only physics

New Member
لایک ها
2,386
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

سلام من میخواستم ببینم از بین 4 تا کتاب زیر برای عربی کدوم بهتره؟؟؟
عربی 2 نشر الگو
عربی جامع خیلی سبز
عربی کامل گاج
عربی سفید گاج

سلام و وقت تون بخیر .

والله من هیچکدوم از این کتاب ها رو نخوندم تا حالا !

فقط جامع نشرالگو داشتم که کتاب خوبی بود نسبتا منتها فقط تست بود و جواب کوتاه ، درسنامه نداشت .

فوت و فن عربی خیلی سبز هم خوبه نسبتا .

ولی متاسفانه کتاب هایی که اسم بردید رو نمیدونم چطورن . بقیه ی دوستان اگه چیزی میدونن ، راهنمایی کنن لطفا .

شرمنده .

ان شاء الله موفق باشید.

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

سلام من میخواستم ببینم از بین 4 تا کتاب زیر برای عربی کدوم بهتره؟؟؟
عربی 2 نشر الگو
عربی جامع خیلی سبز
عربی کامل گاج
عربی سفید گاج
با اجازه خانم تاج آبادی...---چون سال دوم هستید بهتره فعلا دور کتابای جامع رو خط بکشید--- و اما از بین این کتابها من نشرالگو رو پیشنهاد واقعا کتاب خوبیه درسنامه هاش جامعن و تستاش پاسخگوی دانش آموزای سال دوم هست!

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

ممنون از پاسختون
......
.
.
خانم تاج ابادی من الان دومم و توی اولین ازمون قلمچی (24مهر)زیست رو 43 درصد زدم خیلی نگرانم میترسم اگه همینطوری پیش برم کارم به تغییر رشته بکشه ...چی کار کنم درصد زیستم بیاد بالا؟؟؟(ترازم 6635)

only physics

New Member
لایک ها
2,386

ممنون از پاسختون
......
.
.
خانم تاج ابادی من الان دومم و توی اولین ازمون قلمچی (24مهر)زیست رو 43 درصد زدم خیلی نگرانم میترسم اگه همینطوری پیش برم کارم به تغییر رشته بکشه ...چی کار کنم درصد زیستم بیاد بالا؟؟؟(ترازم 6635)

سلام و وقت تون بخیر .

ببینید اصلا نمیشه به صرف یه درصد که توی این آزمون گرفتید ، درمورد رشته و توانایی و آینده ی خودتون تصمیم بگیرید !

عوامل زیادی توی گرفتن این درصد تاثیر داشتن از جمله اینکه :

شما دفعه ی اول تون بود که آزمون میدادین یعنی با شرایط جوی آزمون ، نحوه ی آزمون دادن و ... آشنا نبودید و به خیلی چیزها عادت

نداشتید . این خودش توی تعیین درصد خیلی موثره .

دوم اینکه زیست قلمچی کمی تا قسمتی بدقلق طرح میشه و خب خیلی ها ناراضی هستن ازش . اینم میتونه باعث کم شدن درصد

شما شده باشه .

سوم اینکه شما الان دوم دبیرستان هستید . تا الان ( و حتی از الان به بعد تا حدود سال چهارم ) شما به روش کاملا تشریحی درس

می خونید یعنی طوری که بتونید توی امتجانات تون نمره ی خوب بگیرید ، به سوالای دبیر پاسخ بدید و ... روش مطالعه برای کنکور و

آزمون از یه سری جوانب با مطالعه ای که الان دارید و قبل از این هم داشتید ، فرق داره . بذارید مثال ملموس بزنم ...

ببینید مثلا شما تا الان هروقت زیست می خوندید ، فرضا یه پاراگراف رو می خوندید و یه سری کلیات ازش برداشت می کردید و همون

رو توی امتجان پیاده می کردید یا در جواب به دبیرتون میگفتین و نمره هم می گرفتین .

ولی تا حالا شاید پیش نیومده باشه که بشینید قید های جملات کتاب زیست رو حفظ کنید . یا مثلا بشینید ترکیبی و مفهومی مطالعه

کنید . تا حالا ممکنه تست شمارشی نزده باشید و با ترفندهاش آشنا نباشید و ...

اینا همه توی گرفتن درصد موثرن . کلی دلیل دیگه هم میتونه داشته باشه که ازش فاکتور میگیرم .

واسه همین اصلا برحسب این درصدی که گرفتید واسه خودتون حکم ضادر نکنید . باید یه مدت نسبتا زیادی بگذره تا بشه اوضاع رو

مشخص کرد .

و اما برای افزایش درصدتون توی زیست ، راه های مختلفی وجود داره اما پیش شرطش اینه که ببینید مشکل کجاست که چنین درصدی

گرفتید مثلا کم خوندن زیست ، بازده پایین ، خوب ندادن آزمون ، تست زدن کم ، آشنا نبودن با آزمون زیست و ...

باید چندتا آزمون بدید و اینا رو بررسی کنید تا متوجه بشین مشکل تون کجاست و بعد سعی کنید اون رو برطرف کنید .

پس توصیه ی من اینه که از آزمون هاتون به بهترین نحو استفاده کنید ، یه سری روش آزمون و خطا انجام بدید ، نقاط ضعف و قوت تون رو

پیدا کنید و ... . بعدش اگه بازم سوالی بود یا کمک نیاز داشتید من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید .

