رسم هفت ضلعی

لایک ها
82
کسی میدونه چطوری میشه یه هفت ضلعی منتظم رسم کرد ؟ یا یه دایره رو به هفت قسمت مساوی تقسیم کرد؟

mamalz

New Member
لایک ها
33
پاسخ : رسم هفت ضلعی

از ویکی پدیا
فک کنم از 1 تا 20 فقط روش کشیدن 13و19 ضلعی پیدا نشده

آخرین ویرایش توسط مدیر

scouts

New Member
لایک ها
8

سلام ، شاید برای جواب دادن به این موضوع یه کم دیر باشه ولی من تازه عضو شدم!!!1

به هر حال... بنده یه روش دقیق دقیق می دونم که با استفاده از اون میشه بدون اندازه گیری 7 ضلعی و نه ضلعی منتظم رو کاملا دقیق رسم کنه در ضمن می تونه چند ضلعی های منتظم با تعدا اضلاع بیشتر از 11 رو به شرطی عدد اول نباشند رسم کنه مثل یه 21 ضلعی یا 27 ضلعی منتظم!!!!

البته فعلا روشش سکرته تا ان شاءالله وقتی به ثبت رسید خدمت دوستان عرض خواهیم کرد‼ ╫

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

سلام ، شاید برای جواب دادن به این موضوع یه کم دیر باشه ولی من تازه عضو شدم!!!1

به هر حال... بنده یه روش دقیق دقیق می دونم که با استفاده از اون میشه بدون اندازه گیری 7 ضلعی و نه ضلعی منتظم رو کاملا دقیق رسم کنه در ضمن می تونه چند ضلعی های منتظم با تعدا اضلاع بیشتر از 11 رو به شرطی عدد اول نباشند رسم کنه مثل یه 21 ضلعی یا 27 ضلعی منتظم!!!!

البته فعلا روشش سکرته تا ان شاءالله وقتی به ثبت رسید خدمت دوستان عرض خواهیم کرد‼ ╫
خوب الآن یعنی چی ؟
تاپیک خاک خورده یه سال پیشو آوردین بالا که دل ملتو آب بندازین که من یه روشی اختراع کردمو بلدم که شما بلد نیستین؟
:|

scouts

New Member
لایک ها
8

خوب الان چیکار کنم!!!؟؟؟ بگم روشو؟ .... نمیشه که....... فقط گفتم یه اعلام کرده باشم روشش وجو داره همین!! ان شاءالله در اولین فرصت روشو می گم!!!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

در ضمن اصلا قصد بنده اظهار لِحیِه( پز دادن و قپی اومدن !) نبود!! خواهشا مقداری درک کنید!!!!

با استفاده از این روش میشه یه زاویه مجهول رو در اعداد گویا ضرب کرد ... خواهشا درک کنید که گفتن همچین چیزی به این راحتی ها هم امکان نداره!!!!

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

خوب الان چیکار کنم!!!؟؟؟ بگم روشو؟ .... نمیشه که....... فقط گفتم یه اعلام کرده باشم روشش وجو داره همین!! ان شاءالله در اولین فرصت روشو می گم!!!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

در ضمن اصلا قصد بنده اظهار لِحیِه( پز دادن و قپی اومدن !) نبود!! خواهشا مقداری درک کنید!!!!

با استفاده از این روش میشه یه زاویه مجهول رو در اعداد گویا ضرب کرد ... خواهشا درک کنید که گفتن همچین چیزی به این راحتی ها هم امکان نداره!!!!
دوست من از اول چیزی نمیگفتی !
میرفتی ثبت میکردی بعد میومدی میگفتی.
در ضمن روش هایی هم هست و گیر نکرده بودیم برای رسم هفت ضلعی منتظم !

scouts

New Member
لایک ها
8

دوست من از اول چیزی نمیگفتی !
میرفتی ثبت میکردی بعد میومدی میگفتی.
در ضمن روش هایی هم هست و گیر نکرده بودیم برای رسم هفت ضلعی منتظم !
بله ، شاید بهتر بود بعدا می گفتم !!!

