لایک ها
24
پاسخ : بررسی سوالات مرحله دوم المپیاد ریاضی- دوره 32- بهار 1393

سوال 4 قسمت الف رو نوشتم 1 و 1/2 و 1/4 و1/16 و حالت هاش رو هم بررسی کردم چند نمره می گیرم ؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

به نظرتون نمره سوال 3 رو پخش می کنن یا نه؟

sigma

New Member
لایک ها
5

اقا من یه نکته بگم راجع به سوال ۳! اولن کسی که اون سوال رو دیده و اونجا راحل رو فهمیده که خب یه چیزی حالیش بوده و خوب فهمیده اومده حل کرده و اینکه واقعن به ریاضی علاقه مند بوده که به چشمش خورده سوال و کجا گفته تکراری نمی شه داد؟‌شما سوال جهانی رو نگاه کنید ۶ سال پیش که هیچی سوال رو سال قبل تو استرالیا دادن سال بعدش تو جهانی!من خودم ۳ رو ندیده بودم قبلن سر امتحان اثبات کردم اما فقط سوال در صورتی حذف میشه که غلط باشه اونم تاحالا نشده فقط چند سوال قسمتی از نمره رو به همه داادن مثل راه و ترابری! که کسایی بودن کامل حل کرده بودن فقط یه چیز لازم رو فرض کردن. در کل امتحان سختی بود. و در ضمن اون هایی که میگن امتحان در حق اونایی که هندسشون خوب بود ناحقی شده باید گفت که من خودم خیلی هندسه خونده بودم اما بهتون قول میدم که سوالی که به جا هندسه اومد ۱۰۰٪‌به نفع همه شده .... حالا هم تموم شده! اگر خوب دادین (از ۲۲-۲۳ بالاتر میشین) برین خوشحال باشین و استراحت کنید اگرم نه که حالا سال دیگه هست دیگه تموم شده ....

AMIR0123

New Member
لایک ها
6

ببخشید من راه حل شما و اون دوست عزیز رو نفهمیدم اگر ثابت کنیم اون عدده که شما بدست اوردید از اون چیزی که مساله می خواد بیشتره حل میشه؟ چون که سوال گفته حداکثر ...اشتباه می کنم آیا؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟
یه مقدارطولانیه...نسبتا کوتاه میگم...
خودت چند حالت اول رو در نظر بگیر بعد از یک هفته یک مجموعه n-1 عضوی داریمو یک عضوی...بعد از 3 و 6 و 10 و 15 و...
هفته رو خودت امتحان کن...به حل سوال نزدیک میشی
ضمنا در مورد حداکثر باید بگم طراح میخواسته راه حل سوال تابلو نشه!!!

sigma

New Member
لایک ها
5

l

از دوستانی که واردن یکی جواب منو بده لطفا
فرم راه حلت درسته یه ایرادایی داره البته میگی خلاصشه ولی اگر کامل نوشته باشی حداکثر نصف نمره. دو هم خب ایراد کار اینه که یکی از نکات اصلیش + بودنش بود! مثال احتمالن ۲-۳ نمره داشت که خب میپره بقیشم بازم اگر فرم اثباتت درست باشه یه نمره‌ای میگیری ...

AhmadrezaBM

New Member
لایک ها
40

ببخشید من راه حل شما و اون دوست عزیز رو نفهمیدم اگر ثابت کنیم اون عدده که شما بدست اوردید از اون چیزی که مساله می خواد بیشتره حل میشه؟ چون که سوال گفته حداکثر ...اشتباه می کنم آیا؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟
اون عددی که ما بدست آوردیم از اونی که مسئله گفته کمتره. که جواب درستتر و کلی تر هم همینه. (در کل جواب ما از حل نامعادله
بدست میاد. و بعدش پیدا کردن k max)

AMIR0123

New Member
لایک ها
6

الان قبول میشیم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تا زمانی که نفهمیم نمی فهمیم تا خدا چی بخواد:77:
ضمنا این تاپیک برای تخمین زدن کف و اعلام نمره نیست...

