anishtain71

New Member
لایک ها
9
baran-h عزیز:

دوتاش یک چیزه

به قول خودشون که اول کتاب نوشته:
یه دفعه به خودمون اومدیم دیدیم دیگه سبز خالی(!) نیستیم اون قدر خورشید بهمون تابیده بود و فتوسنتز کرده بودیم که خیلی سبز شده بودیم!

(((یاحق)))

apvrya

New Member
لایک ها
7
[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Tahoma,sans-serif]سلام [/font][/COLOR][COLOR=#NaNNaNNaN][font=Tahoma,sans-serif]baran-h[/font][/COLOR]

[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Tahoma,sans-serif]

و عبدی جون (زود پسرخاله شدم نه.؟)[/font][/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Tahoma,sans-serif]<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>[/font][/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Arial,sans-serif]سلام[/font][/COLOR][COLOR=#NaNNaNNaN][font=Times New Roman,serif]<o:p></o:p>[/font][/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Arial,sans-serif]یه سوالی داشتم میخواستم ببینم کسایی که تو درس انتگرال و ریاضیات پایه مثل ([/font][/COLOR][COLOR=#NaNNaNNaN]baran-h,abdi[/COLOR]

[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Arial,sans-serif]

) و موفقیت چشمگیری دارند از چه منابعی استفاده میکنن منظورم اینه که قبل از اینکه برن سر تست از چه کتابی واسه درک مفاهیم ریاضیات مطالعه میکنن مثلا من واسه گسسته از الگو استفاده میکنم و خیلی خیلی از شفاف و... بودنش راضیم (چون ازش هیج جزوه ای ندارم)حالا اگه محبت کنین و یه منبع خوب بهم معرفی کنین خیلی ممنونتون میشم[/font][/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Arial,sans-serif]. منبعی که راههای اصلی رو نشون بده و از طریق اون بتونیم سوالا رو حل کنیم.تست خوشخوان انتگرال رو میزنم اما همه رو نگفته مثلا نمودونم عدد نپر چه کاربردی داره و خلاصه از خوشخوان و رمزینه زیاد خوشم نیومده نمیگم بدرد نمیخوره خوبه ولی هرچی سعی میکنم جواب سوالات ریاضی که میپرسین بدست بیارم نمیتونم شایدم به اونجا هنوز نرسیدم که خیلی بعیده حالا خواهشا جوابمو بدین(باران و عبدی و...) که میخوام برم کتاب ریاضی (انتگرال و پایه ) بگیرم. راستی در مورد اون قرابت ممنون راه افتادم. موثر بود.[/font][/COLOR][COLOR=#NaNNaNNaN][font=Times New Roman,serif]<o:p></o:p>[/font][/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Arial,sans-serif]یه خواهش :: کسایی که درصداشون از 60 یا 70 پایین تره به سوال من جواب ندن [/font][/COLOR][COLOR=#NaNNaNNaN][font=Times New Roman,serif]<o:p></o:p>[/font][/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Arial,sans-serif]دمتون گرم و ایول به همه تون[/font][/COLOR][COLOR=#NaNNaNNaN][font=Times New Roman,serif]<o:p></o:p>[/font][/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN][font=Tahoma,sans-serif] <o:p></o:p>[/font][/COLOR]

zek

New Member
لایک ها
124
به اینشتین :
بله ، سبز = خیلی سبز

ولی کتابای تست قرمز رو میتونین اینترنتی هم بخرین. تو گوگل جستجو کنید حتما به نتیجه میرسید . من پارسال پیدا کردما ولی دیگه بعدش یادم رفت !!!!

ایشالا 100 میزنین امتحانتون رو
موفق باشید

apvrya

New Member
لایک ها
7
سلام zek و همگی
کتاب انتگرال آموزش آخرش چی بگیرم

anishtain71

New Member
لایک ها
9
zek گفت
بله ، سبز = خیلی سبز

ولی کتابای تست قرمز رو میتونین اینترنتی هم بخرین. تو گوگل جستجو کنید حتما به نتیجه میرسید . من پارسال پیدا کردما ولی دیگه بعدش یادم رفت !!!!

ایشالا 100 میزنین امتحانتون رو
موفق باشید

مر30 که امیدواری میدین.

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
چند تا سوال سینماتیک خیلی خوب
1- ذره ای از حال سکون با شتاب ثابت مدت معینی حرکت می کند و سرعت متوسط ذره در این مدت برابر 4 متر بر ثانیه است . سپس با شتاب ثابت دیگری در همان راستا مدتی حرکت می کند در این مدت سرعت متوسط ذزه 2.5 است . تند شونده و کند شونده بودن نوع حرکت را در بازه های زمانی مختلف به دست آورید .
2- ذره ای روی محور x حرکت می کند . رابطه ی بین سرعت و مکان ذره در SI به صورت V مساوی رادیکال x*x-2x است . شتاب حرکت ذره را در مکان X=3m به دست آورید .
3- بردار مکان ذره ای که در صفحه ی xoy حرت می کند در SI به صورت
(8+ X =(1.5t*t-5t
و Y=(0.5t*t+5
است .در چه لحظه ای بزرگی سرعت کمینه است ؟
4 - از سطح زمین گلوله ای با سرعت اولیه ی 40 متر بر ثانیه در راستای قائم در شرایط خلا به سمت بالا پرتاب می شود . یک ثانیه بعد از ارتفاع h گلوله ی دیگری با سرعت اولیه ی 10 متر بر ثانیه در راستای قائم و در شرایط خلا به سمت بالا پرتاب می شود . وقتی دو گلوله به هم می رسند اندازه ی سرعت دو گلوله برابر خواهد بود . h ؟

