peyman_delan

New Member
لایک ها
14
با تشكر از آقاي نجفي براي آپلود كردن كليد آزمون.

chemophil

New Member
لایک ها
0
ببخشید میتونم بپرسم پاسخنامه ی کل سوالای این دوره منظورم تستیه کجا می تونم پیدا کنم لطفا انگار همه اینجا می دونن چند تا غلط دارن ولی من هنوز پاسخنامه رو پیدا نکردم لطفا کمکم کنید

peyman_delan

New Member
لایک ها
14
در ابتداي همين صفحه آقاي نجفي لينك آن را گذاشته اند.

najafi2020

New Member
لایک ها
195
hadidavid گفت
سوال46چرا ج نميشه؟
سلام.

دوست عزیز شما باید حالت هایی که گروه کربونیل روی کربن انتهایی هست هم حساب کنید با وجود این که کتاب درسی شیمی 2 گفته گروه عاملی کتون ها کربونیل هستش. در سوالات برای آلدهید ها هم گروه کربونیل را می شماریم حتی ممکنه در کربوکسیلیک اسید ها هم گروه کربوکسیل را متشکل از یک گروه کربونیل و یک گروه هیدروکسیل معرفی کنیم.

برای این که مطمئن بشید باشگاه با این جواب موافق هستش به آخرین سوال تشریحی دوره ی 19 مراجعه کنید. اگر شما مخالف این گفته های من هستید باید این سوال را جواب ندید و کادر جواب را خالی بذارید.

لایک ها
521
نظرتون راجع به سوال 27 چیه؟ من گزینه ج رو زدم...
اما دلیل:
کاری با ب و دال نداریم و سریع رد میشیم...
توی الف گفته جهش الکترون در اتم برانگیخته سدیم به تراز n=2 ولی میدونیم که الکترون 3s1 اگه برانگیخته بشه فقط میتونه بیاد سر جاش و جایی توی 2p نداره... فقط یه احتمال میمونه که الکترونهای 2p هم علاوه بر اون تک الکترون 3s1 برانگیخته شن، که احساس میکنم این خیلی ناجور باشه و انرژی واقعا زیادی رو میخاد... یه مشکل دیگه هم پیش میاد و اون اینکه آیا نور مریی ساطع میشه؟! آخه توی اتم هیدروژن با یه پروتون از 3 و 4 و 5و 6 به 2 مرئیه ولی اینجا 11 پروتون داریم و در کل با اثر حائل و این صحبتا بار موثر هم فرق میکنه...
....................................................................................................................
نمیدونم تا حالا با هرکدوم از دوستان صحبت کردم میگن الف زدیم وآخرش به نتیجه ای نرسیدیم... شاید من اشتباه میکنم...

najafi2020

New Member
لایک ها
195
امیر جان به طیف نشری خطی اتم سدیم یه نگاهی کن. بعد به طیف جذبی اتم Na یه نگاهی کن. گزینه الف درست است.

به سوال 6 تستی مرحله دوم دوره 18 هم نگاه کنید. فرق این سوال با اون سوال چیه؟ سوال تکراریه.

تازه شما از کجا می دونید که در هنگام برانگیخته شدن فقط الکترون های ظرفیت برانگیخته میشن و حالت های دیگه ناجور هستن.

در LPS مقدار کمی بخار سدیم وجود داره که شما یه ولتاژ مناسب هم برقرار می کنید پس چرا نباید این الکترون ها هم بر انگیخته بشن؟

najafi2020

New Member
لایک ها
195
نوری که در لامپ های سدیم کم فشار می بینیم طول موجی حدود 589nm داره. به شکل صفحه ی 16 کتاب شیمی 2 و طیف نشری خطی اتم Na نگاه کنید. و به قسمت حدود 589 نانومتر هم نگاه کنید.
لینک زیر در مورد لامپ سدیم توضیح داده. من اولاش را خوندم.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium-vapor_lamp

