ترجمه کانتست های codeforces

hoco.hc

New Member
لایک ها
267
سلام.
همونطور که می دونید چند روز یه بار، سایت کدفورس یه کانتست برگزار می کنه. اگه تعداد تشکر ها از این پست بیشتر از 6 تا بشه، سعی می کنم که بعد از شروع شدن کانتست، سریعا سوالاشو ترجمه کنم و بزارم.
پ.ن. : سوالات div 2 ترجمه می شوند. دی
پ.ن 2 : احتمالا بعد از حد اکثر نیم ساعت همه سوالا ترجمه می شند. ( هر سوال تقریبا 5 دقیقه بعد )

Olympiad

New Member
لایک ها
134
پاسخ : ترجمه کانتست های codeforces

تعداد کامپیوتری های سایت کم هستن !!! پس میشه گفت که تعداد تشکر ها به احتمال زیادی از 6 بیشتر نمیشه :d ولی اگه میشه ترجمه کنید :58:

لایک ها
268

بیایید هماهنگ با هم امتحان های codeforces رو بدیم. اسم کاربری من تو codeforces، همین combinatorics است.

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

اوّل خواهشا چند نفر دیگه هم تو ماراتون uva شرکت کنند دیگه. قبلا که فقط من و رضا شیری بودیم. الآن هم که نمی دونم آقا رضا چرا نیستند، فقط شدیم من و المپیاد.
[HR][/HR][HR][/HR]
اسم من هم که hoco هست دیگه.
ایشالله ترجمه می کنم.
هم می زارم تو این جا و هم ایشالله توی این وبلاگ

آخرین ویرایش توسط مدیر

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

ایشالله سوال اول تا چند دقیقه دیگه ترجمه می شه.
می تونید سوالا را تو اینجا ببینید

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

این کانتست هم تموم شد. اتفاق های جالبی افتاد که شامل: نیم ساعت تاخیر در شروع، غذا خوردن تا 2 دقیقه قبل از کانتست :4: ( کباب جاتون خالی ) ، اشتباه ضایع در سوال b ( که خدا رو شکر فهمیدم ) ، نمازمو بین کانتست خوندم، اوّلین ترجمه کانتست رو انجام دادم ( که فکر می کنم خوب نبود زیاد ، حتی سوال آخر رو هم ترجمه نکردم ) ( + از آقای المپیاد هم به خاطر ترجمه سوال d شدیدا ممنونم )

خودم سه تا سوال اوّل رو حل کردم. باید ببینم چند تاشون درست می شه. سوال آخر هم احتمالا می تونستم حلش کنم اگه وقت داشتم. ولی خوب نشد دیگه. حوصله اش رو هم نداشتم.

mohsen2010

New Member
لایک ها
35

من گند زدم.
البته اولین کانتست CFبود که شرکت می کردم.
سوال یک بدجور wrongخردنتونستم درستش کنم .سوال ۲ رو فقط تونستم حل کنم.
:(

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

می گم شنبه ( فردا و پس فردا نیستم ) بشینیم کدامونا شیر کنیم ببینیم کجاش اشکال داره

mohsen2010

New Member
لایک ها
35

می گم شنبه ( فردا و پس فردا نیستم ) بشینیم کدامونا شیر کنیم ببینیم کجاش اشکال داره
کار خوبیه.
میشه یه کار دیگه هم کرد.با هم دیگه کل سوالاش رو حل کنیم و بصورت یه فایل راه حل سوالا رو جمع آوری کنیم.
چطوره؟

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

خوبه، من همونطوری که گفتم فردا و پس فردا نیستم، و یه سری کار دارم که باید انجام بدم. بعید می دونم برسم کد بزنم. ولی سعی می کنم کد های 3 و 4 و 5 رو بزنم ( 3 اکثپت نشد ، المپیاد میگه به خاطر ترجمه اش بوده ) حیف