razy

New Member
لایک ها
0
سلام به همگي

اميدوارم همگي شاد و خوشحال باشيد . البته اگه كنكور بذاره
راستي يه پيشنهاد دارم به بچه هاي كنكوري : هر شب شبكه اموزش
فرصت برابر رو از دست ندن. برنامه ي واقعا خوبي
راستي بچه ها روزي چند ساعت درس
مي خونين؟
راستي توي خونه واقعا درس خوندن سخته

من ميرم كتابخونه. به نظر شما ؟آخه صبح ها ساعت 9 دكي مايك (پزشك دهكده ) رو ميذاره و من هر
كاري ميكنم اگه خونه باشم نميتونم نبينم
واسه همين ميرم كتابخونه

fatalashgar

New Member
لایک ها
8
سلامrazy

پرسیده بودی روزی چن سا عت درس میخونیم در جوابش باید بگم متغیره
ولی میانگین5ساعت

fatalashgar

New Member
لایک ها
8
اولش فکرمیکردم ساعت درس خوندنم کمه
ولی فرداش
دو ساعت ونیم خوندم براهمین گفتم میانگین
میبینید نه تنها بالابردن ساعت مطالعه مهمه بلکه حفظش هم مهمه

fatalashgar

New Member
لایک ها
8
razy گفت
آخه صبح ها ساعت 9 دكي مايك (پزشك دهكده ) رو ميذاره و من هر كاري ميكنم اگه خونه باشم نميتونم نبينم
واسه همين ميرم كتابخونه.
باکتابخونه موافقم

apvrya

New Member
لایک ها
7
بابا دستتون درد نکنه چقدر از سوال من حساب بردین/یه کتاب آموزش و تست خوب واسه انتگرال میخوام معرفی کنین. نمیخواین که کوه بکننی.
امروز میخوام برم یه کتاب خوب واسه انتگرال بگیرم.

.......::::::: عجله دارم ::::::.......

m-s

New Member
لایک ها
129
به جناب razy: لطف کنین پستاتونو یکی کنین
دادن پستای پشت سر هم خلاف قوانینه!!!
میتونستین همرو 1 جا بفرستین

apvrya

New Member
لایک ها
7
خواهش میکنم یه کتاب خوب واسه ریاضیات آموزشش معرفی کنین
علی 1993 اگه جوابام درسته توضیح بدم جواب سوال اول بازه ی اول تند بازهی دوم کن و بازهی سوم تند v0=0,v2=8,v3=-3سوال دوم نمیدونم سوال سوم لحظه ی 0.5 و 2.5وسوال آخر ارتفاع75متر

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
apvrya گفت
بابا دستتون درد نکنه چقدر از سوال من حساب بردین/یه کتاب آموزش و تست خوب واسه انتگرال میخوام معرفی کنین. نمیخواین که کوه بکننی.

بیشتر ما اولویت اولمون خوشخوانه که شما نوشتین ازش راضی نیستین . خب الان ما باید چی بگیم ؟

اول تابستون به ما گفتن اولویت اول خوشخوان بعد 10 استاد بعد رمزینه
اگه متن درس براتون از تستای آخر بخش مهم تره رمزینه بگیرید . نحوه ی درس دادنش عین شیمی مبتکرانه ولی به بامزگی بهمن نیست .
apvrya گفت
علی 1993 اگه جوابام درسته توضیح بدم جواب سوال اول بازه ی اول تند بازهی دوم کن و بازهی سوم تند v0=0,v2=8,v3=-3سوال دوم نمیدونم سوال سوم لحظه ی 0.5 و 2.5وسوال آخر ارتفاع75متر
اولی و آخری درستن .