لایک ها
521
توی اون سوال گفته نتیجه چیست... که حتما برگشتن الکترون مورد نظره... این سوال گفته مربوط به چیست که تأکیدی روی برگشت نداره... فکر میکنم واضح گفتم!
توی اون سوال حرفی از اتم نیاورده واینجا گفته اتم برانگیخته...
...........................................................................................................................................
نمیخام جواب خودمو به کرسی بنشونم! ... شما بگین منظور از الف چیه؟ یعنی از 3s1 میره بالا میاد 2p (که امکان نداره) یا از 2p و 3s همزمان میپرن بالا(!) و یکیشون میاد 2p (که انرژی اولیه ی زیادی میخاد)... ممنون میشم بحث منطقی کنیم!

najafi2020

New Member
لایک ها
195
amir-tavakoli گفت
توی اون سوال گفته نتیجه چیست... که حتما برگشتن الکترون مورد نظره... این سوال گفته مربوط به چیست که تأکیدی روی برگشت نداره... فکر میکنم واضح گفتم!
توی اون سوال حرفی از اتم نیاورده واینجا گفته اتم برانگیخته...
...........................................................................................................................................
نمیخام جواب خودمو به کرسی بنشونم! ... شما بگین منظور از الف چیه؟ یعنی از 3s1 میره بالا میاد 2p (که امکان نداره) یا از 2p و 3s همزمان میپرن بالا(!) و یکیشون میاد 2p (که انرژی اولیه ی زیادی میخاد)... ممنون میشم بحث منطقی کنیم!
تا حالا این همه نوشتم و لینک هم گذاشتم منطقی نبود ؟!! باشه منطقی تر بحث می کنیم

najafi2020

New Member
لایک ها
195
سوال دوره ی 18: نور زرد رنگی که از لامپ سدیم نشر می شود ، نتیجه ی .............. است.

سوال دوره ی 20 : نور زردی که از لامپ سدیم ساطع می شود مربوط است به ...........

اگر دوستان دیگه ثابت کردن که این دو سوال با گزینه های یکسان با هم فرق دارن شروع می کنم که به طور کاملا منطقی در مورد جواب سوال بحث کنم.

najafi2020

New Member
لایک ها
195
amir-tavakoli گفت
محمد باور کن ارزش نداره خودتو ناراحت نکن...!!!
آقای امیر توکلی دوست خوب من به جون خودم من اصلا خودم را ناراحت نکردم و دارم تلاش می کنم تا ببینم جواب درست چیه !

چرا شما فکرهای عجیب در مورد من می کنید. اگه ناراحت میشید که من نظر بدم بگید تا دیگه نظر بدم.

من اصلا خودم را ناراحت نکردم و نخواهم کرد. این را باور کنید.

seyyedsaeed

New Member
لایک ها
0
در مورد اين سوال مي خواستم بگم كه متاسفم براي باشگاه كه سوالي رو كه دو سال قبل داد و به خاطر همين از اين سوال كلي انتقاد شد دوباره بده من كه سر امتحان وقتي به اين سوال رسيدم از ديدن آن خندم گرفت ولي بعدا كه بيشتر فكر كردم گريم گرفت كه واي به حال ما كه شيمي مي خونيم و اينم وضع طراحان سوال ماست در عين حال گزينه كه از بقيه كمتر غلط به نظر مي رسه همان بازگشت به n=2 هستش كه من هم همين گزينه رو زدم.

ejazi

New Member
لایک ها
0
با عرض سلام و تشکر از پاسخ شما
در صورت امکان لطفا متن سؤالات تستی آزمون رو هم برای دانلود قرار بدید
با تشکر فراوان
محمد علی اعجازی

ejazi

New Member
لایک ها
0
با عرض سلام و تشکر
در صورت امکان لطفا صورت سؤالات تستی این آزمون رو هم برای دانلود قرار بدید.
با تشکر فراوان
محمد علی اعجازی

ejazi

New Member
لایک ها
0
سلام با عرض پوزش مجدد
لطفا راه حل سؤال شماره 18 را توضیح دهید....
با تشکر فراوان
محمد علی اعجازی

najafi2020

New Member
لایک ها
195
دوست عزیز فکر نمی کنم لازم باشه نام و نام خانوادگی خودمون را آخر هر پست بنویسیم

