zek

New Member
لایک ها
124
پاسخ باران خانم کاملا صحیحه . ممنون

این رو هم نمیدونم مال کدوم کتابه، معلم دوستم ازش امتحان گرفته بوده ، دوستم بهم گفت بیا این سوالو حل کن!!! منم خوشم اومد گذاشتمش اینجا

bihamta

New Member
لایک ها
345
باران خانم واقعا عالی تحلیل میکنی.
دید ریاضی فیزیکیت عالیه
انشاالله یکی از رتبه های تکی!

abdi

New Member
لایک ها
171
ببخشيد ولي من متوجه او قسمتش كه گفته در فاصله d از زير پل به خودرو متخلف مي‌رسد نشدم. مي‌شه خواهشاً يكي سوالو براي من توضيح بده؟

zek

New Member
لایک ها
124
abdi گفت
ببخشيد ولي من متوجه او قسمتش كه گفته در فاصله d از زير پل به خودرو متخلف مي‌رسد نشدم. مي‌شه خواهشاً يكي سوالو براي من توضيح بده؟
خوب راه حل منم کاملا مثل راه حل باران جان بود اما من مفصل تر میگم
تو لحظه صفر که شروع میشه حرکت ، چون شتاب پلیس کندشونده است بعد از یه مدت سرعتش صفر میشه و می ایسته . حالا تا وقتی سرعتش صفر شده با فرمولی که باران گفت جابجاییش میشه 50 متر و زمان لازم واسه این جابجایی هم که اگه تو فرمول وی مساوی آ*تی + وی صفر بذاریم ، میاد 5 ثانیه
از اون ور متخلفه تو این 5 ثانیه 120 متر رفته ( با استفاده از فرمولا ) و سرعتش هم شده 25
حالا تا اینجا قبول
پل رو مبدا مختصات بگیریم یعنی اون صفر باشه ، پلیس این لحظه تو منفی 50 هست و سرعتش صفره و متخلفه هم تو مثبت 120 هست و سرعتش 25 ه
حالا این لحظه رو اگه لحظه صفر بگیریم ، وی صفر پلیس میشه 0 و وی صفر متخلف میشه 25 شتاب و ایکس صفر هم که داریم ، زمان رو پیدا میکنیم ، جایگذاری میکنیم ایکس میاد

samira22

New Member
لایک ها
2
بچه ها یه سوال درمورد سوال75سوالات اختصاصی آزمون 23مهر پیش تجربی قلم چی (آرایه تکرار
) :
می گه جوابش گزینه 3هست درصورتی که اصل قضیه اینه که نقطه وارسی درواقع بین مرحله متافاز و آنافاز هست (با استناد به زیست سلولی آلبرتس) یعنی گزینه 2 خواهد شد نه 3! هرکی کتاب سلولی معتبر داره بی زحمت یه نگاهی بندازه
می شه اعتراض کرد؟ کلیدشون اشتباست خب! من دقیقا یادمه خونده بودم که یه کمپلکس پروتئینی به اسم کمپلکس پیش برنده آنافاز(APC) چرخه سلولی رو بین متافاز و آنافاز کنترل می کنه که همون می شه نقطه وارسی M، تو کتاب دبیرستان نیست این مطلب ولی این دلیل نمی شه جواب اشتباه بدن!

drali

New Member
لایک ها
34
samira22 گفت
بچه ها یه سوال درمورد سوال75سوالات اختصاصی آزمون 23مهر پیش تجربی قلم چی (آرایه تکرار
) :
می گه جوابش گزینه 3هست درصورتی که اصل قضیه اینه که نقطه وارسی درواقع بین مرحله متافاز و آنافاز هست (با استناد به زیست سلولی آلبرتس) یعنی گزینه 2 خواهد شد نه 3! هرکی کتاب سلولی معتبر داره بی زحمت یه نگاهی بندازه
می شه اعتراض کرد؟ کلیدشون اشتباست خب! من دقیقا یادمه خونده بودم که یه کمپلکس پروتئینی به اسم کمپلکس پیش برنده آنافاز(APC) چرخه سلولی رو بین متافاز و آنافاز کنترل می کنه که همون می شه نقطه وارسی M، تو کتاب دبیرستان نیست این مطلب ولی این دلیل نمی شه جواب اشتباه بدن!
2تا نکته:
1: از طریق سایت کانون میشه اعتراض کرد
2: یادتون باشه که تنها دلیل رد یک گزینه و تنها منبع برای کنکور فقط و فقط کتاب درسیه حتی اگه غلط باشه
( که گاهی اوقات اینطوره مثلا میدونیم که الن 22 نوع امینواسید کشف شده که در ساختار prها دخالت دارند درحالی که کتاب 20 نوع گرفته و .... )

J-J

New Member
لایک ها
113
samira22 گفت
) :
متاسفانه مرجعی که اونا بهش استناد می کنن کتابه
برای مثال توی کتاب اصلا از جایگاه E در ریبوزوم حرفی نزده ولی جایگاه E وجود داره و tRNA ها از این جابگاه خارج میشن اگه اینطوری باشه هرچی تست توی بازار هس و تستای قبلی که تو کنکور اومده باید غلط باشن.

