به نظرتون يه المپيادي موفقتره يا يه كنكوري؟

Sepehr rs

New Member
لایک ها
66
به نظرتون يه المپيادي موفقتره يا يه كنكوري؟؟
من خودم المپياد شيمي ميخونم و اولويت اولمه...
ميخوام نظرتونو راجع به اين موضوع كه كدوم دسته تو عرصه هاي مختلف (در دانشگاه ، شغل ، جامعه و ...) موفق ترند ، بدونم.

لطفا بحث كنيد ببينيم به كجا ميرسه!

• :3:
تاپیک به بخش جامعه مجازی المپیاد انتقال داده شد.

لایک ها
282
پاسخ : به نظرتون يه المپيادي موفقتره يا يه كنكوري؟

به بداهتا معلومه که یه المی چه مدال بیاره و چه نیاره از خیلی لحاظ از یه کنکوری موفق تره:169: و تنها واسه یه المی همین بس که این مسیر رو انتخاب میکنه:159:

Magnetic

New Member
لایک ها
550

بسته به شرایط و امکانات هر کس جواب این سوال متفاوته.
به نظر من کسی که امکانات المپیاد رو داره،بره المپیاد بخونه بهتره.
اما اگه نداره،برای کنکور بخونه موفق تره.
تو تاپیک زیر در این مورد کاملا بحث شد.
بد نیست یه نگاهی بهش بندازین.

چرا المپیاد میدیم؟

+بهتر نبود این تاپیک تو انجمن جامعه مجازی المپیاد زده میشد؟

rasam_9026

New Member
لایک ها
7

به نظر من کسی که یکم تو خودش قدرت اینو می بینه که تو المپیاد حرفی برای گفتن داشته باشه باید ریسک کنه و مطمئنا ضرر نمی کنه ولی اگه نه بهتره که کنکور رو بچسبه چون بدون اعتماد به نفس شرکت در المپیاد هدر دادنه وقته
در کل هم از نظر موقعیت در حال حاضر بهترین گزینه برای یک فارغ التحصیل بورسیه شدن هست که المپیادی ها تو این زمینه موقعیتشون قوی تره...

happymoj

Active Member
لایک ها
150

به نظر من موفقیت همون رضایت قلبی هست که هیچ ربطی به کنکور یا المپیاد نداره ولی می تونه به اینا هم ربط داشته باشه بسته به آدم مختلفه:30:

shallaleh

New Member
لایک ها
141

بسته به شرایط و امکانات هر کس جواب این سوال متفاوته.
به نظر من کسی که امکانات المپیاد رو داره،بره المپیاد بخونه بهتره.
اما اگه نداره،برای کنکور بخونه موفق تره.
من فک میکنم موفقیت تو المپیاد وقتی هست که اون درس رو از روی علاقه بخونی، و یه هدفی داشته باشی :69:
حالا چه میخواد یه شهرستانی باشه با امکانات کم، چه کسی باشه که امکانات زیادی داره، مهم خودتی که چطور به قضیه نگاه میکنی...
تازه! المپیاد ماله همس نه فقط ماله کسایی که امکانات دارن!

اما کنکور!
خب به هر حال هر کی مجبوره وا3 رفتن به دانشگاه کنکور رو بده...ولی المپیاد که اجبار نیست :174:

bita-s

New Member
لایک ها
1

به نظر من یه المپیادی اگه بتونه مدال بیار حتی برنز موفق تر از رتبه ی یک کنکوره.

Magnetic

New Member
لایک ها
550

من فک میکنم موفقیت تو المپیاد وقتی هست که اون درس رو از روی علاقه بخونی، و یه هدفی داشته باشی :69:
حالا چه میخواد یه شهرستانی باشه با امکانات کم، چه کسی باشه که امکانات زیادی داره، مهم خودتی که چطور به قضیه نگاه میکنی...
تازه! المپیاد ماله همس نه فقط ماله کسایی که امکانات دارن!
حرفتونو به طور کامل قبول دارم.
علاقه به کاری که می خوایم انجام بدیم،شرط اول موفقیته.
ولی امکانات هم تو جای خودش بسیار مهمه!
حتی امکانات از علاقه هم مهمتره!
آدم تا امکانات نداشته باشه،هر چقدر هم که علاقه داشته باشه باز موفقیت از آن کسانیه که امکانات دارن.
مصداق این حرف من هم قبول شدگان کنکور امسال و یا حتی کسانی بود که امسال طلا شده بودن.
تو کنکور،نیمی از رتبه های زیر 100 تهرانی بودن و اکثر مدال های طلا المپیاد هم باز تهرانی بودن و این نشون میده که امکانات هم تو جای خودش مهم و تاثیر گذاره!

به نظر من یه المپیادی اگه بتونه مدال بیار حتی برنز موفق تر از رتبه ی یک کنکوره.
می تونم دلیلتونو بدونم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
105

be nazare manam boronz akhare har reshtei az rotbeye 1 konkour ba savad tare !!!!!!

