only physics

New Member
لایک ها
2,386
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

سوال من هم اینه که برای درس ادبیات به هیچ وجه از روی کتاب های ادبیات فارسی 2 و 3 که درس به درس هستند نخونیم ؟
یا اینکه هراه خوندن اونها از نشر الگو مبحثی استفاد کنیم ؟ اصولا تست ادبیات درس به درس (مثلا خیلی سبز) چه موقع از سال و چه کاربردی داره ؟
.
.
.
.
.
در ضمن این پست شماره 100 هست !!!
چند وقت بود که تاپیک به این پر و پیمونی تو آیریسک ندیده بودم !!!

كل كنكور رو نابود كرديد با اين سوالتون !!!!!!!!!!!

مهم ترين ، اساسي ترين و در اولويت همه چيز كتاب درسيه .

كتاب هاي كمك درسي صرفا مكمل و وسيله اي براي سنجش و يادگيري بيشتر هستن نه جايگزين كتاب درسي.

شما كتاب هاي ادبيات رو بايد بخونيد . همه چي شو .

متن هاش ، لغاتش ، املاي تك تك كلمات ، تمرين ها و ...

و كتاب هاي موضوعي رو بايد در كنارش كار كنيد مثلا شما لغت رو بايد بايد بايد از روي كتاب بخونيد هم بي ستاره ها و هم

ستاره دارها حالا فرضا لغت و املاي نشرالگو واسه مرور لغاته يا لغات بي ستاره اي كه بلد نيستيد معنيش رو و هم چنين تمرين املا.

نه اينكه كتاب رو ول كنيد و بريد سر نشرالگو يا هر كتاب ديگه.

كلا كتاب درس به درس براي ادبيات خوب نيست چون ناخواسته يا خواسته جواب رو مثل لقمه ي آماده تحويل تون ميده.

ترجيحا براي ادبيات اول كتب موضوعي رو كار كنيد و كتاب هايي كه تست درس به درس ادبيات دارن رو بذاريد براي اولويت هاي بعدي.

مورد بعدي اينكه پست هاي تاپيك خيلي بيشتر از 100 تاست . اولين پست تاپيك رو ببينيد.

نزديك 10 تا سوال توي يه پسته ! چون mp3 شده رسيده به 100 تا وگرنه بيشتره.

واقعا ممنونم از همه تون كه همت كرديد و اين همه پست داديد و ممنون كه منو لايق كمك به خودتون دونستيد.

ان شاء الله بچه هاي ديگه هم بتونن از اين تاپيك استفاده كنن.

اگه بازم سوالي هست من در خدمتم.

haniye1996

New Member
لایک ها
16

زهره جون کتاب "تناسب مفهومی و قرابت معنایی" هامون سبطی رو دیدی؟؟؟خوبه بنظرت؟؟؟
ببخشید اگه سوال تکراریه!!!:63:

ALI493

Member
لایک ها
81

یه مشکل...........

برای دروس اختصاصی چه شکلی خلاصه نویسی کنیم؟

آخه هرچی به کتاب درسی یا تست هایی که زدم رجوع می کنم مطلب تازه ای پیدا نمی کنم یعنی مطالب یه جورایی واسم تکراری شده مثلا واسه فصل الکتریسیته ساکن چه چیزی باید خلاصه کرد.یا مثلا فصل 2 شیمی 3 چه مطلب مهمی داره .....:35::35::35::35:
البته اینو بگم که اگه مثلا تو یه تستی مشکل داشته باشم حتما مطلبشو تو یه دفترچه یادداشت می کنم(و کردم) اما مطالب این دفترچه خیلی پراکندس.

این چند وقته اونقدر از اینو اون شنیدم خلاصه نویسی باید بکنیم ترس تمام وجودمو گرفته:191::191::191: :191:

راستی اگه مشکلی نیست این سوال هم جواب بدید.....
سوال اینه...............

چرا مولکول ch[sub]3[/sub]​i (یدو متان) قطبی است؟
جزئی بار منفی روی کدام قسمت مولکول ایجاد می شود ؟

با توجه به اینکه الکترو نگاتیوی ید با کربن تقریبا برابر است.