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

از پاسختون ممنونم
.
.
فکر کنم مشکلم اینه که بازدهم پایینه یا شایدم به خاطر بد قلق بودن سوالات میشه ...چون اونجوری نیستم که اصلا تست نزنم چون تست های خیلی سبز که توش سوالات شمارشی هم داره رو میزنم..من دفعه اولم نیست که ازمون تستی دادم چون قبلا در ازمان های تستی یه موسسه دیگه شرکت کردم و با جو امتحان و... اشنا هستم...

در ضمن من به ترتیب دفترچه پیش نمیرم اول عمومیا رو میزنم بعد میام به ترتیب زیست (که توی دفترچه اخرین درس هست) شیمی ریاضی فیزیک هندسه رو میزنم ایا این کارمن اشتباهه؟؟؟ به ترتیب دفترچه پیش برم؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

amir007

New Member
لایک ها
120

سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
سر جلسه ازمون من با درس اخر یه خورده به مشکل میخورم.یعنی درس اخر دفترچه
طبق دفترچه زیست اخره
زیست شد کمترین درصدم 47 (فیزیک 70)
ازمون بعدی فیزیک رو اخری جواب دادم شد 40 (زیست 70)
یه راهکار میدین؟
به نظرتون برای ترتیب دروس تخصصی چکار کنم؟(با عمومی ها راحتم)

Raha24

Active Member
لایک ها
165

منم دقیقا همین مشکلو با شیمی دارم.......وقت دارم ولی از استرسم نمیتونم خوب فک کنم و حل کنم.........ب نظرتون باید چیکار کنم؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

از پاسختون ممنونم
.
.
فکر کنم مشکلم اینه که بازدهم پایینه یا شایدم به خاطر بد قلق بودن سوالات میشه ...چون اونجوری نیستم که اصلا تست نزنم چون تست های خیلی سبز که توش سوالات شمارشی هم داره رو میزنم..من دفعه اولم نیست که ازمون تستی دادم چون قبلا در ازمان های تستی یه موسسه دیگه شرکت کردم و با جو امتحان و... اشنا هستم...

در ضمن من به ترتیب دفترچه پیش نمیرم اول عمومیا رو میزنم بعد میام به ترتیب زیست (که توی دفترچه اخرین درس هست) شیمی ریاضی فیزیک هندسه رو میزنم ایا این کارمن اشتباهه؟؟؟ به ترتیب دفترچه پیش برم؟؟؟

سلام و وقت تون بخیر .

همونطور که گفتم ، بهتر از همه خودتون میتونید علت یابی کنید و پیدا کنید که مشکل کجاست و سعی کنید برطرفش کنید .

حالا باید بگردید و بررسی کنید تا بدونید مشکل تون کدومه .

یه نکته رو هم اضافه کنم که تست زدن توی خونه با آزمون دادن متفاوته ! این واسه خیلی ها پیش میاد که توی خونه درصد خیلی

بالایی رو میتونن بگیرن یا اینکه تست ها رو خیلی خوب حل کنن ولی خب سرجلسه ی آزمون ، متفاوت نتیجه بگیرن .

این که از این مسئله ...

و درمورد ترتیب پاسخدهی به دروس ، ببینید بهترین کار اینه که به همون ترتیب دفترچه کنکور و باهمون روال برین جلو چون بالاخره

این یه روند نرماله و اینکه بدیهتا طراح سوالات ، ترتیب و چینش خاصی رو درنظر داشتن که دروس رو به این ترتیب چیدن .

پس بهتره با همون ترتیب اصلی پیش برید و حتی الامکان تغییرش ندید مگر اینکه روش و ترتیب خاصی رو مدنظر داشته باشید و طی

مدت زمانی اثبات بشه که این روش خیلی بهتر از ترتیب عادی ، بهتون جواب میده . منتها نیاز به اثبات داره .

بهتون توصیه میکنم الان که تا کنکور فاصله ی زیادی دارید ، از آزمون هاتون بهترین استفاده رو بکنید و بعضا روش هاتون رو با آزمون و

خطا بسنجید تا ببینید بهترین روش برای شما چی هست .

در حال حاضر بهتره واسه ی مدتی برگردید و به همون ترتیب اصلی خود دفترچه جواب بدید و نتیجه ش رو ببینید و اگه دیدین توی

چندین آزمون متوالی ( به شرط اینکه شرایط درس خوندن و آزمون دادن تون طی این بازه ، تفاوت خیلی زیادی باهم نداشته باشن )

نتیجه ی منفی داد ، برگردید به همین ترتیب خودتون یا ترتیب دیگه ای رو امتحان کنید .

ان شاء الله موفق باشید .

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
سر جلسه ازمون من با درس اخر یه خورده به مشکل میخورم.یعنی درس اخر دفترچه
طبق دفترچه زیست اخره
زیست شد کمترین درصدم 47 (فیزیک 70)
ازمون بعدی فیزیک رو اخری جواب دادم شد 40 (زیست 70)
یه راهکار میدین؟
به نظرتون برای ترتیب دروس تخصصی چکار کنم؟(با عمومی ها راحتم)

سلام و وقت بخیر .

پیشنهاد میکنم پاسخی رو که به پست قبل از شما دادم ، مطالعه کنید ، ان شاء الله براتون مفید واقع میشه .

اما یه نکته ی دیگه ای رو هم بگم ، اونم اینکه سعی کنید درسی رو که توش تسلط و مهارت و دقت بالایی دارید ، بذارید به عنوان

درس آخر جواب بدید . این خودش میتونه یه روش مناسب باشه براتون و بتونید بهتر باهاش نتیجه بگیرید . مثلا من خودم به لطف خدا

فیزیکم خیلی قوی و خوب بود واسه همین آخر از همه اونو میزدم چون سرعتم توش بالا بود و جای بی دقتی توش برام کم بود و درواقع

جاش رو با شیمی عوض میکردم و خب این روش رو یه مدت امتحان کردم و چون دیدم جواب مثبتی میده ، تا آخر با همین روش رفتم

جلو . شماهم سعی کنید چنین درسی رو پیدا کنید برای خودتون و بذاریدش برای آخر .

ولی خب درکل برای جلوگیری از خسته نشدن خصوصا توی اواخر جلسه ، کارهای زیادی میشه کرد که بدیهتا تاثیر خودشون رو

هرچند اگه کم باشه ، میذارن .

از جمله اینکه حتما با خودتون بطری آب داشته باشید و هرازگاهی آب بخورید چون هم به بدن تون کمک میکنه و هم خواب و خستگی

رو از سرتون می پرونه . هر از گاهی یه سری حرکات کششی انجام بدید تا خستگی تون در بره . گاهی هم لازمه حتی چند دقیقه

دست از آزمون دادن بکشید و استراحت کنید ( البته زمانش زیاد نباید باشه ) . ولی خب سعی کنید با این روش ها ، میزان خستگی تون

رو کمتر کنید چون سرجلسه کنکور باید حدود 4 ساعت درگیر آزمون دادن باشید !

ان شاء الله موفق باشید .

منم دقیقا همین مشکلو با شیمی دارم.......وقت دارم ولی از استرسم نمیتونم خوب فک کنم و حل کنم.........ب نظرتون باید چیکار کنم؟

سلام و وقت تون بخیر .

چه مشکلی رو ؟

و اینکه شما مشکل تون استرس هست یا خستگی یا اینکه نمیدونید با چه ترتیبی برید جلو ؟!

آخرین ویرایش توسط مدیر

Raha24

Active Member
لایک ها
165

سلام و وقت تون بخیر .

چه مشکلی رو ؟

و اینکه شما مشکل تون استرس هست یا خستگی یا اینکه نمیدونید با چه ترتیبی برید جلو ؟!
[/quote]

مشکلم اینه ک از وسطای فیزیک ب بعد کلا استرس میگیرم نمیتونم تمرکز کنم دفعه پیش یکم رو فیزیکم مسلط شدمو استرس نداشتم ولی کلا ب شیمی ک میرسم دیگ از استرس واقعا نمیتونم .....ی بارم ب جای فیزیک ریاضی رو زدم اونم خراب کردم.........

شیرین21

New Member
لایک ها
37

سلام.خسته نباشین

من ی مشکلی داشتم
من پشت کنکوری هستم. ولی برنامه ریزی درستو نمیدونم.
مشکل بعدیم اینه که من سر آزمون نمیتونم خودمو آزمونو کنترل کنم .تو آزمونای غیر حضوری درصدام خوبه ولی سر آزمون گند میزنم.بعدشم مدیرت زمانم افتضاحه. خیلی وقت کم میارم.شما چه توصیه ای دارین؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام و وقت تون بخیر .

چه مشکلی رو ؟

مشکلم اینه ک از وسطای فیزیک ب بعد کلا استرس میگیرم نمیتونم تمرکز کنم دفعه پیش یکم رو فیزیکم مسلط شدمو استرس نداشتم ولی کلا ب شیمی ک میرسم دیگ از استرس واقعا نمیتونم .....ی بارم ب جای فیزیک ریاضی رو زدم اونم خراب کردم.........[/quote]

سلام .

میشه بپرسم استرس چی رو میگیرین ؟ اینکه وقت کم بیارین ؟ اینکه خسته باشین و نتونین سوالات رو حل کنین ؟

یا چیز دیگه ای ؟

سلام.خسته نباشین

من ی مشکلی داشتم
من پشت کنکوری هستم. ولی برنامه ریزی درستو نمیدونم.
مشکل بعدیم اینه که من سر آزمون نمیتونم خودمو آزمونو کنترل کنم .تو آزمونای غیر حضوری درصدام خوبه ولی سر آزمون گند میزنم.بعدشم مدیرت زمانم افتضاحه. خیلی وقت کم میارم.شما چه توصیه ای دارین؟

سلام و وقت بخیر .

ممنونم سلامت باشین ان شاء الله .

ببینید برنامه ریزی تکنیک های خاصی داره ، یه سری از نکات برنامه ریزی عمومی و کلی هستن و یه سری ها برای هرفرد ، خاص

خودش هستن .

از جمله نکات عمومی این هستن که نباید توی یک روز فقط روی یک نوع درس تمرکز کنید ، دیگه اینکه بهتره دروس عمومی و اختصاصی

رو به صورت یکی درمیون بخونید ، دیگه اینکه سعی کنید حدودا بعد از هر 1/5-2 ساعت مطالعه حدودا یه ربع استراحت داشته باشید

و ... کلی نکات دیگه هستن که میشه ذکر کرد و اگه بخوام بگم تمومی نداره !

و یه سری از مسائل مربوط به برنامه ریزی ، شخصی هستن مثلا ساعت مطالعه ، بازه بندی های مطالعاتی برای هر درس ،

میزان مطالعه ی تستی و تشریحی هر درس و ... که بسته به سطح خودتون ، شناختی که از خودتون دارید ، هدف تون و ... باید

اینا رو تعیین کنید .

