لایک ها
1,804
پاسخ : برای قبولی در المپیاد چه کار می کنید

آفا من کامل میدونم قوانین رو
میخواستم این مطلب رو به دوستمون بگم

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

کدوم بحث دونفره؟
این پست که شما میفرستید چه فایده ای داره؟(منظورم پست21)
حالا میدونید یا نه.مشکل حل شده و گفتنم نداره.

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

فهمیدنش خیلی راحت تره روی جلد دفترچه المپیاد زیست سال91 دقیقا نوشته این ازمون برای سال اولی ها جنبه تمرین و تشویق داره و اجازه ورود به مرحله دوم رو ندارن.
بعدشم مگه ممکنه ی سال اولی مدال بیاره؟!!!!!!!!!!!
خوب میره تو سال دوم یا سوم طلا میاره حالا چه عجله ای هست؟
بعضي از بجه ها هستن ك از دوم راهنمايي برا المب زيست مي خونن و تمام كتب وزراتي رو خوندن!
احتمال قبوليه اين افراد خيلي بالاست ...منابع يكي هس حالا يكي ك سوم. هس مي خواد قبول شه يا يكي ك اول هس!
البته بايه ي رياضيات دوم و سوم قوي تره و لي بجه هاي كوجكتر ب طور اجمالي و سر بسته برا فهم نقاطي از زيست رياضي هم مطالعه مي كنند و تازه قوه ي تخيل و ايده زني خيلي بيشتري هم نسبت ب دوم و سوم ها دارند!
در كل مي خوام بكم احتمال همه جيز وجود داره!

mefmef

New Member
لایک ها
232

بچه ها متشکر مرا راحت کردید یعنی با این حساب من باید رو دوم حساب مدال باز کنم وتقریبا 18 ماه وقت خواندن دارم درسته حالا چه طور اگر مطابق با راهنمایی های شما پیش برم احتمال طلا دارم یا نه

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

بچه ها متشکر مرا راحت کردید یعنی با این حساب من باید رو دوم حساب مدال باز کنم وتقریبا 18 ماه وقت خواندن دارم درسته حالا چه طور اگر مطابق با راهنمایی های شما پیش برم احتمال طلا دارم یا نه
ب مدال فك نكن جون اكه بخواي تمام فكرو ذكرت و هدفو انكيزت از المب مدال باشه ...اكه خدايي نكرده نتوني مدال بياري اون وقت داغوووووووووووووون ميشي!
هدفت از المب رو فقط بذار علاقه ب زيست......فقط علاقه ب زيست!...لذت ببر از خوندنت!....اما در مسير المب ب اطلاعتت جهت بده تا انشالله ب مدال هم برسي!
موفق باشي

لایک ها
48

من با bh جان موافقم که احتمالش وجود داره ولی به نظرم هر چیزی جهت یادگیری یه سن بخصوصی داره و زمان جهت یادگیری المپیاد اینطور که من تو خودم دیدم - فقط دبیرستانه اونم از اول به بعد یعنی از تابستونی که میخوای بری دوم. مثلا من چهارم دبستان میرفتم کلاس ریاضی برای تیزهوشان و تو این کلاس مثلا یکی از چیز هایی گفته میشد و من هیچی ازش حالیم نمیشد معادله درجه 2 بود . من اینو اخرش تو راهنمایی به راحتی فهمیدم چون به موقع درستش خوندمش
کسانی که تو راهنمایی شروع میکنن ذهنشون اماده میشه ولی نمیشه 100% گفت که موفق میشن
من دو نفر میشناسم : یکیشون از سوم راهنمایی المپ رو شروع کرده بود ولی شد نقره 6 اون یکی المپ رو از تابستونی که میخواست بره سوم شروع کرد و شد نقره 1 .منظورمم این نیست که بگم اونی که از راهنمایی شروع کرده بود بد بود ولی اونی هم که قبل از سوم شروع کرده بود چیزی کم نداشت و خیییییلییی قوی بود

در مورد نحوه ی خوندن هم باید بگم المپ یه چیز اضافست و خودت انتخابش میکنی پس نباید به زور بخونیش و این که چقدر بخونی رو با توجه به شناختی که از خودت داری خودت تائیین میکنی
من خودم هر وقت حالشو داشته باشم (که معمولا تایم حال داشتنم بعد از ظهر هاست ) تا جایی که بتونم میخونم (تایم خوندنمو کمتر از 5-4 ساعت در روز نمیشه چون تابستونه ) بقیشم یا فیلم میبینم یا ورزش میکنم

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
66

عزیز اگه انگیزت از المپ مدال باشه موفق نمیشی.... سعی کن انگیزت علاقه باشه.... موفق باشی

لایک ها
1,804

دقیقا
شما باید به درجه ی علمی فک کنی نه مدال
اگه هدفت خالص مدال باشه سخته به نتیجه برسی

mefmef

New Member
لایک ها
232

نه هدفم مدال نیست

لایک ها
38

آقا این چه وضعشه؟فکر نکنم یک تاپیک که یک جور هایی مثل محل رفت وآمد عمومیه، محل خوبی برای برای بیان این نظرات گران قدر باشه.
از دوستان خواهش میکنم قبل از ارسال تاپیک جدید یه پرسشی،تحقیقی...چیزی بکنند.بالاخره این مشاور زیست و...که بی خودی تو این سایت نیستند.
جا داره از ناظم های عزیز هم به خاطر نظارت دقیق و زدن تاپیک های فوق العاده جذاب و کپی /پیستی تشکر کنم.

بالا