خوب شما یه روش« دقیق» برای رسم هفت ضلعی نام ببرید! یا برای رسم یه 21 یا 25 ضلعی منتظم! روشی هست؟

برای تخمیس یا تسبیع یا تثلیث زاویه چطور؟ روش دقیقی هست؟؟؟؟؟؟

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

یکم ویکیپدیا رو بگردید پیدا میکنید
نمونه هاییش رو توی همین سایت هم بچه ها گذاشتن...

scouts

New Member
لایک ها
8

خیلی وقته دارم می گردم ولی پیدا نشده ( منظورم رسم هفت ضلعی و نه ضلعی نیست ، بقیه موارد رو عرض می کنم!)

Shabab

New Member
لایک ها
13

در ریاضیات حدودا N ساله که ثابت شده که با خط کش و پرگار فقط می توان n-ضلعی های منتظمی را رسم کرد که عوامل اول فردش
جزء اعداد اول فرما ( توانی از 2 + 1 مثل 3و 5و 17و 257 و ... ) باشند و زاویه را هم با استفاده از این ابزار نمی توان تثلیث کرد.

این پستی هم که رسم 7 ضلعی منتظم را نشان میدهد احتمالا یک روش تقریبی است و نمی تواند دقیق باشد.
البته افراد زیادی در طول تاریخ بوده اند که حتی پس از اثبات قضایای بالا سعی می کردند با خط کش و پرگار برای این ترسیم ها راه حل
ارائه کنند که به تثلیث گرها معروف شده اند.

اگر روشی با خطکش و پرگار پیدا کرده اید، به دیگران بگویید تا ایراد کارتان را نشان دهید و مطمئن باشید که غلط است!
البته اگر از ابزار دیگری استفاده می کنید ماجرایش جداست.

scouts

New Member
لایک ها
8

بله بنده هم می دونم که n سال پیش اینها اثبات شده اما چیزی که از اون صحبت کردم ترکیبی از یک روش و یک ابزار است .

در ضمن سالها پیش ارشمیدس روش تثلیث زاویه رو با خط کش و پرگار ابداع کرد!!!! اثباتش هم وجو داره و خیلی سادست !

اما تنها ترین و البته بزرگترین مشکلش اینه که با « خط کش » و پرگاره نه با «ستاره*» و پرگار!!!!!!؟!

TheOverlord

New Member
لایک ها
282

خب دیگه
حالا ابزارتون چیه؟اگه ریسمانه که بدونین که قبلاً 95% مسائل دنیا شونصد بار ثابت شده چون پی قابل رسمه
5% بقیه لگاریتم یا مرتبط با لگاریتم هستن

scouts

New Member
لایک ها
8

ابزار: دستگاه ضرب زاویه مجهول در اعداد گویا .... ( البته بدون اندازه گیری زاویه) .. جالب اینکه این دستگاه میتونه برخی حالات معادلات درجه ی دو به بالا رو حل کنه....

شاید فکر کنید دارم خالی می بندم ولی به امید خدا به زودی دتگاه و روش کارشو تشریح می کنم....

Abi.Ali

New Member
لایک ها
0

بله ، شاید بهتر بود بعدا می گفتم !!!

خوب شما یه روش« دقیق» برای رسم هفت ضلعی نام ببرید! یا برای رسم یه 21 یا 25 ضلعی منتظم! روشی هست؟

برای تخمیس یا تسبیع یا تثلیث زاویه چطور؟ روش دقیقی هست؟؟؟؟؟؟
من برای تثلیث( با پرگار و ستاره) جواب بدست آوردم اما همونطور که خودتون گفتید فعلا تا ثبت نشه نمیشه گفت، میشه بگین کجا و چطور میشه ثبتش کرد؟

آخرین ویرایش

Abi.Ali

New Member
لایک ها
0

ابزار: دستگاه ضرب زاویه مجهول در اعداد گویا .... ( البته بدون اندازه گیری زاویه) .. جالب اینکه این دستگاه میتونه برخی حالات معادلات درجه ی دو به بالا رو حل کنه....

شاید فکر کنید دارم خالی می بندم ولی به امید خدا به زودی دتگاه و روش کارشو تشریح می کنم....
این دستگاه و روش هنوز آماده نیست؟

Abi.Ali

New Member
لایک ها
0
من شنیدم یه روشی برای رسم هفت ضلعی منتظم هست ولی به دلبل به تثلیث زاویه به مشکل میخوره، درسته؟ آیا همچین چیزی هست؟

بالا