در رابطه با آزمون ، باید ببینید چه مسائلی سر آزمون باعث میشن که بازدهی تون کم بشه . مثلا اینکه آیا موقع آزمون دادن خیلی

به رقابت و نتیجه و تراز فکر می کنید ؟ یا اینکه استرس زیادی دارید ؟ یا خیلی تحت تاثیر جو آزمون قرار می گیرین ؟ یا اینکه وقت

کم میارین ؟ یا هر دلیل دیگه ای که میتونه وجود داشته باشه . با خودتون بررسی کنید و ببینید به چه دلایلی می رسید تا بعدش

باهم درموردشون صحبت کنیم .

و اما درمورد وقت کم آوردن تون ، منظورتون حین آزمون دادن هست یا موقع درس خوندن ؟ ممنون میشم اینو هم بفرمایین .

ان شاء الله موفق باشید .

شیرین21

New Member
لایک ها
37

سلام.خسته نباشین.
ممنون از راهنماییتون
من راستش هم تو خوندن هم تو آزمون وقت کم میارم.
ینی درس خوندنم کنده و باید دوبارو حتما بخونم.
راستی تست زماندارم نمیزنم.آخه وقتی تو خونه هم تست زمان دارو شروع میکنم از استرس وقت " تمرکزم از بین میره. من بیشتر تلاشم اینه که یاد بگیرم.حالا جه برسه ب آزمون که اصلا مدیریت زمان ندارم.در ضمن سر آزمون بخصوص اختصاصی به ساعت که نگاه میکنم میبینم از وقت اون درس گذشته ولی هنوز خیلی مونده نمیرم درس بعدی و در آخر میبینم مثلا فیزیک پایه و زمین و اصلا نزدم و شیمی هم هنوز بعضی تستاشو اصلا نخوندم.
اینارو چیکار کنم///
من ترازا خیلی خیلی برم مهمه.چون برای خانوادمم مهمه و با دوستام مقایسشون میکنم. حتی سر آزمون میشمرم چند تا زدم چند تا نزدم.بعضی وقتام درصد رو سر آزمون میگیرم.همش به پاسخبرگم نگاه میکنم که چقدش سفیده!!!!
حتی وقتی به ی درسی مسلطم تو آزمون اصلا اون جوری که تو خونه مسائلو راحت تجزه تحلیل میکنم نمیتونم حلشون کنم یعنی یه جورایی سر آزمون مغزم قفل میکنه.

راجب بنامه ریزیم هرچی میتونین بگین ممنون میشم
موفق باشین

arezsdi

New Member
لایک ها
1

سلام زهره جان،وقت بخیر،رتبه بسیار عالیت را تبریک میگویم،ببخشید دیر شد،از دوستان دبیرستانت هستم،از مهر امسال قصد دارم دوباره کنکور بدهم،در حال حاضر ترم سه داروسازی آزاد تهران هستم،میخوام مرا راهنمایی کنی ک چگونه این چند ماه باقی مانده را باید پیش بروم تا ب نتیجه مطلوب برسم؟

سلام زهره جان،وقت بخیر،رتبه بسیار عالیت را تبریک میگویم،ببخشید دیر شد،از دوستان دبیرستانت هستم،از مهر امسال قصد دارم دوباره کنکور بدهم،در حال حاضر ترم سه داروسازی آزاد تهران هستم،میخوام مرا راهنمایی کنی ک چگونه این چند ماه باقی مانده را باید پیش بروم تا ب نتیجه مطلوب برسم؟

S*A*H*E*L

New Member
لایک ها
0

سلام. خیلی ممنون که با وجود مشغله هاتون به سوالات جواب میدین. واقعا کمک خیلی بزرگی می کنید :)

اینکه شما توی فرزانگان درس خوندین، چقدر توی درستون تاثیر داشت. من تو نمونه دولتی درس می خونم ولی باز هم سطح بقیه دوستام توی مدارس غیر انتفاعی و فرزانگان خیلی بالاتره. مباحث سالای بالاتر خیلی جدی بهشون درس میدن. اکثر رتبه های برتر هم از مدارس فرزانگان هستن. درسته که خود دانش آموز مهم هست ولی مدرسه میتونه خیلی کمک کنه :7:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام.خسته نباشین.
ممنون از راهنماییتون
من راستش هم تو خوندن هم تو آزمون وقت کم میارم.
ینی درس خوندنم کنده و باید دوبارو حتما بخونم.
راستی تست زماندارم نمیزنم.آخه وقتی تو خونه هم تست زمان دارو شروع میکنم از استرس وقت " تمرکزم از بین میره. من بیشتر تلاشم اینه که یاد بگیرم.حالا جه برسه ب آزمون که اصلا مدیریت زمان ندارم.در ضمن سر آزمون بخصوص اختصاصی به ساعت که نگاه میکنم میبینم از وقت اون درس گذشته ولی هنوز خیلی مونده نمیرم درس بعدی و در آخر میبینم مثلا فیزیک پایه و زمین و اصلا نزدم و شیمی هم هنوز بعضی تستاشو اصلا نخوندم.
اینارو چیکار کنم///
من ترازا خیلی خیلی برم مهمه.چون برای خانوادمم مهمه و با دوستام مقایسشون میکنم. حتی سر آزمون میشمرم چند تا زدم چند تا نزدم.بعضی وقتام درصد رو سر آزمون میگیرم.همش به پاسخبرگم نگاه میکنم که چقدش سفیده!!!!
حتی وقتی به ی درسی مسلطم تو آزمون اصلا اون جوری که تو خونه مسائلو راحت تجزه تحلیل میکنم نمیتونم حلشون کنم یعنی یه جورایی سر آزمون مغزم قفل میکنه.