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

من پیشنهاد میکنم تا اومدن کلید باشگاه صبر کنید و بعدش هم شما قرار نیست تصحیح کنید !! کار تصحیح بر عهده مصححین هستش پس در مورد اینکه نمرتون چند میشه هم حدس نزنید یا اینکه اگه سوالی رو کامل حل کردید مطمئن باشید نمره میگیرید و گرنه اطمینانی نیست که برای یه سوال که شما فکر میکنید بهتون 4 میدن حتما 4 بدن .شاید از لحاظ مصحح 0 باشه .
بعدشم دیگه امتحان تموم شده . دو تا کار میتونید بکنید . تا موقع نتایج بشینید دعا کنید تا یه گشایشی تو کارتون بشه یا اینکه تا روز نتایج بشینید جلز و ولز کنید که بجز اینکه خودتون رو ناراحت و عذاب بدید چیزی عایدتون نمیشه.
و من الله توفیق

من پیشنهاد میکنم تا اومدن کلید باشگاه صبر کنید و بعدش هم شما قرار نیست تصحیح کنید !! کار تصحیح بر عهده مصححین هستش پس در مورد اینکه نمرتون چند میشه هم حدس نزنید یا اینکه اگه سوالی رو کامل حل کردید مطمئن باشید نمره میگیرید و گرنه اطمینانی نیست که برای یه سوال که شما فکر میکنید بهتون 4 میدن حتما 4 بدن .شاید از لحاظ مصحح 0 باشه .
بعدشم دیگه امتحان تموم شده . دو تا کار میتونید بکنید . تا موقع نتایج بشینید دعا کنید تا یه گشایشی تو کارتون بشه یا اینکه تا روز نتایج بشینید جلز و ولز کنید که بجز اینکه خودتون رو ناراحت و عذاب بدید چیزی عایدتون نمیشه.
و من الله توفیق

HoseinG

New Member
لایک ها
31

اون عددی که ما بدست آوردیم از اونی که مسئله گفته کمتره. که جواب درستتر و کلی تر هم همینه. (در کل جواب ما از حل نامعادله
بدست میاد. و بعدش پیدا کردن k max)

اونی که میارین نمیشه حداکثر k میشه

که حد اکثر اعضای گروه میشه k+1 یعنی

که این از حکم کمتره

لایک ها
20

و من الله توفیق

---- دو نودرسته دقیقا" همینه منم می خواستم همینو بگم نباید تا موقع اومدا" نتایج که مشخص شه کیا رفتن دوره نباید حرف و صحبتی کرد ................شته به هم متصل شده است ----

و من الله توفیق
درسته دقیقا" همینه منم می خواستم همینو بگم نباید تا موقع اومدا" نتایج که مشخص شه کیا رفتن دوره نباید حرف و صحبتی کرد ................

mahdi math

New Member
لایک ها
61

گل گفتی آقای ذوالفقاری البته من کنجکاوم بدونم بجه ها مخصوصا شما چی کردین و چطور بود از نظر من غیر معمول بود اما این به این معنی نیست که بد بوده و نباید بگشید چرا 1 هندسه و 3 ترکیبیات بود بالاخره کسی که قراره انتخاب بشه باید برای هر شرایطی آماده باشه مثلا من سوال 3 رو ندیدم اما بی شک سخت بود!

