Remistry

New Member
لایک ها
8
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

سلام/میخواستم بدونم شما دین و زندگی و زبانو چجوری خوندین؟با تشکر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام/میخواستم بدونم شما دین و زندگی و زبانو چجوری خوندین؟با تشکر

سلام.

من ديني رو از روي كتاب ميخوندم و حفظ مي كردم . و آيه ها رو حدود چندين بار ميخوندم.

تو هر نوبت حداكثر 1/5 ساعت براش وقت ميذاشتم.

بعد با فاصله ي حدود 1-2 روز تستش رو ميزدم .

اول تست هاي كنكور و بعد تاليفي . و نكاتي رو كه مربوط به پيام آيه بود كنار آيه مي نوشتم .

و توي 2 هفته ي آزمون حداقل 2 بار مرور ميكردم .

من سر كنكور بايد يه سوال رو خالي ميذاشتم و نميزدم اما جابجا زدم و چندين سوال خراب شد و درصدم داغون شد وگرنه من عمومي هام هميشه برتر كشور بود.

يه موقع فكر نكنيد بلد نبودم آبروم بره !!!!!

در مورد زبان...

خدا رو شكر من زبانم از اول قوي بود.

گرامر رو از روي جزوه ي دبيرم ميخوندم و اونم با فاصله ي 1-2 روز تست ميزدم .

براي لغات اول 1-2 بار از روي كتاب ميخوندم و بعضياش رو ياد ميگرفتم و بعضياش رو نه.

بعد ميرفتم سر تست و تست لغت ميزدم . بعضيا رو بلد نبودم اما با زدن تست ، لغات بهتر تو ذهنم ميموندن و اونايي رو كه ياد نگرفته بودم هم ياد ميگرفتم.

براي ريدينگ و كلوز هم از " نترسيم از متن ... " دكتر كياسالار استفاده ميكردم.

اگه بازم امري هست من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد

هومن.ف

New Member
لایک ها
0

سلام ببخشید یه توضیحی در مورد نحوه خواندن زیستو شیمی برای بالای 70 زدن بگید ممنونم من به خاطر وقت گذاشتن به المپیاد کنکورمو هم خراب کردم

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
5

باسلام خانوم تاج آبادی.من هم شهری شما هستم و با پدر بزرگوارتان هم در مورد راه های موفقیت درتحصیلات خیلی صحبت کردم و یکی از مشکلات من اینکه در مرحله شروع درس خیلی عجله میکنم و فکرم خیلی مشغول نتیجه کار میشود.می خواستم راهکار شما رو بدونم . ممنون میشم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

باسلام خانوم تاج آبادی.من هم شهری شما هستم و با پدر بزرگوارتان هم در مورد راه های موفقیت درتحصیلات خیلی صحبت کردم و یکی از مشکلات من اینکه در مرحله شروع درس خیلی عجله میکنم و فکرم خیلی مشغول نتیجه کار میشود.می خواستم راهکار شما رو بدونم . ممنون میشم

amirreza78

New Member
لایک ها
6

خانوم تاج آبادی من یه مشکلی دارم اونم اینه که بعد تصمیم گیری ها دو دلم ! مثلا من امسال رشته تجربی رو انتخاب کردم و خیلی هم دوسش دارم اما باز با خودم می گم می گم چرا نرفتم ریاضی! یا مثلا من المپیاد زیست رو انتخاب کردم و دارم می خونم اما باز با خودم می گم چرا نرفتم المپیاد شیمی ؟ شما از این دو دل بودن ها داشتید؟ چجوری رفعش کردید؟ متشکرم...

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام ببخشید یه توضیحی در مورد نحوه خواندن زیستو شیمی برای بالای 70 زدن بگید ممنونم من به خاطر وقت گذاشتن به المپیاد کنکورمو هم خراب کردم

سلام .

پست 14 همين تاپيك رو نگاه كنيد لطفا .

كليه ي روشهاي مطالعه م براي درسا رو اونجا گذاشتم از جمله زيست و شيمي .

ببينيد درصدي كه شما قراره كسب كنيد از پيش تعيين شده نيست .

چرا ؟

چون سوالات از پيش تعيين شده نيست .

چون استرس و هيجان شما سر جلسه از پيش تعيين شده نيست .

مثلا امسال ....

فرض كنيد يه نفر كل وقتش رو گذاشته بود روي حفظيات شيمي و طبق ذهنيتي كه از كنكورهاي سال قبل داشته ، با اين كار ميتونسته 60 بزنه و هيچ كدوم

از مسائل رو حل نكنه . اما امسال شايد مجموعا 5 تا سوال حفظي داده بودن ( فكر كنم كمتر هم بوده )

پس شما سعي كنيد فول فول شيد توي هر درس نه اينكه يه كف درصدي رو در نظر بگيريد و برسونيد خودتون رو به اون.

