F-narges-F

New Member
لایک ها
143
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

سلام دوباره...
من رفتم روش تست زنی تون رو دوباره خوندم...
من برای جواب دادن به درک مطلب عربی تقریبا روشم مثل شماست...
اول متن رو می خونم بعد صورت سوالات رو می خونم و بعد می رم متن رو کامل می خونم...(همین روش رو هم توی درک مطلب زبان به کار می برم...)
اما وقتی توی متن کلمات ناآشنا می بینم و نمی تونم معنی شون کنم تمرکزم به هم می ریزه...
البته مشکل اصلیم مربوط به سوالات تشکیله و تحلیل صرفی ... که فکر کنم مشکلم به خاطر ضعیف بودنم توی قواعد باشه...
و اینو هم بگم که توی سوالات عربی نقطه قوت من توی ترجمه ها(سوالات اول ) هست ...اما نمی دونم چرا متن درک مطلب رو نمی تونم ترجمه کنم...:179:

Remistry

New Member
لایک ها
8

سلام خانم ((دکتر)) تاج آبادی امیدوارم همیشه سرحال و موفق باشید
شرمندم دوباره پیام میدم
1-میخواستم بدونم شما که سال سوم بودید ریاضی/فیزیک/عربی/زبان/دین و زندگی/زمین/زیستتون رو چطور میخوندید؟
2-میخواستم بدونم شما سال پیش همین درسا(فکر کنم به جز زمین) رو چجوری میخوندید؟
ببخشید نتونستم تو پستا پیدا کنم خیلی شلوغ شدن.
واقعا از شما ممنونم(انصافا از ته قلبم میگم) که اینقدر مارو کمک میکنید و وقت با ارزشتون رو برای ما صرف میکنید.
ان شاا.. بتونیم ذره ای از زحمات شما رو بعدا جبران کنیم.(در سال های بعد اگر خدا بخواد)
(ببخشید این پست پایینی که حذف شده به خاطر این بود که این پیامو دوبار فرستاد)
همیشه سر بلند باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام
ما مدرسمون قرار بود با قلمچی قرارداد ببنده و ازمون های اونا رو بدیم...اما بنا به دلایل بچگانه این امر میسر نشد...
حالا من دوتا سوال داشتم:
1-شما بعد از قلمچی کدوم ازمون رو معرفی میکنید؟؟؟گزینه دو پارسال داشتیم همه میگفتن خیلی غیراستاندارده..
2-اگر من بخوام بصورت شخصی قلمچی رو ازمون بدم..هزینش تقریبا چقدر میشه؟؟
ممنون خیلی فوریه..

سلام.

والا نميدونم بعدش چي بهتره ؟!

قلم چي خيلي خوبه ، گزينه بدك نيست ولي غيراستاندارده .

اينو از كس ديگه بپرسيد.

اگه اشتباه نكنم بدون هزينه ي بن كتاب ميشه 300-400 هزار تومان .

البته اگه تغيير نداده باشن قيمت ها رو !

ان شاء الله موفق باشيد.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام دوباره...
اول متن رو می خونم بعد صورت سوالات رو می خونم و بعد می رم متن رو کامل می خونم...(همین روش رو هم توی درک مطلب زبان به کار می برم...)
اما وقتی توی متن کلمات ناآشنا می بینم و نمی تونم معنی شون کنم تمرکزم به هم می ریزه...
البته مشکل اصلیم مربوط به سوالات تشکیله و تحلیل صرفی ... که فکر کنم مشکلم به خاطر ضعیف بودنم توی قواعد باشه...
و اینو هم بگم که توی سوالات عربی نقطه قوت من توی ترجمه ها(سوالات اول ) هست ...اما نمی دونم چرا متن درک مطلب رو نمی تونم ترجمه کنم...:179:

خب اين طبيعيه كه نتونيد كل متن رو معني كنيد .

اين اتفاق توي زبان هم ميفته .

هيچوقت انتظار اينو نداشته باشيد كه معني تك تك كلمات رو بدونيد !

بايد كليت متن رو بفهميد و بعد با يه سري ترفندهاي تست زني بريد سراغ تست ها.

بله منم احتمال ميدم اشكال تون در قواعد باشه چون سوالات تحليل صرفي و تشكيل خيلي سادن و

معمولا ساده تر از سوالات استنباطي از متن هستن .

بيشتر روي قواعدتون كار كنيد.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام دوباره...

خب اين طبيعيه كه نتونيد كل متن رو معني كنيد .

اين اتفاق توي زبان هم ميفته .

هيچوقت انتظار اينو نداشته باشيد كه معني تك تك كلمات رو بدونيد !

بايد كليت متن رو بفهميد و بعد با يه سري ترفندهاي تست زني بريد سراغ تست ها.

بله منم احتمال ميدم اشكال تون در قواعد باشه چون سوالات تحليل صرفي و تشكيل خيلي سادن و

معمولا ساده تر از سوالات استنباطي از متن هستن .

بيشتر روي قواعدتون كار كنيد.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام خانم ((دکتر)) تاج آبادی امیدوارم همیشه سرحال و موفق باشید
شرمندم دوباره پیام میدم
1-میخواستم بدونم شما که سال سوم بودید ریاضی/فیزیک/عربی/زبان/دین و زندگی/زمین/زیستتون رو چطور میخوندید؟
2-میخواستم بدونم شما سال پیش همین درسا(فکر کنم به جز زمین) رو چجوری میخوندید؟
ببخشید نتونستم تو پستا پیدا کنم خیلی شلوغ شدن.
واقعا از شما ممنونم(انصافا از ته قلبم میگم) که اینقدر مارو کمک میکنید و وقت با ارزشتون رو برای ما صرف میکنید.
ان شاا.. بتونیم ذره ای از زحمات شما رو بعدا جبران کنیم.(در سال های بعد اگر خدا بخواد)
(ببخشید این پست پایینی که حذف شده به خاطر این بود که این پیامو دوبار فرستاد)
همیشه سر بلند باشید

سلام.

دكتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

من؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

بام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

شيبدار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

هنوز 14 سال ديگه مونده تا بشم خانم دكتر !!!!!!!!!!!!

14 سال زودتر گفتيد !!!!!!!!!!!!!!

اختيار داريد ، دشمن تون شرمنده .

1- من اصلا درس نميخوندم !

سال سوم درگير المپياد بودم و سر خيلي از كلاس ها حاضر نميشدم.

و مطالعه ام هم مثل بقيه بود .

شب امتحان ميخوندم ، نمره ميگرفتم ، فرداش فراموش ميكردم !!!!

من از سال پيش شروع به خوندن كنكور كردم.

2- مراجعه كنيد به صفحه ي دوم همين تاپيك ، پست 14 .

يه نوشته ي طولاني هست كه روش هاي مطالعه ي خودم رو گفتم و هر درس رو با رنگ خاصي نوشتم.

مي تونيد از اونجا پيدا كنيد .

ضمن اينكه بگم روش هاي مطالعه ي افراد باهم يكسان نيست .

بعضي محوريت ها يكسان هستن اما در نهايت خودتون بايد روش مناسب خودتون رو پيدا كنيد.

خواهش ميكنم من فقط وظيفه مو انجام ميدم.

ان شاء الله موفق باشيد.

دوستان ، سلام به همگي .

اميدوارم حال همه تون خوب باشه و زندگي بر وفق مرادتون بچرخه .

فكر ميكنم خيلي هاتون با تاپيك پرسش و پاسخ كنكوري كه من زدم آشنايي داريد .

به لطف خدا و با همت شما ، تونستيم يه تاپيك كامل و جامع از پرسش و پاسخ كنكوري ها درست كنيم .

تاپيك حدود 25 صفحه شده و تقريبا 300 تا پرسش و پاسخ توش هست .

اولا كه ممنونم از اينكه كمك كرديد اين تاپيك انقدر فعال باشه .

دوما تشكر ميكنم از اينكه به من و تجربيات من اعتماد كرديد و منو لايق كمك به خودتون دونستيد .

اميدوارم تونسته باشم تو اين مدت ، هرچند كم بهتون كمك كرده باشم و راهنمايي هام براتون مفيد واقع شده باشه .

من ان شاء الله شنبه راهي تهران هستم ، يكشنبه ثبت نام داريم و ديگه معلوم نيست شروع كلاس هامون كي هست .

همونطور كه مي دونيد درس هاي رشته ي پزشكي سنگين و دشوار هستن ، از طرفي مدتي طول ميكشه كه بتونم با شرايط دانشگاه كنار

بيام و به اونجا عادت كنم و احتمالا براي مدتي كارهام فشرده و سرم شلوغه .

به همين خاطر خواستم ازتون خداحافظي كنم كه مبادا جواب ندادن به سوالات و پيامهاتون رو حمل بر بي ادبي يا بي تفاوتي من بذاريد .

اينكه كي دوباره برگردم به سايت و اينكه آيا اصلا برميگردم يانه ، با خداست . از سايت ميرم اما اكانتم رو نمي بندم .

اميد كه برگشتي باشه .

يه توصيه هم مونده بود كه بايد بهتون يادآوري كنم .

اينكه هيچوقت خدا رو فراموش نكنيد . هميشه به يادش باشيد و ازش كمك بخواين و به خودش توكل كنيد .

خدا رو فقط واسه شب كنكور و شب آزمون نخواين .

از همه تون كه تو اين مدت بهم لطف داشتيد با تمام وجودم تشكر ميكنم ، واقعا در كلمات نمي گنجه .

اميدوارم تونسته باشم تو اين مدت بهتون خدمت كرده باشم .

اگه كم و كاستي ، حرف بدي ، بداخلاقي تو اين مدت از من ديدين ، به بزرگواري خودتون ببخشيد .

از ناظم هاي سايت خصوصا آقاي alone boy هم ممنونم كه تو اين مدت خيلي به ساماندهي تاپيك كمك كردن .

احتمالا برگشتم تابستون سال آينده باشه .

ولي اگه كسي سوالي داره ميتونه بهم ايميل بزنه . من هرزمان كه به نت دسترسي پيدا كنم و وقت خالي داشته باشم

پاسخ تون رو ميدم .

دوستاني هم كه شماره ي منو دارن ، بيشتر سعي كنن بهم ايميل بزنن و فقط در مواقع ضروري بهم اس ام اس بدن يا زنگ بزنن.

چون ايميل برام راحت تره .

منتها بخاطر شرايط دانشگاه احتمالا با تاخير جواب تون رو بدم ، كه اونم به بزرگواري خودتون ببخشيد .

براي همه تون آرزوي موفقيت دارم.

ان شاء الله در تمام مراحل زندگي پيروز و سربلند باشيد .

با همه ي وجودم از لطف همه تون ممنونم .

برام دعا كنيد .

خدانگهدار همگي .

لایک ها
0

سلام زهره جان خوبین؟نیلوفرم میشناسی که؟(اس ام اس دادیم یادت اومد؟)زهره جان من اینجا جواب یکم از سوالاتمو گرفتم و عذر میخوام که اینقدر مزاحمت میشم :(زهره جان من اینجا 1سوال برام پیش اومد این ساعتای مطالعه ای که فرمودین ماله چه سالیه؟منظورم اینکه من الان سوم تجربیم باید چیکار کنم؟!؟!الان من وشما ی سری باهم حرف زدیم من قشنگ حرفای شمارو درک کردم اینجا ی جوری گیج شدم :(میشه فقط بگین الان چقدر باید مطالعه کرد سوم تجربی؟(البته متوجه ام که ساعت مطالعه به شخص بستگی داره اما حدودی اگه بگین ممنون میشم)مرسی عزیزم Noora Hn

لایک ها
0

سلام خانم تاج آبادی
من دانش آموز سمپاد سوم ریاضی هستم
الان که دارم این متنو برای شما مینویسم دعا میکنم بخونیدش و جواب منو بدین
پدر و مادر من از من خیلی راضی هستند و میگن من عملکرد خیلی خوبی داشتم ولی من به خودم که دیگه نمیتونم دروغ بگم من قشنگ تو این دو سالو یک ماه در خواب زمستانی به سر میبردم
واقعا بی انگیزه
هر سال جزو معدل های برترم تو مدرسه دوم و چهارم با این که سطح علمی خیلی بالاس ولی باز هم میدونم همش کشکه ترازم هم تو قلم چی۶۸۰۰ ایناس.میانگین ساعت مطالعه ام هم دو ساعته در روز .تازگی ها هم پدر دوستم فوت کردن دیگه از دو ساعت به صفر رسیده.ولی واقعا میخام شروع کنم به نظر شما دیر شده؟
از طرفی اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم اصلا نمیدونم نقطه قوتم کدوم درسه نقطه ضعفم کدومه
میخام پزشکی تهران قبول بشم تا زحمات پدرم که با این که جانباز هستن و واقعا با سختی بهترین شرایط و برام فراهم کردن و مادرم که بهترین پشتیبان و دوستمه رو جبران کنم ولی این که احساس میکنم خیلی دیر شده تمام انگیزمو میگیره.
یه مطلب مهم دیگه
من سوم ریاضی ام
ولی میخام کنکور تجربی بدم و خیلی مصمم هم هستم
یعنی کسی نمونده جز پدرو مادرم که بهم بگه اشتباه دارم میکنم ولی وقتی پدرو مادم پشتم هستن نظرم عوض نمیشه
تا الان زیست دوم رو کامل و زیست سوم رو تا فصل هفت خوندم پدرم هم معلم زیست علامه حلی هستند با این حال باز هم نظر شما و راهنماییتون برای من خیلی مهم و ارزشمنده در مورد راهی که ر پیش گرفتم و این که بایدچیکار بکنم.
خیلییی ممنون که وقت میذارین و جواب خیلی ها مثل منو میدین امیدوارم از شما جواب دریافت کنم
موفق باشی

