najafi2020

New Member
لایک ها
195
پاسخ : بررسی المپیاد آزمایشی شیمی 29 اردیبهشت 1390

سلام!

من انتظار یه امتحان داشتم در حد مرحله دوهای سال پیش که بشه خودمو باهاش محک بزنم... ببینم می تونم 100 بزنم؟؟ یا مثلاً یه غلط دارم؟! ولی ظاهراً بالای 80 بزنم، باید کلی خوشحال باشم!!! درسته؟؟

اینو حذف نکنید!! این بررسی کلی سئوالاست!!

آقای خلینا، آقای افتخار جهرمی، چیزی شده که ما نمیدونیم؟؟ می خوان مرحله 2 امسالو این تیپی بدن؟؟
ببین دوست عزیز من خودم سال قبل المپیادی بودم و در تمام آزمون هایی که در سایت های مختلف برگزار شد شرکت کردم.در اردیبهشت ماه سال قبل هم آقای افتخار جهرمی لطف کردن و یه آزمون زیبا مانند آزمون امسال طراحی کردن.سطح اون آزمون هم بالاتر از مرحله ی دوم بود و خود ایشون هم گفتن که کسب نمره ی بالای 80 نشون میده که سطح علمی خوبی دارید. من خودم اولش مثل شما فکر می کردم و درصد من حدود 90 شد ،درصد آقای توکلی یعنی شاگرد آقای افتخار جهرمی هم همین حدود بود که این نشون می داد واقعاً برای طراحی سوالات وقت گذاشته بودن و نرفته بودن عدد سوالات کتاب مسائل برگزیده را عوض کنن یعد بگن آزمون طراحی کردم!

باور کنید آخرش متوجه شدم که آزمون اردیبهشت ماه آقای جهرمی بیشترین کمک را در قبولی من در مرحله ی دوم کرد چون ایشان لطف کردن و تمام سوالات نکته داری که ما ممکن در مرحله ی دوم اشتباه پاسخ بدیم را جمع بندی کردن و به شکل یه آزمون درآوردن. ببین دوست عزیز، هیچ کس از جمله آقایان توکلی و افتخار جهرمی خبر ندارن که سوالات امسال چگونه خواهد بود. طراحان محترم خواستن یه آزمون پدر و مادر دار طراحی کنن که چند تا نکته ی خوب را به شما یاد بدن( یا یادآوری کنن!). درضمن زمان آزمون به اندازه ی کافی است که درصد شما نزدیک 100 باشه.
من که وقتی این آزمون زیبا را دیدم احساس حسادت کردم!
امیدوارم از آزمون لذت ببرید و برای سلامتی طراحان آزمون و آقای خلینا دعا کنید.

بهراد

New Member
لایک ها
214

ممنون از همه دوستان!!

من اصلاً منظورم این نبود که حتماً یه همچین سئوالایی باید میذاشتین جلومون و الآن که این کارو نکردین، باید ناراحت بشم!

خداوکیلی من خودم کلی با این سئوالا حال کردم!!! ولی بعدش یهو یکم ترسیدم گفتم شاید شما چیزی میدونید، ما هم که از همه جا بی خبر...!

ولی خداروشکر که چیز جدی ای نیست!!!

مهرافشان خانم، من اصلاً قصدم استرس دادن نبود بابا!! شما که منو میشناسی!! :98:

تشکر میکنم از همگی!!

skashef

New Member
لایک ها
68

چرا اول از همه به خودتون شک می کنید؟چرررررررررررررا؟
آزمونی خوبه که هفته آخر برات مثل دوره باشه،سوتی هاتو بهت نشون بده و از این جور حرفا...
به امید دیدار همه شما در دوره 40 نفر:1:

najafi2020

New Member
لایک ها
195

آقایان و خانم ها لطفاً این بحث ها دیگه تموم بشه و بعد از این پست دیگه چیزی در این مورد نبینیم!
در مورد موضوع تاپیک بحث کنید! دیگه همه متوجه موضوع شدن!
تازه همین پست منم زیادی کرده و باید پاک شه!

maral4

New Member
لایک ها
2

سوال 16 گزینه ی 3 نباید به جای 227 " 908 باشه ؟

farhad2009

New Member
لایک ها
125

سوال 16 گزینه ی 3 نباید به جای 227 " 908 باشه ؟
نه نباید تغییر کنه ! چون که ۲۲۷ جرم مولی نیترو گلیسیرینه !

