وضعیت
موضوع بسته شده است.

Zeynab M

New Member
لایک ها
54
پاسخ : بررسی سوالات مرحله دوم المپیاد زیست شناسی- دوره 17 - بهار 1393

تاکسونومی البته با زیست شناسی بودم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

تاکسونومی البته با زیست شناسی بودم

متوجه شدم!!! فقط خواستم ببينم كدوم سواله و من چطور بهش ج دادم!

amir mohamad

New Member
لایک ها
105

راستی اون سوال شباهت بود:93: واقعا متاسفم که اشتباه متوجه شدید
نخیر آبجی درصد ها بر حسب تفاوت بود نه شباهت

hossein9021

New Member
لایک ها
41

درباره اون سوال بارناکل به نظرم ابتدا ماده هست سپس نر. زیرا در ابتدا کوچیک تره و مقدار کمتری اسپرم میتونه تولید کنه در نتیجه اگر نر های رقیب بزرگ تر باشن و اسپرم بیشتری تولید کنن شانس تولید مثلیش پایین میاد. ولی اگر ماده باشه بدون رقابت چندانی میتونه تخمک ها رو بارور کنه و شانس انتقال ژنش به نسل بعد خیلی بالا میره. در این مورده ص 274 کتاب آقای وهاب زاده توضیحات بیشتری داره. در ضمن گفته شده که تبدیل نر به ماده در گونه های نادری رخ میدهد که بیشتر هم تحت عوامل خارجی مثل محدودیت مکانی خاص شکل می گیرد.
يعني ماده ها براي توليد تخمك هايي با مواد غذايي زياد انرزي كمتري نسبت به توليد اسبرم مصرف مي كنند؟به نظر من سوال هشت دوره ي نهم به اين سوال جواب داده ،متاسفانه من كتاب اقاي وهاب زاده رو نخوندم ولي فكر مي كنم سوال هشت دوره نه تقريبا همينو خواسته

Zeynab M

New Member
لایک ها
54

يعني ماده ها براي توليد تخمك هايي با مواد غذايي زياد انرزي كمتري نسبت به توليد اسبرم مصرف مي كنند؟به نظر من سوال هشت دوره ي نهم به اين سوال جواب داده ،متاسفانه من كتاب اقاي وهاب زاده رو نخوندم ولي فكر مي كنم سوال هشت دوره نه تقريبا همينو خواسته
پس يني اولي ميشه ماده دومي چطور و چرا!؟

تو سوال2 توليد تركيب1 تو كجاست!؟؟؟

amiremam

New Member
لایک ها
2

با عرض تاسف نمیدونم چرا پستم حذف شد!

گفته شما در رابطه با اون سوال دوره 9 که فکر کنم سوال 19 باشه درسته. ولی در اون سوال طبق نموداری که مطرح شده بود پس از یک وزن خاص موفقیت تولید مثلی نرها افزایش پیدا نمی کرد. ولی به نظر شما اگر یک نر متوسط فقط صد هزار اسپرم تولید کند با یک نر بزرگ جثه که چندین میلیون اسپرم تولید می کند موفقیت تولید مثلی یکسانی دارد؟

hossein9021

New Member
لایک ها
41

بابا بیخیال این بارناکل ها بشید لطفا! چه گیری دادین به این سوال!!! کف به نظرتون چنده؟ به نظر من که زیر 50
درصد؟با توجه به اين منفي ها من نظرم همين حدودا و شايدم كمتر باشه

لایک ها
12

سلام کارت مرحله 2 رو باید تحویل بدیم؟

سلام کارت مرحله 2 رو باید تحویل بدیم؟

hossein9021

New Member
لایک ها
41

سال قبل جواب سوالارو كي دادن نسبت به روز ازمون؟

lbiology

New Member
لایک ها
0

برگه اولا رو تصحیح می کنن? ( میدونم سوالم تکراری بود،! )

لایک ها
0

اون سواله ماهیچه ها ک میگفت سه نوع ماهیچه داریم رو ..میشه بگین جوابای درست چی هستن و چرا؟

Zeynab M

New Member
لایک ها
54

اون سواله ماهیچه ها ک میگفت سه نوع ماهیچه داریم رو ..میشه بگین جوابای درست چی هستن و چرا؟
تو گایتون هست (عضله اسکلتی)
نگا کن;)
من عجله دارم نمیتونم وایسم!

amirreza78

New Member
لایک ها
6

سلام دوستان من که امسال اول بودم و مرحله اول قبول نشدم اما می خواستم از شما که فکر می کنید مرحله دوم رو خوب دادید بپرسم با چه برنامه ای درس خوندید ؟ با چه کتاب هایی؟ و اگر دوباره بهتون وقت می دادن مرحله دوم رو امتحان بدید چه کتابی رو می خوندید؟ من می دونم که باید سرچ می کردم اما می خواستم از زبان دوستان بشنوم... با تشکر و به امید قبولی شما:53::11:

lbiology

New Member
لایک ها
0

ببخشید اسپم یعنی چه؟

RRRRR

New Member
لایک ها
73

اون سوال فیلوژنی توی دوره های اول مرحله 2 یه سوال مشابهش بود که می بایست اون بیشترین رو پیدا کنی که ۴۱ بود که میشه cوe پس نزدیک ترین اشتقاق میشه بعد کم ترین 1 بود که فک کنم d بود که میشه اخری.
فكركنم شما سوالو قاطي كردي.نوشته بود اينا ميشه اختلافشون.پس cوe اولين ها بودن(دورترين نسبت ب a)