يادتون نره آدم به هر چي كه قانع بشه به يه چيزي كمتر از اون ميرسه .

ضمنا روش هاي مطالعه ي افراد باهم متفاوته و قرار نيست همه با يه روش جواب بگيرن و يا اينكه بگم روشهاي من كاملا درسته .

نه . اينا فقط يه سري روش هستن كه من طبق اونا ميخوندم و شايد شما و خيلي هاي ديگه ازش نتيجه نگيرن.

ترجيحا شما يه نگاه به روش ها بكنيد تا محور نحوه ي مطالعه بياد دست تون و بعد با چند بار آزمون و خطاي روش هاي مختلف ، روش مناسب خودتون رو پيدا كنيد .

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام .

ببينيد عجله توي شروع يه چيزه ، فكر كردن به نتيجه يه چيز ديگه ست . شما اومديد دوتا رو سرهم مطرح كرديد !

اول در مورد عجله ...

اولا بريد ريشه يابي كنيد . چرا عجله مي كنيد ؟

مي ترسيد وقت كم بياريد ؟

مي ترسيد نرسيد مباحث رو تموم كنيد ؟

بذاريد خودم رو مثال بزنم.

من وقتي ميرفتم سر آزمون هميشه نگران اين بودم كه وقت كم بيارم در حالي كه حتي 1 بار هم همچين اتفاقي نيفتاده بود و از خودم مطمئن بودم كه

وقت كم نميارم اما هميشه اين ترس رو داشتم .

در نتيجه سوالات رو با سرعت بالايي حل ميكردم و ميرفتم جلو .

مثلا تو كانون واسه 20 سوال ادبيات 15 دقيقه وقت داده شده بود ، آزمون ساعت 8 و ربع شروع ميشد و من ساعت 8 و 25 دقيقه تو عربي بودم !

ديني كه 15 دقيقه وقت نياز داشت رو توي 5-7 دقيقه حل ميكردم .

عربي رو هم مثل ديني .

حالا نتيجه ش چي ميشد؟

اين ميشد كه من ساعت 9 عمومي هام رو تموم ميكردم و تا ساعت 9 و ربع بيكار بودم.

در مورد اختصاصي ها هم به همين شكل.

بعد عصر ميرفتم سر تحليل آزمون.

يه بي دقتي هاي افتضاحي داشتم كه حد نداشت .

فعل " است " رو " نيست " مي ديدم . سوال گزينه ي غلط رو ميخواست و من درست رو زده بودم ، بازده درصدي رو نديده بودم و ...

اينا درصدام رو مياورد پايين . من هميشه اينو به همه ميگفتم . همه هم ميدونستن . ميگفتم من خيلي پايين تر از چيزي كه هستم سر آزمونا عمل ميكنم.

خدايي اگه اين بي دقتي هام نمي بود سر خيلي از آزمونام ترازم ميرفت بالاي 8000 .

و اين اتفاق دقيقا سر كنكورم افتاد .

توي دينيم عجله كردم و بجاي خالي گذاشتن سوال نزده ، پرش كردم و چندتا سوال جابجا شد و درصدم شد 48 و رتبم 59 .

وگرنه خيلي راحت زير 20 منطقه ميشدم . اونم من كه هميشه عمومي هام برتر كشور ميشد.

شماهم ظاهرا يه همچين تصور و ذهنيتي داريد . مثلا ترس از اينكه نرسيد تموم كنيد .

اولش با عجله و بي كيفيت مي خونيد و بعد آخرش كه زمان نتيجه گرفتن از مطالعه ميشه كمتر از چيزي كه فكر مي كنيد نتيجه مي گيريد .

سعي كنيد حذف كنيد اين عجله رو و قبول كنيد كه بدون عجله و سرعت بالا هم مي تونيد مباحث رو تموم كنيد.

من اينطور برداشت كردم از حرفاتون.

اگه حس مي كنيد اين عجله كردن تون دليل ديگه اي داره حتما بفرماييد تا بيشتر توضيح بدم.

اين از اين مورد.

مورد بعدي ...

ببينيد همه ميگن سر آزمون نبايد به فكر نتيجه ي آزمون باشيد . چرا ؟

چون فكر به نتيجه باعث افت تراز و خراب شدن عملكرد ميشه .

من اوايل اينطوري بودم و هميشه غصه ي نتيجه ي آزمونم و حتي درسام رو ميخوردم.

نكنه فلاني اول بشه؟نكنه ترازم بد بشه؟نكنه سوالاي رياضي از ايني كه من ميخونم سخت تر بياد ؟ و...

اينا همه تاثير بد دارن . توي همچين وضعي بيشتر از هر كس ديگه اي خودتون به خودتون استرس وارد ميكنيد.

اتفاقا 2 شب پيش يكي از كاربرا بهم اس داد . ايشون معدل شون حدود 18 بود و ميگفتن " من با اين معدل ميتونم رتبه زير 50 بگيرم؟"

و همش موقع ردس خوندن به همين فكر ميكنن كه ميتونن با معدل 18 برن پزشكي فلان دانشگاه يا نه؟

فرض كنيد شما يه همچين وضعي داريد .

آيا اگه حين مطالعه مثلا به اين فكر كنيد كه چرا معدل تون بدشده و آيا مي تونيد رتبه زير 50 بگيريد يا نه ، چيزي تغيير ميكنه؟

رتبه بالاي 50 بهتون ميدن ؟

معدل تون رو زياد ميكنن ؟

نه. معدل چيزيه كه گشذته و تغيير نميكنه پس بايد يه پارامتر ديگه رو تغيير داد و اونم تراز و درصد هاي كنكوره.

يعني چي ؟ يعني مطالعه ي عالي با بازده بالا براي كسب تراز خيلي بالا توي كنكور كه اثر بد معدل رو يه خورده كمتر كنه.

در مورد شما هم دقيقا همينطوره .

مثلا شما هي بشينيد به نتيجه ي كار فكر كنيد ، اتفاق خاصي ميفته؟

نتيجه تون خوب ميشه ؟ ترازتون رو ميبرن بالا ؟

هيچكدوم . فقط خودتون با دست خودتون مطالعه تون رو با كمترين بازده انجام ميديد و به دنبالش نتيجه ي بدي مي گيرين.

پس سر مطالعه بايد سعي كنيد از همين ساعات بهترين استفاده رو بكنيد و نه به نتيجه و نه به هيچ چيز ديگه اي فكر نكنيد.

اميدوارم جواب سوالات تون رو گرفته باشيد .

اگه جايي بي جواب مونده يا ابهامي هست بفرماييد تا برطرف كنم.

ان شاء الله موفق باشيد.

آخرین ویرایش توسط مدیر

alikalni

New Member
لایک ها
2

سلام.قرابت و درک مطلب عربی و زبان رو چگونه مطالعه کنیم مثلن شبی نیم ساعت یا.....؟؟؟؟؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

خانوم تاج آبادی من یه مشکلی دارم اونم اینه که بعد تصمیم گیری ها دو دلم ! مثلا من امسال رشته تجربی رو انتخاب کردم و خیلی هم دوسش دارم اما باز با خودم می گم می گم چرا نرفتم ریاضی! یا مثلا من المپیاد زیست رو انتخاب کردم و دارم می خونم اما باز با خودم می گم چرا نرفتم المپیاد شیمی ؟ شما از این دو دل بودن ها داشتید؟ چجوری رفعش کردید؟ متشکرم...

سلام .

بله منم از اين دودلي ها زياد داشتم.

بهترين راه براي كم كردن اين دودلي ها اينه كه وقتي ميخواين يه تصميمي بگيريد همه ي جوانب رو بسنجيد و از هر نظر درموردش اطلاعات كسب كنيد.

و وقتي تصميم تون رو گرفتيد نه به چيزاي ديگه فكر كنيد و نه به حرفاي ديگران گوش كنيد.

مثلا من خودم ...

از همون اول بخاطر علاقم و با قاطعيت ميگفتم ميخوام پزشكي بخونم .

ولي موقع انتخاب رشته هركي يه چيز گفت و منو به شك انداختن .

منم در مطب 10 تا دكتر رفتم و ازشون درمورد دندون و دارو و پزشكي پرسيدم .

هركدوم يه چيز ميگفتن . يعني هفته ي انتخاب رشته من ديوونه شده بودم .

يكسره فكرم مشغول بود.

ولي آخرش همه چي رو ريختم كنار و دلايلي رو كه اون اول براي انتخاب قاطعانه ي پزشكي داشتم رو مرور كردم و پزشكي زدم.

و ديگه هم به حرف هيچكي گوش نكردم .

شماهم همين طور باشيد . واسه انتخاب تون كه دلايل قانع كننده داشته باشيد ديگه نظر ديگران براتون مهم به شمار نمياد.