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

زهره جون کتاب "تناسب مفهومی و قرابت معنایی" هامون سبطی رو دیدی؟؟؟خوبه بنظرت؟؟؟
ببخشید اگه سوال تکراریه!!!:63:

سلام .

نه والا نديدم اين كتاب رو و نميدونم چطوريه .

خواهش ميكنم ، اشكالي نداره.

اگه بازم امري هست من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

یه مشکل...........

برای دروس اختصاصی چه شکلی خلاصه نویسی کنیم؟

آخه هرچی به کتاب درسی یا تست هایی که زدم رجوع می کنم مطلب تازه ای پیدا نمی کنم یعنی مطالب یه جورایی واسم تکراری شده مثلا واسه فصل الکتریسیته ساکن چه چیزی باید خلاصه کرد.یا مثلا فصل 2 شیمی 3 چه مطلب مهمی داره .....:35::35::35::35:
البته اینو بگم که اگه مثلا تو یه تستی مشکل داشته باشم حتما مطلبشو تو یه دفترچه یادداشت می کنم(و کردم) اما مطالب این دفترچه خیلی پراکندس.

این چند وقته اونقدر از اینو اون شنیدم خلاصه نویسی باید بکنیم ترس تمام وجودمو گرفته:191::191::191: :191:

راستی اگه مشکلی نیست این سوال هم جواب بدید.....
سوال اینه...............

چرا مولکول ch[SUB]3[/SUB]​i (یدو متان) قطبی است؟
جزئی بار منفی روی کدام قسمت مولکول ایجاد می شود ؟

با توجه به اینکه الکترو نگاتیوی ید با کربن تقریبا برابر است.

سلام.

دروس اختصاصي رو به هيچ وجه نميشه خلاصه نويسي كرد و نبايد هم بكنيد.

حق با شماست همه ميگن بايد خلاصه نويسي كرد از جمله مشاورا ، دبيرا ، پشتيبان ها ...

من تو اين يه سال فقط كنكور ندادم بلكه شرايط مختلفي رو براي خودم بوجود آوردم و تجربه كسب كردم.

خلاصه نويسي به هيچ دردي نميخوره . از من به شما نصيحت !

چه توي دروس عمومي و چه توي دروس اختصاصي .

اولا كه فقط و فقط وقت تلف كردنه .

ثانيا آدم واسه چي خلاصه نويسي ميكنه ؟ كه بعدا از روش مرور كنه . خب چرا همين كار رو با كتاب نكنيم؟

ببينيد هرازچندگاهي ضمن مرور بايد به متن كتاب هم نگاهي بندازيد تا ببينيد چيزي جانيفتاده باشه يعني خواه ناخواه كتاب تا آخر باهاتون مياد.

حالا اين وسط خلاصه به چه درد ميخوره ؟

ضمن اينكه بگم نگاه كردن به كتاب خيلي مفيده خصوصا توي مبحثي مثل آيات ديني يا شكل هاي كتاب زيست .

باور تون ميشه من الان 3 ماهه كه از درس و مطالعه فاصله گرفتم اما اون روز توي پيام خصوصي داشتم با اتكا به ذهنم جواب يكي از كاربرا رو ميدادم.

يعني هنوزم دقيقا يادمه كه كدوم شكل چه چيزايي توشه ، كجاي كتابه و مثلا فلان آيه چطور شروع و چطور تموم ميشه و...

اينا مربوطه به حافظه ي تصويري . به مرور توي ذهن شكل ميگيره و نسبتا دير پاك ميشه .

اين از فوايده ديدن متن كتابه . يه بار ، دوبار ، 10 بار و... تا آخر سال هربار كه بخونيد.

به خاطر همين نيازي به خلاصه نويسي نيست .

اما نكته برداري واجب تر از نون شبه . حتما بايد انجام بديد .

توصيه ميكنم پست 42 همين تاپيك رو بخونيد ، اونجا يه سري نكته گفتم براي نكته برداري و نكات تست ها ، اونا كمك تون ميكنه.

ميخوام دوباره كاري نشه نمينويسم ، لطفا همون پست 42 رو مطالعه كنيد.

اگه بازم سوالي بود كه رفع نشد حتما بپرسيد.

در مورد سوال بعدي تون ( ضمن اينكه اينجا جاش نيست ) ...

شما دو قسمت سوال رو توي ذهن تون يكي كرديد و همين باعث به اشتباه افتادن تون شده.