sajjaad1

New Member
لایک ها
21

سلام دوستان!
در ﺑﻌﻀﻰ ﺟﺎﻧﻮران، ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺟﻨﺴﻴﺖ از ﻧﺮ ﺑﻪ ﻣﺎده ﻳﺎ ﺑﺮﻋﻜﺲ اﺗﻔﺎق ﻣﻰاﻓﺘﺪ. ﻳﻚ ﻓﺮﺿﻴﻪ، اﻳﻦ ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺟﻨﺴﻴﺖ را ﺗﺎﺑﻊ وزن ﻣﻮﺟﻮد ‫زﻧﺪه و ﻣﻴﺰان ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ در ﺑﺎرورى ﻛﻪ آن ﻧﻴﺰ واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ وزن اﺳﺖ، ﻣﻰداﻧﺪ. ﭼﻮن اﺳﭙﺮم ﺳﻠﻮﻟﻰ ﺑﺴﻴﺎر ﻛﻮﭼﻚ اﺳﺖ و ذﺧﻴﺮه ى ﻏﺬاﻳﻰ اﻧﺪك ‫دارد، ﺟﺎﻧﻮر ﻧـﺮ ﻛـﻮﭼﻚﺟﺜﻪ ﻣـﻰ ﺗـﻮاﻧﺪ ﺗﻌﺪاد زﻳـﺎدى اﺳـﭙـﺮم ﻓﻌﺎل ﺗـﻮﻟﻴﺪ ﻛﻨﺪ؛ در ﺣﺎﻟﻰﻛﻪ ﻣـﺎده ﻫـﺎﻳـﻰ ﻛـﻪ ذﺧـﻴـﺮهى اﻧﺮژى ﭼﻨﺪاﻧـﻰ ﻧـﺪارﻧﺪ، ‫ﻧﻤﻰﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺗﺨﻤﻚﻫﺎﻳﻰ اﻳﺠﺎد ﻛﻨﻨﺪ ﻛﻪ ﻗﺪرت ﺑﺎرورى ﻣﻄﻠﻮب دارﻧﺪ.
پس براساس سوال المپیاد دوره نهم اول نر هست.

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

سلام دوستان من که امسال اول بودم و مرحله اول قبول نشدم اما می خواستم از شما که فکر می کنید مرحله دوم رو خوب دادید بپرسم با چه برنامه ای درس خوندید ؟ با چه کتاب هایی؟ و اگر دوباره بهتون وقت می دادن مرحله دوم رو امتحان بدید چه کتابی رو می خوندید؟ من می دونم که باید سرچ می کردم اما می خواستم از زبان دوستان بشنوم... با تشکر و به امید قبولی شما:53::11:
دوست عزیز سلام ...جای این سوال توی این تاپیک نیست ولی از اونجا که تازه واردی خیلی خلاصه میگم ( ممکنه حذف کن پستو )

ابتدا کتابای وزارتیو بخون و کنار وزارتیا کمپبلو بخون ...کمپبلو با دقت بخون این اواخر خیلی روی کمپبل زووم میکنن طراحان گرامی !

با توجه به اینکه سال اولی و وقت زیادی داری کتابای زیر رو بر اساس معیار هایی مثل اینکه کدوم بخش زیست شناسیو بیشتر دوست داری یا اینکه فهمت نسبت به کدوم بخش بیشتره

بخون من خودم چون از گیاهی بدم میاد همیشه سعی میکردم کنارش کتابای فیزیولوژی میخوندم که برام تنوع داشته باشه پس تند روی نکن :

فیزیولوزی پزشکی گایتون _ زنتیک از دیدگاه حل مسله ( ساسان امینی) _بیوشیمی استرایر ( لنینجرم میشه خوند) _ مقدمه ای بر اکولوژی رفتار ( وهاب زاده) _ الفبای اکولوژی جمعیت

(کوشا پایداری)_ زیست شناسی گیاهی رست _فیزیولوژی گیاهی تایز و زایگر _ سلولی و مولکولی ( حسین امیری) _ ژنتیک ولنتیز

موفق باشی ....

parsa-bio

New Member
لایک ها
177

دوستان به نظرتون امسال کف بالای 50 میاد؟
راستی پارسال کف چند بوده؟

دوستان کسی جواب نمی ده؟

fateme

New Member
لایک ها
175

دوستان به نظرتون امسال کف بالای 50 میاد؟
راستی پارسال کف چند بوده؟
اگه که برگه ی اولا رو هم صحیح کنن من به شخصه قابلیت اینو دارم که کفو تا منفی پنجاه هم برسونم, پارسال کف پنجاهو خورده ای بود ولی تا حالا هرکی که دیدم قبول داشته که امسال سخت تر بوده نظر شخصیم اینه که به پنجاه نمی رسه کف امسال.

دوستان ببخشید بی هوا می پرسم ولی متوجه موضوع جالبی شدم, به نام کاربری من تو کل سایت لینک اشتباهی داده شده حتی خودمم نمی تونم پروفایلم رو ببینم ( پروفایل یکی دیگه میاد ) کسی می دونه باید چی کار کرد؟ بازم ببخشید جای دیگه ای نمی شد بپرسم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا