abdi

New Member
لایک ها
171
zek گفت
abdi گفت
سلام به همگي.

يه سوال ديفرانسيل خوب: حاصل سري
كدام است؟
1)

2)

3)

4)
والا من واسه این سوال هزار تا ایده دادم ولی هیچکدوم جواب نداد .یعنی جوابایی که من میارم تو گزینه ها نیس
جسارتا روی سوال حتما درسته؟ یعنی اون توان 3 منفی اون چیزی نیست که نوشتین؟؟؟
اختيار داريد، جسارت از ماست. صورت سوال هم درسته. يه ايده مثلثاتي داره. قشنگي مسأله بعد از اعمال اون ايده مشخص مي‌شه.
راستي براي تحليلي هم خوشخوانو پيشنهاد مي‌كنم (البته اگه تا حالا نگرفتين).

zek

New Member
لایک ها
124
abdi گفت
zek گفت
abdi گفت
سلام به همگي.

يه سوال ديفرانسيل خوب: حاصل سري
كدام است؟
1)

2)

3)

4)
والا من واسه این سوال هزار تا ایده دادم ولی هیچکدوم جواب نداد .یعنی جوابایی که من میارم تو گزینه ها نیس
جسارتا روی سوال حتما درسته؟ یعنی اون توان 3 منفی اون چیزی نیست که نوشتین؟؟؟
اختيار داريد، جسارت از ماست. صورت سوال هم درسته. يه ايده مثلثاتي داره. قشنگي مسأله بعد از اعمال اون ايده مشخص مي‌شه.
راستي براي تحليلي هم خوشخوانو پيشنهاد مي‌كنم (البته اگه تا حالا نگرفتين).
من که تا حالا 1000 تا جواب آوردم ولی این بار نکته شما رو استفاده میکنم ببینیم چی میشه

واسه کتاب هم رفتم بگیرم ، الگو نداشت. دو تا کتابفروشی دیگه هم بسته بودن !!! ( تعداد کتابفروشی معتبر شهرما خیلی زیاده !!!! 3تا
) فعلا کتاب نگرفتم. !!!!

bihamta

New Member
لایک ها
345
zek گفت
سلام
من شدیدا موندم که واسه تحلیلی الگو بگیرم یا خوشخوان. دوتاشونم خوبنا ولی واسه2تا وقت ندارم.

بی زحمت اگه میشه تا ساعت 17:15 امروز یکی راهنمایی ام کنه ( چون بعد اون میخوام برم بگیرمش!!!!)

مرسی
تحلیلی خوشخوان چرته!
همون الگو

maryam-71

New Member
لایک ها
20
اینطوریا هم که میگین چرت نیست دیگه !!!!!!

برای فیزیک از چه منبع کمک درسی استفاده میکنید بچه ها ؟!

نظرتون در مورد" فار " چیه ؟؟؟

bihamta

New Member
لایک ها
345
من به شخصه سینماتیک رو از فار خوندم
فار نویسنده هاش همون نویسنده های سابق اندیشه سازانه
اما خیییلی زیادی بسط داده
من فقط جلد 1 و فقط حرکت رو خوندم بد نبود!
به نظرم تو بقیه ی فصول الگو(رضا خالو) خوبه واسه درسنامه

لایک ها
75
Re: نظر من

zek گفت
chemistry_world گفت
zek گفت
سلام دوستان
یه سوال جدید زبان فارسی میذارم،خودم که خیلی خوشم اومد. گزینه هاش از یه کتاب معتبره و سوالو خودم به این شکل درآوردم وگرنه زبان فارسی کجا و اینجور سوالا کجا؟!!(منظورم نوع سواله نه سختی و آسونیش!)
چند تا از جملات زیر صحیح اند :
* در واژه "پیشرو" ، "و" صامت هست
* ما بر اساس قواعد کاربردی ، ضرب المثل ها را در سخنانمان وارد میکنیم
*هیچگاه تعداد صامتها کمتر از مصوت ها نیست
*در جمله "سروهای سرسبزهای ایران هرگز نمی خشکند." قواعد نحوی رعایت نشده است

الف)1 ب)2 ج)3 د)4
در صورتیکه سوال خیلی آسون باشه ، ببخشید. زبان فارسی بجز تکواژا دیگه سوال جذابی نداره !!!

به نظر من دو جمله درسته؟
جمله ی سه و چهار اشتباهن.
جمله ی سه اشتباهه چون مثلا آب سه صامت داره و یک مصوت
و جمله ی چهار اشتباهه چون سروهای سرسبز های یه ترکیب اشتباهه و مربوط به قواعد همنشینی می شه
درست می گم؟
ببخشیدا خودتون میگین آب سه صامت داره که البته دو تا داره دیگه : همزه و ب
درهرصورت 2>1 هست !!! پس درسته دیگه!!!
حالا مثالو بیخیال.
ما میگیم تو هر هجا فقط و فقط یه مصوت داریم اما تو یه هجا تعداد صامت ها 1 یا 2 یا 3 تا میتونه باشه( مثال : ما- آب-برگ) . پس تعداد مصوت ها کوچکتر یا مساوی صامتهاس !
چهارمی هم باید قواعد همنشینی می بود .
ببخشید.اشتباه شد آره دو تا صامت داره.برای قسمت دومشم من فکر کردم نوشته تعداد مصوت ها کمتر از صامت ها نیست.ببخشید
آره این جمله درسته
سوال خوبی بود.ممنون

abdi

New Member
لایک ها
171
maryam-71 گفت
اینطوریا هم که میگین چرت نیست دیگه !!!!!!