ببينيد پيوند قطبي يه چيزه ، مولكول قطبي يه چيز ديگه ست .

پيوند قطبي وقتيه كه اختلاف الكترونگاتيوي بين 2 اتم متصل بيشتر از 0/4 باشه . درسته ؟

حالا فرض كنيد مولكول cf4 رو . قبول داريد اختلاف الكترونگاتيوي بين كربن و فلوئور بيشتر از 0/4 هست ؟

پس پيوندها قطبيه . اما آيا مولكول هم قطبيه؟ نه نيست !

چرا ؟ ساختار لوييس رو از دوم دبيرستان به خاطر داريد ؟ وقتي تمام قلمروهاي اطراف اتم مركزي يكسان باشن ، مولكول ناقطبيه.

ديديد ؟ با اينكه هر كدوم از پيوندها قطبي ان اما مولكول ناقطبيه.

حالا مولكول موردنظر شما ...

چرا قطبيه ؟ چون اتم هاي اطراف اتم مركزي يكسان نيستن .

حالا بايد ببينيد كه بين اتم ها بيشترين الكترونگاتيوي مال كيه . اونجا ميشه تجمع بار منفي جزئي.

اگه پاسخم اشتباهه يا نياز به توضيح بيشتري هست حتما بفرماييد تا برطرف بشه.

ان شاء الله موفق باشيد.

آخرین ویرایش توسط مدیر

question

New Member
لایک ها
34

سلام زهره خانم
مى خواستم بدونم تو سال دوم دبيرستان روزى چقدر مطالعه ى درسى داشتيد.
ممنون از زحماتتون.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام زهره خانم
مى خواستم بدونم تو سال دوم دبيرستان روزى چقدر مطالعه ى درسى داشتيد.
ممنون از زحماتتون.

سلام.

من سال دوم اصلا مطالعه ي كنكوري ندشاتم و دانش آموز متوسط و حتي رو به پاييني بودم.

سال سوم هم كه درگير المپياد بودم .

مطالعه ي اصليم براي كنكور از نيمه ي شهريور ماه سال پيش دانشگاهي بود.

زياد از الان خودتون رو خسته نكنيد اما توصيه اي كه دارم اينه كه اختصاصي هاتون و عربي تون رو خييل خيلي قوي كنيد.

اينطوري هم مباحث سال آينده كه بعضياش مرتبط با دوم هستن رو راحت تر ميگذرونيد و هم براي كنكور كارتون راحت تر ميهش.

اما اصلا توصيه نميكنم كه روزي مثلا 7 ساعت بخونيد و كنكوري بخونيد و ...

خواهش ميكنم من كه كاري نميكنم فقط وظيفه مو انجام ميدم.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

خدا قوت خانم تاج آبادی:89:

ممنون از لطف تون .

ان شاء الله خدا همه رو ياري كنه و همه موفق باشن چه تو المپياد ، چه تو زندگي و چه توي كنكور .

ALI493

Member
لایک ها
81

سلام .

نه والا نديدم اين كتاب رو و نميدونم چطوريه .

خواهش ميكنم ، اشكالي نداره.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام.

دروس اختصاصي رو به هيچ وجه نميشه خلاصه نويسي كرد و نبايد هم بكنيد.

حق با شماست همه ميگن بايد خلاصه نويسي كرد از جمله مشاورا ، دبيرا ، پشتيبان ها ...

من تو اين يه سال فقط كنكور ندادم بلكه شرايط مختلفي رو براي خودم بوجود آوردم و تجربه كسب كردم.

خلاصه نويسي به هيچ دردي نميخوره . از من به شما نصيحت !

چه توي دروس عمومي و چه توي دروس اختصاصي .

اولا كه فقط و فقط وقت تلف كردنه .

ثانيا آدم واسه چي خلاصه نويسي ميكنه ؟ كه بعدا از روش مرور كنه . خب چرا همين كار رو با كتاب نكنيم؟

ببينيد هرازچندگاهي ضمن مرور بايد به متن كتاب هم نگاهي بندازيد تا ببينيد چيزي جانيفتاده باشه يعني خواه ناخواه كتاب تا آخر باهاتون مياد.