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

گل گفتی آقای ذوالفقاری البته من کنجکاوم بدونم بجه ها مخصوصا شما چی کردین و چطور بود از نظر من غیر معمول بود اما این به این معنی نیست که بد بوده و نباید بگشید چرا 1 هندسه و 3 ترکیبیات بود بالاخره کسی که قراره انتخاب بشه باید برای هر شرایطی آماده باشه مثلا من سوال 3 رو ندیدم اما بی شک سخت بود!
درسته که باید برای هر شرایطی آماده باشه اما یک شرایط معقول . اما واقعا این شرایط اصلا معقول نبود . حداقل هندسه ترکیبیاتی میدادن . شرایط امسال واقعا مزخرف بود . یک پیشنهادی میکنم به شما . نه به حرف من نه حرف هیچ کس دیگه توجه نکن . الحمدلله شما دومی و منم دومم . ان شاءالله از فردا استارت مرحله دو 94 رو بزنیم.من یکی که خیلی عزمم جزم شده . به امید خدا طلای دوره 33 رو نشونه بگیریم . یا علی

mahdi math

New Member
لایک ها
61

یا علی اینم برای شما و همه تجربه شد ایشالا بتونیم یال بعد البته بعضی با تجربه ها میگن (!) در اینجور مواقع کف زیر 20 میاد (18 یا 19) شما هم با ید امید وار باشید :22:

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

البته منظورم این بود که به حرف من و بقیه در زمینه اینکه نمرش چند شده و چیکار کرده و اینها توجه نکن . به خدا توکل کن . ان شاءالله خودش کارتو درست میکنه

البته منظورم این بود که به حرف من و بقیه در زمینه اینکه نمرش چند شده و چیکار کرده و اینها توجه نکن . به خدا توکل کن . ان شاءالله خودش کارتو درست میکنه

mahdi math

New Member
لایک ها
61

موافقم م1 دقیقا همینطور شد:205:

math1998

New Member
لایک ها
224

شرایط غیر عادی امسال
1.بعد از یک دهه سوال نامساوی دادن
2.سه تا سوال ترکیبیات و فقط یک هندسه
3.سوالای ترکیبیات همگی بدون استقرا حل میشدن البته یکیو میشد با استقرا حل کرد
4.سوال تکراری جبر
5.هندسه بدون دایره بود
6.سخت ترین سوال نظریه اما انصافا باز ساده بود

آخرین ویرایش توسط مدیر

mahdi math

New Member
لایک ها
61

شرایط غیر عادی امسال
4.سوال تکراری جبر
5.هندسه بدون دایره بود

شرایط غیر عادی امسال
4.سوال تکراری جبر
5.هندسه بدون دایره بود
اشتباه نکن نباید به سالای قبل اکتفا میکردی البته من فک میکنم اگه بچه ها بیشتر روی ایده و ذهن خودشون و نه روی دانش قبلی تکیه میکردن نتیجه بهتری میگرفتن ولی بازم با این حرفا منم خیلی غافلگیر شدم

آخرین ویرایش توسط مدیر

sigma

New Member
لایک ها
5

بله دیگه اما حالا به جز سوال ۳ ی جبر برای بقیه شرایط یکسان بود!

بله دیگه اما حالا به جز سوال ۳ ی جبر برای بقیه شرایط یکسان بود!

mreza1370

New Member
لایک ها
6

l

از دوستانی که واردن یکی جواب منو بده لطفا

اینا نظر منه ممکنه با مصحح اختلاف داشته باشه.
در سوال چهار در حالت سوم شما نتیجه گرفتید که توانهای m از n بیشتره بنابراین n عدد m را میشمارد(شما اشتباها گفتید m عدد n را میشمارد) که این هم نتیجه میدهد m>n که با فرض شما در تناقضی نیست.
بنابراین اگر من مصحح بودم به شما یک نمره می دادم.

در مورد سوال پنجم هم اگر اطلاعات بیشتری در مورد راه حلتون بدید خیلی بهتره.

شرایط غیر عادی امسال
4.سوال تکراری جبر
5.هندسه بدون دایره بود
من هر جا میرفتن میگفتن چرا سوال جبر نامساوی نمیدن.
راحت میشه حلش کرد. حالا که نامساوی دادن میگید چرا نامساوی دادن؟

لایک ها
367

سلام . میشه یه نفر جواب سوال 5 الف رو بگه...

بالا