؟!!!!!!!!!!!

بهتر از اجتماعیه سال اول جغرافیای سال دوم و تاریخه ساله سومه که

لایک ها
1
zek گفت
blackassassin گفت

ادبیات ، اون تاریخ ادبیاتش سخته که بشینی واسه هذ نویسنده 10 تا کتاب حفظ کنی

ولی دینی .... همه جاش سخته . یه سوالایی ازش میدن آدمیزاد شاخ در میاره

ولی دوتاشونم مثل همن . سخت و .....
کم کم پی میبرین همه جای ادبیات سخته! به جز زبان فارسیش(که اونم وقت گیره!
)
دینی! خوندنش عذاب آوره اما معمولا چیز زیاد سخت و غیر قابل دسترسی نداره! دینی پیش که به شدت گلابیه(آسونه!) دینی سوم بد نیست! ولی دینی دومه که بلای آسمانیه! به شدت میشه آیه هاشو پیچوند! که البته به مرور قلق هاش میاد دستتون! فقط سعی کنین زیاد آیه ها رو بخونین! من خودم تو کار خط کشیدن زیر کلید هر آیه و نکته هر آیه بودم(البته وضو داشتم
)
البته با این روش شاید نشه 100 زد ولی من تونستم 89 بزنم!
>>> البته تو آزمونای کانون معمولا یک 100% ثابتم دینی پیش بود! دینی های پایه رو یکی در میون 100 و 87 میزدم!!!

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
goodgirl گفت

غروب آفتاب در افق برای یک ماهی در آب نسبت به شخص داخل ساحل :
1

)دیرتر رخ میدهد 2 )زودتر رخ میدهد 3) همزمان رخ میدهد

جواب این چی می شه ؟ می شه دیر تر ؟

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
سلام علی...

خوبی..من دارم می رم همدان...مسابقات کشوری آزمایشگاه...جوابش رو می گم فقط توضیح کامل باشه برا 3 شنبه که برگردم..

خورشید برای ماهی و آدم در یک لحظه نا پدید می شه... حالا اسم این غروب هم زمانه؟؟؟؟؟

فقط برای آدم این اتفاق در زاویه صفر نسبت به افق می افته ولی برا ماهی که تو آبه ( با ضریب شکست تقریبا 1.33) در زاویه ی حدودا 41 درجه نسبت به افق ناپدید می شه... ولی هم زمان..

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
نمی شه گفت که چون سرعت پرتو در آب کمتره ، پس پرتو دیرتر به ماهی می رسه ؟

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
نه بابا

بی خیال علی.. اختلافش تو اردر نانو ثانیه است...

(اگه مبحث اپتیک باشه اون که گفتمه...ولی اگه بحث نسبیتی باشه تو راست می گی...البته شاید)

خدافظ

abdi

New Member
لایک ها
171
blackassassin گفت
عجيبه. مثل اينكه هيچكس از درس ادبيات خوشش نمي‌ياد. فكر كنم توي كل داوطلب‌هاي رياضي فقط منم كه عاشق اين درسم!

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
abdi گفت
blackassassin گفت
عجيبه. مثل اينكه هيچكس از درس ادبيات خوشش نمي‌ياد. فكر كنم توي كل داوطلب‌هاي رياضي فقط منم كه عاشق اين درسم!
پس برو سوال زبان فارسی ای رو که گذاشتم تو وبلاگ ببین تا حال تو هم ازش به هم بخوره .

mozhgan

New Member
لایک ها
127
abdi گفت
blackassassin گفت

fk konam manam bayad kole sal tahsili ro beshinam faghat adabiat bekhunam !!

ta shayad faraji beshe!

abdi

New Member
لایک ها
171
Ali1993 گفت
abdi گفت
blackassassin گفت
پس برو سوال زبان فارسی ای رو که گذاشتم تو وبلاگ ببین تا حال تو هم ازش به هم بخوره .
خيلي ممنون از سوالتون، جواباي يكيشو نوشتم. ولي چرا بايد از ديدنشون حالم از زبان فارسي به هم مي‌خورد؟

zek

New Member
لایک ها
124
بابا ادبیات کجاش بده ... منم در مقایسه با درس دلچسب و شیرین دینی ، واقعا قربون ادبیات هم میرم .

حیف اون همه ساعتی که دینی خوندم
بجاش ادبیات میخوندم ، خیلی بهتر بود .