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

سلام خانم تاج آبادی
پدر و مادر من از من خیلی راضی هستند و میگن من عملکرد خیلی خوبی داشتم ولی من به خودم که دیگه نمیتونم دروغ بگم من قشنگ تو این دو سالو یک ماه در خواب زمستانی به سر میبردم
واقعا بی انگیزه
هر سال جزو معدل های برترم تو مدرسه دوم و چهارم با این که سطح علمی خیلی بالاس ولی باز هم میدونم همش کشکه ترازم هم تو قلم چی۶۸۰۰ ایناس.میانگین ساعت مطالعه ام هم دو ساعته در روز .تازگی ها هم پدر دوستم فوت کردن دیگه از دو ساعت به صفر رسیده.ولی واقعا میخام شروع کنم به نظر شما دیر شده؟
از طرفی اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم اصلا نمیدونم نقطه قوتم کدوم درسه نقطه ضعفم کدومه
میخام پزشکی تهران قبول بشم تا زحمات پدرم که با این که جانباز هستن و واقعا با سختی بهترین شرایط و برام فراهم کردن و مادرم که بهترین پشتیبان و دوستمه رو جبران کنم ولی این که احساس میکنم خیلی دیر شده تمام انگیزمو میگیره.
یه مطلب مهم دیگه
من سوم ریاضی ام
یعنی کسی نمونده جز پدرو مادرم که بهم بگه اشتباه دارم میکنم ولی وقتی پدرو مادم پشتم هستن نظرم عوض نمیشه
تا الان زیست دوم رو کامل و زیست سوم رو تا فصل هفت خوندم پدرم هم معلم زیست علامه حلی هستند با این حال باز هم نظر شما و راهنماییتون برای من خیلی مهم و ارزشمنده در مورد راهی که ر پیش گرفتم و این که بایدچیکار بکنم.
خیلییی ممنون که وقت میذارین و جواب خیلی ها مثل منو میدین امیدوارم از شما جواب دریافت کنم
موفق باشی
سلام دوست عزیز
ببخشید که من دارم جوابتون رو میدم. آخه خوشبختانه خانم تاج آبادی رفتن پزشکی بهشتی و متاسفانه بخاطر مشغله درسی خیلی زیاد فکر نمی کنم فعلا بتونن جواب سوالتون رو بدهند. اگر اجازه بدهید بنده تا جایی که ممکن هست کمکتون کنم(البته اگر مارو قابل میدونید) (خودم ترازم فعلا 7000 قلم چی هست و چهارم تجربی ام.)
به سایر دوستان هم عرض می کنم بهتره دیگه اینجا سوال فوری مطرح نکنند چون ممکنه حتی چند ماه بعد ایشان وقت کنند که بیاییند به آیریسک.
ببین خواهر گرامی
اولا شما نوشتید الان سوم ریاضی هستید. کی می خواهید تغییر رشته بدهید؟
اگر منظقه 1 هستید که فکر می کنم باید زیر 50 باشید تا تهران قبول شید. برای منطقه 2 زیر 30 می خواد. اینکه بگیم هنوز هیچکس تو سال سوم شروع به مطالعه برای کنکور نکرده حرف چرتیه. چون خیلی از رتبه برترا از الان شروع کردن. اما اصلا دیر نیست. حتی اگر شما چهارم تجربی هم باشید بازم دیر نیست. آخه برخی دوستان المپیادی بودن و لذا برای کنکور تا سال چهارم نخوندن ولی تونستن رتبه تک رقمی کنکور بشن. نمونش همین امسال رتبه 2 مدال نقره شیمی داره.
اگر سوم هستید که بهتره ترم اول درسهای سال سوم رو خوب بخونید. مخصوصا فیزیک. چون اصلی ترین بخش فیزیک 3 دو فصل اوله. از طرفی باید زیست رو کاملا مفهومی کار کنید. چون شما سال دوم ریاضی بودید و زیست نداشتید کارتون سخت تره. اما با یه کتاب خوب میشه جمعش کرد.
پدر خود من نیز جانباز اند و می دانم چه می گویید. اینو بدونید فعلا خدا لطف بزرگی نصیبتون کرده که فرزند یک شهید زنده هستید. به داشته هاتون ببالید و به دنبال کسب نداشته ها باشید. یعنی دانشگاه تهران. بهتره ابتدا از یک مشاور خوب چند جلسه ای استفاده کنید تا راهکار رو بهتون بگه. این سایت میتونه کمکتون کنه: alirezael.ir
روزی دو ساعت واقعا کمه. شما سال سوم باید روزی حداقل 5 ساعت تو مدرسه ها بخونید و 8 ساعت تو روزای تعطیل. ولی آخر سال باید این ساعت مطالعه را ببرید بالا.
این دلیل خوبی برای کم کاری نیست. آدم داشتیم پدرش خودش چند روز قبل از کنکور فوت کرده اما رتبه خیلی خوبی تو کنکور آورده.
هیچ وقت برای زیست نگید کامل خوندم. میگی نه یه بار دیگه این حرفو بگو تا چند تا سوال از همون زیست 1 بگم ببینم میتونم جوابش بدی:1: این بدین معنی نیست که سوالات زیست کنکور لاینحل اند. بلکه بدین معنیه که برای 90 زدن زیست باید حداقل 10-20 بار فقط کتاب رو خورده باشید. خلاصه نویسی خیلی میتونه کمکتون کنه. الان بیایید روی چیزهایی که ضعیف هستید کار کنید تا سال چهارم اونا دست و پاگیر نباشن. مثلا عربی یا ادبیات یا زیست.
در کل برای رسیدن به پزشکی تهران باید دروس تخصصی رو بالای 80 و عمومی ها رو هم بالا 80 جواب بدید. اما شما میتونید چون وقت دارید. من منابعی که خودم استفاده می کنم رو اینجا عرض می کنم اگر دوست داشتید استفاده کنید (من که راضیم. سایر دوستانی که استفاده کردند هم راضی بودند.) البته اکثر منابع مثل هم اند و تفاوتای جزئی دارند. شما فقط تو درس زیست باید زیاد تست تالیفی کار کنید چون سبک کنکور از 90 به بعد عوض شده و سوالای قبل از 90 دیگه گلابی ان. لذا تعداد سوالات کنکور زیست کمه.
اینم منابع:
در ادبیات: کتابهای موضوعی ادبیات انتشارات الگو - قرابت معنایی و زبان فارسی و آرایه ادبی نشر دریافت از هامون سبطی
در عربی: کتاب عربی سفید (که گاج چاپ جدیدش رو داده بیرون)
در دینی: کتاب دینی طوسی گاج (فوق العاده است)
در زبان: کتاب جامع مبتکران شهاب اناری- و نترسیم از متن رضا کیاسالار انشتارات شبقره
در زمین شناسی: هفت چیز زمین شناسی خیلی سبز
در زیاضی: ریاضات جامع مبتکران از سعید بیاتی (دو جلده. یکی سوال و یکی جزوه. تو سایت مبتکران بخش ریاضی چهارم تجربی هست)
در زیست شناسی: (مهمترین درس): کتاب زیست 1 و 2 و پیش دانشگاهی انشتارات الگو از دکتر اشکان هاشمی (بهترین دبیر زیست کشور)
در فیزیک: کتاب میکرو طبقه بندی گاج (هم پایه هم پیش دانشگاهی)
در شیمی: شیمی 2 و پیش 1: مبتکران. در شیمی 3: خیلی سبز
در آخر انتخاب با شماست. اگر سوالی، ابهامی بود درخدمتم.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام زهره جان خوبین؟نیلوفرم میشناسی که؟(اس ام اس دادیم یادت اومد؟)زهره جان من اینجا جواب یکم از سوالاتمو گرفتم و عذر میخوام که اینقدر مزاحمت میشم :(زهره جان من اینجا 1سوال برام پیش اومد این ساعتای مطالعه ای که فرمودین ماله چه سالیه؟منظورم اینکه من الان سوم تجربیم باید چیکار کنم؟!؟!الان من وشما ی سری باهم حرف زدیم من قشنگ حرفای شمارو درک کردم اینجا ی جوری گیج شدم :(میشه فقط بگین الان چقدر باید مطالعه کرد سوم تجربی؟(البته متوجه ام که ساعت مطالعه به شخص بستگی داره اما حدودی اگه بگین ممنون میشم)مرسی عزیزم Noora Hn

سلام.

ممنون خوبم خدا رو شکر .

بله خاطرم هست .

ببینید توی همین تاپیک بارها و بارها گفتم که ساعات مطالعه و روش های مطالعه ی هرشخص

مخصوص خودشه و ساعات و روش هایی که من گفتم ، روش های خودم بودن و صرفا به این

خاطر گفتم که هرکس با استفاده از محوریت های مشترک بهترین و مناسب ترین روش رو برای

خودش انتخاب کنه .

در مورد شماهم ، ساعت مطالعه تون بستگی به سطح تون ، هدف تون ، سرعت تون و ... داره .

اما یه چیز کلی بهتون میگم اونم اینکه طوری شروع نکنید که بعد از مدتی خسته بشید و ببرید .

همون حد نرمال کافیه . البته بازده مطالعه تون هم اهمیت زیادی توی تعیین ساعت مطالعه تون داره.

به حدی مطالعه کنید که درس رو مسلط بشید ، چه تستی و چه تشریحی اما خودتون رو خسته نکنید و

اینکه چهارچوب مطالعه تون فقط درسهای سوم باشه چون درسهای سال سوم به اندازه ی کافی سنگین

و مهم هستن .

اگه نیازی به توضیح بیشتر هست ، بفرمایید .

اگه هم امر دیگه ای دارید من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید.

سلام خانم تاج آبادی
واقعا بی انگیزه
یه مطلب مهم دیگه
من سوم ریاضی ام
موفق باشی

سلام.

پاسخ تون رو طی ایمیلی که برام فرستاده بودید ، دادم .

اگه بازم امری هست من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید.

lovelorn03

New Member
لایک ها
1

سلام
یه سول داشتم
1و11و111و1111و... دنباله هست یا نه؟؟؟
اگه هس هندسیه یا حسابی
اگه حسابیه dو اگه هندسیه q اون چند میشه؟
و همچنین an?????

میتونید جواب بدید؟؟؟؟؟

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

سلام
یه سول داشتم
اگه هس هندسیه یا حسابی
و همچنین an?????

میتونید جواب بدید؟؟؟؟؟
من تا اونجایی که تو این 2 دقیقه فکرم فهمیدم دنباله بازگشتی هندسی و حسابی هست!!!!
مثلا جمله nام یه جمله قبل به علاوه 10 به توان n منهای 1
البته نگاه کن این ظاهر ماجرا ست. روی همین که گفتم فکر کن یه فرمول جالب برای محاسبش میرسی. بگم شبرینیش میره.
در حقیقت یه جورایی دنباله حاصل از یک دنباله هست.

درود بر شما .

اول از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون تشکر میکنم و آرزوی موفقیت برای شما .

من چند تا مشکل دارم .
تو ازمون های قلم چی ترازم اصلا از 5 k با لاتر نمیره مخصوصا درسای فیزیک و شیمی رو نمی رسم بخونم ( مخصوصا شیمی پیش و 2 )
از طرفی به نظر خودم خیلی سرم تو کتابه ! البته مبتکران رو می خونم و فیزیک هم خوشخوان و گاج پایه و پیش رو
مشکل بعدی اینکه عملا وقت من تو مدرسه هدر می ره ! مثالا معلم دیفراسیل ما تمرینا رو از گام به گام حل می کنه هر سوالیم می پرسیم بلد نیست ! :63:
وقتی هم بش می گیم چرا بلد نیستی میگه من چند تا دانشگاه درس میدم نمی تونم همه رو حفظ کنم ! درس دادنش که بماند !و باقی معلما ....

معدلم هم به دلایلی مرموز ! به شدت کم شد در حدی که می تونم بگم فقط قبول شدم !
(البته همین امسال یک از هم استانی ها با معدله 16 رتبش زیر 36 شد !)
تابستون هم که از دست دادم ....
به نظرم با یه بودجه بندی مناسب می شه رسوند
الان 1 ماه از سال گذشته و من هنوز برنامه درستی ندارم البته کار ما نسبت به شما و تجربی ه راحتره . با این وضعیت چطوری میشه تهران قبول شد ؟!

لطفا جوابتون رو پ.خ کنید
سپاس گزارم .
میگما داداش این جریال معدل 16 رو راست گفتی؟ واقعا؟ اگهاینطور باشه خیلی امیدوار شدم البته معدلم بالاتره اما وقعا فکر نمیکردم ممکن باشه.

منم یک چیزی بهت بگم دو دلی فقط وقتت رو هدر میده یاعلی بگو بزن دلو به دریا . این بستگی به روحیه و انگیزه خودت داره. یه ساعتی بشین با خودت حساب و کتاب کن. اما با اندیشه مثبت و منطقی.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام
یه سول داشتم
اگه هس هندسیه یا حسابی
و همچنین an?????

میتونید جواب بدید؟؟؟؟؟

سلام.

جای مطرح کردن این سوال اینجا نیست .

توی انجمن ریاضیه نه تاپیک پرسش و پاسخ کنکوری .

ان شاء الله موفق باشید.

درود بر شما .

من چند تا مشکل دارم .
تو ازمون های قلم چی ترازم اصلا از 5 k با لاتر نمیره مخصوصا درسای فیزیک و شیمی رو نمی رسم بخونم ( مخصوصا شیمی پیش و 2 )
از طرفی به نظر خودم خیلی سرم تو کتابه ! البته مبتکران رو می خونم و فیزیک هم خوشخوان و گاج پایه و پیش رو
مشکل بعدی اینکه عملا وقت من تو مدرسه هدر می ره ! مثالا معلم دیفراسیل ما تمرینا رو از گام به گام حل می کنه هر سوالیم می پرسیم بلد نیست ! :63:
وقتی هم بش می گیم چرا بلد نیستی میگه من چند تا دانشگاه درس میدم نمی تونم همه رو حفظ کنم ! درس دادنش که بماند !و باقی معلما ....

الان 1 ماه از سال گذشته و من هنوز برنامه درستی ندارم البته کار ما نسبت به شما و تجربی ه راحتره . با این وضعیت چطوری میشه تهران قبول شد ؟!

لطفا جوابتون رو پ.خ کنید
سپاس گزارم .

سلام.

خواهش میکنم من فقط وظیفه ام رو انجام میدم .

ببینید تراز بالا و به طور کلی گرفتن نتیجه ی خوب فقط به صرف درس خوندن و

تست زدن و ساعت مطالعه ی بالا نیست .

خود آزمون دادن یه ترفنده که باید یاد بگیرید ، بازدهی مطالعه تون باید بالا باشه و ...

من مورد مشابه زیاد دیدم که یکی از سال دوم شروع کرد به خوندن و رتبه ش شد 5000

ولی یکی از سال پیش دانشگاهی شروع کرد و شد زیر 200 .

پس نباید فقط به ساعت مطالعه و تعداد کتاب هایی که میخونید توجه کنید .

یه مورد دیگه هم بگم که چند منبعی اصلا چیز خوبی نیست به عبارتی تاثیرات

منفیش بیشتر از تاثیرات مثبتشه .

ببینید اکثر کتاب های بازار سوالات مشابه هم دارن پس لزومی نداره واسه هر مبحثی

چند تا کتاب بخونید . چون بیشتر سر در گم میشین تا اینکه بخواین چیزی یاد بگیرید.

اینکه می فرمایید نمی رسید شیمی و فیزیک رو بخونید ، خب باید ساعت مطالعه تون

رو ببرید بالاتر و همچنین از وقت درس هایی که توشون خیلی قوی هستید ، بزنید واسه

این دروس که نمی رسید بخونید و در واقع گیر دارید .

اما اینکه میگین ترازتون 5000 هست نمیتونه فقط مربوط به نخوندن شیمی و فیزیک باشه.

پس احتمالا مشکل توی مطالعه تون ، آزمون دادن ، تست زدن و ... هست .

ممنون میشم اگه بفرمایید به نظر خودتون مشکل اصلی تون کجاست تا بهتر بتونم

راهنمایی تون کنم .

و مورد بعدی ...

ببینید تاثیر معدل روی نتیجه ی کنکور رو نمیشه انکار کرد .

اما چیزی که بدیهیه اینه که معدل هرچی بوده ، گذشته و دیگه نمیشه تغییرش داد ÷س

باید دنبال یه پارامتر دیگه باشیم واسه تغییر و اونم درصد و ترازهای کنکورتونه .

هرچی درصد و ترازهای کنکورتون بالاتر باشه ، اثر منفی معدل تون کمتر میشه .

اینطوری بگم که میشه یه نفر با تراز بالا و معدل پایین ، از کسی که تراز پایین و معدل بالا داره

رتبه ی بهتری کسب کنه .

پس باید تمام تلاش تون رو بکنید که بتونید توی هر درس بهترین درصدها رو بیارید .

یعنی سعی کنید خودتون رو تا حد اعلی تقویت کنید توی هر درس اما حواستون هم باشه که

بخاطر صد زدن یک یا چند درس ، همه چی رو بهم نریزید و خراب نکنید به عبارتی منطقی

فکر کنید و برید جلو نه ایده آلی .

و در مورد مسیر جلوی روتون ...

تا اینجا هرچی از برنامه رد شده و نخوندید رو بذارید کنار . فعلا نمیخواد بخونیدشون .

از اینجا به بعد مطابق برنامه راهبردی برید جلو و سعی کنید طی 2 هفته تمام مباحث

بودجه بندی رو پوشش بدید . بعد توی ایستگاه های جبرانی ، چیزهایی که ازشون عقب موندید

و تا الان کار نکردید رو میخونید .

و در مورد مدرسه ...

با مدرسه نرفتن کاملا مخالفم ، کار فوق العاده اشتباهیه . توی همین تاپیک هم

بارها دلایلش رو ذکر کردم . پس مدرسه رو برید .

ببینید همون درس دادن ساده و پیش پا افتاده ی دبیر هم خیلی موثره .

دبیرهای مدرسه ی ماهم کنکوری کار نمیکردن حتی خیلی از مباحث رو درس ندادن چون

وقت نبود اما همون حضور سر کلاس و همون گوش دادن به تدریس معلم 50 درصد یادگیری رو

شکل میده . پس سر کلاس هاتون حاضر بشید منتها یه کتاب تست هم باخودتون ببرید که

توی وقت های اضافی کلاس یا وقت هایی که دبیرتون وقت تلف میکنن به کارهایی که حس

می کنید موردنیازتون نیست ، کمی تست بزنید .

اگه نیازی هست بیشتر توضیح بدم یا اگه جایی بی جواب مونده بفرمایید تا بیشتر باهم حرف بزنیم.

ان شاء الله موفق باشید.

درود بر شما .

من چند تا مشکل دارم .

لطفا جوابتون رو پ.خ کنید
سپاس گزارم .

سلام.

خواهش میکنم من فقط وظیفه ام رو انجام میدم .

ببینید تراز بالا و به طور کلی گرفتن نتیجه ی خوب فقط به صرف درس خوندن و

تست زدن و ساعت مطالعه ی بالا نیست .

خود آزمون دادن یه ترفنده که باید یاد بگیرید ، بازدهی مطالعه تون باید بالا باشه و ...

من مورد مشابه زیاد دیدم که یکی از سال دوم شروع کرد به خوندن و رتبه ش شد 5000

ولی یکی از سال پیش دانشگاهی شروع کرد و شد زیر 200 .

پس نباید فقط به ساعت مطالعه و تعداد کتاب هایی که میخونید توجه کنید .

یه مورد دیگه هم بگم که چند منبعی اصلا چیز خوبی نیست به عبارتی تاثیرات

منفیش بیشتر از تاثیرات مثبتشه .

ببینید اکثر کتاب های بازار سوالات مشابه هم دارن پس لزومی نداره واسه هر مبحثی

چند تا کتاب بخونید . چون بیشتر سر در گم میشین تا اینکه بخواین چیزی یاد بگیرید.

اینکه می فرمایید نمی رسید شیمی و فیزیک رو بخونید ، خب باید ساعت مطالعه تون

رو ببرید بالاتر و همچنین از وقت درس هایی که توشون خیلی قوی هستید ، بزنید واسه

این دروس که نمی رسید بخونید و در واقع گیر دارید .

اما اینکه میگین ترازتون 5000 هست نمیتونه فقط مربوط به نخوندن شیمی و فیزیک باشه.

پس احتمالا مشکل توی مطالعه تون ، آزمون دادن ، تست زدن و ... هست .

ممنون میشم اگه بفرمایید به نظر خودتون مشکل اصلی تون کجاست تا بهتر بتونم

راهنمایی تون کنم .

و مورد بعدی ...

ببینید تاثیر معدل روی نتیجه ی کنکور رو نمیشه انکار کرد .

اما چیزی که بدیهیه اینه که معدل هرچی بوده ، گذشته و دیگه نمیشه تغییرش داد ÷س

باید دنبال یه پارامتر دیگه باشیم واسه تغییر و اونم درصد و ترازهای کنکورتونه .

هرچی درصد و ترازهای کنکورتون بالاتر باشه ، اثر منفی معدل تون کمتر میشه .

اینطوری بگم که میشه یه نفر با تراز بالا و معدل پایین ، از کسی که تراز پایین و معدل بالا داره

رتبه ی بهتری کسب کنه .

پس باید تمام تلاش تون رو بکنید که بتونید توی هر درس بهترین درصدها رو بیارید .

یعنی سعی کنید خودتون رو تا حد اعلی تقویت کنید توی هر درس اما حواستون هم باشه که

بخاطر صد زدن یک یا چند درس ، همه چی رو بهم نریزید و خراب نکنید به عبارتی منطقی

فکر کنید و برید جلو نه ایده آلی .

و در مورد مسیر جلوی روتون ...

تا اینجا هرچی از برنامه رد شده و نخوندید رو بذارید کنار . فعلا نمیخواد بخونیدشون .

از اینجا به بعد مطابق برنامه راهبردی برید جلو و سعی کنید طی 2 هفته تمام مباحث

بودجه بندی رو پوشش بدید . بعد توی ایستگاه های جبرانی ، چیزهایی که ازشون عقب موندید

و تا الان کار نکردید رو میخونید .

و در مورد مدرسه ...

با مدرسه نرفتن کاملا مخالفم ، کار فوق العاده اشتباهیه . توی همین تاپیک هم

بارها دلایلش رو ذکر کردم . پس مدرسه رو برید .

ببینید همون درس دادن ساده و پیش پا افتاده ی دبیر هم خیلی موثره .

دبیرهای مدرسه ی ماهم کنکوری کار نمیکردن حتی خیلی از مباحث رو درس ندادن چون

وقت نبود اما همون حضور سر کلاس و همون گوش دادن به تدریس معلم 50 درصد یادگیری رو

شکل میده . پس سر کلاس هاتون حاضر بشید منتها یه کتاب تست هم باخودتون ببرید که

توی وقت های اضافی کلاس یا وقت هایی که دبیرتون وقت تلف میکنن به کارهایی که حس

می کنید موردنیازتون نیست ، کمی تست بزنید .

اگه نیازی هست بیشتر توضیح بدم یا اگه جایی بی جواب مونده بفرمایید تا بیشتر باهم حرف بزنیم.

ان شاء الله موفق باشید.

ALI493

Member
لایک ها
81

با سلام
یه سوال...........
من یکمی در مورد آینده برنامه راهبردی نگرانم .......
برنامه به شکلیه که اواسط اون مبحث های سنگین با هم جمع میشن.......
یه مثال آزمون 24 بهمن (رشته ریاضی) ........
فیزیک (فصل موج)
تحلیلی (فصل مقاطع مخروطی)
شیمی (اسید و باز)
دیفرانسیل (مشتق و کاربرد)
گسسته (نظریه اعداد)

میدونم رشته ی شما ریاضی نیست اما فکر کنم حداقل اسم این فصل ها به گوشتون خورده و از هر کسی بپرسین این فصل ها رو
جزو سخت ترین مباحث کنکور میدونه..........
حالا سوالم اینه آیا باید از برنامه جلو بزنیم یا دل رو به دریا سپرده و بگیم هرچی شد ،شد............

یه موضوع دیگه اینکه درسهای اختصاصی تو مدرسمون خیلی جلو تر از برنامه راهبردیه حال به نظرتون اینکه "هر درسی رو همون روز که درس میدن
بخونیم " کار درستیه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

با سلام
یه سوال...........
فیزیک (فصل موج)
شیمی (اسید و باز)
گسسته (نظریه اعداد)

میدونم رشته ی شما ریاضی نیست اما فکر کنم حداقل اسم این فصل ها به گوشتون خورده و از هر کسی بپرسین این فصل ها رو
حالا سوالم اینه آیا باید از برنامه جلو بزنیم یا دل رو به دریا سپرده و بگیم هرچی شد ،شد............

یه موضوع دیگه اینکه درسهای اختصاصی تو مدرسمون خیلی جلو تر از برنامه راهبردیه حال به نظرتون اینکه "هر درسی رو همون روز که درس میدن

سلام.

بله حق با شماست .

خب ببینید یه جاهاییش هم اونا واقعا تقصیری ندارن .

اینکه بیان یهو ترتیب کل کتاب رو بهم بزنن یا اینکه مثلا هنوز مشتق رو یاد

نگرفتید ، بیان انتگرال رو آزمون بگیرن ، یه چیز خیلی اشتباه و غیر طبیعیه که مطمئنا

باعث اعتراض خیلی ها میشه .

هیچکدوم از راه حل هایی که گفتید به تنهایی خوب نیست .

ببینید شما تحت هیچ شرایطی نباید پیوستگی تون رو بابرنامه راهبردی بهم

بزنید . این اشتباه رو سال قبل خیلی از دوستام تکرار کردن و من به شخصه تاثیر

منفیش رو روی همشون دیدم . پس اینکه بشینید از الان هی هر هفته جلوتر بخونید

تااااااااا زمانی که برسید به اون برهه ، کاملا غلطه .

از طرفی اینکه بگید دلو بزنم به دریا ، اینم غلطه چون بهرحال باید طی این برنامه

همه مباحث پوشش داده بشن و این تصور که همیشه وقت واسه جبران هست یه

جورایی غلطه .

بهترین کاری که شما میتونید بکنید اینه که مطابق برنامه راهبردی برید جلو .

وقتی به اون برهه رسیدید ، میتونید از 3-4 هفته قبل از آزمون شروع کنید به خوندن

مباحث اون آزمون که میگین سنگینه البته به شرط اینکه مباحث آزمون قبلیش رو هم

به خوبی بخونید . و اینکه میتونید توی ایستگاه های جبرانی ، کم کاری هاتون رو جبران کنید

و به تسلط بالاتری تو این مباحث برسید .

در مورد سوال بعدی تون ...

راستش من خودم فقط با برنامه ی کانون میرفتم جلو .

دبیرهای ماهم خیلی جلوتر درس میدادن اما من کاری نداشتم به اونا .

با برنامه ی کانون میرفتم جلو و اگه وقت اضافی میاوردم ، درسای مدرسه رو هم

میخوندم .

ولی خب این روشی که شما میگین هم بد نیست منتها نه اینکه بخاطر درسای مدرسه

از آزمون تون بیفتید ، چون معلم ها قبل عید درس ها رو تموم میکنن و اگه بخواین اینطور

پیش برید هم فشار بهتون وارد میشه و هم بعدش سر در گم میشین .

به همین خاطر در درجه ی اول روی برنامه ی آزمونتون تمرکز کنید و بعد درسای مدرسه.

اگه جایی نیاز به توضیح بیشتر داره بفرمایید تا بیشتر بگم.

اگر هم هر امر دیگه ای دارید من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید.

با سلام
یه سوال...........
فیزیک (فصل موج)
شیمی (اسید و باز)
گسسته (نظریه اعداد)

سلام.

بله حق با شماست .

خب ببینید یه جاهاییش هم اونا واقعا تقصیری ندارن .

اینکه بیان یهو ترتیب کل کتاب رو بهم بزنن یا اینکه مثلا هنوز مشتق رو یاد

نگرفتید ، بیان انتگرال رو آزمون بگیرن ، یه چیز خیلی اشتباه و غیر طبیعیه که مطمئنا

باعث اعتراض خیلی ها میشه .

هیچکدوم از راه حل هایی که گفتید به تنهایی خوب نیست .

ببینید شما تحت هیچ شرایطی نباید پیوستگی تون رو بابرنامه راهبردی بهم

بزنید . این اشتباه رو سال قبل خیلی از دوستام تکرار کردن و من به شخصه تاثیر

منفیش رو روی همشون دیدم . پس اینکه بشینید از الان هی هر هفته جلوتر بخونید

تااااااااا زمانی که برسید به اون برهه ، کاملا غلطه .

از طرفی اینکه بگید دلو بزنم به دریا ، اینم غلطه چون بهرحال باید طی این برنامه

همه مباحث پوشش داده بشن و این تصور که همیشه وقت واسه جبران هست یه

جورایی غلطه .

بهترین کاری که شما میتونید بکنید اینه که مطابق برنامه راهبردی برید جلو .

وقتی به اون برهه رسیدید ، میتونید از 3-4 هفته قبل از آزمون شروع کنید به خوندن

مباحث اون آزمون که میگین سنگینه البته به شرط اینکه مباحث آزمون قبلیش رو هم

به خوبی بخونید . و اینکه میتونید توی ایستگاه های جبرانی ، کم کاری هاتون رو جبران کنید

و به تسلط بالاتری تو این مباحث برسید .

در مورد سوال بعدی تون ...

راستش من خودم فقط با برنامه ی کانون میرفتم جلو .

دبیرهای ماهم خیلی جلوتر درس میدادن اما من کاری نداشتم به اونا .

با برنامه ی کانون میرفتم جلو و اگه وقت اضافی میاوردم ، درسای مدرسه رو هم

میخوندم .

ولی خب این روشی که شما میگین هم بد نیست منتها نه اینکه بخاطر درسای مدرسه

از آزمون تون بیفتید ، چون معلم ها قبل عید درس ها رو تموم میکنن و اگه بخواین اینطور

پیش برید هم فشار بهتون وارد میشه و هم بعدش سر در گم میشین .

به همین خاطر در درجه ی اول روی برنامه ی آزمونتون تمرکز کنید و بعد درسای مدرسه.

اگه جایی نیاز به توضیح بیشتر داره بفرمایید تا بیشتر بگم.

اگر هم هر امر دیگه ای دارید من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید.