راجب بنامه ریزیم هرچی میتونین بگین ممنون میشم
موفق باشین

علیکم السلام ، سلامت باشین ان شاء الله .

عذرخواهی میکنم بابت این همه تاخیر ...

ببینید کند بودن مطالعه یک چیزه و تعدد مطالعه ی دروس ، چیز دیگه ایه . اینکه مجبورید چندبار یه درس رو مطالعه کنید خب اولا یه چیز

تقریبا طبیعی محسوب میشه چون همه روی مطالعه ی چندباره و به دنبالش مرور تاکید دارن و هیچکس نمیتونه ادعا کنه که صرفا

با یک بار مطالعه همه ی درس رو حفظ شده و یادگرفته اما کند بودن سرعت تون میتونه به عوامل متعددی بستگی داشته باشه مثلا

اینکه موقع درس خوندن شاید تمرکز بالایی ندارین یا ممکنه وسواس به خرج بدین یا پرش فکر زیادی داشته باشین یا هی یه جمله یا

پاراگراف رو تکرار کنید و دوباره از اول و ... اینا همه میتونه توی سرعت تون تاثیر داشته باشه .

درمورد آزمون هم ، کم بودن سرعت یکی به همین خاطر هست که ذهن تون همش درگیر تراز و رقابت و نتیجه ست و دیگه اینکه

به همین علت تمرکز حواس ندارید ، نزدن تست زماندار هم خودش مزید بر علت میشه . درسته که اولین و مهمترین هدف یادگیریه

اما حتما از همین الان به بعد " باید " زدن تست زماندار رو شروع کنید ، اوایل سخته اما تدریجا عادی میشه و راه میفتین . توی کنکور

صرف یادگیری مهم نیست ، زماندار زدن تست ها و مدیریت آزمون هم خیلی اهمیت داره . اگه الان تمرین نکنید و یاد نگیرید پس

سر جلسه ی کنکور میخواین چیکار کنید ؟

مهم بودن تراز و نتیجه و اهمیت دادن به رقابت خیلی خوبه اما به شرط اینکه به جای خودش باشه و باعث پیشرفت آدم بشه نه

اینکه باعث افت فرد بشه . سرجلسه ی آزمون فقط و فقط باید توی حال باشید و روی آزمون متمرکز بشین نه نتیجه و تعداد سوال

درست و غلط و کی اول میشه و من چندم میشم و الی آخر ... این فکرها مال بعد از آزمونه نه سرجلسه . فکر کردن به این چیزا

سر آزمون نه تنها پیشرفتی توی نتیجه نداره بلکه باعث میشه حتی همون نتیجه ی دلخواه رو هم نگیرید پس سر آزمون فکرتون

رو از اینجور چیزا آزاد کنید و سعی کنید فقط داشته ها و اطلاعات تون رو مرور کنید و آزمون رو جواب بدید .

اگه توی تست زماندار زدن راه بیفتین کم کم مشکل کمبود وقت تون سرجلسه هم حل خواهد شد ، ضمنا نکاتی رو که گفتم رعایت

کنید حتما .

ان شاء الله موفق باشید .

سلام آرزو جون ، وقت بخیر .

قبل از اینکه پستت رو ببینم تلفنی باهم صحبت کردیم !

ان شاء الله موفق باشی .

سلام. خیلی ممنون که با وجود مشغله هاتون به سوالات جواب میدین. واقعا کمک خیلی بزرگی می کنید :)

اینکه شما توی فرزانگان درس خوندین، چقدر توی درستون تاثیر داشت. من تو نمونه دولتی درس می خونم ولی باز هم سطح بقیه دوستام توی مدارس غیر انتفاعی و فرزانگان خیلی بالاتره. مباحث سالای بالاتر خیلی جدی بهشون درس میدن. اکثر رتبه های برتر هم از مدارس فرزانگان هستن. درسته که خود دانش آموز مهم هست ولی مدرسه میتونه خیلی کمک کنه :7:

سلام و وقت بخیر .

خواهش میکنم وظیفه ست .

ببینید نمیشه تاثیر مدرسه و معلم و جو دانش آموزها رو توی موفقیت فرد یا حداقل روند مطالعه ش نادیده گرفت اما مهم اینه که بدونید

اینا همه چیز نیستن . بازهم اولین و مهم ترین عامل خود فرد هست .

کما اینکه می بینیم بعضا رتبه های خوب ( و حتی قبولی های المپیاد ) از مدارسی هستن که سردرشون سمپاد و شهیدبهشتی و

فرزانگان و ... نیست . بعلاوه اگه قرار بود مدرسه خیلی نقش مهمی داشته باشه باید همه ی فارغ التحصیلان سمپاد ، رتبه های خوبی

می گرفتن . در حالی که مستندات چنین چیزی رو نشون نمیدن .

اگه یه نمونه ی خیلی بارز و معروف بخوام عرض کنم ، آقای رستگار رحمانی تنها رو اسم می برم ، ایشون نه توی سمپاد تحصیل کردن

و نه معلم های آنچنانی داشتن اما شدن رتبه ی یک رشته ی خودشون . امثال ایشون خیلی زیاد هستن .

گرچه مدرسه و معلم و جو بین دانش آموزان تاثیر گذاره اما تاثیرش فوق العاده کمتر از تاثیری هست که خود فرد در موفقیتش داره .

