nvds

New Member
لایک ها
1
سلام
لطفا نظرات و بحث های خودتون رو در مورد مرحله دوم 23مین المپیاد فیزیک ایران در این جا مطرح کنید.

physics

New Member
لایک ها
104
سخت تر از پارسال بود و سبك سوالات فرق داشت .

azad00

New Member
لایک ها
0
خوب بود , دقت می خواست و حوصله .
خیلی جاها بی دقتی باعث می شه که نمره رو بی خودی از دست بدین . مثلا در سوال 1 قسمت د , سوال 5 و اینکه انتگرال گیری را باید در بازه ی 5 تا 10 انجام بدین نه صفر تا 5 و ... اگه سوتی کم داده باشین و آزمایش رو خوب داده باشین احتمالا قبولین .

azad00

New Member
لایک ها
0
راستی آزمایش از چند نمره است و پارسال کف (با در نظر گرفتن آزمایش) چند بوده ؟

B

best-boy-fizik

Guest
سخت بود و سبکی متفاوت داشت.ولی از شانس من سبکی بود که من خونده بودم.فکر کنم بدون آزمایش که خوب دادم از 90 نمره نظری 65 بشم.احتمالا بالای 50 نمره قبول میشه.

melis

New Member
لایک ها
2
بچه ها سوالاشا از کجا می تونم پیدا کنم؟
به من که به خاطر مسخره ترین دلیلها اجازه شرکت ندادن! به هر حال امیدوارم همتون موفق باشین!!

Erfan-Noury

New Member
لایک ها
0
آره امسال سخت تر بود و متفاوت از دوره های قبل.چرا باید انتگرال گیری از 5 تا 10 میشد؟ جهت y به سمت پایین بود ها!

azad00

New Member
لایک ها
0
سلام عرفان جان , ببخشید منظورم سوال 4 بود .
اگر سوال رو بخونید نوشته ( محور وای را رو به بالا و مبدا آن را منطبق بر ته مخزن بگیرید ) ضمنا منطقی هم هست که با افزایش ارتفاع به علت کاهش فشار , چگالی هم کم شود ولی عکس این عجیب خواهد بود .
متاسفانه من خودم به خاطر بی دقتی این رو از صفر تا 5 گرفتم که ( حدودا 5 نمره ای پرید! )

Erfan-Noury

New Member
لایک ها
0
درسته.آخه سوال 4 یک نکته ی خیلی اساسی هم داشت که امیدوارم جوب نداده باشید.زیر نمودار رو باید از صفر حساب می کردید.یعنی فقط زیر نموداری که شکلش رو دادن کافی نیست.باید مقدار زیر نمودار از صفر تا 600 رو هم حساب می کردین

azad00

New Member
لایک ها
0
بله عرفان من اون نکته رو در نظر گرفتم
آقای ( بست بوی فیزیک ) مگه ایشون چیز اشتباهی گفتن ؟ در شکل فقط قسمتی از نمودار کشیده شده بود که شما باید در انتگرال گیری حواستون می بود .

azad00

New Member
لایک ها
0
راستی در آزمایشگاه به نظرم ثابت فنر ؟؟ کش من با بقیه فرق داشت چون نتایجم با بقیه تفاوت هایی داشت , اما بالاخره هر چی باشه باید جرم واشر رو نزدیک به هم بدست بیاریم . من 20.3 بدست آوردم اما دوستانم 23 یا 24 بدست آوردن . شما چند بدست آوردین ؟؟
راستی واشر شما سیاه بود ؟؟ برای من که سیاه نبود و اینکه اون جسم های کوچیک برای چی بودن , چرا تو آزمایش از اونا استفاده نشد ؟

nima_fizik

New Member
لایک ها
0
من هم 24 بدست آوردم بچه ها می گن جواب درست 18/19 هستش تو رو خدا بگین چی میشه بازه چقدره؟؟ نمره پرید به همین راحتی؟؟

azad00

New Member
لایک ها
0
بچه ها کین ؟ نگران نباش .
والا من آزمایش رو زیاد خوب انجام ندادم مثلا برای ایکس 1 و ایکس 2 و تا ایکس 5 چیزهایی نوشتم که اختلافاشون اصلا رو نظم خاصی نیستن . به خاطر همین به من اعتمادی نیست . من ایکس 1 رو تقریبا 2.1 سانتی متر بدست آوردم در حالی که دوستانم حدود 1.6 بدست آورده بودند , البته احتمال اینکه ثابت فنر ؟ کش ها با هم تفاوت داشته باشه وجود داره ...

به هر حال دوستام که نتایج آزمایششون منطقی تر بود 24 یا 25 بدست آورده بودن .

یک سوال از بچه ها : مگه دقت خط کش ها میلیمتری نبود و مگه جرم ها بر حسب گرم مثلا 5.5 گرم نبود ( یعنی دقتشون یک دهمی بود ) پس چجوری بچه ها می گن 19.18 مگه نباید گردش کنن و بنویسن 19.2 ؟

azad00

New Member
لایک ها
0
البته عذر می خوام , اگه منظور بچه ها این بوده که18 و 19من سوالم را پس می گیرم .
در مجموع که گند زدم , کسی نمیدونه کف پارسال چند بوده ؟

B

best-boy-fizik

Guest
ضمن عذر خواهی از عرفان فکر می کنم که منظورت رو اشتباه فهمیدم.در هر صورت بچه ها زیاد در موردش صحبت نکنید.یادتون نره که ما امتحان نهایی رو داریم.پس هلکی خودمون رو ناراحت نکنیم
بهتره ایده بدید که از این به بعد چطوری بخونیم.(البته من خوب دادما)

nima_fizik

New Member
لایک ها
0
man manzuram 18 ya 19 bud azad jan

azad00

New Member
لایک ها
0
به احتمال زیاد جواب همون 18 , 19 باشه
من وقتی جرم مجهول رو آویزون کردم , بین 3 و 4 در اومد که البته به 3 نزدیک تر بود , حالا اگه جرم 3 تا 17.5 گرم باشه , منطقی ترین جواب 19 گرم میشه .
به نظرم با این حساب به بازه ی بین 18 تا 20 نمره بدن . البته اگه خیلی سخت گیر نباشن !

nima_fizik

New Member
لایک ها
0
yaani 20 nomre parid??

بالا