apvrya

New Member
لایک ها
7
منم تست خشخوان میزنم ولی چون منبع خوبی ندارم یعنی جزوه ی مناسبی ندارم به خاطر همون متن درس واسم مهمتره و یه کتاب آموزش درست و حسابی میخواستم بازم ممنونم ازت

anishtain71

New Member
لایک ها
9
Ali1993 گفت
چند تا سوال سینماتیک خیلی خوب
1- ذره ای از حال سکون با شتاب ثابت مدت معینی حرکت می کند و سرعت متوسط ذره در این مدت برابر 4 متر بر ثانیه است . سپس با شتاب ثابت دیگری در همان راستا مدتی حرکت می کند در این مدت سرعت متوسط ذزه 2.5 است . تند شونده و کند شونده بودن نوع حرکت را در بازه های زمانی مختلف به دست آورید .
2- ذره ای روی محور x حرکت می کند . رابطه ی بین سرعت و مکان ذره در SI به صورت V مساوی رادیکال x*x-2x است . شتاب حرکت ذره را در مکان X=3m به دست آورید .
3- بردار مکان ذره ای که در صفحه ی xoy حرت می کند در SI به صورت
(8+ X =(1.5t*t-5t
و Y=(0.5t*t+5
است .در چه لحظه ای بزرگی سرعت کمینه است ؟

4 - از سطح زمین گلوله ای با سرعت اولیه ی 40 متر بر ثانیه در راستای قائم در شرایط خلا به سمت بالا پرتاب می شود . یک ثانیه بعد از ارتفاع h گلوله ی دیگری با سرعت اولیه ی 10 متر بر ثانیه در راستای قائم و در شرایط خلا به سمت بالا پرتاب می شود . وقتی دو گلوله به هم می رسند اندازه ی سرعت دو گلوله برابر خواهد بود . h ؟

به نظرمن.......
جواب1میشه:
دربازه اولی که سرعت متوسط 4بود تندشونده ودربازه بعدی کندشونده است.

جواب2:aمیشه=

جواب3:درلحظه t=2

وجواب4:h=45m

لطفا جوابهای درست رابنویسید.

abdi

New Member
لایک ها
171
apvrya گفت

سلام
خوب اين سوال شما براي هر كسي متفاوته. مثلاً اگه من بخوام جواب بدم، مي‌گم براي يادگيري فقط و فقط كتاب درسي رو بخونيد (كاري كه خودم هم مي‌كنم). هيچ منبعي براي يادگيري بهتر از كتاب درسي نيست. ولي خوب شايد شما با كتاب درسي حال نكنيد. بنابراين بيشتر به خودتون بستگي داره.

baran-h

Active Member
لایک ها
98
apvrya گفت
یه سوالی داشتم میخواستم ببینم کسایی که تو درس انتگرال و ریاضیات پایه موفقیت چشمگیری دارند از چه منابعی استفاده میکنن منظورم اینه که قبل از اینکه برن سر تست از چه کتابی واسه درک مفاهیم ریاضیات مطالعه میکنن مثلا من واسه گسسته از الگو استفاده میکنم و خیلی خیلی از شفاف و... بودنش راضیم (چون ازش هیج جزوه ای ندارم)حالا اگه محبت کنین و یه منبع خوب بهم معرفی کنین خیلی ممنونتون میشم[font=Arial,sans-serif]. منبعی که راههای اصلی رو نشون بده و از طریق اون بتونیم سوالا رو حل کنیم.تست خوشخوان انتگرال رو میزنم اما همه رو نگفته مثلا نمودونم عدد نپر چه کاربردی داره و خلاصه از خوشخوان و رمزینه زیاد خوشم نیومده نمیگم بدرد نمیخوره خوبه ولی هرچی سعی میکنم جواب سوالات ریاضی که میپرسین بدست بیارم نمیتونم شایدم به اونجا هنوز نرسیدم که خیلی بعیده حالا خواهشا جوابمو بدین(باران و عبدی و...) که میخوام برم کتاب ریاضی (انتگرال و پایه ) بگیرم. راستی در مورد اون قرابت ممنون راه افتادم. موثر بود.یه خواهش :: کسایی که درصداشون از 60 یا 70 پایین تره به سوال من جواب ندن
دمتون گرم و ایول به همه تون

خوب منم برای دیفرانسیل کتاب خوشخوان رو میخونم و ده استاد و برای ریاضی پایه هم ده استاد رو زدم.
نمی دونم به جز خوشخوان کتابی که درسنامه مناسب داشته باشه چی هست!
من فقط برای دیفرانسیل خوشخوان (که درسنامه داره) رو میخونم و هیچ درس دیگه ای رو از روی درسنامه نمیخونم وفکر نکنم مشکلی پیش بیاد.
به نظرم با سوال حل کردن میتونید به تسلط کافی برسید و نیازی نیست خیلی نکته هم بلد باشید.(خیلی از نکته ها رو با سوال حل کردن یاد میگیرید)
و اگر از درسنامه خوشخوان خوشتون نمیاد و کتاب خوبی هم گیر نیاوردید اصلا درسنامه نخونید! و کتاب و جزوه خودتونو بخونید.(خیلی هم نیاز نیست جزوه تون عالی باشه) (البته این نظر منه!)
امیدوارم موفق باشید[/font]

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
به
anishtain71
متاسفانه همه ی جوابات غلطن !
یادم رفت منبع سوالا رو بگم . سوالا مال آزمون مدارس علامه طباطباییه . میانگینشون شد 26 % !

saeedkh

New Member
لایک ها
3
سری چی شد

بالا