شما تلاش خودتون رو به نحو احسن انجام بدید ، برای رقابت هم به کسانی نگاه کنید که توی جو هستن ( شاید برای این کار لازم

باشه دید وسیع تری نسبت به دوستان و هم کلاسی ها داشته باشید ) و اگه حس می کنید برای درسی واقعا نیازمند دبیر و

آموزش های خاصی هستین ، می تونید به کلاس هایی که توسط دبیران برتر در سطح شهرتون برگزار میشه برید ، هرچند بهتره

این کار رو واقعا در شرایط اضطرار انجام بدید تا وقت تون کمتر گرفته بشه و بیشتر به خودتون متکی باشید .

ان شاء الله موفق باشید .

سلام و وقت بخیر .

خواهش میکنم وظیفه ست .

ببینید نمیشه تاثیر مدرسه و معلم و جو دانش آموزها رو توی موفقیت فرد یا حداقل روند مطالعه ش نادیده گرفت اما مهم اینه که بدونید

اینا همه چیز نیستن . بازهم اولین و مهم ترین عامل خود فرد هست .

کما اینکه می بینیم بعضا رتبه های خوب ( و حتی قبولی های المپیاد ) از مدارسی هستن که سردرشون سمپاد و شهیدبهشتی و

فرزانگان و ... نیست . بعلاوه اگه قرار بود مدرسه خیلی نقش مهمی داشته باشه باید همه ی فارغ التحصیلان سمپاد ، رتبه های خوبی

می گرفتن . در حالی که مستندات چنین چیزی رو نشون نمیدن .

اگه یه نمونه ی خیلی بارز و معروف بخوام عرض کنم ، آقای رستگار رحمانی تنها رو اسم می برم ، ایشون نه توی سمپاد تحصیل کردن

و نه معلم های آنچنانی داشتن اما شدن رتبه ی یک رشته ی خودشون . امثال ایشون خیلی زیاد هستن .

گرچه مدرسه و معلم و جو بین دانش آموزان تاثیر گذاره اما تاثیرش فوق العاده کمتر از تاثیری هست که خود فرد در موفقیتش داره .

شما تلاش خودتون رو به نحو احسن انجام بدید ، برای رقابت هم به کسانی نگاه کنید که توی جو هستن ( شاید برای این کار لازم

باشه دید وسیع تری نسبت به دوستان و هم کلاسی ها داشته باشید ) و اگه حس می کنید برای درسی واقعا نیازمند دبیر و

آموزش های خاصی هستین ، می تونید به کلاس هایی که توسط دبیران برتر در سطح شهرتون برگزار میشه برید ، هرچند بهتره

این کار رو واقعا در شرایط اضطرار انجام بدید تا وقت تون کمتر گرفته بشه و بیشتر به خودتون متکی باشید .

ان شاء الله موفق باشید .

S*A*H*E*L

New Member
لایک ها
0

سلام :5::5:

ممنون از اینکه سوال قبلیم رو جواب دادید.

من امسال میخوام برم سوم تجربی به نظرتون برای تابستون روی مباحث دوم بیشتر وقت بذارم یا سوم؟ و اینکه درس خوندن رو از چه زمانی شروع کنم بهتره؟

موفق باشید :53::53:

alibagheri

New Member
لایک ها
3

با سلام
من واسه ادبیات از روش زیر میخونم اگه مشکلی داره لطفن بگین
واسه آرایه اول آموزش لقمرو میخونم بعدش از الگو تست میزنم
واسه قرابت فقطتست الگو رو میزنم ولی همراه برنامه قلمچی قرابت های همایش جلد2 هامون سبطیو میخونم
واسه زبان فارسیم اول کتاب و نشردریافتو میخونم بعد از پنج بحث الگو تست میزنم
لغت و املا و تارخ ادبیاتم که بعد تابستون با برنامه قلمچی پیش میرم
کتابای درسیم اصلن نمیخونم و روی هیچ کودوم از متنای کتابو کار نمیکنم فقط منبع بالارو میخونم
اگه برنامم مشکلی داره لطف میکنین بگین(مثلن اشکال نداره که متنای کتاب کار نمیشه و فقط از همایش خونده میشه و تست زده میشه؟؟؟)

Raha24

Active Member
لایک ها
165

سلام...خسته نباشین
ببخشید خانوم تاج ابادی من ی مشکلاتی دارم تو مطالعه ام که هر کاری میکنم نمیتونم حلش کنم میخواستم اگ میشه شما بفرمایین چیکار کنم تا درست بشه......
1.من خیلی خیلی زیاد وسواس مطالعاتی دارم..واکنشای شیمیو کلا 7ساعت فقط داشتم میخوندم ....یا مثلا زیست ک میخونم خیلی زیاده این مشکل جوریه ک تا دو سه روزم شده حتی فقط ی درس میخوندم ...نمیدونم چرااینجوریه فقط باخودم میگم میخوام خوب بخونم ...اینجوری هنوز خوب نخوندم ی دور دیگم باید بخونم فصل سه زیست دومو فقط 4دور خوندمش قبل از اینکه تست بزنم بعد تستم دوباره میخونم ی دور تازه ب جز جزوه های کلاسیامه ک میخونم و درسنامه ها....اصن نمیدونم باید چیکار کنم دیگ ..از اولیم ک شروع میکنم این فکرش باهامه ک میخوام خوب بخونم ......وقتیم ک تایم مشخصیو درنظر میگیرم دیگ بد تر اصلا تمرکز ندارم همش ب ساعت نگاه میکنم ک میتونم تموم کنم یا ن.....
ممنون میشم اگ کمک کنین....موفق باشین

