بررسی آزمون مرحله دوم بیست و پنجمین دوره المپیاد فیزیک (فقط در همین تاپیک)

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998
پاسخ : بررسی آزمون مرحله دوم بیست و پنجمین دوره المپیاد فیزیک (فقط در همین تاپیک)

واقعن این دوره با هیچ دوره ای قابل قیاس نبود.
همه دوره ها رو جمع کنی با هم یه اندازه این کثافت کاری نداشت.
اصلن اینا سوال نیست!!هر چی تو ذهنش میرسیده یارو نوشته گفته حالا آخرش یه چیزی در میاد دیگه!

m002

New Member
لایک ها
1
پاسخ : بررسی آزمون مرحله دوم بیست و پنجمین دوره المپیاد فیزیک (فقط در همین تاپیک)

كف فكر نكنم به 40 برسه. ركورد بزرگترين جواباي نهايي رو شكست!

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

من فقط قسمت الفشو گفتم که اختلاف فشار میخواست.........ب هم شما راست میگید نداشت ولی الان که فکر کردم دیدم خودم گذاشتم‏!‏چه میشه همش پرید؟

a-partovi

New Member
لایک ها
1,015

به جای چرت گفتن یه کار مفید بکنیم ...

سوال سیالات :

اين جواب کاملا درسته !
حتی اون منفی وسطش !
بقيه سؤالات رو ندارم که جواب بدم !

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

برای اعتراض جدی
پورتال وزارت آموزش و پرورش
:: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ::
آموزش پرورش هست...شورای عالی هم هست..باید بگیم اول از همه چی بیان جوابارو کامل و تمیز و مرتب تو برگه های خودشون که به ما دادن بنویسن بزارن که مشخص شه خودشون اصلن بلدن حل کنند.
بعدش باید با دوره های قبل و معیار های یک آزمون خوب سنجیده بشه و یک تصمیم جدی بگیرن که چیکار کنند.
و بعدش باید مشخص شه اصلن چجوری میتونن اینارو صحیح کنند!جواب آخر ها بزرگن...به روش های مختلفی هم میتونن نوشته بشن!!

HOSSIENBA

New Member
لایک ها
23

حسین

میگی این tan چه جوری بهش رسیدی؟؟

منظورم معادله ی اولی که برای حل نوشتی

برای تعادل بارها (سوالی که L1 L2 ) داشت من از T و یه زاویه ی مجهول استفاده کردم که بعد بر حسب داده ها بدستشون آوردم

درسته؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

ممنون!!!!!

اونوخت این بیمار مبتلا به روان گسیختگی کاتاتونی (طراح) چه فکری کرده ؟ الآن انتظار داشته از این جواب تو بخشای بعد استفاده کنیم ؟؟؟

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

اعتراض هیچ فایده ای نداره!!!!!!!!!! هیچ!! اصن گوش نمیکنن که بخوان رسیدگی کنن!! از ما گفتن بود..

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

خودشون گوش نمیکنن ولی اگر به اربابانشون بگیم گوششونو میپیچونن تا دفعه دیگه از این غلطا نکنند.:169:

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

حسین

میگی این tan چه جوری بهش رسیدی؟؟

منظورم معادله ی اولی که برای حل نوشتی

برای تعادل بارها (سوالی که L1 L2 ) داشت من از T و یه زاویه ی مجهول استفاده کردم که بعد بر حسب داده ها بدستشون آوردم

درسته؟
سلام...

حل من :

بقیش هم که معلومه...​

a-partovi

New Member
لایک ها
1,015

سلام
جواب سؤال سيالات (دو مايع درون لوله دايره ای ...)
روشی که hamilton گفته کاملا درسته !
برای دوره تناوب هم ميشه اين کا رو کرد :
وقتی مايع ها در تعادل هستند پس مرکز جرمشون در امتداد خط قائم که از مرکز دايره میگذره هست !
وقتی منحرف می کنيم و سيستم شروع به نوسان می کنه ،
مثل اينه که يک آونگ به طول فاصله مرکز جرم سيستم از مرکز دايره حول خط قائم داره نوسان می کنه (به راحتی ميشه اثبات کرد)
پس کافيه فاصله مرکز جرم سيستم از مرکز دايره رو محاسبه کنيد ! و مربع بسامد ميشه شتاب گرانش تقسيم بر اون فاصله !
(متأسفانه راه حلی که در حد کتاب درسی باشه پيدا نکردم)
برای بسامد زاويه ای (امگا) به جواب پايين رسيدم که ساده شده جفتشون يکی هست ولی نوع نوشتن فرق داره !

