بررسی آزمون مرحله دوم پانزدهمین دوره المپیاد زیست شناسی (فقط در همین تاپیک)

sise1374

New Member
لایک ها
9
پاسخ : بررسی آزمون مرحله دوم پانزدهمین دوره المپیاد زیست شناسی (فقط در همین تاپیک)

با شما نبودم منم به نظرم آسون بود ولی نه در اون حدی که همه میگن
در همون حد که همه میگن آسون بود ! واسه همینم ممکنه قوی ها قبول نشن و ضعیف تر هایی که دقت بیشتر داشتند قبول شن! البته خیلی کم پیش میاد!

mohsenKh

Well-Known Member
لایک ها
253
پاسخ : بررسی آزمون مرحله دوم پانزدهمین دوره المپیاد زیست شناسی (فقط در همین تاپیک)

این حرفا چیه که میگین شاید قویا قبول نشن ، ضعیفا قبول بشن . اگه سوال تستی بود حرفتون می تونست درست باشه ولی سوال تشریحی بود پس ...
قوی ئی که نتونه از پس سوال به قول عده ای آسون بربیاد باید .... اون دیگه قوی نیست .
از اون عده ای که میان میگن ، من خیلی خوب دادم ولی اون سوال رو ندیدم وگرنه حتما قبول بودم یا من فول مارک میشم (این رو تا الان نداشتیم) و از این دست حرفا ، خواهش میکنم اینجا این حرفا رو نزنن چون کسی خریدارش نیست !!!
با تشکر

BardiaKh

New Member
لایک ها
44

من بحثم اینه که امتحانیو میگن آسون که لااقل یه ۱۰۰ توش باشه اگه بود به منم بگید من قبول می کنم امتحان آسون بوده

mahdie

New Member
لایک ها
2

من بحثم اینه که امتحانیو میگن آسون که لااقل یه ۱۰۰ توش باشه اگه بود به منم بگید من قبول می کنم امتحان آسون بوده

ما ها میگیم امتحان اسون بوده چون همیشه یه توقع دیگه ای از مرحله 2 زیست میره.وقتی بچه ها با اون توقع میرن سرجلسه و امتحان از سطح توقعشون واقعا پایین تر بوده میشه امتحان اسون....
تو کدوم دوره سوال ژنتیک به این ساده ای اومده بود؟؟؟
تو کدوم دوره روش pcr به این سادگی داده بودن؟؟؟
تو کدوم دوره الکتروفورز یا restriction map و... ندادن؟حتی وفتی با استادامون حرفش میفته میگن دوره 11 بسیار سوالای ... داشت .با این حال دوره ما از اون هم ...تر بود..
هیچ وقت زیست فول مارک نمیده میدونی چرا؟چون تو باید راجب یه مسِئله ای توضیح بدی و نمره بگیری...این مقوله حتی به دست خط طرف هم برمیگرده...مثه شیمی و ریاضی نیست که راه حل داره و جوای اخر.
اگه قانع نشدین دوباره توضیح میدم...

BardiaKh

New Member
لایک ها
44

خود شما سوال آخر و چند زدی؟

(من خودم ۳ زدم)

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

خوب مشخصه c و a می شد دیگه! اصلا ایده سوال هم از همون سوال پلازمید پارسال بود! توی c ژن مورد نظر برعکس وصل شده برای همین تو دو مورد آخر چون جهت ها مخالف هم نبوده نتیجه نداشته ازمایش. بی که کلا اوت بود!

فقط می دونید بدیش چی بود برا من؟ من اول سوال رو که خوندم هی با خودم می گفتم خدایا این پی سی آر چی بود؟؟؟ سر همین کلی هی داشتم فکر می کردم... بعد که آخرش نتایج جدول رو دیدم دیدم هیچ تاثیر نداره بدونم یا نه!!! فقط باید می فهمیدم دی ان ای برعکس وصل شده. که اونم اگه کسی دوره 14 رو می زد خیلی راحت ایده اش تو هنش می موند.