farn00d

New Member
لایک ها
0

سلام خانم تاج آبادی؛ممنون از اینکه وقت ارزشمندتون رو در اختیار همه ماها قرار میدین؛خدا خیرتون بده.
ببخشید من یه مشکل خیلی جدی و شدیدی در مطالعه دارم من متاسفانه یه وسواس خیای بد و پیدا کردم که بیچاره م کرده تو درس؛اینجا خجالت میکشم بگم؛الان یه چند مدته واقعا دیوانه م کرده؛چندبار خواستم از شدت عذاب خودمو بکشم.تا حالا پیش چنتا مشاور هم رفتم ولی اصلا فرقی نکردم؛میخواستم ببینم اگه امکانش هست لطفا به من یک پ.خ بفرستید؛چون من اکانت قبلی م رو فراموش کردم؛خیلی وقته نیومدم اینجا و الان دوباره عضو شدم و نمیتونم فعلا پ.خ بدم؛میخوام از تجربیان شما بهره مند بشم بلکه انشالله فرجی بشه.م

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام :5::5:

ممنون از اینکه سوال قبلیم رو جواب دادید.

من امسال میخوام برم سوم تجربی به نظرتون برای تابستون روی مباحث دوم بیشتر وقت بذارم یا سوم؟ و اینکه درس خوندن رو از چه زمانی شروع کنم بهتره؟

موفق باشید :53::53:

سلام و وقت شما بخیر .

( فکرمیکنم که یه خرده دیر دارم جواب میدم ، شرمنده !) ولی خب به نظرم بهتره تا زمانی که کاملا از دروس سال دوم تون مطمئن

نیستین سراغ دروس سال سوم نرید . از طرفی مطالعه و تمرین و مرور دروسی که قبلا یادگرفتین خیلی بهتر و راحت تر از مطالعه ی

دروسی هست که هنوز باهاشون آشنایی ندارین و قطعا نیاز به پیشخوانی دارن .

مرور هم غالبا مقدم هست بر پیشخوانی !

واسه همین ترجیحا دروس سال دوم تون رو مطالعه و مرور کنین علی الخصوص دروس ماژور و به علاوه دروس یا مباحثی که احساس

می کنین طی سال تحصیلی خیلی خوب بهشون نپرداختین و یا ضعف خاصی دارین .

همچنین می تونین از کتب تستی مختلف ( و صدالبته استاندارد و معتبر!) استفاده کنید تا یه خرده با وضعیت سوالات و دروس مختلف

توی کنکور آشنا بشین .

ان شاء الله موفق باشید .

با سلام
من واسه ادبیات از روش زیر میخونم اگه مشکلی داره لطفن بگین
واسه آرایه اول آموزش لقمرو میخونم بعدش از الگو تست میزنم
واسه قرابت فقطتست الگو رو میزنم ولی همراه برنامه قلمچی قرابت های همایش جلد2 هامون سبطیو میخونم
واسه زبان فارسیم اول کتاب و نشردریافتو میخونم بعد از پنج بحث الگو تست میزنم
لغت و املا و تارخ ادبیاتم که بعد تابستون با برنامه قلمچی پیش میرم
کتابای درسیم اصلن نمیخونم و روی هیچ کودوم از متنای کتابو کار نمیکنم فقط منبع بالارو میخونم
اگه برنامم مشکلی داره لطف میکنین بگین(مثلن اشکال نداره که متنای کتاب کار نمیشه و فقط از همایش خونده میشه و تست زده میشه؟؟؟)

سلام و وقت شما بخیر .

والله من با یه تعداد از این کتبی که شما اسم بردین آشنایی ندارم و نمیدونم چطور هستن ولی خب اگه بخوام کلی بررسی کنم روش

مطالعه تون رو ، لازمه دوتا نکته رو بگم خدمت تون .

اول اینکه مطالعه نکردن خود کتاب درسی کار خیلی خیلی اشتباهیه ! اگه پست های قبلی من رو خونده باشین می بینید که شدیدا

تاکید کردم روی این مسئله که حتی برای درسی مثل ریاضی هم لازمه خط به خط کتاب درسی خونده بشه ، و اصلا نباید کتاب رو بذارید

کنار . این مسئله علی الخصوص ممکنه برای دروسی که کتاب های کمک درسی مربوط بهشون دارای درسنامه هستن هم پیش بیاد .

ببینید در درجه ی اول خود کتاب درسی مهمه و هیچ چیزی جایگزینش نمیشه . پس حتما سعی کنید کتاب درسی تون رو بخونید ، هم

متنش هم لغاتش هم تمارینش و هرچیز دیگه و کتب کمک درسی در ادامه ی کتاب درسی و به نوعی مکملش هست .

نکته ی دوم اینه که بهتره برای هر درسی از یه کتاب کمک درسی خاص استفاده کنین و تعدد کتاب تستی نداشته باشین ! در عوض

همون یک کتابی که استفاده می کنید رو خیلی خوب انتخاب کنید و خوب هم مطالعه کنین . این بهتر از اینه که چندتا کتاب مختلف رو

بخونید .

ان شاء الله موفق باشید .

