ninja

New Member
لایک ها
25
بزار ببینم مگه پیوند پپتیدی فقط بین دو تا آمینو اسید نیست؟؟؟؟

amir111

New Member
لایک ها
3
سلام به بچه های زیستی
نظرتون راجع به اون دو تا گروه که تحت تاثیر مواد x و y بودن ، چیه ؟
کدوم گزینه درسته ؟ من که میگم (د) درسته

ninja

New Member
لایک ها
25
بله اون سوال د می شه .

lost

New Member
لایک ها
1
داخل گایتون نوشته که 7% خون در مویرگ قلب و 9% داخل ریه.
اگه منظورش خونی که میرسه باشه میشه ریه.ولی المپیاد دیگه تا نیاد نتیجه نمیشه گفت

secret

New Member
لایک ها
0
سلام بچه ها از همه تون ممنونم كه جواب دادين تواين چند روز چندتا از غلطام هم دراومد يه چند مورد هم از كتابا پيدا كردم
تو سوال 1 مولكول 17اتم هيدروژن داره سه تا آمينواسيدهم داره كه دوتاش باهم پيوند پپتيدي دادن اما سومي(اوني كه طرف چپه)از طريق زنجيره جانبي پيوند داده پس پيوند پپتيدي نيست آمينواسيدهاي اين مولكول از چپ به راست گلوتاميك اسيد سيستئين و گلايسين هستند كه فقط گلوتاميك اسيد اسيديه پس اون گزينه هايي كه موردهاي 1و3و5دارن حذف ميشن و ميمونه گزينه د
در مورد سوال 18 تو گايتون نوشته 84درصد خون بدن درگردش سيستميك است و 16درصد در قلب و ريه ها ميباشد كهاز اين 84درصد 64درصد در وريد ها13 درصد در شريانها و 7 درصد در آرتريول ها و مويرگ هاي گردش سيستميك قرار دارد قلب محتوي 7 درصد و ريه ها محتوي 9 درصد خون هستند پس ريه ها يعني گزينه د جواب درسته
سوال 16 هم الف ميشه كه من غلط زدم
تو سوال 22 كساني كه ميگن د ميشه بگن چرا گروه 2 غده تيروئيد بزرگتر دارن؟من فكر ميكنم همون الف جواب درسته
سوال 28 رو هم ميتونيم اين طوري بگيم قلمرو:يوكاريوت ها فرمانرو :جانوران شاخه :بندپايان رده: حشرات راسته :دوبالان توكتاب سولومون جلد 3 راسته هاي حشرات رو آورده كه تو اونا دوبالان هست اما خرمگسان نيست از اينجا ميگيم راسه دوبالان جواب درسته كه من غلط زدم
در مورد سوال 11 هم فكر كنم شماره 4 كه ميگه نواقص بسيار شديد بار اجتماعي كمتري دارن درسته چون اين افراد اصلا زنده نميمونن (سلول تخم نميتونه جنين تشكيل بده) اما نواقصي مثل تريزومي 18 زنده ميمونن و دچار عوارض زيادي ميشن (عوارضي مثل تريزومي 21)بنابراين شماره هاي 1و3و4 درستت پس جواب گزينه د هستش
بچه ها دوباره ازتون مي خوام هر نظري در مورد هر سوالي دارين بنويسين ممنون

amir111

New Member
لایک ها
3
به نظر من غده در افراد گروه 2 بزرگ نشده بلکه غده در گروه 1 به خاطر فعالیت کمتر که ناشی از تزریق تیروکسین هست کوچکتر شده
در ضمن اگر گزینه الف درست باشه metabolic rate کمتر گروه 2 را چجوری توجیه میکنید ؟