وقتي هم كه تصميم مي گيريد براي خودتون دليل بتراشيد كه بهترين انتخاب رو كرديد ( البته به شرط اينكه انتخاب تون درست باشه )

مثلا نريد ترك تحصيل كنيد بعد دليل بياريد كه درسته !!!!!!!!!!!

مثلا بگيد تجربي بازاركارش بهتره ، درساش شيرين تره ، علاقه دارم و...

اميدوارم تونسته باشم جواب تون رو داده باشم اگه نياز به توضيح بيشتر هست بفرماييد تا بيشتر باهم صحبت كنيم.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام.قرابت و درک مطلب عربی و زبان رو چگونه مطالعه کنیم مثلن شبی نیم ساعت یا.....؟؟؟؟؟

اگه منظورتون نحوه ي مطالعه س ، مراجعه كنيد به پست 14 .

در مورد ساعت مطالعه ...

الان كه تابستونه ، شبي نيم ساعت قرابت خوندن خوبه .

براي درك مطلب هاي عربي و زبان هم اگه روزي 2-3 تا كار كنيد كافيه .

بعد زا اينكه توي قرابت راه افتاديد نياز نيست تست زياد كار كنيد .

تو ايام مدارس مثلا مي تونيد اواخر شب كه خسته ايد يا توي راه خونه و مدرسه تست قرابت بزنيد .

و درك مطلب هاي عربي و زبان هم شبي 1-2 تو ايام مدارس كفايت ميكنه.

alikalni

New Member
لایک ها
2

سلام من درمورد نحوه مطالعه قرابت و درک مطلب ازتون پرسیدم ک متاسفانه جواب ندادید

برای قرابت کتاب نشر دریافت رو دارم خوبه بعدقول دادید که اون فایل کتاب نشر الگوروهم برام بذارید

دوستان چرا اینجا اینجوریه انقد دیر جواب همرو میدید

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام من درمورد نحوه مطالعه قرابت و درک مطلب ازتون پرسیدم ک متاسفانه جواب ندادید

برای قرابت کتاب نشر دریافت رو دارم خوبه بعدقول دادید که اون فایل کتاب نشر الگوروهم برام بذارید

مراجعه كنيد به پست 14 همين تاپيك . اونجا همه روش هاي مطاله رو گفتم واسه همه موضوعات و درسا .

براي قرابت و درك مطلب هم توي همون پست 14 توضيح دادم.

من براي قرابت نشرالگو كار ميكردم و راضي بودم اما در مورد نشردريافت چيزي نميدونم.

اگه پيام حاوي لينك رو حذف نكرده باشم حتما براتون ميفرستم.

من دير جواب تون رو ميدم ؟

alikalni

New Member
لایک ها
2

تستای اختصاصی رو ب فاصله چند روز بعداز مطالعه میزدید.-----عمومیا چطور؟؟؟

[FONT=\]ی خوهشی ازتون داشتم من چون خیلی آدم دودلی هستم نمیتونم ی برنامه درسی برای خودم بریزم اگ میش وامکانش هست شما یک برنامه پیشنهادی برای یک ماه شهریور بم بدید حالا خودم یجوری سعی میکنم باهاش منطبق شم لطفا برام برنمرو ب پیام خصوصی ارسال کنید[/FONT]

only physics

New Member
لایک ها
2,386

تستای اختصاصی رو ب فاصله چند روز بعداز مطالعه میزدید.-----عمومیا چطور؟؟؟

[FONT=\]ی خوهشی ازتون داشتم من چون خیلی آدم دودلی هستم نمیتونم ی برنامه درسی برای خودم بریزم اگ میش وامکانش هست شما یک برنامه پیشنهادی برای یک ماه شهریور بم بدید حالا خودم یجوری سعی میکنم باهاش منطبق شم لطفا برام برنمرو ب پیام خصوصی ارسال کنید[/FONT]

سلام.

تستاي رياضي و فيزيك و مسئله هاي شيمي رو همون روز كه ميخوندم جواب ميدادم.

تست هاي عمومي و مطالب حفظي رو با فاصله ي 1-3 روز جواب ميدادم.

چشم . شما لطف كنيد يه برنامه ي روزانه از كارهاتون رو برام بگيد . حالا يا ميل بزنيد يا پيام بازديدكننده بذاريد . مثلا

از چه ساعت تا چه ساعتي كلاس هستيد ، كي مي رسيد ، كي مي خوابيد و ...

موفق باشيد

دوستان سلام به همگي .

ممنون از همت همگي تون خدا رو شكر تاپيك حدود 100 پست و 10 صفحه شده.

و ممنونم از لطفي كه نسبت به من داشتيد .

دوستان من امروز - فردا راهي مشهدم .

به همين خاطر احتمالا تا شنبه امكان اومدن به سايت رو ندارم .

پيشاپيش بابت اين غيبت چند روزه عذرخواهي ميكنم .

شما سوالات تون رو بپرسيد و من ان شاء الله 2-3 روز ديگه كه برگردم پاسخ تون رو ميدم.

بازم شرمنده.

براي همه تون دعا ميكنم تو حرم .

ان شاء الله موفق باشيد.

لایک ها
5

خانوم تاج آبادی خیلی عالی توضیح میدید ممنونم.واما مشکلم اینجاست که من اصلا به اندازه ای که تلاش میکنم اصلاو به هیچ وجه نتیجه نمی گیرم:63:.و حتی خودم هم فهمیدم که دلیله اصلیش چیه. اینکه که خیلی اوقات میرم تو حاشیه درس خوندن و به عنوان مثال میگم من اصلا عربی رو نمی تونم خوب بدم و بعد هرچی هم که بخونم و هر چی هم که به خودم حتی روحیه بدم ولی ته قلبم همون نتونستن وشکست رو قبول داره و با اینکه شاید بیشترین تلاش رو روی عربی انجام داده باشم ولی بد ترین نتیجه رو تو درس هام داره. واقعا به بن بست خوردم واصلا نتوستم مشکلم رو حل کنم.ممنون اگه با زبان شیواتون من رو کمک کنین.

haniye1996

New Member
لایک ها
16

زهره جان ببخشید من این همه سوال میپرسم:95::3:
ممکنه اگه وقتشو داشتی ی لیست کامل از کتابای پیشنهادیت برای همه دروس(عمومی_اختصاصی)بذاری برامون؟؟؟
عـــــــــــاشقتــــم:124::124::115:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

خانوم تاج آبادی خیلی عالی توضیح میدید ممنونم.واما مشکلم اینجاست که من اصلا به اندازه ای که تلاش میکنم اصلاو به هیچ وجه نتیجه نمی گیرم:63:.و حتی خودم هم فهمیدم که دلیله اصلیش چیه. اینکه که خیلی اوقات میرم تو حاشیه درس خوندن و به عنوان مثال میگم من اصلا عربی رو نمی تونم خوب بدم و بعد هرچی هم که بخونم و هر چی هم که به خودم حتی روحیه بدم ولی ته قلبم همون نتونستن وشکست رو قبول داره و با اینکه شاید بیشترین تلاش رو روی عربی انجام داده باشم ولی بد ترین نتیجه رو تو درس هام داره. واقعا به بن بست خوردم واصلا نتوستم مشکلم رو حل کنم.ممنون اگه با زبان شیواتون من رو کمک کنین.

خواهش ميكنم من فقط وظيفه مو انجام دادم . خدا رو شكر كه تونستم كمك تون كنم.

بذاريد بازم خودم رو مثال بزنم .

من براي مرحله ي اول المپياد شيمي فقط 10 روز مطالعه كردم . فقط 10 روز و توي المپياد تونستم به لطف خدا 70 درصد بزنم.

و اين براي من فوق العاده عالي بود چون بخاطر اينكه بعد از 6 ماه مطالعه فهميدم نميتونم تو المپياد فيزيك شركت كنم ، روحيه ام افتضاح بود.

بعد از مرحله 1 خيليا موندن منتظر اعلام نتايج . اما من از روز بعد شروع كرده به خوندن مرحله 2 .

گفتم اگه قبول شم ، يه پله از بقيه جلوترم و اگه هم قبول نشم هيچي رو از دست ندادم.

نتايج مرحله 2 كه اومد من از نظر ميزان مطالعه از بقيه ي دوستام كه قبول شده بودن جلوتر بودم.

عيد نوروز يكي از دانشجوهاي دانشگاه شريف رو براي تدريس شيمي آوردن سبزوار .

ايشون روز اول يه امتحان از ما گرفتن . من و آقاي احمدآبادي ( نقره شيمي شدن امسال ) بهترين نمره رو گرفتيم بين 6 نفر.

اين استاد مون دور از چشم من به همه گفته بودن كه احمدآبادي و تاج آبادي امسال ميرن دوره .

ولي ...

من آقاي احمدآبادي رو كه ديدم ، ترسيدم . چرا ؟ چون هيچوقت فكر نميكردم تو شهر خودم كسي باشه كه از من جلوتر باشه.

ايشون فوق العاده قوي بودن توي المپياد و من همون روز اول خودمو باختم . نه فقط خودمو ...همه چي مو باختم.

اعتماد به نفسمو ، اميدمو ، 2 ماه مطالعمو و ...

از اون روز ديگه خوندنم به هيچ دردي نميخورد . چرا چون خودم ، خودمو بازنده دونستم .

همه بهم اميد ميدادن ، همه ازم مدال طلا ميخواستن اما من انقدر درگير نااميدي و ترس و شكست شده بودم كه هيچي نميشنيدم.

شبي نبود كه من گريه نكنم . ديگه خوندنم اصلا بازدهي نداشت . حتي روز المپياد كه ايشون رو تو خوابگاه ديدم ، ته دلم خالي شد .

رفتم سر المپياد و آزمون دادم .

تا روز اعلام نتايج هم كارم شده بود گريه هاي پنهاني ... شب و روز .

آخرش چي شد ؟ بخاطر 6 نمره نتونستم برم دوره . بخاطر 6 نمره فقط . همه چي مو خودم از خودم گرفتم.

شماهم توي وجودتون ترس داريد ، حس شكست داريد نسبت به عربي .

گفتم اين داستان رو تا بدونيد اگه همينطور ادامه بديد به جا مي رسيد .

المپياد واسه من خيلي مهم بود اما المپياد همه ي زندگي نيست .

ولي كنكور همه ي زندگيه ، سرنوشته .

شما 12 سال درس مي خونيد كه برسيد به كنكور و كنكور ميديد كه 40 سال زندگي آيندتون رو رقم بزنيد .

همه ي عمرتون توي آزمون 4 ساعته خلاصه ميشه .

من بخاطر 6 نمره موندم سبزوار . حواستون باشه شما بخاطر هرچيزي زندگي تون رو خراب نكنيد .

بايد بيشتر كار كنيد روي عربي و ترس تون رو بريزيد دور .

شما فكر مي كنيد من از اول همينقدر دانش آموز خوبي بودم؟

من دوران راهنمايي و اول دبيرستان نمره ي فيزيكم 13-15 بود . هميشه از فيزيك نفرت و ترس داشتم.

اما سال دوم چون دبيرم سخت گير بود شروع به خوندن كردم و خدا رو شكر در عرض 2-3 ماه شدم نفر برتر فيزيك مدرسه مون.

من از نمره ي 13 فيزيك رسيدم به 100 درصد فيزيك كنكور .

باورتون ميشه حتي رتبه 1 كشور فيزيكش رو 100 نزده ؟ اما من كه نمرم 13 بود تونستم به لطف خدا 100 بزنم.

شماهم مي تونيد به شرط اينكه كار كنيد ، ترس و نفرت تون رو بذاريد كنار و ديگه به خودتون تلقين بد نكنيد .

بدونيد من از نمره ي 13 رسيدم به درصد 100 . پس شماهم يقينا مي تونيد . منتها زمان مي بره و لازمه از همين الان براش وقت بذاريد.

ضمن اينكه عربي يه برگ برنده س چون معمولا 90 درصد افراد تو عربي ضعف دارن و اگه عربي تون قوي بشه قطعا نسبت به خيلي ها يه پله ميريد بالاتر.

اميدوارم منظورمو خوب رسونده باشم .

اگه نيازي هست بگيد تا بيشتر صحبت كنيم .

اگه بازم سوالي هست من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

زهره جان ببخشید من این همه سوال میپرسم:95::3:
ممکنه اگه وقتشو داشتی ی لیست کامل از کتابای پیشنهادیت برای همه دروس(عمومی_اختصاصی)بذاری برامون؟؟؟
عـــــــــــاشقتــــم:124::124::115:

سلام چشم.

فقط من الان دارم ميرم مشهد يه 20 دقيقه ديگه حدودا و بايد برم حاضر شم.

فكر كنم كتابا رو توي همين تاپيك گفتم.

اگه پيدا نكرديد ان شاء الله 1-2 روز ديگه كه برگردم حتما جواب تون رو ميدم.

شرمنده. براي همتون دعا ميكنم.

موفق باشيد

SimFCB

New Member
لایک ها
16

خانم تاج ابادی شما فیزیک و شیمی تون رو برای المپیاد از رو چه کتابهایی می خوندین؟

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

سلام خانم تاج آبادی... تبریک می گم به خاطر موفقیتتون...:53:
و ممنون به خاطر کمکهایی که به ما می کنید...
یه سوال داشتم... می خواستم ببینم چه درسایی رو باید هر روز بخونم ...؟؟؟مثلا دروس اختصاصی(زیست و شیمی و فیزیک و ریاضی) رو باید هر روز بخونم؟؟؟
توی چن تا پست قبلی گفته بودید برای فیزیک و ریاضی هر روز باید تست زد....یا مثلا برای دروس عمومی، اون مبحتایی رو که گفته بودید مثل آرایه و زبان فارسی و... رو باید هر چند روز یکبار خوند و مرور کرد؟؟؟
ممنون می شم اگه کمکم کنید...آخه توی برنامه ریزی برای خودم مشکل دارم...
:2:
(من تابستون توی آزمونای گزینه دو شرکت می کنم و اصلا نمی تونم به برنامه ی آزمونا برسم. به نظرتون باید چیکار کنم؟؟؟.. )( از مهر قصد دارم برم قلم چی...)
بازم ممنون...
:88:

moein1234

New Member
لایک ها
19

سلام خانم تاج آبادی.ممنون که وقت می گذارید و به سوالات پاسخ می دهید.من امسال مدرسه ام از 1 مهر شروع می شود.و ساعت یک ربع به 1 تعطیل می شویم.البته کلاس فوق برنامه هم دارد تا ساعت دو و نیم که من چون جو کلاس بد است ترجیح می دهم خصوصی بگیرم.می خواستم ببینم شما برنامه ی خاصی را با توجه به زودتر تعطیل شدن من از مدرسه پیشنهاد می دهید.درضمن من الان که 1 شهریور است حجم بالایی را در پیش رویم دارم.چون تغییر رشته می دهم به تجربی امتحانات هم وقتم را می گیرد.من از سال دوم به نیت تغییر رشته وارد رشته ی ریاضی شدم.به نظر شما با این حجم کاری چه کنم؟خیلی ممنون می شوم اگر پاسخ بدهید.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام به همگي .

من برگشتم از مشهد . براي همه تون تو حرم دعاكردم.

ببخشيد بابت اين چند روز غيبت و تاخير .

خدا ياري كنه بازم پاسخگوي سوالات تون هستم.

ان شاء الله موفق باشيد.

خانم تاج ابادی شما فیزیک و شیمی تون رو برای المپیاد از رو چه کتابهایی می خوندین؟

سلام.

اگه براي كنكور مدنظرتونه كه بايد بگم كنكور و المپياد براي مطالعه دو مقوله ي كاملا جدا زا هم هستن .

مثلا شما نمي تونيد بريد بشينيد واسه كنكور مورتيمر بخونيد !

از طرفي خيلي از مطالب توي كتاب درسي هستن كه توي المپياد غلط و اشتباه به شمار ميان.

پس واسه كنكور فقط منابع كنكوري بايد بخونيد .

اگه براي المپياد مدنظرتونه كه بايد بگم منابع المپياد دانش آموزي با داشنجويي كاملا متفاوته.

ولي كتابايي كه خوندم براي المپياد .

واسه فيزيك : نشرالگو 2 - خيلي سبز 3 - هاليدي مكانيك - هاليدي الكتريسيته - الفباي نور هندسي - هاليدي گرما

واسه شيمي : مبتكران 2 و 3 - مورتيمر - شيمي درسپهرالمپياد - مسائل برگزيده ي شيمي - 2000 مسئله شيمي و چندتا كتاب ديگه.

اگه بازم امري هست من در خدمتم فقط اگه امكانش هست سوالات تون در مورد المپياد رو اينجا نپرسيد كه تاپيك كنكوري بمونه.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام خانم تاج آبادی... تبریک می گم به خاطر موفقیتتون...:53:
و ممنون به خاطر کمکهایی که به ما می کنید...
یه سوال داشتم... می خواستم ببینم چه درسایی رو باید هر روز بخونم ...؟؟؟مثلا دروس اختصاصی(زیست و شیمی و فیزیک و ریاضی) رو باید هر روز بخونم؟؟؟
توی چن تا پست قبلی گفته بودید برای فیزیک و ریاضی هر روز باید تست زد....یا مثلا برای دروس عمومی، اون مبحتایی رو که گفته بودید مثل آرایه و زبان فارسی و... رو باید هر چند روز یکبار خوند و مرور کرد؟؟؟
ممنون می شم اگه کمکم کنید...آخه توی برنامه ریزی برای خودم مشکل دارم...
:2:
(من تابستون توی آزمونای گزینه دو شرکت می کنم و اصلا نمی تونم به برنامه ی آزمونا برسم. به نظرتون باید چیکار کنم؟؟؟.. )( از مهر قصد دارم برم قلم چی...)
بازم ممنون...
:88:

سلام ممنون بابت تبريك تون .

من فقط وظيفمو انجام ميدم و باعث افتخارمه كه به ديگران كمك كنم.