سلام...خسته نباشین
ببخشید خانوم تاج ابادی من ی مشکلاتی دارم تو مطالعه ام که هر کاری میکنم نمیتونم حلش کنم میخواستم اگ میشه شما بفرمایین چیکار کنم تا درست بشه......
1.من خیلی خیلی زیاد وسواس مطالعاتی دارم..واکنشای شیمیو کلا 7ساعت فقط داشتم میخوندم ....یا مثلا زیست ک میخونم خیلی زیاده این مشکل جوریه ک تا دو سه روزم شده حتی فقط ی درس میخوندم ...نمیدونم چرااینجوریه فقط باخودم میگم میخوام خوب بخونم ...اینجوری هنوز خوب نخوندم ی دور دیگم باید بخونم فصل سه زیست دومو فقط 4دور خوندمش قبل از اینکه تست بزنم بعد تستم دوباره میخونم ی دور تازه ب جز جزوه های کلاسیامه ک میخونم و درسنامه ها....اصن نمیدونم باید چیکار کنم دیگ ..از اولیم ک شروع میکنم این فکرش باهامه ک میخوام خوب بخونم ......وقتیم ک تایم مشخصیو درنظر میگیرم دیگ بد تر اصلا تمرکز ندارم همش ب ساعت نگاه میکنم ک میتونم تموم کنم یا ن.....
ممنون میشم اگ کمک کنین....موفق باشین

سلام و وقت شما بخیر .

ببینید نکته ای که لازمه بدونید اینه که توی هرکاری و هرمسئله ای ، تلقین کردن نقش خیلی زیادی رو ایفا میکنه ، چه درجهت مثبت

برای فکرهای مثبت و چه در جهت منفی برای القائات منفی . پس تدریجا سعی کن این تلقین وسواس بودن رو بذارید کنار و از طرفی

موقع درس خوندن با خودتون این ذهنیت رو همراه داشته باشید که چیزایی که دارین میخونین رو خوب یاد گرفتین یا اگه هم نه ، توی

دفعات بعدی قراره خوب یاد بگیرین .

نکته ی بعدی که لازمه بدونید اینه که اصلا قرار نیست با همون دفعه ی اولی که یه درس رو خوندین یا تست زدین ، همه چیزش رو

خوب یاد بگیرید و واو به واو رو حفظ کنین . اگه قرار بود چنین چیزی باشه پس دیگه چه نیازی بود به مطالعه ی چندباره و مرور و تست زدن

و ... ؟! پس هیچوقت سعی تون براین نباشه که همون بار اول که دارید درسی رو مطالعه می کنید ، خوب یادش بگیرید و خوب حفظش

کنید . این کارها باید طی چندبار مرور و همچنین تست زدن و تمرین انجام بشه . مجددا میگم تلقینش رو هم از ذهن تون دور کنید !

جدای از این موارد ، کاردیگه ای که بهتره بکنید اینه که هیچ درسی رو بیشتر از یه بازه ی 2-3 ساعته مطالعه نکنید و بعد از این مدت

حداکثر برین سراغ درس دیگه ای چون اینکه چندساعت مدام روی یه درس باشین خودش هم خسته تون میکنه و هم بازده تون رو شدیدا

میاره پایین ، حساسیت و وسواس تون رو هم بیشتر میکنه .

نکته ی دیگه ای که باید بگم اینه که تشخیص اینکه مطالعه تون خوب بوده یا نه صرفا با نظر و برداشت خودتون حین یا بعد از مطالعه

تعیین نمیشه ، بلکه با تست زدن ، آزمون دادن و مرورهای بعدی مشخص میشه واسه همین وقتی یه درس رو میخونین سعی نکنین

برای کیفیت مطالعه تون یه حکم قطعی و کلی صادر کنین بلکه باید بعدا وقتی تست می زنین یا دوباره برمی گردین روی درس برای مرور

یا مطالعه ی بیشتر ، ببینید کیفیت مطالعه تون چطور بوده و چقدر بازدهی دارید .

پس سعی کنید توی دور اول خوندن اصلا به دنبال این نباشید که به یه یادگیری کامل و 100 درصد برسین ، به جاش سعی کنین

دفعات بعدی مرور کنید و تست بزنید و طی این مراحل یادگیری تون رو کامل کنید .

ضمنا یه دلیلش هم میتونه این باشه که موقع خوندن تمرکز کافی ندارید ( خوده این وسواس و فکر خوب یاد گرفتن هم بدتر میکنه این

تمرکز نداشتن تون رو ) پس سعی کنید تمرکزتون رو هم بیشتر کنید .

ان شاء الله موفق باشید .

سلام خانم تاج آبادی؛ممنون از اینکه وقت ارزشمندتون رو در اختیار همه ماها قرار میدین؛خدا خیرتون بده.
ببخشید من یه مشکل خیلی جدی و شدیدی در مطالعه دارم من متاسفانه یه وسواس خیای بد و پیدا کردم که بیچاره م کرده تو درس؛اینجا خجالت میکشم بگم؛الان یه چند مدته واقعا دیوانه م کرده؛چندبار خواستم از شدت عذاب خودمو بکشم.تا حالا پیش چنتا مشاور هم رفتم ولی اصلا فرقی نکردم؛میخواستم ببینم اگه امکانش هست لطفا به من یک پ.خ بفرستید؛چون من اکانت قبلی م رو فراموش کردم؛خیلی وقته نیومدم اینجا و الان دوباره عضو شدم و نمیتونم فعلا پ.خ بدم؛میخوام از تجربیان شما بهره مند بشم بلکه انشالله فرجی بشه.م

لطفا پاسخی که به کاربر Raha24 دادم رو مطالعه کنید .

ان شاء الله موفق باشید .

بالا