معلم زیستمون همیشه یه چیز خوبی بهمون میگه، میگه این ماجرا جویی ها رو بزارین برای دانشگاه،الان فقط کتاب کتاب کتاب

موفق باشید

abdi

New Member
لایک ها
171
سلام
يه سوال ديفرانسيل خوب: حد تابع
وقتي
چيست؟

جواب سوال قبلي و جواب اين سوال رو با هم مي‌ذارم.

anishtain71

New Member
لایک ها
9
سلام:
راستش استاد فیزیکمون میخواد یه امتحان تستی از فصل حرکت شناسی بگیره و اینقدر سخته که میگه %20درصد به بالا عالیه

کسی هست یه کتاب خوب به من معرفی کنه که تستهای خوبی داشته باشه که لااقل کف 60%بزنم؟ممنون میشم.

zek

New Member
لایک ها
124
به اینشتین 71 : من شنیدم خیلی سبز خیلی سخته ولی خودم ندیدم. از اون سخت تر چیزی نشنیدم !!!
آها... تازه یادم اومد . دبیر پارسالمون میگفت تست قرمز هم خوبه یعنی فک کنم از خیلی سبز بهتره . میتونین کتاباشو اینترنتی هم بخرین اگه مثل ما تو شهرتون پیدا نکردین . من که سال دوم سوالاشو دیدم واقعا واقعا خفن بودن !!!
پس تست قرمز هم شاید خوب باشه . گفتم شاید چون خودم ندیدمش

موفق باشید

baran-h

Active Member
لایک ها
98
abdi گفت
سلام
وقتي
چيست؟

lim(1+1/x)^x
وقتی ∞→x میشه عدد نپر(e) و اگر تابع سوال رو به توان دو برسونیم همین تابعی که گفتم به دست میاد.(چون وقتی x به صفر مثبت میل کنه tanx/2 که همون d/1/2cotx هست به صفر میل میکنه و 2cotx به بینهایت میل میکنه که مثل همون تابع میشه) پس حد تابع به توان دو میشه عدد نپر پس حد خود تابع میشه رادیکال عدد نپر!

درسته؟؟

anishtain71

New Member
لایک ها
9
به zek عزیز:متشکرم که کمکم کردی.
اما یه چیزی به نظرشما اینا که گفتی سطحشون از خوشخوان بالاتره؟آخه خوشخوان رو زدم اما کفایت نمیکنه؟؟؟

اماااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااابقیه دوستان:
اگه نظرسازنده ای دارید دریغ نفرمایید.
باتشکر

zek

New Member
لایک ها
124
anishtain71 گفت
به zek عزیز:متشکرم که کمکم کردی.
اما یه چیزی به نظرشما اینا که گفتی سطحشون از خوشخوان بالاتره؟آخه خوشخوان رو زدم اما کفایت نمیکنه؟؟؟
بله . مطمئنم از خوشخوان بالاترن
البته خیلی سبز میگن فیزیک 1 ش زیاد استاندارد نیست اما سوالاش میگن سخته . تست قرمزو میدونم سخته .خودمم دیدم. و واقعا جالبه میگن . من میخواستم کتاباشو بگیرم ولی اینجا پیدا نمیشه !!! واسه همین الگو گرفتم !!!!!

abdi

New Member
لایک ها
171
baran-h گفت
abdi گفت
سلام
وقتي
چيست؟

lim(1+1/x)^x
وقتی ∞→x میشه عدد نپر(e) و اگر تابع سوال رو به توان دو برسونیم همین تابعی که گفتم به دست میاد.(چون وقتی x به صفر مثبت میل کنه tanx/2 که همون d/1/2cotx هست به صفر میل میکنه و 2cotx به بینهایت میل میکنه که مثل همون تابع میشه) پس حد تابع به توان دو میشه عدد نپر پس حد خود تابع میشه رادیکال عدد نپر!

درسته؟؟
بله، كاملاً درسته. خيلي خوب حل كرديد.
ولي اين راه‌حل هميشه جواب نمي‌ده. مثل اين سوال:

دنباله
به كدام عدد همگراست؟

مي‌بينيد كه تغيير دادن صورت اين سوال به فرم lim(1+1/x)^x خيلي مشكله. در اين جور موارد مي‌شه از نكته جالب زير استفاده كرد:

اگر
و
آن‌گاه
مبهم
است و داريم:

مثلاً توي مثال قبلي، مي‌تونيم بنويسيم:

حالا با اين نكته مي‌شه مثال بالا رو حل كرد. اميدوارم به نظرتون نكته چرتي نباشه.

zek

New Member
لایک ها
124
abdi گفت
سلام به همگي.

يه سوال ديفرانسيل خوب: حاصل سري
كدام است؟
1)

2)

3)

4)

من آوردم گزینه 3 . درسته ؟؟؟؟؟؟
نکته اش هم همونی بود که آقای عبدی گفتن ( صفحه 37 ) از همون رابطه سینوس به توان سه رو اگه در بیاریم و تو روی سوال جایگذاری کنیم و بعد با خواص سیگما حل میشه

abdi

New Member
لایک ها
171
zek گفت
abdi گفت
سلام به همگي.

يه سوال ديفرانسيل خوب: حاصل سري
كدام است؟
1)

2)

3)

4)

من آوردم گزینه 3 . البته اگه طبق معمول بی دقتی نکرده باشم. اگه درسته که هیچ ، درست نیست بگین تا دوباره چکش کنم .
بله، كاملاً درسته
. حالا اگه حال و حوصله داريد روي اين يكي فكر كنيد. خيلي سخته. هنوز خودم هم حلش نكردم. فقط جواب

نهاييش مي‌دونم چيه. گزينه هم نداره:

anishtain71

New Member
لایک ها
9
ازanishtain71بهzekجان:
تست قرمز پیدانکردم اما خیلی سبز جلد 1 رو خریدم.همینه دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اما بیشترش تست کنکوره آخه چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

baran-h

Active Member
لایک ها
98
anishtain71 گفت
ازanishtain71بهzekجان:
تست قرمز پیدانکردم اما خیلی سبز جلد 1 رو خریدم.همینه دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اما بیشترش تست کنکوره آخه چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
این کتاب سبزه نه خیلی سبز!!!
البته فرق چندانی فکر کنم نداشته باشن.

abdi

New Member
لایک ها
171
بالا