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

خوب!!! روزه پنج شنبه فرا رسید!!!:4::48:
دوستان کسی سواله 3 تشریحی رو حل کرده؟
سواله 25 تستی هم خیلی بیشتر از این حرفا ایزومر داشت! مگه نه؟

باتشکر فراوان از آقای افتخار جهرمی، آقای توکلی و آقای خلینا!

haniye

New Member
لایک ها
234

سلام
اگر همگی موافق باشید یک ساعتی (ترجیحا عصر) رو مشخص کنیم و به بررسی سوالات بپردازیم؟
اینم بگم من کاملا تابع جمع هستم و هر تصمیمی که بچه ها بگیرن همون رو انجام میدیم:93:

لایک ها
160

سلام
از دوستانه علاقمند خواهش می کنم در مورد سوالای مورد نظرشون از این پس در این بخش به بحث بپردازند. از آقای توکلی هم تقاضامندم در مورد سوال ۲۵ تستی اصلاحات لازم رو انجام بدن و اگر توضیحی در مورد سوال ۳ تشریحی هست به نظر ما برسونن.
ممنونم از صبری که تا ۵ شنبه داشتید برای بررسی سوالات

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

سلام آقای افتخار جهرمی، سواله 4 تستی هم کار و گرما رو قدر مطلقشون رو در نظر بگیریم، یه جواب در میاد، خودشون رو در نظر بگیریم یه جواب دیگه در میاد! :4:

دیگر سوالات سرشار از درستی و خفونیّت (جمع خفن) و عاری از اشکال هستند!:4:

لایک ها
160

یکی از گزینه ها بایستی اصلاح بشه، آقای توکلی شمارو در این زمینه هم راهنمایی خواهند کرد فقط کافیست کمی صبور باشید.
در سوال ۳ تشریحی پاسخ ها روند هستند.

kiarash5000

New Member
لایک ها
22

سلام ... سلام ... خيلي سلام ( آخه مي دونيد كه سلام يكي از اسم هاي قشنگ ديگه ي خداست ) :119:

آقاي توكل استاد عزيز المپياد شيمي در استان ما هميشه ميگن كه المپياد شيمي مرحله دوم يك نامردي است به تمام معنا ...چرا ؟؟؟ ايشون ميگن كه تو اين مرحله واقعا تمام بچه ها وا3 شركت تو مرحله بعد انتخاب نميشن ... اي كاش كه سوالات شيمي هم م3 تملم درساي ديگه تو مرحله دوم هم سطح با همين آزموني بود كه شما زحمت تهيه اونو كشيديد ... من كه واقعا لذت بردم ...

همين جا يك تشكر اسا30 دارم از آقايان افتخار جهرمي و توكلي عزيز ... هر چند اين دو استاد عزيز رو نميشناسم ولي نحوه ي طرح سوالاتشون جدا كه حكايت از هوش و مهارت بالاي ايشان دارد ... فقط يك نكته تو ذهنم بود كه دوست دارم اينجا مطرح بشه نه به صورت يك انتقاد ولي خوب نظر منه (ايشالا كه طراحان عزيز به دل نگيرند) ::: :96:
1.اينطور به نظرم اومد كه در زمينه هاي آلي و فيزيك تاكيد خا30 رو سوالا بود در حالي كه جاي سوالات زيبا تو زمينه ي استوكيومتري خالي بود ...
2.بعضي جاهاش به نظرم اشتباه چاپي داشت ...

و يك انتقاد كوچولو از استاد خلينا ... استاد كاشكه اين آزمون هم م3 آزمون هاي ديگه ي خوب سايت به صورت مسابقه اي برگذار ميشد ... ( من كه حسابي دلم وا3 اول شدن تنگ شده بود :35::3: )

يه خواهش هم دارم از طراحان عزيز :: اگه ميشه لطف كنيد جواب هاي نهايي رو الان نذاريد تا بحث هايي كه در زمينه سوالات مطرح ميشه جذاب تر باشن ... اگر اجازه بدبد من جوايهايي رو كه علامت زدم رو تو بحث بزارم تا با همديگه روشون همفكري كنيم ... به نظرم شروع خوبي ميتونه باشه ....:159:

maral4

New Member
لایک ها
2

اما در سوال 16 4 مول نیترو گلیسیرین اون مقدار ها رو میده 4*227=908 !