حالا اين وسط خلاصه به چه درد ميخوره ؟

ضمن اينكه بگم نگاه كردن به كتاب خيلي مفيده خصوصا توي مبحثي مثل آيات ديني يا شكل هاي كتاب زيست .

باور تون ميشه من الان 3 ماهه كه از درس و مطالعه فاصله گرفتم اما اون روز توي پيام خصوصي داشتم با اتكا به ذهنم جواب يكي از كاربرا رو ميدادم.

يعني هنوزم دقيقا يادمه كه كدوم شكل چه چيزايي توشه ، كجاي كتابه و مثلا فلان آيه چطور شروع و چطور تموم ميشه و...

اينا مربوطه به حافظه ي تصويري . به مرور توي ذهن شكل ميگيره و نسبتا دير پاك ميشه .

اين از فوايده ديدن متن كتابه . يه بار ، دوبار ، 10 بار و... تا آخر سال هربار كه بخونيد.

به خاطر همين نيازي به خلاصه نويسي نيست .

اما نكته برداري واجب تر از نون شبه . حتما بايد انجام بديد .

توصيه ميكنم پست 42 همين تاپيك رو بخونيد ، اونجا يه سري نكته گفتم براي نكته برداري و نكات تست ها ، اونا كمك تون ميكنه.

ميخوام دوباره كاري نشه نمينويسم ، لطفا همون پست 42 رو مطالعه كنيد.

اگه بازم سوالي بود كه رفع نشد حتما بپرسيد.

در مورد سوال بعدي تون ( ضمن اينكه اينجا جاش نيست ) ...

شما دو قسمت سوال رو توي ذهن تون يكي كرديد و همين باعث به اشتباه افتادن تون شده.

ببينيد پيوند قطبي يه چيزه ، مولكول قطبي يه چيز ديگه ست .

پيوند قطبي وقتيه كه اختلاف الكترونگاتيوي بين 2 اتم متصل بيشتر از 0/4 باشه . درسته ؟

حالا فرض كنيد مولكول cf4 رو . قبول داريد اختلاف الكترونگاتيوي بين كربن و فلوئور بيشتر از 0/4 هست ؟

پس پيوندها قطبيه . اما آيا مولكول هم قطبيه؟ نه نيست !

چرا ؟ ساختار لوييس رو از دوم دبيرستان به خاطر داريد ؟ وقتي تمام قلمروهاي اطراف اتم مركزي يكسان باشن ، مولكول ناقطبيه.

ديديد ؟ با اينكه هر كدوم از پيوندها قطبي ان اما مولكول ناقطبيه.

حالا مولكول موردنظر شما ...

چرا قطبيه ؟ چون اتم هاي اطراف اتم مركزي يكسان نيستن .

حالا بايد ببينيد كه بين اتم ها بيشترين الكترونگاتيوي مال كيه . اونجا ميشه تجمع بار منفي جزئي.

اگه پاسخم اشتباهه يا نياز به توضيح بيشتري هست حتما بفرماييد تا برطرف بشه.

ان شاء الله موفق باشيد.
اما مشکل من هم همین جاست الکترو نگاتیوی همه عنصر ها این ترکیب تقریبا برابر است پس جزئی بار منفی کجا ایجاد می شود؟

از تمامی مدیران و کاربران عذرخواهی می کنم. من این تاپیک رو قبلا ایجاد کردم ولی دیدم کسی جواب نداد تصمیم گرفتم تو این تاپیک مطرح کنم.

http://www.irysc.com/forum/t18108/#post227223

hossein-bio

New Member
لایک ها
48

سلام
شاید سوالم مربوط به تاپیک نباشه ولی می خواستم بپرسم شما که هم واسه المپیاد خوندین هم واسه کنکور به نظرتون باید اول روی المپیاد سرمایه گذاری کرد یا از همون دوم باید نشست و واسه کنکور خوند؟

majeed

New Member
لایک ها
0

سلام
من امسال میرم پیش دانشگاهی و امسال تغییر رشته دادم از ریاضی به تجربی.به نظر شما زیست جامع گاج برام بهتره یا نشر الگو؟
ممنون

sina16

New Member
لایک ها
313

سلام خسته نباشيد....يه سوال داشتم...

شما توي زماني كه براي آزمون هاي جامع دوره اي كانون داشيد چه كار ميكرديد؟كتاب درسي رو مرور ميكرديد يا خلاصه هاتون يا تست جامع ميزديد؟يا هرسه تاش؟!

منظورم آزموناي مثل آزمون آخر تابستان يا آزموناي دوره ي عيد و امتحاناي نيمسال هستش....

با تشكر:rolleyes:

haniye1996

New Member
لایک ها
16

مرسی ک جوابمون رو میدی.خدا خیرت بده:63:
ی سوال دیگه!!واسه معارف باید همه آیات رو حفظ کنیم؟؟؟ اگه آره باید حفظ کردن رو از همین الان شروع کنیم ؟؟ بعد چون آیات خیلی زیادن و خیلی خیلی شبیه بهم شما کار خاصی انجام میدادی ک همه بطور کامل یادت بمونن؟؟؟
پیش پیشکی مر29+1 !!!!!!:203:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام
شاید سوالم مربوط به تاپیک نباشه ولی می خواستم بپرسم شما که هم واسه المپیاد خوندین هم واسه کنکور به نظرتون باید اول روی المپیاد سرمایه گذاری کرد یا از همون دوم باید نشست و واسه کنکور خوند؟

سلام.

سوال خوبي پرسيديد .

به پست 47 همين تاپيك مراجعه كنيد ، دومين متن نارنجي رنگ ( آخرين بخش پست 47 ) رو بخونيد .

جواب سوال تون اونجاست باز اگه نيازي به توضيح بيشتر بود بفرماييد تا بيشتر بگم.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام
من امسال میرم پیش دانشگاهی و امسال تغییر رشته دادم از ریاضی به تجربی.به نظر شما زیست جامع گاج برام بهتره یا نشر الگو؟
ممنون

سلام.

گاج درسنامه هاي خوبي داره اما تست هاش اصلا مطابق با كنكور نيستن ( البته من 8000 تست گاج رو عرض ميكنم )

من نشرالگو رو نداشتم اما اون روز يه سري سوال از زيست نشرالگو رو ديدم توي سايتي ، و سوالاش عالي بودن.

مشابه كنكور . مفهومي ، حفظي ، شمارشي و...

منتها نشرالگوي جامع نيست . براي هرپايه يه كتاب تست زيست جداگانه داره.

ولي اطلاعي ندارم كه آيا درسنامه داره يا نه؟

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام خسته نباشيد....يه سوال داشتم...

شما توي زماني كه براي آزمون هاي جامع دوره اي كانون داشيد چه كار ميكرديد؟كتاب درسي رو مرور ميكرديد يا خلاصه هاتون يا تست جامع ميزديد؟يا هرسه تاش؟!

منظورم آزموناي مثل آزمون آخر تابستان يا آزموناي دوره ي عيد و امتحاناي نيمسال هستش....

با تشكر:rolleyes:

سلام ، ممنون سلامت باشيد .

بستگي به زمانش داشت .

من از 15 شهريور سال قبل رفتم كانون و از همونجا خودم رو با برنامه حركت دادم و مباحث آزمون بعدي رو خوندم يعني مباحثي كه مال

تيرماه و مردادماه بود نخونده باقي مونده بود و منم سراغش نرفتم به همين خاطر زياد براي آزمون تعيين سطح مهرماه وقت و تمركز نذاشتم و

مثلا اگه آزمون قبلش تا فصل 7 دوم رفته بوديم و آزمون تعيين سطح كلي بود ، سعي كردم اول فصل 8 دوم رو بخونم بعد اگه فرصت شد برگردم و نخونده ها رو مطالعه كنم.

توي عيد چون فرصت زياد داشتم ، همه ي مباحث آزمون جمع بندي رو مرور كردم و بيشتر وقتم رو اختصاص دادم به مباحثي كه توش گير و ضعف دارم.

مثلا من تا اون زمان اصلا هندسه نخونده بودم يا تست فصل 3 شيمي پيش رو كم زده بودم .

عيد نوروز فرصتي شد كه هم مباحث خونده رو دوره كنم و هم اشكالات و گيرهام رو برطرف كنم.

اين آزمونهاي جامع آخر هم بيشتر وقتم به مرور سوالاتي ميرفت كه در طول سال علامت گذاري كرده بودم.

همه ي دفترچه هاي آزموناي كانون طول سال رو آوردم و تك تك سوالاتي كه غلط زدم يا نكته داشت يا بلد نبودم رو حل و مرور ميكردم.

ر2 روز يه بار هم كنكور ميدادم و بسته به اينكه چه جاهايي رو يادم رفته يا چه جاهايي نياز به مطالعه ي بيشتر داره ، كتاب هام رو مطالعه ميكردم.

اميدوارم جواب سوالتون رو كامل داده باشم .

اگه جايي نياز به توضيح بيشتر داره يا جواب داده نشده بفرماييد تا توضيح بدم.

اگه بازم سوالي هست من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

مرسی ک جوابمون رو میدی.خدا خیرت بده:63:
ی سوال دیگه!!واسه معارف باید همه آیات رو حفظ کنیم؟؟؟ اگه آره باید حفظ کردن رو از همین الان شروع کنیم ؟؟ بعد چون آیات خیلی زیادن و خیلی خیلی شبیه بهم شما کار خاصی انجام میدادی ک همه بطور کامل یادت بمونن؟؟؟
پیش پیشکی مر29+1 !!!!!!:203:

خواهش ميكنم من فقط وظيفه مو انجام ميدم.

بله بايد حفظ باشيد اما نه اينكه بشينيد همين الان همه ي آيه ها رو حفظ كنيد.

حدود 60-70 درصد سوالات ديني كنكور مربوط به آيه ها ميشن پس خيلي مهمن.

به مرور كه در طول سال بخونيد و مرور كنيد ، آيات توي ذهن تون شكل مي گيرن.

اولا خوندن پيام آيات و ربط دادن شون به آيه به به خاطر سپردن آيه كمك زيادي ميكنه مثلا وقتي شما مي دونيد پيام اين آيه فرضا

سنت ابتلا هست ( پيش دانشگاهي ) مي تونيد حدس بزنيد آيه توي خودش چي داره.

دوما اينكه حفظ كردن تمام آيه لازم نيست . منتها بعضي كلمات كليدي هستن كه خيلي كمك ميكنن و از طرفي خيلي هم مهمن.

مثلا توي ديني دوم...

آيه ي " فتحت ابوابها..." مال جهنمي هاست و آيه ي " و فتحت ابوابها..." مال بهشتي هاست.

آيه ي " و من آياته ان خلق لكم ازواجا..." مربوط به انس و الفت بين زن و مرد هست اما آيه " و هو الذي خلق لكم ازواجا..." كلا به يه موضوع ديگه اشاره داره.

و... از اينجور موارد زيادن كه بايد ياد بگيريد و باهم مقايسه شون كنيد خصوصا مقايسه ي بهشت و جهنم برزخي و موعود فوق العاده مهم هست.

بهتون پيشنهاد ميكنم سوالات ديني كنكور رو يه نگاه بندازيد تا ببينيد سوالات چطور طرح ميشن ( ترجيحا سوالات چند سال اخير باشه )

منتها اينا به مرور توي ذهن تون مي مونن نه يكباره . به آيه هاهم زياد نگاه كنيد تا بخشي شون به صورت تصوير توي ذهن تون بمونن.

اگه نياز به توضيح بيشتر هست بفرماييد تا بيشتر باهم حرف بزنيم.

اگه بازم سوالي هست من درخدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

iSalar

New Member
لایک ها
112

سلام
اول از همه بهتون تبریک میگم
من امسال میرم دوم تجربی معدلمم 19/53 بود ! امسال زیاد رو درس تمرکز نداشتم بیشتر تو فاز فیس بوق و اینجور چیزا بودم ! سالای قبل همیشه معدلم 20 بود ولی به هر حال از امسال قراره دوباره بخونم !! کلا هرچی فیس بوق میس بودم اکانتمو باک کردم رفت خدا رو شکر

من از امسال میخوام لاقعل روزی 6-7 ساعت بخونم !! بعضیا میگن اگه از الان به خودت فشار بیاری ممکنه تو سال کنکور از درس زده بشی ! نظر شما چیه؟
و اگه ممکنه نظرتونو در مورد منابع زیر بگید :):) واسه دوم تجربی
هندسه : فار
ریاضی : الگو - تست
فیزیک : الگو - تست
زیست : الگو + خیلی سبز
شیمی : مبتکران
ادبیات : گاج محوری سبز
عربی : الگو عربی 2
دینی : واسه دوم نمیدونم چی بخرم :( + آیان و نکات گاج
زبان ؟
زبان فارسی ؟
متشکرم