لایک ها
268

سلام
اول می خواستم قبل از امتحان شام بخورم. دیدم فقط 2 دقیقا مونده و شام نخوردم که یهو امتحان 10 دقیقه دیر تر شروع شد. رفتم شام خوردم و اومدم امتحان بدم، دیدم دوباره 20 دقیقه تمدید شد. رفتم یک دست شترنج زدم و بالاخره امتحان شروع شد.
سوال اول رو تو دقیقه 6 حل کردم. سوال به شما یک جدول n در n می داد که n کم تر یا مساوی 30 بود. روی هر یک از خانه های جدول یک عدد صحیح نوشته شده بود.
من سه تا سوالیک خانه را خوب گوییم اگر مجموع اعداد ستونش از مجموع اعداد هم سطرش بیش تر باشد. از شما تعداد خانه های خوب را می خواست.
سوال دوم رو در عرض 10 دقیقه حل کردم. سوال به شما یک n کم تر مساوی 100 می ده. سپس n تا عدد به شما می ده. سپس شما باید nتا دایره هم مرکز در نظر بگیرید که شعاع هاشون همون اعداد باشند. سپس بیک شکل با چند ناحیه به وجود میاد. ناحیه ی بیرون دایره ها را آبی کنید. سپس یک در میان ناحیه ها را با قرمز و آبی رنگ کنید. سوال مساحت ناحیه های قرمز رو می خواد. (جواب تا چهار رقم اعشار باید دقیق باشه)
سوال سوم رو هم در عرض 14 دقیقه حل کردم. این سوال به شما دوتا رشته می ده. رشته ها از حروف کوچک انگلیسی هستند. یک عمل روی یک رشته کی از سه کار زیر است.
1. حذف حرف اول یا آخر رشته
2. اضافه کردن یک حرف به اول یا آخر رشته
3. تبدیل یک حرف به حرفی دیگر
شما باید با کم ترین اعمال روی رشته ی دوم کاری کنید که رشته ی دوم یک زیر رشته ی متوالی از رشته ی یکم شود. شما باید کم ترین تعداد اعمال را چاپ کنید. طول رشته ها هم حداکثر 2000 است.
رفتم رتبه ها تا اون لحظه رو دیدم. 99 ام بودم.
من با خیال راحت رفتم سراغ سوال های 4 و 5. در اواخر امتحان سوال 4 حل شد ولی تو تست 3 اشکال می گرفت. من هم نفهمیدم اشکال برا چیه. بی خیالش شدم. 2 دقیقه ی آخر بود که رفتم رتبه ها رو ببینم که دیدم زده سوال 3 در هک 1 جواب غلط می دهد.
wrong answer on hack 1
منظورش رو نفهمیدم. آقا یکی به من بگه این یعنی چی؟ آخه مگه میشه اول سوالو درست بگریه بعد غلطش کنه
در آخر از 1700 نفر 362 شدم ولی اگه اون سوالو درست می گرفت حدود 110 ام می شدم. چون تو زمان خوبی حل کرده بودم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

rezashiri

Well-Known Member
لایک ها
325

من با خیال راحت رفتم سراغ سوال های 4 و 5. در اواخر امتحان سوال 4 حل شد ولی تو تست 3 اشکال می گرفت. من هم نفهمیدم اشکال برا چیه. بی خیالش شدم. 2 دقیقه ی آخر بود که رفتم رتبه ها رو ببینم که دیدم زده سوال 3 در هک 1 جواب غلط می دهد.
wrong answer on hack 1
منظورش رو نفهمیدم. آقا یکی به من بگه این یعنی چی؟ آخه مگه میشه اول سوالو درست بگریه بعد غلطش کنه
در آخر از 1700 نفر 362 شدم ولی اگه اون سوالو درست می گرفت حدود 110 ام می شدم. چون تو زمان خوبی حل کرده بودم.
در طول مسابقه چند تا تست نمونه به برنامتون داده می شه و در انتهای مسابقه با تست های بیشتر برنامتون مورد ارزیابی قرار می گیره!
و در طول مسابقه هرکس می تونه کد بقیه رو ببینه و اگه تونست با یک تستی اونو هک کنه و 100 امتیاز بگیره!

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

سه تا سوال اوّلش نسبتا راحت بود. سوال سه رو هم خیلی ضایع اشتباه دادیم. در حقیقت من فکر کردم فقط می شه به آخر رشته حرف اضافه کرد. به همین دلیل بود که سوال 3 رانگ خورد. ( پریتست ها رو درست جواب می داد )

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
268

امیدوارم هممون تو امتحان بعدی موفق باشیم.
(منظورم #111 است نه vk cup 2012):D

Olympiad

New Member
لایک ها
134

نظرتون چیه اینجا رو به ماراتن Codeforces تبدیل کنیم !!!!! :D یعنی علاوه بر ترجمه ی کانتست های جدید ، از کانتست های قدیمی هم سوال بذاریم و حل کنیم ؟!؟؟؟؟؟؟؟؟

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

نظرتون چیه اینجا رو به ماراتن Codeforces تبدیل کنیم !!!!! :D یعنی علاوه بر ترجمه ی کانتست های جدید ، از کانتست های قدیمی هم سوال بذاریم و حل کنیم ؟!؟؟؟؟؟؟؟؟
خوبه. از آخر شروع کنیم به اول؟

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

خب یکی دیگه سوال بزاره. من دیگه یه کمی خسته شدم از بس سوال گزاشتم. :46:

Olympiad

New Member
لایک ها
134

Contest 103 Div2 #

Problem D

یک گراف ساده ی وزندار مثبت میده(بدون جهت !) و یک راس S هم به عنوان راس مد نظرمون میده و یک l هم میده که اندازه ی فاصله ی سیلو ها (Silos) از شهر S هستند . هر سیلو میتونه در یک شهر یا روی جاده های بین شهر ها واقع بشه . یک سیلو روی یک نقطه قرار داره اگر و تنها اگر کوتاه ترین فاصله ی این نقطه تا شهر S دقیقا برابر l بشه ..... حالا تعداد سیلو ها رو میخواد (تضمین میشه که گراف همبنده !)

Input :
در خط اول ورودی : n که تعداد راس ها و m تعداد یال ها هستند و S که شماره ی شهر مد نظر است ، رو میده .و در m خط بعد در هر خط 3 عدد میده که 2 تا عدد اول یک یال رو معلوم میکنن و عدد سوم هم وزن یال هست و در آخر هم عدد l رو میده ......... (2 => n ≤ 10[SUP]5[/SUP],
, 1 ≤ s ≤ n)

Output :
تعداد سیلو ها

لایک ها
268

سه روز دیگه امتحان #111 کدفورسه. همه شرکت کنید

بالا