آخرین ویرایش توسط مدیر

BardiaKh

New Member
لایک ها
44

مثل جواب خودم
حالا بیاین از این زاویه نگاه کنیم که منظور از هر سه گزینه های الف و ب و ج باشه در این صورت جواب میشه گزینه ۴

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

آخه بی که می دونیم نمی شه! پس سه گزینه در هر صورت معنی ای نخواهد داشت.

ali farshbaf

New Member
لایک ها
171

دوستان عزيز بياييد واقع ببن باشيم.سوالاي اين دور فارغ از اسون بودنش به شدت مزخرف بود و اصلا ارزش نداره سر برسيش وقتمون رو تلف کنيم.اظهار فضل هم بوسيله اين امتحان به نظر من عبثه!!!

mohsenKh

Well-Known Member
لایک ها
253

تو کدوم دوره سوال ژنتیک به این ساده ای اومده بود؟؟؟

سوال ژنتيکش آن قدرها هم که شما میگین آسون نبود . نکته ای در اون نهفته بود . بعدا معلوم میشه چند نفر تو کشور تونستن درست حلش کنن !!

mahdie

New Member
لایک ها
2

سوال ژنتيکش آن قدرها هم که شما میگین آسون نبود . نکته ای در اون نهفته بود . بعدا معلوم میشه چند نفر تو کشور تونستن درست حلش کنن !!
نکته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نکته رو خود طراح لطف کردن گفتن!!!(با توجه به اینکه 46 کروموزوم داریم و 2تاش جنسیه و...)
نکته ی دیگه ای وجود داشت؟؟؟؟؟!!!!!

mohsenKh

Well-Known Member
لایک ها
253

این سوال قلب : (البته یکی از شکل هاست)

BardiaKh

New Member
لایک ها
44

سمت بیا این ۳ تا رو بریز رو هم حالا pcr انجام بده قطعه رو پیدا میکنی پس این ۳تا رو هم دارای کلونی نو ترکیب هستند

noorimotlagh

New Member
لایک ها
29

اون سوال کلونی خیلی کژتابی داشت،اولش که می خوندی معلوم نبود منظور از کلونی a,bیا a,bمثلا کلونی که هم a داره هم cیا کلونی های a,cبخاطر این که تو جوابا این کلونی رو جمع نبسته بود من فکر کردم که ممکنه منظور دو تا باهم باشه...

ali farshbaf

New Member
لایک ها
171

کاملا موافقم کژتابي شديدي داشت.معلوم نبود تستي يا تشريحي.يا منظور طراح مجموع دو کلونيه يا دو کلوني بطور جدا.اخر نامردي بود چون جواب ميدوني اما نميدوني چطوريه تو جاش بنويسي.

mra1375

New Member
لایک ها
4

آقا سوالای مرحله ی دو هرچیش یادمون بود :آنتی بیوتیک
شما هم هرچیش یادتونه تو بخش نظرات بنویسید

noorimotlagh

New Member
لایک ها
29

میشه یه ذره بیشتر توضیح بدین، من یه ذره مشکل دارم.مثلا برای چه فردی که دیابت نوع یک داره نیم ساعت بعد غذا قند خونش میفته؟

noorimotlagh

New Member
لایک ها
29

آره منم تاحالا تزیین ندیده بودم ولی بنظرم همون مارپیچی می شد.

noorimotlagh

New Member
لایک ها
29

میشه گفت که اینجوریه ولی شایدم بشه گفت که چون hco3 میاد پایین و نسبت بهم میخوره دچار اسیدوز میشه و بدن سعی می کنه که co2 رو هم بیاره پایین،و چون آزمایشات زمان کافی برای انجام این عمل رو به بیمارا داده بودن co2 هم میاد پایین نظرتون چیه؟

ALRSM

New Member
لایک ها
12

سوالPCR
a که معلوم بود زیراتمام شواهد ازمایش وجود ژنX رو تایید میکرد ولی Cهم ژن را دریافت کرده بود منتها ژن به صورت وارونه متصل شده بود وبه دلیل یکجهت شدن نشانگر ها ازمایش ناموفق بوده و نتیجه 0 اعلام می شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا