بحث و بررسی بیست و چهارمین المپیاد فیزیک (فقط در همین تاپیک)

amir95

New Member
لایک ها
0
mohammad123 گفت
amir95 گفت
jahangir گفت
سوال 4 با kcl و تقارن حل نمیشه میشه یه معادله دومجهول فقط با ستاره مثلث حل میشه باید سه تا مقاومت وسط رو از ستاره بهمثلث تبدیل کنید (طبق روش خاص خودش) جواب درستش هم 12 است حالا نمی دونمشاید روشی اختراع کرده باشید که یک معادله دومجهول حل شه

دوباره گفتم برای تاکید بیشتر اگر موافق نیستید راه حل بنویسید چیه چیه کم اوردید کم اوردید جواب بدید جواب بدید

براي هر كدوم از گره هابه جز يكي معادله گره بنويسيد و جمع جريان هاي ورودي و خروجي رو برابر بزاريد. فقط بجاي جريان بزاري پتانسيل دوسر مقاومت تقسيم بر مقاومت .اينجوري سه تا معادله داريد سه تا مجهول(مجهول ها پتانسيل گره ها هستن) بعد حلش كنين.
اگه خوب نگاه می کردی تقارن رو می دیدی. سه تا معادلت می شد دو تا./
ولي اينجوريم فقط يه معادله بيشتر بود ولي جواب مي شد 14.

ولي چون من دومم اصلا تقارن اينا و اين چيزايي كه ميگينو بلد نيستم.با گره رفتم.

mohammad123

New Member
لایک ها
1
amir95 گفت
mohammad123 گفت
amir95 گفت
jahangir گفت
سوال 4 با kcl و تقارن حل نمیشه میشه یه معادله دومجهول فقط با ستاره مثلث حل میشه باید سه تا مقاومت وسط رو از ستاره بهمثلث تبدیل کنید (طبق روش خاص خودش) جواب درستش هم 12 است حالا نمی دونمشاید روشی اختراع کرده باشید که یک معادله دومجهول حل شه

دوباره گفتم برای تاکید بیشتر اگر موافق نیستید راه حل بنویسید چیه چیه کم اوردید کم اوردید جواب بدید جواب بدید

براي هر كدوم از گره هابه جز يكي معادله گره بنويسيد و جمع جريان هاي ورودي و خروجي رو برابر بزاريد. فقط بجاي جريان بزاري پتانسيل دوسر مقاومت تقسيم بر مقاومت .اينجوري سه تا معادله داريد سه تا مجهول(مجهول ها پتانسيل گره ها هستن) بعد حلش كنين.

آفرین بر تو. من که سومم با حواس پرتی 10 نمره رو از دست دادم.

amir95

New Member
لایک ها
0
mohammad123 گفت
amir95 گفت
mohammad123 گفت
amir95 گفت
jahangir گفت

آفرین بر تو. من که سومم با حواس پرتی 10 نمره رو از دست دادم.
يعني 14 درسته؟
ميشه جوابه 2 كوتاه (همون تابشه ) رو بدين.همينطور اون اپتيكه كه گفته بود چند درصد نور رد ميشه؟

triangle

New Member
لایک ها
0
اون اپتیکه رو من دقیق 20 درآوردم و راهم درسته فک کنم. باید گزینه ی دو رو می زدم دیگه؟!

mahdi3d

New Member
لایک ها
0
snake گفت
snake گفت
mahdi3d گفت
من و این امیر حسین امروز بعد از المپیاد کامپیوتر (که بعد از فیزیک بود) به افتخار گند زدن به امتحان رفتیم اسنک جاتون خالی!

هوی چی کار من داری؟

یعنی چی رفتیم اسنک

ا شما هم اممیر حسینی ؟ من اون یکی رو گفتم!

saeed_p

New Member
لایک ها
0
14 درسته ولی .... بر سر من که با این بی دقتی های .... 10 نمره از دست دادم
نوشتم 2+2/1=2/3

آخه من چی به خودم بگم که 10 نمرم الکی پرید !!!!!!!!!!!!

amir95

New Member
لایک ها
0
triangle گفت
اون اپتیکه رو من دقیق 20 درآوردم و راهم درسته فک کنم. باید گزینه ی دو رو می زدم دیگه؟!
الآن با ماشين حساب حلش كنين. فكر كنم ميشه 19.91 درصد.منم نميدونم چي بايد ميزدم .شانسي زدم.

mahdi3d

New Member
لایک ها
0
ولی 10 درسته از وسط تا کنیدش تقارن میشه!

mohammad123

New Member
لایک ها
1
او یارو رو سکو وایستاده بود رو چند در آوردین. همون که از سطح شیبدار با اسطکاک پایین می اومد. من رادیکال سه چهارم در آوردم.

triangle

New Member
لایک ها
0
نه، من هنوز تاکید دارم می شه 20. مگه ( 2تا سینوس دوی آلفا دوم) نمی شه (یک منهای کسینوس آلفا)؟ خب، پس جواب می شه (یک دوم یک منهای سه پنجم) که می شه 20 در صد!!
سوال اپتیک رو می گم

amir95

New Member
لایک ها
0
mohammad123 گفت
او یارو رو سکو وایستاده بود رو چند در آوردین. همون که از سطح شیبدار با اسطکاک پایین می اومد. من رادیکال سه چهارم در آوردم.
راديكال 3 سوم(گزينه ج)

mohammad123

New Member
لایک ها
1
amir95 گفت
mohammad123 گفت
راديكال 3 سوم(گزينه ج)
ای بابا ! چرا آخه؟

cuteboy9

New Member
لایک ها
0
manam dar ovordam 12 baw chimigin hey 14 berin baba man ke 2vomam darovordam 12
:D
kholase hame movafagh bashin

amir95

New Member
لایک ها
0
mohammad123 گفت
amir95 گفت
mohammad123 گفت
راديكال 3 سوم(گزينه ج)
ای بابا ! چرا آخه؟
مطمئن نيستم من سوتي زياد ميدم ولي چند تا از دوستامم همين در آوردن .با قوانين نيوتون

amir95

New Member
لایک ها
0
triangle گفت
نه، من هنوز تاکید دارم می شه 20. مگه ( 2تا سینوس دوی آلفا دوم) نمی شه (یک منهای کسینوس آلفا)؟ خب، پس جواب می شه (یک دوم یک منهای سه پنجم) که می شه 20 در صد!!
سوال اپتیک رو می گم
همينو تو ماشين حساب بزن. آلفا رو چند در آوردي؟

triangle

New Member
لایک ها
0
سوال آبشار که باید تغییر دمای آب رو حساب می کردیم 5- می شد؟
از ارتفاع و g چه استفاده ای باید می شد کرد؟

mohammad123

New Member
لایک ها
1
amir95 گفت
mohammad123 گفت
amir95 گفت
mohammad123 گفت
راديكال 3 سوم(گزينه ج)
ای بابا ! چرا آخه؟
مطمئن نيستم من سوتي زياد ميدم ولي چند تا از دوستامم همين در آوردن .با قوانين نيوتون
همین الان یه بار دیگه حساب کردن . شد رادیکال چهار چهارم. دیگه این غلط نباشه.

بالا