برای فیزیک از چه منبع کمک درسی استفاده میکنید بچه ها ؟!

نظرتون در مورد" فار " چیه ؟؟؟
براي فيزيك، من (كه فيزيكم فاجعست) خوشخوانو دارم و واقعاً بهم كمك كرده. اگه شما هم خداي نكرده مثل من فيزيكتون ضعيفه، خوشخوان خيلي خوبه، ولي اگه قوي هستيد الگو بهتره.
*راهنمايي براي حل سوال سري (با فاصله مي‌ذارم تا اگه كسي نخواست ببينه، رد شه):
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

anishtain71

New Member
لایک ها
9
کسی تاحالاازکتاب مسایل جامع فیزیک(احسان واحدی) استفاده کرده ؟چه جورکتابیه ؟به دردکنکورمیخوره؟

drali

New Member
لایک ها
34
سلام دوستان

دیروز از معاون مدرسمون شنیدم که معدل نهایی امسالمون ( یعنی پیش ) تو کنکور تاثیر نداره

میگفت : امتحانامون نهاییه اما تو کنکور تاثیر نداره ( مثل پارسالیها )
من که خیلی خوشحال شدم

شما هم اگه خبر جدیدی شنیدید لطفا ما رو بی خبر نذارید

موفق باشید

bihamta

New Member
لایک ها
345
به نقل از سایت کاظم جون
:
آخرين تغييرات كنكور 90

19 مهر 1389, 19:45
- تعداد مشاهده:
12503

رئيسسازمان سنجش با اعلام جزئيات كنكور 90، گفت: پيش‌بيني مي‌شود سوابق تحصيليدر آزمون سراسري سال آينده بيش از 15 درصد تاثير داشته باشد.
محمدحسينسرورالدين در گفتگو با ايسنا، با تشريح جزئيات آزمون سراسري 1390، اضافهكرد: درصدد هستيم كه درصد بيشتري از قانون مجلس شوراي اسلامي مبني بر حذفكنكور را براي كنكور سال آينده محقق كنيم كه بر اين اساس سوابق تحصيلي درپذيرش دانشجو تا قبل از حذف كنكور علاوه بر آزمون تاثير خواهد داشت.
ويافزود: كارگروه ماده 4 حذف كنكور موظف است تا در آزمون سال آينده حداكثرتلاش خود را براي محقق كردن قانون مجلس انجام دهد كه بر اين اساس امكانافزايش تاثيرات سوابق تحصيلي وجود دارد.
امكان لحاظ معدل پيش دانشگاهي در كنكور سال آينده
رئيسسازمان سنجش با اشاره به تاثير نمرات 10 درس در كنكور90، تصريح كرد:‌البته پيشنهاد شده است كه معدل پيش‌دانشگاهي نيز در كنكور سال آينده تاثيرداشته باشد كه اين موضوع بايد در كارگروه ماده 4 مطرح و مورد بررسي قرارگيرد.
سرورالدين با اشاره به دريافتكد رهگيري توسط داوطلبان براي ثبت‌نام در آزمون سراسري اضافه كرد: براياين‌كه همه داوطلباني كه در كنكور ثبت‌نام مي‌كنند داراي سوابق تحصيليباشند قرار شده است كه قبل از ثبت نام كد رهگيري از وزارت آموزش و پرورشدريافت كنند و بر اساس آن كد در آزمون سراسري ثبت‌نام انجام دهند.
نتايج كنكور كارشناسي فردا اعلام مي‌شود
همچنينمعاون اجرايي سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج آزمون كارداني بهكارشناسي از فردا (دوشنبه) خبر داد و گفت: 123 هزار و 661 نفر در اينآزمون پذيرفته مي‌شوند.
حسين توكليافزود: بر اساس برنامه زماني تعيين شده، فهرست اسامي پذيرفته شدگانرشته‌هاي متمركز و معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي نيمه متمركزآزمون پذيرش دانشجو از دوره كارداني به كارشناسي ناپيوسته 1389 از ساعت 16فردا دوشنبه روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد.

zek

New Member
لایک ها
124
anishtain71 گفت
کسی تاحالاازکتاب مسایل جامع فیزیک(احسان واحدی) استفاده کرده ؟چه جورکتابیه ؟به دردکنکورمیخوره؟

من پارسال یه چند فصلیش رو خوندم ، به نظرم اصلا واسه کنکور خوب نیست. سوالاش یا خیلی پرتن یا خیلی سختن ( البته شاید اون سختا هم چندان جالب نباشنا چون پاسخنامه ای به اون صورت نداره ، فقط جواب آخر بعضی سوالا و فوقش یه فرمول نوشته * پس نمیشه زیاد درباره اون سختا هم اظهار نظر کرد )
ولی کتاب مناسب واسه فیزیک یه عالمه تو بازار هست ، حالا چرا اون کتاب ؟؟!!!
من که شخصا از اون کتاب خوشم نیومد ، حالا تصمیم نهایی باز با خودتونه !