اما سوال 18 : افزایش حجم یک نمونه گاز که با یک هم در تعادل هست باعث کاهش فشار اون نمونه گاز میشه. درست مثل باز کردن در نوشابه و کاهش فشار گاز که موجب میشه انحلال پذیری اون گاز طبق قانون هنری کم بشه. انحلال پذیری یک نمونه گاز نیز با کاهش دما افزایش می یابد پس گزینه ی ج درست است.

لایک ها
521
سلام...
محمد من نظرتون رو پرسیدم... دعوا ندارم با کسی... میشه جملات رو خیلی دوستانه تر کنار هم چید... به همدیگه مهلت بدیم واسه ی حرف زدن... تا یکی حرفی میزنه که ما باهاش مخالفیم نزنیم تو برجکش... صبور باشیم و با دقت به حرفاش گوش بدیم...
......................................................................................................................................................
اینطور که من فهمیدم: توی لامپ سدیم، اول بخار سدیم وجود داره وقتی ولتاژ مناسب رو اعمال کنیم، بخشی از اتمهای سدیم میتونن یونیزه شن و الکترون آزاد کنن و بسته به ولتاژ این تعداد الکترون متغیره پس تا اینجاش ما نمیدونیم با چی طرفیم...ولی میدونیم که آخر سر ما مخلوطی از بخار سدیم و یون سدیم داریم... حالا نور زردرنگ به چی مربوط میشه؟ حتما به برانگیخته شدن الکترون و بازگشت آن به تراز انرژی پایین تر و نشر نور با طول موجی که در ناحیه مرئی قرار داره... صورت سوال گفته "نور زردرنگی که از لامپ سدیم ساطع می شود مربوط است به..." گزینه های الف و ج هرکدوم به یه قسمت داستان اشاره کردن... گزینه ی ج رفت و گزینه الف برگشت... گزینه های ب و دال هم که فرت... حالا گزینه ی الف میگه جهش الکترون در اتم برانگیخته ی سدیم به تراز n=2 ... تنها حالت محتمل اینه که یه اتم سدیمی وجود داشته باشه که با کسب انرژی الکترونهای لایه درونی 2P ش هم برانگیخته بشه... اینکه آیا برگشت به کدوم لایه طول موجی در ناحیه مرئی تولید میکنه هم چیزی نیست که بشه بدون اطلاعات فهمید... یعنی نمیشه بگیم چون هیدروژن اینطوریه پس هر گردی گردو است! گزینه ج هم که منظورش بر انگیخته شدن الکترون زیرلایه 3s1 هستش و من نمیفهمم چه منافاتی داره با توجه به اینکه نمیدونیم واقعا بازگشت به چه تراز اصلی ای طول موجی با نور مرئی تولید میکنه... خودم هم اول گزینه 1 رو زده بودم ولی آخرای امتحان تغییرش دادم و الان هم اصلا پشیمون نیستم!!! خیلی هم مهم نیست واسم!!
......................................................................................................................................................
سعی کردم حرفی غیر منطقی نزده باشم... فکر نمیکنم خیلی قشنگ باشه که بگیم چون فلان سال یه سوالی شبیه این (یا به قول محمد عین این، البته من قبول ندارم عین این بود) اومده بود بگیم اینم همونطوریه...

1490477251

New Member
لایک ها
0
سلام
لطفا جواب سوالات تشريحي رو هم بنويسين.راستي نتيجه ي اين مرحله كي اعلام ميشه؟

بالا