ALI493

Member
لایک ها
81

در مورد ادبیات ..........
من هم قرابت هم لغت هم آرایه از نشر الگو تست میزنم اما نمی تونم تو کانون خوب بزنم.........
یعنی با دلیل و مدرک میگم این گزینه میشه اما بعد می بینم غلط جواب دادم این دفعه 10 درصد زدم اما روی بعضی سوالا فکر میکنم پاسخنامه اشتباس
به معلممون گفتم گفت سوالا ی ادبیات کانون همش غلطه .......
بیش تر مشکل من روی قرابت . آرایه است حالا اگه میشه راهی پیشنهاد کنید.

earth

New Member
لایک ها
31

سلام خانم تاج آبادی
چن تا مشکل داشتم اگه میشه منو راهنمایی کنید.
1-در درس عربی در قسمت تست های ترجمه خیلی مشکل دارم اکثرا اون تست ها رو غلط جواب میدم این در حالی هستش که من تست های درک مطلب و قواعد رو خیلی خوب جواب میدم.
2-در درس ادبیات هم مشکلم با قرایت معنایی هستش و نمی تونم اون تست ها رو خوب جواب بدم.
3-در درس های تمرینی مثل فیزیک و ریاضی یه سری تست رو علامت دار می کنم ولی وقتی 2 هفته بعد بخوام همون تست ها رو حل کنم یا نمی تونم یا اینکه وقت زیادی ازم میگیره حتی اگه اون تست ها رو خودم 2 هفته پیشش حل کرده باشم.می خواستم بدونم باید چی کار کنم تا تیپ تست ها و الگو های حل اونا توی ذهنم بمونه و تا اون تیپ از تست ها رو دیدم بتونم تو وقت کمتری به اونا جواب بدم.
ممنون از پاسخگویی شما.

f1996

New Member
لایک ها
0

سلام دوستان...
من نتایج مرحله دو المپیادای چند سال گذشترو میخوام میخواستم اینو توی خصوصی بپرسم ولی چون متاسفانه بعد مرحله دو و قبول نشدنم و اینکه اینجا بیشتر این شکستمو برام یادآوری میکرد پروفمو بستم والانم که عضو شدم نمیشه پیام خصوصی بدم ینی اجازش ندارم... به قوانین اینجا آگاهم و میدونم این کامنت حذف میشه ولی به دلیل یه سری دلایل که نمیشه اینجا گفت به اسامی قبولیای مرحله دو امسال و سال نود و دو و نود و یک احتیاج دارم اگه ممکنه کمکم کنین

smart_grl

New Member
لایک ها
0

سلام با تشکر از پست خوبتون. میخواستم بپرسم : 1. آیا المپیاد رفتن شما باعث شد برای خوندن درس های مدرسه و کنکور وقتی نداشته باشید و در نتیجه پسرفت کنید؟ 2. به نظر شما من که اول دبیرستان هستم و سمپاد میرم در المپیاد ریاضی شرکت کنم ؟ 3. اگه من از اول دبیرستان روزهای تعطیل حدود 10 - 12 ساعت درس بخونم ممکنه برای سال های بعد از درس زده بشم؟ 4. و تابستون اول دبیرستان درس بخونم یا نه؟ 5.از کانون قلمچی و آزموناش راضی بودید؟ 6. به نظر شما "دو گرینه" بهتر از "کانونه"؟ 7. از چه سالی در آزمون ها شرکت کردید؟ 8. شما گفتید نت رو بگذارید کنار، من که درس هام رو با نمونه سوالات اینترنت و پاورپوینت و تایپ سوال یاد میگیرم هم باید نت رفتنو قطع کنم؟ ممنون از وقتتون. :109:

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

مشکل درسی دقیقا همون نحوه درس خوندن هست .

من تو این چند ماه آخری چندین روش رو امتحان کردم که ظاهرا نتیجه ای نداده
توی تابستون جو خاصی از کنکور بود و گاهی اوقات از ساعت 3 صبح (!) شروع می کردم به خوندن تا 10 شب قطعا بعد یه مدتی خسته می شدم که شدم و کلا قیدشو زدم تو تابستون که باعث شد اصلا تو تابستون نخونم!
از طرفی تو این دو روز تعطیلی موقع پیش دانشگاهی گاهی اوقات فقط یه درس رو تو یه روز می خوندم و بعد یه مدت این برنامه رو عوض کردم و سعی می کردم کل دروس رو تو این 2 روز 2 بار جلو ببرم و ...
دقیقا نمی دنم چطور باید این دوز و روزایی که بعد مدرسه می یام چه مطلبی رو بخونم .
و در مورد دروس: معمولا انگلیسی رو 90 به بالا می زنم که همونم باعث می شه تراز یه خورده بالا بمونه توی دینی مشکلی نیست ادبیات و عربی رو مشکل دارم البته ادبیات رو بیشتر عربی رو می شه یه کاریش کرد . در مورد اختصاصی ها هم گاهی اوقات خوب نتیجه میده و گاهی اوقات هم بد روند ثابتی نداره .
خب یکی از اشتباهات تون همینه که فشار زیادی به خودتون وارد کردید .

توی همین تاپیک بارها و بارها گفتم که نباید اولش گاز بدید و بعد ببرید از همه چی .

باید با روزی 6-7 ساعت مطالعه شروع می کردید نه انقدر سنگین .

مثلا اگه با همون روزی 7 ساعت شروع می کردید و پیوسته ادامه میدادید ، خیلی بهتر از این

نتیجه می گرفتید که یه ماه روزی 20 ساعت بخونید بهد ببرید و 2 ماه هیچی نخونید .

ولی اشکالی نداره ، هنوز وقت واسه جبران هست .

و در مورد روش مطالعه تون ...

اینکه در طول یک روز بشینید فقط یه درس رو بخونید ، کاملا غلطه . چون ذهن تون خیلی خیلی

خسته میشه . و همچنین از اون درس زده میشین .

سعی کنید هر روز چند نوع درس مختلف رو بخونید تا ذهن تون خسته نشه .

و سعی کنید بین هر 2 تا اختصاصی ، 1 درس عمومی بخونید منتها تعیین زمان وعده ی مطالعاتی

به خودتون بستگی داره ( اگه خواستید بگید بیشتر در این باره با هم حرف بزنیم )

در مورد ادبیات ، برای خوندنش باید به صورت موضوعی کار کنید .

مثلا قرابت ، آرایه ، لغت و ... کار زیاد میخواد ، نباید هم انتظار داشته باشید که در عرض 1 هفته راه بیفتید.

اختصاصی ها هم کار زیاد میخوان . باید زیاد تمرین کنید و حداقل 2 تا درس رو تبدیل کنید به نقطه قوت

پایدار .

اگه نیازی به توضیح بیشتر هست ، بفرمایید تا بیشتر بگم .

اگه امر دیگه ای هم هست من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید.

در مورد ادبیات ..........
من هم قرابت هم لغت هم آرایه از نشر الگو تست میزنم اما نمی تونم تو کانون خوب بزنم.........
یعنی با دلیل و مدرک میگم این گزینه میشه اما بعد می بینم غلط جواب دادم این دفعه 10 درصد زدم اما روی بعضی سوالا فکر میکنم پاسخنامه اشتباس
به معلممون گفتم گفت سوالا ی ادبیات کانون همش غلطه .......
بیش تر مشکل من روی قرابت . آرایه است حالا اگه میشه راهی پیشنهاد کنید.

سلام.

بله سوالات کانون و هم چنین خیلی از موسسات دیگه ، غلط زیاد داره .

خط قرآن نیست که بگیم بی نقص و عیبه .

ولی ترجیحا روی سوالات کنکورهای سال های گذشته هم کار کنید و ببینید اونا رو چطور پاسخ میدید.

من هم برای قرابت از نشر الگو استفاده میکردم ، بهترین کار اینه که در درجه ی اول معنی تک تک ابیات

و تا حدودی جملات کتاب تون رو بلد باشید ( چون امسال تو کنکور از جملات کتاب سوال قرابت طرح کردن)

اما نه اینکه بشینید یک شبه کل ابیات کتاب تون رو بخونید ! ولی خب درک این مفاهیم هم غالبا با تست زدن

راحت تر میشه .

و اینکه سر آزمون برای پاسخ دادن به تست های قرابت ، اصلا عجله نکنید ، گاهی لازمه یک سوال رو

چندین بار بخونید تا متوجه بشید مفهوم بیت یا جمله چیه و اینکه تمام گزینه ها رو با دقت بخونید

چون گاهی لازم میشه که بیت خوب و خوب تر یه گزینه رو انتخاب کنید .