EH-Latifpoor

New Member
لایک ها
13

بله خوب با سواد تره
ولی کی اهمیت میده
از بین المپیادی ها ملت فقط طلا رو آدم حساب میکنن

mahanmath

New Member
لایک ها
701

واسه المپیادی‌ها تره هم خورد نمیکنن ! رتبه یک کنکور چی‌ ؟ چند تا اموزشگاه بهش پول میدن واسه تبلیغاتشون ؟ چند بار پشت برنامه "گزینه فلان" میاد ؟ چند بار پشت رادیو و تلویزیون میاد ؟
نه فقط رتبه یک ، ۱۰ تای اول ، بعدن می‌رن معلم میشن با چه حقوق‌های بالایی...
(بعضی‌‌هاشون هم درس دادن بلد نیستن ، فقط نون اسم و رسمشون رو میخورن)
در مورد سواد نمیتونم قضاوت کنم ، شاید کسایی‌ مثل کامیار (طلای فیزیک امسال) اون قد درس خونده باشن که بتونن خودشون رو از کنکوری‌ها سر ببینن ، ولی‌ من که خودم المپیاد ریاضی‌ بودم الان نه شیمی‌ ، نه فیزیک ، نه ادبیات ، ... هیچ کدوم رو تسلط ندارم .

a-tohidi

New Member
لایک ها
3

احسان این حرفا از تو بعیده.المپیادی داریم که همه چیز رو سر کلاس یاد گرفته ولی المپیادی هایی هم هستن که همه چیزو خودشون خوندن.بستگی به آدمش داره.
فکر می کنین کنکور آسونه؟
هر چیزی سختی های خودشو داره.
مواظب این باشین که از المپیاد و المپیادی برای خودتون یه بت نسازین وگرنه وقتی برین تو دوره میخوره تو ذوقتون.

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

المپیادیا همیشه موفق ترن چون اولا سرسختی که مسیر به آدم میده همیشه دستگیری میکنه دوما بچه های کنکوری اکثرا رنج متوسط رو به پایین هستند

آخرین ویرایش توسط مدیر

amooshalbo

New Member
لایک ها
0

به نظر من جفتشون موفقن اگه واسه هدفشون مصمم باشن
ولی المپیادی بودن یه چیز دیگست ! اون تجربه هایی که کسب میکنی ، اون تلاشی که میکنی...
من المپیادی بودن رو ترجیح میدم

shadi2011

New Member
لایک ها
139

درسته ک المپیاد ذهن آدمو وا میکنه ولی شما دارید تلاشهای یک فردی ک رتبه ی خوب کنکور رو میاره نادیده میگیرید فقط برای اینکه کنکوری بوده؟؟؟!!!
ب نظر من 40 نفری ک وارد باشگاه میشند همه ب اندازه ی رتبه های برتر کنکور زحمت کشیدند ولی یک رتبه ی خوب کنکور هم خیلی زحمت کشیده...یعنی میگید کسی ک در اون زمان کم فیزیک رو میزنه 90% هوشش کمه یا ذهنش باز نیست؟؟؟؟؟؟
کلا مهم نیست آدم چی بخونه چجوری بخونه ..مهم اینه ک آدم تو هر چی هست نامبِر وان باشه و تو منطقه ی خودش رودَس نداشته باشه.....
مانا باشید

لایک ها
105

به نطر من شاید رتبه ی 1 کنکور آدم فوق العاده باهوشی باشه که احتمالا هم هست ، ولی هیچ سندی وجود نداره که این آدم باسواده . خیلی از رتبه های خیلی خوب کنکور به نطر من فقط هنر تست زنی دارن ، نه سواد !

لایک ها
282

به نطر من شاید رتبه ی 1 کنکور آدم فوق العاده باهوشی باشه که احتمالا هم هست ، ولی هیچ سندی وجود نداره که این آدم باسواده . خیلی از رتبه های خیلی خوب کنکور به نطر من فقط هنر تست زنی دارن ، نه سواد !
ببین برادر من شعر نخون خواهشا اولا رتبه یک تا صد کنکور با هم فرقی نمی کنن ثانیا تا سواد رو چی تعریف کنی اگه منظورت از سواد اونچیزایه که تو بلدی شاید ولی ممکنه اونا خیلی باسوادتر باهوشتر و با دقت تر از یک طلا 1 هم باشن ok

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

ببین برادر من شعر نخون خواهشا اولا رتبه یک تا صد کنکور با هم فرقی نمی کنن ثانیا تا سواد رو چی تعریف کنی اگه منظورت از سواد اونچیزایه که تو بلدی شاید ولی ممکنه اونا خیلی باسوادتر باهوشتر و با دقت تر از یک طلا 1 هم باشن ok
نه خیر نفرات اول کنکور (نمی گم همشون)اکثرا راه حل تستی بلدن

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

درسته ک المپیاد ذهن آدمو وا میکنه ولی شما دارید تلاشهای یک فردی ک رتبه ی خوب کنکور رو میاره نادیده میگیرید فقط برای اینکه کنکوری بوده؟؟؟!!!
ب نظر من 40 نفری ک وارد باشگاه میشند همه ب اندازه ی رتبه های برتر کنکور زحمت کشیدند ولی یک رتبه ی خوب کنکور هم خیلی زحمت کشیده...یعنی میگید کسی ک در اون زمان کم فیزیک رو میزنه 90% هوشش کمه یا ذهنش باز نیست؟؟؟؟؟؟
کلا مهم نیست آدم چی بخونه چجوری بخونه ..مهم اینه ک آدم تو هر چی هست نامبِر وان باشه و تو منطقه ی خودش رودَس نداشته باشه.....
مانا باشید
گفتم اکثرا راه تستی بلدن هیچ ربطی هم به ذهن باز نداره 4 تا سوال کلیشه ای که ذهن باز نمی خواد
مگه شما تبلیغ کانونو ندیدید دو سوم کل 1 تا 10 ها کلاس کنکور میرن(تازه فقط کانون) بعد شما میگین ذهن باز دارن؟؟؟!!!

بالا