مشاهده پیوست 220

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

توجه کنید که این تازه از جوابای کوتاه آزمون حساب میشه!!!
مسابقه طول جواب آخر بوده ظاهرن!شاید سال بعد مسابقه ارتفاع بزارن!!

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

روش خیلییییییی خوبیه ! اصلا" سر جلسه به ذهنم نرسیده بود ...

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

سلام
جواب سؤال سيالات (دو مايع درون لوله دايره ای ...)
روشی که hamilton گفته کاملا درسته !
برای دوره تناوب هم ميشه اين کا رو کرد :
وقتی مايع ها در تعادل هستند پس مرکز جرمشون در امتداد خط قائم که از مرکز دايره میگذره هست !
وقتی منحرف می کنيم و سيستم شروع به نوسان می کنه ،
مثل اينه که يک آونگ به طول فاصله مرکز جرم سيستم از مرکز دايره حول خط قائم داره نوسان می کنه (به راحتی ميشه اثبات کرد)
پس کافيه فاصله مرکز جرم سيستم از مرکز دايره رو محاسبه کنيد ! و مربع بسامد ميشه شتاب گرانش تقسيم بر اون فاصله !
(متأسفانه راه حلی که در حد کتاب درسی باشه پيدا نکردم)
برای بسامد زاويه ای (امگا) به جواب پايين رسيدم که ساده شده جفتشون يکی هست ولی نوع نوشتن فرق داره [!QUOTE=amiiir-p;100927]

این از اون کارای معمول آپتیتیوته.راستی سوال اسمز هم از رو آپتیتیوت کپ زده بود.سوالا همه کپی شده بودن فقط اومده بودن تغییرش داده بودن که دیگه حل نشه!!

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

اینم یه سوال دیگه :

خب داده ها معلومه روی شکل .
الف) معادلات لازم برای تعادل در راستای عمودی و افقی رو بنویسید.

ب) نسبت
را بر حسب پارامتر های داده شده بدست بیارید

پ) کشش هر نخ رو بر حسب تتا 1 و تتا 2 و پارامتر های داده شده بدست بیارید.

ت) یه معادله دیگه علاوه بر معادله بخش ب برای تتا 1 و تتا 2 میشه تشکیل داد به این صورت که :

که x در معادله ی زیر صدق میکنه :

ضرایب a و b و c را بدست بیارید.​

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

من از همه عذر میخوام.
الان دوباره سوالا رو بررسی کردم.
خیلی از سوالا بطرز معجزه آسایی جواباش ساده میشه...خیلی ساده.
به طراح سوالا تبریک میگم.من رو رسمن شکست داد چون سر امتحان هیچ کدوم از ایده های ساده کردن به ذهنم نرسید.و جوابارو ساده میکردید معنی فیزیکی هم میداد.
سواله نوره...سواله اولیه...اولیه رو یکی از دوستام ایده زده بود برای a مینیمم ولی برای حتی زمانه هم میشد ایده زد.
چه امتحانی بود!!!!
من هنوز شوکه هستم !!

لایک ها
5

من از همه عذر میخوام.
الان دوباره سوالا رو بررسی کردم.
خیلی از سوالا بطرز معجزه آسایی جواباش ساده میشه...خیلی ساده.
به طراح سوالا تبریک میگم.من رو رسمن شکست داد چون سر امتحان هیچ کدوم از ایده های ساده کردن به ذهنم نرسید.و جوابارو ساده میکردید معنی فیزیکی هم میداد.
سواله نوره...سواله اولیه...اولیه رو یکی از دوستام ایده زده بود برای a مینیمم ولی برای حتی زمانه هم میشد ایده زد.
چه امتحانی بود!!!!
من هنوز شوکه هستم !!
aslan soalash mashT hoora javab akhara daraje 1 va sade akhe 3.5 kafie vase sade kardane in solala!!!!!?????

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

الآن اون نوره ساده میشد ؟

من تهش به این رسیدم :

در حالی که میشد اینطوری هم نوشت :

آخرین ویرایش توسط مدیر

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

خب این بزرگه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

جواب ساده رو بذار...

بالا