بحث و بررسی بیست و چهارمین المپیاد فیزیک (فقط در همین تاپیک)

ali1370

New Member
لایک ها
0
به نظرتون این دوره چند تا سوال ایده ای و قشنق داشت ؟ سوالهایی که دید فیزیکی داشته باشن ، نه دید مهندسی ؟

Amirstm

New Member
لایک ها
92
Persian4Ever گفت
are inaei ke oti moshkel daran ... albate 13 ro shak daram ... chon soal nemodaare sorate MOTEVASSET ro dade ... ini ke ma migim dar morede nemoodare sorate mamooli sadehe faghat
سرعت حد بيشتر از ميانگينه سرعته پس هميشه نمودار كمتر از سرعت حده. فقط اگه سرعت حد داشته باشيم گزينه دو هم درست نيست چون بايد مقدار نهايي از مقدار اوليه بيشتر باشه. اين جوري همه گزينه ها رد ميشه

Persian4Ever

New Member
لایک ها
0
26 درسته 5 میشه ... من نمودار آهو رو با 10 رسم کردم ... میخوره به نمودار یوز ... پس فقط 5 میشه ...
دوستان من برم فعلا ... نگران نباشید همه قبولید ایشالا

Amirstm

New Member
لایک ها
92
به نظر من سوالاش خوب بود ولي يكم بايد تاكيدشون رو از رو جبر و حسابان كم كنن. بعضي سوالام تكراري بود. مثلا سوال دو عينا تو دوره درسي اومده من كه جوابشو حفظ بودم چشم بسته زدم

Persian4Ever

New Member
لایک ها
0
Amirstm گفت
Persian4Ever گفت
are inaei ke oti moshkel daran ... albate 13 ro shak daram ... chon soal nemodaare sorate MOTEVASSET ro dade ... ini ke ma migim dar morede nemoodare sorate mamooli sadehe faghat
سرعت حد بيشتر از ميانگينه سرعته پس هميشه نمودار كمتر از سرعت حده. فقط اگه سرعت حد داشته باشيم گزينه دو هم درست نيست چون بايد مقدار نهايي از مقدار اوليه بيشتر باشه. اين جوري همه گزينه ها رد ميشه
آره ... باید گوش مسئول طراحو پیچوند ...
فعلا بای
موفق باشید!

ali1370

New Member
لایک ها
0
Amirstm گفت
به نظر من سوالاش خوب بود ولي يكم بايد تاكيدشون رو از رو جبر و حسابان كم كنن. بعضي سوالام تكراري بود. مثلا سوال دو عينا تو دوره درسي اومده من كه جوابشو حفظ بودم چشم بسته زدم

منم همین رو میگم ، ما ایرانی ها به ریاضیات قوی مون مینازیم که خوب نیست ، نباید فیزیک رو با استفاده از فرومول ها و ریاضی کاری اشتباه گرفت ، این کار مهندس هاست نه فیزیکی ها .

Amirstm

New Member
لایک ها
92

ali1370

New Member
لایک ها
0
jjRR گفت
jahangir گفت
لطفا یکی راه حل سوال 5 پاسخ کوتاه رو بنویسه آخر 20 میشه یا 21 یا 22 من خودم 20 زدم اگه نظری دارید لطفا با راه حل

21 می شد
f(theta=90)=f0=2700<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>
f(theta=0)= f(t=inf) =f0(1-v/c)=2530<o:p></o:p>
V=320(1-(253/270))=20.15
<o:p> </o:p>

20

m3rlin

New Member
لایک ها
0
سلام
در مورد پاسخنامه ی خوشخوان به نظر من سوال 16 (کد 2) رو غلط زده، تقریبا مطمئنم که گزینه ی (هـ) میشه!
سوال 8 رو هم به نظرم گزینه ی (الف) درسته ...
نظرتون چیه؟؟

من سوال 6 کد 2 رو شک دارم، کسی میدونه جوابش چند میشه؟؟!

m3rlin

New Member
لایک ها
0
Amirstm گفت
9 و29 مطمئنم غلطه. 13 هم اگه مقاومت هوا باشه غلطه. 28و 17 هم فكر كنم غلطه. 30 هم فكر كنم غلط باشه البته خودم نزدم

سوال 9 کد 2 به نظرم درسته، همون گزینه ی الف میشه!!
13 هم اگه مقاوت هوا هم باشه بازم گزینه ب غلطه، پس فقط گزینه ی الف میمونه که درسته!
28 رو موافقم، گزینه د درسته که اینجا رده ب .

BMW

New Member
لایک ها
0
سلام
دیگه دارم از دلشوره میمیرم

namkim

New Member
لایک ها
2
سوال 9كد 2 درسته گزينه الف.
پس بالاخره سوال 4 پاسخ كوتاه 14شد!!!

namkim

New Member
لایک ها
2
سوال 8كد 2 ج درسته. ولي منم ميگم سوال 16كد2 غلط!!!

amir95

New Member
لایک ها
0
m3rlin گفت
سلام
در مورد پاسخنامه ی خوشخوان به نظر من سوال 16 (کد 2) رو غلط زده، تقریبا مطمئنم که گزینه ی (هـ) میشه!
سوال 8 رو هم به نظرم گزینه ی (الف) درسته ...
نظرتون چیه؟؟

من سوال 6 کد 2 رو شک دارم، کسی میدونه جوابش چند میشه؟؟!

سوال 16 كاملا درسته.ميشه گزينه الف .اگه خواستي راه حلشم مينويسم.

سوال 8 هم فكر كنم ج درست باشه.چون چسبندگي يه تاثيري داره ولي مطمئن نيستم منم خودم سر امتحان زدم الف

pymn_nzr

New Member
لایک ها
754
کلا امتحانو چطور دادید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من که گند زدم. 47 درصد
........

چند درصد زدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا