IsaacNewton

New Member
لایک ها
17
مانند شکل یک حلقه با چگالی بار خطی λ داریم و در فاصله ی L از آن چگالی بار حجمی ρ و حجم v داریم. خطوط هم پتانسیل این مجموعه شکل معلومی است. در نقطه ای بر روی خط واصل این دو مجموعه بار ساکن خطوط هم پتانسیل یک دیگر را قطع کرده و با هم زاویه ی ی α می سازند. این زاویه را بیابید .

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216
پاسخ : زاویه ی بین خطوط هم پتانسیل

به نظر من صفره. چون اگه خطوط هم پتانسیل متقاطع باشن میدان تو اون نقطه دو مقدار داره.

البته اگه مسئله رو درست فهمیده باشم.

پ.ن : ضمنا" فکر کنم منظورت سطوح هم پتانسیل باشه درسته ؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

خطوط هم پتانسیل همدیگرو رو قطع نمیکنن.

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

بابا چی میگین؟؟؟!!!
خطوط هم پتانسیل؟؟؟!!!
ما سطوع هم پتانسیل داریم

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

بابا چی میگین؟؟؟!!!
خطوط هم پتانسیل؟؟؟!!!
ما سطوع هم پتانسیل داریم
کلا" ولش کن. این از اون سوالای چرت و پرته مدل انرژی اتمی هه ...

باید مثل ... محاسبه کنی چیزی که مفهوم فیزیکی نداره رو...

یا این که سوال بد توضیح داده.

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17

اولندش که سوال خیلی قشنگه و ارزش علمی داره و شما دفعه ی آخرت باشه به این سوال میگی چرت و پرت. دومن با تشکر از دوستان سطوح هم پتانسیل نه خطوط هم پتانسیل. سومن جواب صفر درجه نمیشه. چهارمن میدان در نقطه ای که سطوح هم پتانسیل هم دیگرو قطع میکنن دو مقدار نداره. پنجمن جواب تانجانت آلفا میشه رادیکال 2 غلطه. شیشمن سوال مفهوم فیزیکی داره و یک راه حل خر کاری داره که بدتر از این راه وجود نداره و یک راه کوتاه .

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

آفرین آقای با سواد. منتها با این حرفت داری کل ریتس و نایفه و نظریه پتانسیل رو میبری زیر سوال. چون میدان در اون نقطه میتونه بر هر دو سطح عمود باشه. پس میدان دو جواب داره و این یعنی تقاطع خط میدان که غیر مجازه.

کلا" با خودت خوش باش.

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

راست میگه این که میگی نمیشه

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

همیلتون از تو بعیده.
1)بحث علمی , جواب علمی بده.
2)انرژی اتمی پر افتخار ترین دبیرستان کشوره(و تا ابد خواهد بود) پس لطفن توهین نکن.
3)اتفاقا سوال یه راه کوتاه داره!!!فکر کن.
اولا جواب علمی داد قبول نکردن بحث شد
دوما پس علامه حلی و فرزانگانو و ... دیگه هیچ کارن
سوما این سوال از اساس غلطه

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

آقا داره دعوا می شه لطفا تمومش کنین

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17

بیا آقا بیا جلو دعوا شه. سوال کجاش غلطه. کتابارو اشتباه خوندی داداش. برو دوباره اون کتاباتو بخون. نمی خواستم بگم که یه وقت سوال نسوزه.تو اون نقطه که خطوط (سطوح) همدیگرو قطع کردن میدان صفره. نه دو مقدار . به این دلیل میدان صفره که 1. کلام شما صحیحه میدان نمیتونه دو مقدار داشته باشه.2. برایند میدان های عمود بر صطوح هم پتانسیل بر روی خط واصل دو مجموعه با میفته و فاصله نقطه طقاطع به اندازه ای خواهد بود که این برایند صفر بشه. یعنی میشه گقت این نقطه ی تقاطع به مجموعه بار کوچکتر نزدیک تره.
حالا دوستان زاویه ی بین خطوط (سطوح رو بدست بیارین) .
آقا ...من اومدم اینجا تو بانک ایده های ناب سوال نوشتم هلو ، بابا برید یه تشکر بزنید دیگه. پنجاه تا که هیچی به پنجتام نمیرسه. آقا سوال نوشتم همرو به چالش کشونده. دبرید یه تشکر خشک و خالی بکنید دیگه.

EH-Latifpoor

New Member
لایک ها
13

سوال درسته
میدان جایی که سطوح به هم بخورن صفره
زاویه ای هم که با محور حلقه میسازه میشه آرکتانژانت رادیکال دو
البته اگه اون حجم باری که داریم حول محور حلقه متقارن باشه

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

1-میشه خطوطشو رسم کنی ما ببینیم؟
2-معیارت چیه؟انرژی اتمی تو مجموع نتایج کنکور و المپیادش پر افتخار ترین مدرسه ی کشور.البته اگه میخوای کل مدارس هلی رو یه مدرسه در نظر بگیری (تازه اون موقع همشون با هم میتونن با انرژی رقابت کنن) بحث دیگه ایه.
1- این جا نمیتونم خطوط نشون بدم.

2- بر اساس هر معیاریی دوست داری در نظر بگیر. حرفت خنده داره. انرژی 5 برابر حلی هزینه میکنه و همچنین از بچه هاش کار میکشه در حالی که امسال حلی 15 تا طلا داد. انرژی چند تا ؟ فکر کنم 5 تا ... قبول حلی هر پایه
200 نفره انرژی 100 نفر حدودا" ... باز هم میشه 10 انرژی . بازم 5 تا بیشتره. حالا توی خوارزمی و کارای پژوهشی دیگه بماند... مثل روباتیک ... یا کلا" هر مسابقه ای که برگزار میشه...

یا آقا بیا جلو دعوا شه. سوال کجاش غلطه. کتابارو اشتباه خوندی داداش. برو دوباره اون کتاباتو بخون.
من دوباره نگاه کردم. تو هیچ کدوم چنین ننوشته بود. ولی عدم تقاطع خطوط میدان رو نوشته بود.

سوال درسته
میدان جایی که سطوح به هم بخورن صفره
زاویه ای هم که با محور حلقه میسازه میشه آرکتانژانت رادیکال دو
البته اگه اون حجم باری که داریم حول محور حلقه متقارن باشه
آخه چه جوری سطوح هم پتانسیل تقاطع دارن ؟

تازه اگه این طوری هم باشه برای صفر بودن میدان باید زاویه ی بین دو سطح 180 درجه باشه یا مولفه های میدان هم راستا بشن و در خلاف جهت همدیگه باشن.

پ.ن : این تقاطع سطوح هم پتانسیل که نوشتی منظورت اینه که تقارن سطوح هم پتانسیلی که حلقه میسازه با تقاطع خطوط توزیع بار ؟؟؟ یعنی یه بار توزیع حلقه گذاشتی خطوط رو رسم کردی و یه بار دیگه توزیع حجمی رو گذاشتی خطوط رو رسم کردی حالا تقاطع رو در نظر گرفتی ؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

مگه میدان منفی گرادیان پتانسیل نیست؟؟؟!!!
خوب اگه این طور که شما میگین اگر 180 درجه نباشه که نمی تونیم میدان تعریف کنیم

snake

New Member
لایک ها
80

چطوره میدان صفر باشه

snake

New Member
لایک ها
80

ببخشید سوال قشنگه . خطوط هم پتانسیل میشه یه مقطع از سطوح. میدان هم که صفره. دیگه چی میخواید.

چند تا سوال خیلی باحال و مهم راجع به همین موضوع دارم. (یکیشو امسال فتوحی حل کرد)

این بحثو خاتمه بدید تا سوال بعدی رو من بزارم.

در مورد مدرسه هم حق با همیلتونه. انرژی حالا حالا ها عقبه.(تمام مدارک و سوابق موجوده. هیچ بحثی نیس)

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17

آقا جمش کن دیگه. برید یه جا دیگه جرو بحث کنید.
آقا جواب سوال میشه آرکتانجانت رادذیکال 2 حالا او خفنایی که حل کردن دمشون گرم اونایی که حل نکردن بدانید باید با بست پتانسیل حول اون نقطه که خطوط به هم رسید حل کنید سوالو.
ولی من به شخصه قبول دارم حلی از انرژی خفن تره. انرژی این اواخر داشت وضعش بهتر میشد ولی مشخص شد که8ضرفیتشو نداره. همین که 4 تا طلا تو فیزیک گرفت مظفریو انداخت بیرون الان یه بنده خدایی داره ** میزنه به کلاسای ما . متعصفانه اینجا مکان عمومیه نمیتونم خیلی چیزارو بگم. ولی انرژی عمرا حالا حالاها به پای حلی نخواهد رسید.

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

آخه این که نمیشه
حل کنی شاید به یه جوابی برسی ولی این سوال از مفهوم غلطه
برفرض خطوط هم پتانسیل داریم مگه میدان منفی گرادیان پتانسیل نیست پس اصلا برای اون نقطه میدان تعریف نمی شه که بخواد صفر باشه
اگه فکر نمی کنین حق با منه توضیح بدین

بالا