بحث و بررسی بیست و چهارمین المپیاد فیزیک (فقط در همین تاپیک)

لایک ها
0
nioton گفت
مي خواين برم بميرم نظرتون چيه؟؟؟
اه بابا اين يوز پلنگه با كلي خطا و تقيب مي شد يه چيزي بين 10 و 5 خب گفته بود حداكثر منم زدم 10!!!

گلوله هه كه بارداشت...؟ه؟

یوزپلنگ منم موافقم ب

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811
namkim گفت
مام پاسخنامه ميخوايم اگه گير اوردي به مام ندا بده!!!darrande سوال 4رو از تشريحي چي زدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من 12 زدم

لایک ها
0
از این بحث بسی فیض بردیم به امید المپیاد ریاضی فردا تا بعد

namkim

New Member
لایک ها
2
amirstmسوال 16 كد 2رو بگو چرا نميشه ج؟؟ قبول دارم اگه با Tsinبري اخري ميشه ولي با cos هم ج ميشه!!
نمودار پرتابه رو هم توضيح بده.

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811
من که پارسال المپیاد ریاضی و کامپیوتر قبول شدم

Amirstm

New Member
لایک ها
92
Persian4Ever گفت
27 ج زدم
28 الف

این 2تا رو تقریبا مطمئنم...
منم 27 موافقم ولي براي 28 گزينه د زدم. آخه اگه از L0+mg/k كمتر باشه كه نيروي عمودي برايند وارد بر جسم صفر نميشه. براي اصطكاكم كه هميشه كمتر از نيرويي هست كه در امتداد وارد بر سطح شيبدار به جسم وارد ميشه. پس جسم مي ايستد اگر و فقط اگر برايند نيروي وزن و فنر صفر شه. نظرتون چيه؟

nioton

New Member
لایک ها
22
namkim گفت
من سومم بقيه رو نميدونم!
نامردي نيست؟ما ها نه الكترو مغناطيس خونديم نه اپتيك نه هيچي!فقط اميدم به مكانيك بود كه اونم فقط يكي دو تا سوال ازش اومده بود!!!
خوش بحالت

Persian4Ever

New Member
لایک ها
0
ببین آخه اگه طول فنر تو حالت پایدارش l0 باش پس اگه جسم 1 ذره جلوتر بره از طرف فنر به سمت بالا به جسم نیرو وارد میشه نمیزاره جسم پایین تر بره ... استدلال من اینجوری بود که الف رو زدم!!

Amirstm

New Member
لایک ها
92
namkim گفت
amirstmسوال 16 كد 2رو بگو چرا نميشه ج؟؟ قبول دارم اگه با Tsinبري اخري ميشه ولي با cos هم ج ميشه!!
من جوابم براي 16 وقت نكردم تبديل كنم به گزينه ها جوابو ندارم ببخشين. براي 13 گزينه ج و د به اين دليل رد ميشن كه در اول كار سرعت جسم در حال كاهش نسبت به حالت اوليست پس سرعت متوسط هم داره كم ميشه. گزينه ي ب هم نميشه چون سرعت دائما در حال افزايشه و مقدار ماكزيمم نداره. ( اگه شكل حركت پرتابه رو بكشي همه جا سرعت متوسط ميشه radical(x^2+y^2) / t )

Amirstm

New Member
لایک ها
92
nioton گفت
شما ها همه سومين؟
من دومم
پارسالم رياضي و فيزيك قبول شدم ولي نميدونم چرا احساس مي كنم پارسال بهتر از امسال فيزيكو دادم

Amirstm

New Member
لایک ها
92
Persian4Ever گفت
ببین آخه اگه طول فنر تو حالت پایدارش l0 باش پس اگه جسم 1 ذره جلوتر بره از طرف فنر به سمت بالا به جسم نیرو وارد میشه نمیزاره جسم پایین تر بره ... استدلال من اینجوری بود که الف رو زدم!!
خوب نيرو وارد ميشه ولي بازم نيرو وزنش غلبه مي كنه و برايند نيروي فنر و وزن به سمت پايينه

nioton

New Member
لایک ها
22
Amirstm گفت
nioton گفت
شما ها همه سومين؟
من دومم
پارسالم رياضي و فيزيك قبول شدم ولي نميدونم چرا احساس مي كنم پارسال بهتر از امسال فيزيكو دادم
ما كه پارسال خواستيم فيزيك بيم خودمونو كشتيم گفتن غير قانوني نمي شه كلي چيز
ولي خوش بحالت
منم قراره فردا رياضي بدم...هيچي هم نخوندم....

Amirstm

New Member
لایک ها
92
سوال 18 كسي جواب نداده؟ من ج زدم ولي بين الف و ج شانسي انتخاب كردم وقت نشد
چي ميشه جوابش؟

Persian4Ever

New Member
لایک ها
0
Amirstm گفت
namkim گفت
من جوابم براي 16 وقت نكردم تبديل كنم به گزينه ها جوابو ندارم ببخشين. براي 13 گزينه ج و د به اين دليل رد ميشن كه در اول كار سرعت جسم در حال كاهش نسبت به حالت اوليست پس سرعت متوسط هم داره كم ميشه. گزينه ي ب هم نميشه چون سرعت دائما در حال افزايشه و مقدار ماكزيمم نداره. ( اگه شكل حركت پرتابه رو بكشي همه جا سرعت متوسط ميشه radical(x^2+y^2) / t )
ببین من خودمم امیدوارم الف بشه چون الف زدم ... ولی ما1 چیزو در نظر نگرفتیم ... جسم بعد از1 مدت خاطر مقاومت هوا به سرعت حدی خودش مرسه و سرعت ثابت میشه : ( ب به جواب نزدیک تره ...

Amirstm

New Member
لایک ها
92
nioton گفت
Amirstm گفت
nioton گفت
شما ها همه سومين؟
من دومم
ما كه پارسال خواستيم فيزيك بيم خودمونو كشتيم گفتن غير قانوني نمي شه كلي چيز
ولي خوش بحالت
منم قراره فردا رياضي بدم...هيچي هم نخوندم....
بستگي به مدرستون داره امسالم ظاهرا براي اولا غير قانوني بود ولي 10 نفري از اولا ما اومده بودن
منم رياضي فقط تا قبل تابستون امسال كلاس هاشو مي رفتم ولي فكر كنم سخت نباشه چون هم حسابان هم هندسه واسه فيزيك خونديم اونجام همينارو مي تونيم استفاده كنيم قبول شيم مرحله يك رو

Amirstm

New Member
لایک ها
92
Persian4Ever گفت
Amirstm گفت
namkim گفت
ببین من خودمم امیدوارم الف بشه چون الف زدم ... ولی ما1 چیزو در نظر نگرفتیم ... جسم بعد از1 مدت خاطر مقاومت هوا به سرعت حدی خودش مرسه و سرعت ثابت میشه : ( ب به جواب نزدیک تره ...
راست ميگيا. خدا كنه مقاومت هوا داشته باشه آخه من ب زدم

بالا