apvrya

New Member
لایک ها
7
سلام بچه کسی نیست تو این برهوت کمکم کنه
من تو تستای قرابت معنایی خیلی مشکل دارم هرچی بیشتر تست میزنم کمتر جواب درست میدم هم الگو میزنم هم سبز یه روش درست و حسابی ندارم رو هوا همیشه جواب میدم بعضی مواقع از 10 تا 9 تا درست در میاد بعضی مواقع هم از 10 تا 10تاش اشتباه میشه حالا هرکی که روش هدفمند داره و جواب داده بهم بگه ممنونتون میشه حالا فکرشو بکن اگه تو کنکور اون روی سکه بیاد چی میشه همون ابتدا حالم گرفته میشه و میفتم91
البته اینو بگم فقط تو ادبیات مشکل دارم. بقیه شکر خدا خیلی خوبند

در جستجوی جواب
راستی سطح آزمونای گزینه ی دو چطوریه؟

apvrya

New Member
لایک ها
7
منظورم سلام بچه ها بود بهتون بر نخوره عذر میخوام دوتا پشت سرهم شد

bihamta

New Member
لایک ها
345
apvrya گفت
من تو تستای قرابت معنایی خیلی مشکل دارم هرچی بیشتر تست میزنم کمتر جواب درست میدم هم الگو میزنم هم سبز یه روش درست و حسابی ندارم رو هوا همیشه جواب میدم بعضی مواقع از 10 تا 9 تا درست در میاد بعضی مواقع هم از 10 تا 10تاش اشتباه میشه حالا هرکی که روش هدفمند داره و جواب داده بهم بگه ممنونتون میشه حالا فکرشو بکن اگه تو کنکور اون روی سکه بیاد چی میشه همون ابتدا حالم گرفته میشه و میفتم91

در جستجوی جواب

کتاب قرابت معنایی هامون سبطی انتشارات دریافت رو حتما حتما بخون.تضمینی قول میدم قرابتت عالی میشه
سطح گزینه 2 از قلمچی بهتره سطح سوالاش.اما قلم چی یکم بیشتر به کنکور نزدیکه
موفق باشی

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
apvrya گفت

در جستجوی جواب

اگه هر هفته در کلاس ادبیات برای رفع اشکال وقت بذارید که خیلی خوبه . این که تستی رو که قبلا روش فکر کردید رو معلمتون براتون توضیح بده ، پس از مدتی باعث میشه که خودتون هم بتونید عین یه معلم استدلال کنید و به گزینه ی صحیح برسید .
میشه 2 ، 3 تا تستی رو که توش مشکل داشتین بنویسین تا هم همه ی ما چند تا تست اضافه بزنیم هم با روش حل تست قرابت هم آشنا بشیم ؟

abdi

New Member
لایک ها
171
سلام به همگي
مثل اينكه بحث شيرين قرابت معنايي ادبياته. من چند وقت پيش يه تست ديدم يه نمه سخت بود گفتم مطرح كنم:
بيت زير با كدام بيت تناسب مفهومي ندارد؟
"در نيابد حال پخته هيچ خام پس سخن كوتاه بايد والسلام"
1) تا نسوزد برنيايد بوي عود پخته داند كاين سخن با خام نيست
2) فرياد من از سوختگي‌هاست چو آتش چون باده ز خامي نبود چوش و خروشم
3) دردا كه بپختيم در اين سوز نهاني وان را خبر از آتش ما نيست كه خام است
4) آتش روي تو زين‌گونه كه در خلق گرفت عجب از سوختگي نيست كه خامي عجب است

apvrya

New Member
لایک ها
7
به نظر من گزینه چهار چون قبلا زدمش و درست زده بودم روش من گزینه ی اول و سوم مصرع دوم داد میزنه و اما گزینه سه و چهار با یه نگاه کوچولو میبینم که بیت دوم رو نمیتونم بفهمم میگم ولللش میرم بیت آخر مفهومش طوری که من استدلال میکنم اینه که مصیبتی که مردم روا میکنی به خاطر پختگی نیست بلکه به خاطر خام بودنته که به مفهوم بیت اصلی کلی فرق داره اون گفته تو حرفم رو نمیفهمی من پختم ولی تو چون خامی نمیتونی حال ما پخته هارو بفهمی (بعد بهش میگه برو گم شو) ولی این بیت چهارم تنها گفته تو خامی که باعث مصیبت مردم شدی
واما گزینه دو به نظرم میگه که دادو فریاد من به خاطر سوختگیها مثل آتش(چون چیزی که میسوزه آتش رو از بین میبره)
امیدوارم روش من رو کسی تایید نکنه گفتم که یه بار از 10تا 10درست میشه یه بارماز10تا9تا اشتباه

fatalashgar

New Member
لایک ها
8
سلام

بالا