این دینیو هرچقدرم بخونی باز از یه جایی سوال میدن که آدم سه ساعت توش گیر کنه

ولی هیچ چی اختصاصیا نمیشن.آدم حال می کنه از اینکه واسشون وقت بذاره . هرچقدر وقت بذاری ، ارزششو داره
نتیجه بخشه

zek

New Member
لایک ها
124
سلام
حالا که افتادیم تو خط عمومیا ، من صفحه اول کتابم رو اسکن کردم.اینا اون مشتقها و .. ای هستن که تو کتابهای مختلف دیدم و به نظرم جالب اومده و بعضیاشونم معلممون گفته ....

ببخشید که تایپ نکردم !!!! اگه نتونستین بخونین ، بگید خودم بخونم !!!

انشاالله که همشون درستن چون همشون بجز دو سه تا رو از کتابهای معتبر ( اگه گاج و قلمچی رو معتبر فرض کنیم !!!) یادداشت کردم.
اگه فک کردین اشتباه داره ، بگین تا روشون بحث کنیم !!
فقط سه تا کلمه جلوشون خالیه !!!( نمیدونم چرا؟!)
شهریار که به نظر خودم مرکبه ( شهر + یار )
بوستان هم میگم مشتقه (بو + ستان)
رفت و آمد هم که مشتق مرکبه

در مورد پیشانی به احتمال زیاد جواب موجود در عکس اشتباهه !!!!

اینم آدرس لینکشه ( من تو این تاپیکا حتی عکسای 50 کیلوبایتی رو هم نمیتونم آپلود کنم واسه همین اینجا آپلودش کردم ):

http://www.2shared.com/photo/IBTUXkCS/farsi11.html

abdi

New Member
لایک ها
171
zek گفت
سلام
حالا که افتادیم تو خط عمومیا ، من صفحه اول کتابم رو اسکن کردم.اینا اون مشتقها و .. ای هستن که تو کتابهای مختلف دیدم و به نظرم جالب اومده و بعضیاشونم معلممون گفته ....

ببخشید که تایپ نکردم !!!! اگه نتونستین بخونین ، بگید خودم بخونم !!!

انشاالله که همشون درستن چون همشون بجز دو سه تا رو از کتابهای معتبر ( اگه گاج و قلمچی رو معتبر فرض کنیم !!!) یادداشت کردم.
اگه فک کردین اشتباه داره ، بگین تا روشون بحث کنیم !!
فقط سه تا کلمه جلوشون خالیه !!!( نمیدونم چرا؟!)
شهریار که به نظر خودم مرکبه ( شهر + یار )
بوستان هم میگم مشتقه (بو + ستان)
رفت و آمد هم که مشتق مرکبه

اینم آدرس لینکشه ( من تو این تاپیکا حتی عکسای 50 کیلوبایتی رو هم نمیتونم آپلود کنم واسه همین اینجا آپلودش کردم ):

http://www.2shared.com/photo/IBTUXkCS/farsi11.html
دستتون درد نكنه. كلمه‌هاي جالبي داشت. بعضياشونو نمي‌دونستم. من هم يه جزوه 4-5 صفحه‌اي دارم كه معلممون نكته‌هاي كليدي زبان فارسي رو به صورت جزوه گفته و خيلي خوبه ، مخصوصاً قسمت تعداد اجزاي فعلش كه از وقتي اين جزوه رو بهمون گفته، تستاش رو زير 5 ثانيه مي‌زنم. اگر كسي كتابي واسه زبان فارسي نداره، بگه تا اسكن كنم و همينجا بذارم. چيز به درد بخوريه.

saeedkh

New Member
لایک ها
3
من کتاب مناسب ندارم اقای عبدی زحمت میکشید بگذارید

abdi

New Member
لایک ها
171
اين هم از جزوه‌ زبان فارسي. حجمش تقريباً 1.5 مگابايت هست. فقط با عرض معذرت يه اشتباه تو جزوه هست كه بايد اصلاحش كنيد. خود من هم همين الان فهميدم. تو صفحه 2 وسطاي صفحه، اون جايي كه نوشته ميان‌وند، جلوش تو پرانتز نوشته فقط در واژه‌هاي مشتق. اون مشتق رو بكنيد مشتق‌ـ‌مركب.اگر هم جاييش رو نتونستيد بخونيد، حتماً بپرسيد. در ضمن اگه به نظرتون جزوه خوبيه، به هر كسي كه لازم داره مي‌تونيد بديد. ديگه همين. اميدوارم به دردتون بخوره.

لينك دانلود: http://www.4shared.com/file/zd3_su_-/Zabane_Farsi.html

لينك جديد در صورت فيلتر بودن قبلي: http://www.2shared.com/file/57nMYbQC/Zabane_Farsi.html

بالا