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

الآن دیگه وقته این کارا نیس آقا کیارش! هفته دیگه به این موقع مرحله دو هم تموم شده! پس بهتره به جای داغ بودنه تاپیک، به فکره مطمئن شدن و برطرف کردنه اشکالاتمون تو آزمون باشیم! سرعته چک کردنه جوابه درست توسطه بچه ها و اطمینان یافتن از جواب ها توسطه بچه ها، خیلی کمتر از اینه که طراحانه بزرگواره آزمون جواب ها رو بر روی سایت بذارن!!!
البته این نظره منه! اگه نظره جمع موافقه نظره شما باشه، من تابعه جمعم! برام زیاد فرقی نداره.

آخرین ویرایش توسط مدیر

بهراد

New Member
لایک ها
214

:35:من کلاً با پوریا موافقم، ولی تو این هفته با مهرافشان موافقم!! :3:

kiarash5000

New Member
لایک ها
22

سلام ... ( اها راستي ايني كه گفتم تيكه ي يه نفر بود :196:با اجازه شما )
خانوم مهر افشان ما كه با هم دعوا نداريم ... من گفتم تا نظراتمو يدفه بذارم تا اولا كمتر آن (آنلاين!!) شم ... ثانيا اگه رو يه سوال مشكل دارم ( كه خدا كنه اين جوري باشه ) با نظر دوستان عزيز رفع بشه و اگه يه نفر مشكل داشت به كمك خدا بتونم اونو رفع كنم ...
اين با هدفايي كه شما ذكر كردين ((( نزديك مرحله دواو اين حرفا ... ))) منافاتي داره ؟؟؟

اصلا اشكالي نداره طراحان عزيز اگر بخوان بدون هيچ توجهي به در خواست من ميتونن جواب ها رو بذارن ... من فقط خواهش كردم ... :173:

amir-tavakoli

New Member
لایک ها
521

اصلاحاتی که تا الان صورت گرفتن به این شرحه( بعضی هاشون تا الان روی فابل سوالا اعمال شدن و بقیه هم در دست اقدامه):
- سوال 4 گزینه ی دال علامت برعکس بشه گزینه ب هم عدد 2 حذف بشه
- سوال 18 در معادله واکنش به H2O کربن دی اکسید بشه عدد 4 هم حذف بشه
- سوال 23 شماره چهارمی اضافه بشه که Cw غلظت وزنیه هرچند که باید بدونید
- سوال 25 فرمول مولکولی هیدروکربن به C9H14 تغییر کنه و گزینه ها هم به ترتیب الف و ب و ج بشه 8 . 10 .12 . 14
- سوال 31 متان در 1 اتمسفر و 400 كلوين
- سوال 39 واحد دلتا S ها انرژی بر کلوین هستش بنابراین جلوی هرکدوم از اون دلتا S ها یک T با توان منفی 1 قرار میگیره
- سوال 40 واضحه اما بايد بگیم. مقایسه ی اولی مربوط به اتان و بوتان مقایسه دومی هم دوتای دگر
- سوال 47 گزینه ج بشه رسانایی کمتری گزینه دال هم بشه اصلاعات بیشتری به جای داده های تجربی
- سوال 50 گزینه های الف و ب و ج به جای پروپن باید پروپین باشه
.............................................................................................
به قول یکی از اساتید خطا همزاد هر اثر بشریست!

آخرین ویرایش توسط مدیر

abolfazlgh

New Member
لایک ها
81

انسان جایزالخطاست ولی نه انقدر !
شوخی کردم:204:
میشه یه توضیحی درباره سوال 21 بدید.

ghazaleh_A_13

New Member
لایک ها
40

تو سوال 21 چون گفته ظرف در بسته است رفته رفته وقتی سیستم داره به تعادل نزدیک میشه سرعت تبخیر و میعان هم به یه مقدار ثابت نزدیک میشن و تا این که وقتی به تعادل رسید سرعت تبخیر و میعان برابر میشه واسه همین فکر می کنم که نمودار b با توجه به در بسته بودن ظرف مربوط به هیچ کدوم از این فرآیندها نباشه

تو سوال 2 تشریحی درصدهای مولی رو باید حساب کنیم یا جرمی؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

abolfazlgh

New Member
لایک ها
81

ولی من فکر کنم جواب د بشه. (نمی تونم توضیح بدم):207:

بالا