خوبی قرابت اینه که اولش دشواره اما وقتی بیفتید رو غلتک ، دیگه نیاز زیادی به خوندنش نیست و

بدیش هم اینه که هیچ محدودیتی نداره !

ان شاء الله موفق باشید.

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

سلام خانم تاج آبادی...
یه سوال...
به نظر شما 2 یا3 روز آخر هفته رو پایه بخونم کافیه؟؟؟
برای قلم چی واقعا نمی دونم چه جوری برنامه ریزی کنم...
شما خودتون روشتون برای تقسیم بندی درسا توی 2 هفته چی بود ... دقیقا چه جوری درسا رو تقسیم بندی می کردین ؟؟؟ پایه ها و پیش ها رو چه جوری تو برنامه می گنجوندید؟؟
من ترازم رو رسوندم به 6000 نمی دونم می تونم بازم ترازم رو بالا ببرم... خیلی سردرگمم...

AhmadrezaBM

New Member
لایک ها
40

سلام خانم تاج آبادی...
میخواستم بدونم کسی رو میشناسین که بدون برنامه هفتگی رتبه خوبی کسب کرده باشه؟ اصلا به نظرتون چنین چیزی ممکنه؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام خانم تاج آبادی
چن تا مشکل داشتم اگه میشه منو راهنمایی کنید.
1-در درس عربی در قسمت تست های ترجمه خیلی مشکل دارم اکثرا اون تست ها رو غلط جواب میدم این در حالی هستش که من تست های درک مطلب و قواعد رو خیلی خوب جواب میدم.
2-در درس ادبیات هم مشکلم با قرایت معنایی هستش و نمی تونم اون تست ها رو خوب جواب بدم.
3-در درس های تمرینی مثل فیزیک و ریاضی یه سری تست رو علامت دار می کنم ولی وقتی 2 هفته بعد بخوام همون تست ها رو حل کنم یا نمی تونم یا اینکه وقت زیادی ازم میگیره حتی اگه اون تست ها رو خودم 2 هفته پیشش حل کرده باشم.می خواستم بدونم باید چی کار کنم تا تیپ تست ها و الگو های حل اونا توی ذهنم بمونه و تا اون تیپ از تست ها رو دیدم بتونم تو وقت کمتری به اونا جواب بدم.
ممنون از پاسخگویی شما.

سلام.

بله حتما ، من در خدمتم .

1 و 2 - توي همين تاپيك در مورد اين 2 سوال تون توضيح دادم .

مراجعه كنيد به صفحه ي دوم ، پست 14 ، اونجا روش هاي تست زني و مطالعه ي عربي و قرابت رو ذكر كردم .

3- بهتره وقتي به اين سوالات ميخوريد ، خصوصا اونايي كه تيپ جديد و يا نكته ي خاصي دارن ، اون نكته رو به همراه يه مثال و

حل اون توي دفترتون بنويسيد . اين فراموشي كه شما ميگين طبيعيه ، براي منم رخ ميداد .

منتها بايد سعي كنيد كه توي 2 هفته ، بيشتر از يك بار يه مرور كوچولوشون بكنيد .

اونطوري خيلي بهتر توي ذهن تون ميمونن اما بازم يه دفعه اي نميشه .

بايد چندين بار ببينيد اينجور سوالا رو و سعي كنيد بعد از خوندن نكته و مثال ، چندتا سوال مشابه اون واسه خودتون حل كنيد .

خواهش ميكنم . اگه نياز به توضيح بيشتر هست بفرماييد ، من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام با تشکر از پست خوبتون. میخواستم بپرسم : 1. آیا المپیاد رفتن شما باعث شد برای خوندن درس های مدرسه و کنکور وقتی نداشته باشید و در نتیجه پسرفت کنید؟ 2. به نظر شما من که اول دبیرستان هستم و سمپاد میرم در المپیاد ریاضی شرکت کنم ؟ 3. اگه من از اول دبیرستان روزهای تعطیل حدود 10 - 12 ساعت درس بخونم ممکنه برای سال های بعد از درس زده بشم؟ 4. و تابستون اول دبیرستان درس بخونم یا نه؟ 5.از کانون قلمچی و آزموناش راضی بودید؟ 6. به نظر شما "دو گرینه" بهتر از "کانونه"؟ 7. از چه سالی در آزمون ها شرکت کردید؟ 8. شما گفتید نت رو بگذارید کنار، من که درس هام رو با نمونه سوالات اینترنت و پاورپوینت و تایپ سوال یاد میگیرم هم باید نت رفتنو قطع کنم؟ ممنون از وقتتون. :109:

سلام.

1- ببينيد اين طبيعيه كه شما وقتي روي المپياد تمركز مي كنيد ، ديگه نمي تونيد روي دروس مدرسه تمركزي داشته باشيد و براشون

وقتي بذاريد . من خودم تا سال پيش دانشگاهي اصلا تو فاز كنكور نبودم . اصلا نميدونستم چي هست .

سال سوم بخاطر المپياد خيلي از كلاس هام رو نرفتم . فقط سر كلاس رياضيم ميرفتم .

اما هيچ مشكلي برام پيش نيومد . و توي امتحانات نهايي هم خداروشكر تونستم درس ها رو خوب جمع كنم و نمره ي خوبي بگيرم

در حالي كه خيلي از كساني كه المپيادي نبودن ، سر همه ي كلاس ها حاضر ميشدن و درس ها رو ميخوندن ، معدل شون از من كمتر شد.

از طرفي المپياد باعث شد كه من خيالم از بابت پايه ي يه درس راحت باشه . خداروشكر من شيمي و فيزيك پايه ام فوق العاده قوي شده بود.

بدون اغراق ميگم ، توي سال كنكور من كمتر از 10 ساعت روي شيمي پايه وقت گذاشتم در طول سال !

به جاش اين وقت رو ميذاشتم روي درس هاي جديد يا اونايي كه بلد نيستم .

از طرفي كساني كه المپيادي هستن توي 99 درصد موارد كنكورشون رو هم خيلي خوب ميدن چون شيوه ي درست درس خوندن رو بلدن و

از مطالعات با ساعات بالا خسته نميشن . به طور كلي حتي اگه المپياد هم قبول نشيد ، بازم مزاياش خيلي بيشتر از معايبشه .

البته خوندن دروس عقب مونده و جمع كردنشون ، يه خرده زحمت داره كه بايد بتونيد از پسش بر بياين . كه اونم مشكلي نيست.

2- بله قطعا .

3- بله احتمالش زياده . من تو همين تاپيك هم بارها گفتم مثل ماشيني نباشيد كه اولش گاز ميده با سرعت 100 تا ميره ، بعد 100 كيلومتر

كه رفت مي بره و خسته ميشه . شروع كردن با 12 ساعت خيلي زياد و خطر ناكه . من فقط بعد عيد واسه كنكور بعضي روزها 12 ساعت ميخوندم.

ترجيحا با همون 7-8 ساعت شروع كنيد و به مرور كه پيش رفتيد ، اين ساعت رو ببريد بالا.

4- براي المپياد ، بله .

5- هم مزايا داره هم معايب اما به نظر خودم از بقيه ي موسسات بهتره .

6- خير.

7- 15 شهريور سال پيش دانشگاهي .

8- منظورم اين نيست ! منظورم كارهاي جانبي و اتلاف وقت و اعتياد آوره مثلا فيس بوك و چت و گشت زدن بي هدف توي وبلاگ ها و...

ان شاء الله موفق باشيد.

بالا