زيست رو حتما حتما بايد هر روز بخونيد حالا اين خوندن شامل مطالعه ، مرور ، تست و .. ميشه .

ببينيد اين كه من ميگم فيزيك و رياضي رو باهم پيش ببريد چندتا دليل داره.

اول اينكه فيزيك و رياضي كاملا بهم وابستن و اگه توي يكي قوي باشيد توي ديگري هم مي تونيد قوي بشيد.

دوم اينكه اكثر بچه هاي تجربي توي اين دو درس ضعف دارن و خيلي توي خوندن شون سهل انگاري ميكنن و همه ي تمركزشون رو ميبرن روي شيمي و زيست .

به همين خاطر كسب درصد بالا توي رياضي و فيزيك خيلي ميتونه بهتون كمك كنه اما معنيش اين نيست كه از زيست و شيمي غافل بشيد .

يادتون باشه فيزيك و رياضي تراز بالا دارن و شيمي و زيست ضريب بالا ( اگه اين تيكه رو مبهم گفتم و متوجه نشديد بفرماييد تاتوضيح بدم )

ترجيحا روزي 20-30 تست رياضي و 20-30 تست فيزيك بزنيد. هركدوم حدودا 1 ساعت بيشتر وقت نمي برن . يا اينه روز در ميون بزنيد.

الان كه تابستونه ترجيحا آرايه و قرابت رو هرروز تست بزنيد . روزي نيم ساعت آرايه و نيم ساعت قرابت كافيه .

اگه بتونيد روزي 1-3 درك مطلب عربي و زبان هم كار كنيد عاليه .

اين تست زني عمومي ها فعلا مال تابستونه .

به مدارس كه رسيديم ، باز برنامه عوض ميشه .

اگه اون موقع خداخواست و سايت بودم ، بهم يادآوري كنيد تابگم توهمين تاپيك.

اگه هم ازسايت رفته بودم بهم اس بديد تا بهتون بگم يا ايميل بزنيد بهم.

اين از اين مورد...

در مورد آزمون .

هيچ جاي نگراني نداره .خصلت گزينه 2 اينه كه حجم بماحثش فوق العاده بالاست.

اين يكي از دلايلي بود كه من از گزينه 2 دراومدم و رفتم قلمچي .

ان شاء الله از مهر به بعد راحت مي تونيد بابرنامه ي كانون بريد جلو و مباحث رو بخونيد كامل.

البته بخاطر تغيير آزمون ، نحوه ي سوالات و ... ممكنه افت داشته باشيد اما سعي كنيد از آبان به بعد روند افزايشي داشته باشيد توي ترازاتون.

اگه جايي بي جواب مونده بفرماييد تا جواب بدم.

اگه بازم امري هست من درخدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام خانم تاج آبادی.ممنون که وقت می گذارید و به سوالات پاسخ می دهید.من امسال مدرسه ام از 1 مهر شروع می شود.و ساعت یک ربع به 1 تعطیل می شویم.البته کلاس فوق برنامه هم دارد تا ساعت دو و نیم که من چون جو کلاس بد است ترجیح می دهم خصوصی بگیرم.می خواستم ببینم شما برنامه ی خاصی را با توجه به زودتر تعطیل شدن من از مدرسه پیشنهاد می دهید.درضمن من الان که 1 شهریور است حجم بالایی را در پیش رویم دارم.چون تغییر رشته می دهم به تجربی امتحانات هم وقتم را می گیرد.من از سال دوم به نیت تغییر رشته وارد رشته ی ریاضی شدم.به نظر شما با این حجم کاری چه کنم؟خیلی ممنون می شوم اگر پاسخ بدهید.

سلام . خواهش ميكنم من فقط وظيفمو انجام ميدم.

ممنون ميشم اگه به اين چند سوال من پاسخ بديد تا بتونم دقيق راهنمايي تون كنم.

اول اينكه منظورتون از اينكه جو كلاستون بده چيه ؟ ميشه دقيق توضيح بديد ؟

دوم اينكه شما امسال ميريد پيش دانشگاهي يا سوم؟

جواب اين 2 تا رو اگه ميشه بديد بعدش چشم ، من جواب سوالات تون رو كامل ميدم.

ان شاء الله موفق باشيد.

moein1234

New Member
لایک ها
19

من می روم پیش تجربی.منظورم از جو پایین کلاس،دانش آموزانی است که کلاس را با شوخی های مسخره پر می کنند و معلمان هم با آن ها راه می آیند و در نتیجه سطح تدریس اصلا به سطح کنکور نمی رسد.

بالا