Arsham

New Member
لایک ها
0
پاسخهای من:
کد 2
1.الکتروفورز: الف-سرین و آلانین تنها دو اسید آمینه ای هستند که میشه با تغییر یه نوکلئوتید به هم تبدیلشون کرد، البته این پاسخ با یکی از اطلاعات اضافی مساله متناقضه!!
3.اون زنجیره: ج زدم ولی مطمئن نیستم
4.بنیادیها: ج
5.رشد اون سلوله: ب زدم ولی د میشه
6.ترمودینامیکه: ه
8.وزیکولها:ه
9.اون خوکه:د
10.جشره ها:ج
11.ساختار قلب: الف
12.پادتنها:ج
13.خون:د
14.نمودار غلظت در نفرون: ج زدم ولی فکر کنم الف بشه
15.نمودار بازجذب فعال نمک:د زدم ولی باید ب بشه
16.اون سلولزه:الف!
17.همون مسخره هه:ج!!!
21.ائوزینوفیل:ه زدم ولی طاهرا ب
22.گاسترولاسیون:ب
24.هورمونه:الف
25.نمو دستگاهها:الف
26.هومئوستازی:د
27.خرمگسه:ب
28.اسپیرومتر:ج
31.برش عرضی:ه
35.آپوپلاسم و اینا:الف
38.کرمها:ج
39.پرنده های تک همسر:ب
40.آلودگی آب شهری:ب زدم ولی شک دارم
41.الگوی پراکندگی:د
42.عادت کردن:ج
تشریحیا:
لیپوزوم: 750 نوشتم ولی بعدا 600 بدست آوردم
میکروسکوپ: 44.15 نوشتم ولی بعدا که حساب کردم 176.625 بدست اومد
پودر b: نوشتم 2520 ولی همون 252 درسته
4.محلول c:من نوشتم4800 ولی میدونم اشتباهه
6.رشد جمعیت:3.2%

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
اون سوال خون به کدوم بیشتر می رسرو نزدین؟؟؟

lost

New Member
لایک ها
1
اون سوال گیاهی فک کنم از راه واکوئل بره ها.
راستی سال پیش 15% به بالا قبول بوده
امسال سوالا اسونتر بود ولی نمره ی کل زیاد شده بود
پس احتمالا اگه بالای 20-15% زدین بشینین بخونین برای مرحله دوم

secret

New Member
لایک ها
0
amir111 گفت
به نظر من غده در افراد گروه 2 بزرگ نشده بلکه غده در گروه 1 به خاطر فعالیت کمتر که ناشی از تزریق تیروکسین هست کوچکتر شده
در ضمن اگر گزینه الف درست باشه metabolic rate کمتر گروه 2 را چجوری توجیه میکنید ؟
من توجه نكرده بودم كه متابوليسمشون كم ميشه بنابراين احتمالا همون د درسته اما من نميتونم بفهمم كه تيروئيد چه طوري تو سه هفته كوچيك ميشه؟

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
secret گفت
amir111 گفت
من توجه نكرده بودم كه متابوليسمشون كم ميشه بنابراين احتمالا همون د درسته اما من نميتونم بفهمم كه تيروئيد چه طوري تو سه هفته كوچيك ميشه؟
منم نمی فهمم.

amir111

New Member
لایک ها
3
Nima138 گفت
secret گفت
amir111 گفت
منم نمی فهمم.
خوب همون جوری که توی گواتر بر اثر فعالیت بیشتر بزرگ میشه اینجا هم با کاهش فعالیت کوچک میشه !!!!!!

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
سر بزنید

ftopict-4499.html

mop

New Member
لایک ها
111
من زیستی نیستم ولی قلب در یه بار تپش بیشترین مقدار خون رو یه کجا میفرسته؟

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
mop گفت
من زیستی نیستم ولی قلب در یه بار تپش بیشترین مقدار خون رو یه کجا میفرسته؟
موپ؟؟؟؟

الان ما دو هفتهست داریم داجب همین بحث می کنیما....

amir111

New Member
لایک ها
3
من که میگم این سوال چون 2 نمره ای پس باید در سطح کتابای مدرسه باشه وچون در سطح کتاب مدرسه ست باید ریه بشه !!!!!!!!!!!!!
این نوع استدلال مخصوص وقتایی که آدم تو خماریه هیچ کس هم نیست درش بیاره !

بالا