آخرین ویرایش توسط مدیر

hossein-bio

New Member
لایک ها
48

سلام
ببخشید فقط یه سوال داشتم . اگه برگردید عقب مثلا اول یا دوم دبیرستان بازم المپیاد رو اول انتخاب میکنید؟
مثلا چند تا از دوستام که امسال میرن دوم از همین تابستون شروع کردن به تست زدن ،کلاس رفتن و دارن روزی 9-10 ساعت می خونن واسه کنکور. به نظر شما این کارا رو از الان انجام دادن درسته؟

majeed

New Member
لایک ها
0

سلام.

گاج درسنامه هاي خوبي داره اما تست هاش اصلا مطابق با كنكور نيستن ( البته من 8000 تست گاج رو عرض ميكنم )

من نشرالگو رو نداشتم اما اون روز يه سري سوال از زيست نشرالگو رو ديدم توي سايتي ، و سوالاش عالي بودن.

مشابه كنكور . مفهومي ، حفظي ، شمارشي و...

منتها نشرالگوي جامع نيست . براي هرپايه يه كتاب تست زيست جداگانه داره.

ولي اطلاعي ندارم كه آيا درسنامه داره يا نه؟

ان شاء الله موفق باشيد.
ممنون
ولی منظور من از گاج این کتابه:
کلیک کنید
میگن این کتابم بر اساس کنکوره حالا راست و دروغش پای خودشون:3:
ضمنا اینم فصل 7 کتابی که میگمه:
http://media.sefeed.ir/file/zipped/fasl7zistkonkor92.zip

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام
اول از همه بهتون تبریک میگم
من امسال میرم دوم تجربی معدلمم 19/53 بود ! امسال زیاد رو درس تمرکز نداشتم بیشتر تو فاز فیس بوق و اینجور چیزا بودم ! سالای قبل همیشه معدلم 20 بود ولی به هر حال از امسال قراره دوباره بخونم !! کلا هرچی فیس بوق میس بودم اکانتمو باک کردم رفت خدا رو شکر

من از امسال میخوام لاقعل روزی 6-7 ساعت بخونم !! بعضیا میگن اگه از الان به خودت فشار بیاری ممکنه تو سال کنکور از درس زده بشی ! نظر شما چیه؟
و اگه ممکنه نظرتونو در مورد منابع زیر بگید :):) واسه دوم تجربی
هندسه : فار
ریاضی : الگو - تست
فیزیک : الگو - تست
زیست : الگو + خیلی سبز
شیمی : مبتکران
ادبیات : گاج محوری سبز
عربی : الگو عربی 2
دینی : واسه دوم نمیدونم چی بخرم :( + آیان و نکات گاج
زبان ؟
زبان فارسی ؟
متشکرم

سلام . ممنون شما لطف داريد.

زياد با شروع كردن از سال دوم موافق نيستم .

البته اين نظر شخصي منه مثلا آقاي پورميربابائي كه امسال رتبه 1 شدن ميگن بايد از همون سال دوم شروع كرد و از سال اول دبيرستان هم بايد آزمون بديد.

اما نظر من اينه كه آزمون مال تابستون سال پيش دانشگاهي و طول سال پيش دانشگاهي هست .

خيلي از دوستاي من كه از سال دوم يا سوم ميرفتن آزمون ، اواسط سال ول كردن . مي دونيد چرا؟

چون ميگفتن براشون عادي شده و نميخونن واسه آزمون . به همين خاطر ميگم هيچ لزومي نداره زودتر از موعد بريد آزمون.

توصيه ي من اينه كه الان كه دوم هستيد و ان شاء الله سال بعد كه به سوم ميرين ، تمركز زيادي روي دروس اختصاصي و هم چنين درس

عربي تون داشته باشيد . يعني الان كه ميريد دوم ، مثلا فيزيك تون رو قوي كنيد و فيزيك 2 رو عالي ياد بگيريد تا 2 سال بعد همين موقع ، حجم كاري

كمتري داشته باشيد و يه سر و گردن بالاتر از اونايي باشيد كه تابستون سال پيش تازه شروع ميكنن به تقويت درساي پايه .

ولي اصلا موافق نيستم كه از الان مثلا تستي كار كردن رو ياد بگيريد و تشريحي خوندن تون رو ول كنيد و ...

ولي دروس اختصاصي و عربي تون رو خوب تقويت كنيد . در همين حد كفايت ميكنه.

فار هندسه رو نديدم تا حالا.ادبيات محوري گاج رو هم نديدم ولي بقيه ي كتابايي كه گفتيد خوبن.

مجموعا توصيه ي من بهتون اينه كه براي دروس ديني و عربي كتاب هاي جامع بخريد . منتها بذاريد براي سال پيش دانشگاهي.

چون هرسال ويرايش جديد مياد تو بازار و نحوهي سوالات تغيير ميكنه و سوالات كنكور جديد هم ضميمه ميشه به همين خاطر تا جايي كه

مي تونيد بذاريد براي سال پيش دانشگاهي .

من عربي جامع نشرالگو داشتم و ديني جامع ميكروطبقه بندي گاج نقره اي.

زبان دوم مستقيما جزو منابع كنكور نيست ، من كتابي نداشتم براش كه توصيه كنم.

زبان فارسي : خيلي سبز و پنج بحث خوبه.

اگه جايي بي جواب مونده بفرماييد تا بگم.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام
ببخشید فقط یه سوال داشتم . اگه برگردید عقب مثلا اول یا دوم دبیرستان بازم المپیاد رو اول انتخاب میکنید؟
مثلا چند تا از دوستام که امسال میرن دوم از همین تابستون شروع کردن به تست زدن ،کلاس رفتن و دارن روزی 9-10 ساعت می خونن واسه کنکور. به نظر شما این کارا رو از الان انجام دادن درسته؟

بله قطعا . حتي اگه بدونم قبول نميشم بازم المپياد رو انتخاب ميكنم.

خوبي المپياد اينه كه حتي اگه توش قبول نشيد بازم موفقيت رو به دنبال مياره .

بهتون خيلي چيزا ميده .

شجاعت ، اعتماد به نفس ، قدرت روحي بالا ، جرئت مقاومت در برابر مشكلات ، نحوه ي مطالعه ، بيدارخوابي ، افزايش ساعت مطالعه و...

اينا همه چيزايي هستن كه توي مسير كنكور لارم يمشن اما يه المپيادي زودتر بهشون ميرسه چون تجربه ي يه بار كنكور دادن رو توي المپياد بدست مياره.

كمتر كسي رو ديدم كه المپيادي بوده باشه و توي كنكور موفق نشده باشه.

جوابي كه بالاي جواب شما با رنگ قرمز نوشتم بخونيد تقريبا جواب دست تون مياد.

اصلا موافق نيستم با اين كار دوستاتون.

اگه حس مي كنيد بازم نياز به توضيح هست بفرماييد تا بيشتر توضيح بدم.

ان شاء الله موفق باشيد.

ممنون
ولی منظور من از گاج این کتابه:
کلیک کنید
میگن این کتابم بر اساس کنکوره حالا راست و دروغش پای خودشون:3:
ضمنا اینم فصل 7 کتابی که میگمه:
http://media.sefeed.ir/file/zipped/fasl7zistkonkor92.zip

يه روز بهم فرصت بديد تا سوالات رو مقايسه و بررسي كنم ، جواب رو حتما بهتون ميگم.

ان شاء الله موفق باشيد.

iSalar

New Member
لایک ها
112

نه متشکرم جوابتون کامل و بی نقص بود ممنونم
زبان فارسي : خيلي سبز و پنج بحث خوبه.
آیا ازین دوتا کتاب میشه تو سال دوم استفاده کرد؟ یا صزف کنکوریاس؟

و یه سوال دارم ! سوال که نمیشه اسمشو گذاش
آیا کنکوری خوندن روش خاصی داره؟؟

راستی شما از همون اول تست زنی تون قوی بود؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

سلام از بین کتب زیر کدومو مناسب تر میدونید برای دین و زندگی؟؟

خیلی سبز

نشر الگو جدیده

گاج نقره ای

بالا