.amirreza

New Member
لایک ها
0
پاسخ : زیستی های دوره هجده

کتب درسی یکم خسته کننده هس برای همین نگه داشتم یه ماه قبل مرحله1 بخونمشون که اماده برم سر جلسه.
برا مباحث تخصصی مرحله 1 هم به نظر من تا یه حدی باید خونده بشه مثلا من سعی میکنم تا م1 تسلط کافی روی گایتون و جلد1 استرایر و البرتز و ژنتیک امینی و گیاهی داشته باشم.

S.E.J

New Member
لایک ها
175

[FONT=&amp]سلام بچه ها[/FONT][FONT=&amp]..![/FONT]

[FONT=&amp]من امسال میرم اول دبیرستان[/FONT]

[FONT=&amp]تصمیم دارم در المپیاد زیست شرکت کنم...هیچ اطلاعاتی درباره اش ندارم[/FONT][FONT=&amp]..[/FONT]

[FONT=&amp]کسی هست به من کمک کنه..؟[/FONT]

[FONT=&amp]فقط: این راسته که اگه مقام بیاری بدون کنکور میتنوی رشته و دانشگاهت رو انتخاب کنی...؟[/FONT]

[FONT=&amp]سپـــــــــــــــــاس[/FONT]

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

[FONT=&amp]سلام بچه ها[/FONT][FONT=&amp]..![/FONT]

[FONT=&amp]من امسال میرم اول دبیرستان[/FONT]

[FONT=&amp]تصمیم دارم در المپیاد زیست شرکت کنم...هیچ اطلاعاتی درباره اش ندارم[/FONT][FONT=&amp]..[/FONT]

[FONT=&amp]کسی هست به من کمک کنه..؟[/FONT]

[FONT=&amp]فقط: این راسته که اگه مقام بیاری بدون کنکور میتنوی رشته و دانشگاهت رو انتخاب کنی...؟[/FONT]

[FONT=&amp]سپـــــــــــــــــاس[/FONT]
با سلام :) خیلی موقع خوبی تصمیم گرفتین که شروع کنید چون از استرستون کم میشه و حسابی میتونین بخونین بدون عجله :)
از اونجایی که اول دبیرستان هستین و هضم موضوعاتی مثل بیوشیمی و فیزیولوژی براتون واقعا سخته توصیه میکنم تا وقتی که اول هستین کتب اول و دوم و سوم و پیش دبیرستان رو بخونید :) و بعدشم تا خرداد ماه باید کتاب بیولوژی کمپبل که منبع اصلی المپیاده رو بصورت مفهومی و درست حسابی بخونین ( توجه داشته باشین که سبک المپ با کنکور فرق داره! )
به نظر من اگر امسال اینکار رو بکنید محشره :) و در سالهای بعدی هم تخصصیارو فول میشین و میتونین نتیجه خوب بگیرین :)
راجب مزایا هم که بله اگر 1-8 کشور بشی بهت طلا میدن هر دانشگاهی و هر رشته ای خواستی میری :) اگر هم نقره و برنز بشی که افزایش تراز توی کنکورت لحاظ میکنن !
ولی اگر همه هدفتون از المپیاد اینه که بهتون از الان قول میدم یه مدت که المپیادی باشین قید همه مزایا رو میزنین و فقط از المپیاد لذت میبرین :)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

با سلام خدمت دوستان
من الآن دارم کمپبل می خونم (جلد3). ببخشید به یه راهنمایی نیاز دارم:
1...آیا لازمه که اسم های سخت بعضی بیماری ها رو حفظ کنیم؟
نه بابا مگه کنکوره!!!!:87:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام. الان من اطلاعاتم در سطح زیست اول دبیرستان هستش وسال پیش هم از مرحله ی اول که برای ما آزمایشی بود قبول شدم. می شه لطفا بگید باید از کجا شروع کنم؟ ممنون.
من که نظرم اینه کتب درسی رو اول بخونین بعدش هم کمپبل رو فول بشین :)

amirreza78

New Member
لایک ها
6

کمپبل رو کی تموم کنیم خوبه؟ بعدش چی بخونیم خوبه بیوشیمی یا.....؟:65:

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

کمپبل رو کی تموم کنیم خوبه؟ بعدش چی بخونیم خوبه بیوشیمی یا.....؟:65:
سوال اولتون بستگی به خودتون داره ولی سرعت مهم نیست و مفهومی خوندنو نکته جمع کردن مهمه :)
نظر من اینه که بعد از کمپبل باید سلولی خونده بشه یه پیش زمینه خیلی خوبی هم میشه واس بیوشیمی :)

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

کتب درسی یکم خسته کننده هس برای همین نگه داشتم یه ماه قبل مرحله1 بخونمشون که اماده برم سر جلسه.
برا مباحث تخصصی مرحله 1 هم به نظر من تا یه حدی باید خونده بشه مثلا من سعی میکنم تا م1 تسلط کافی روی گایتون و جلد1 استرایر و البرتز و ژنتیک امینی و گیاهی داشته باشم.
من خودم از كتب تخصصي شروع كردم بدون خوندن كتب وزارتي و بيولوژي.. ولي بهت توصيه مي كنم به اندازه ي يه هفته وقتتو اختصاص بده به خوندن كتب وزارتي (يه هفته وقته زيادي نيست برا تو ، اونم تو اين سن !) چون سرعت خوندن و فهم ت رو تو تخصصي ها و حتي بيولوژي بالأتر مي بره..
به هر حال بايد طوري برنامه ريزي كني كه حداقل 80% مباحث رو تا قبل از مرحله اول كامل خونده باشي (تسلط منظورمه نه صرفا خوندن !)
راستي چرا لنينجر نمي خوني ؟! البته استراير هم كتاب خوبيه ولي به نظرم بعضي مباحثش برا يه رفرنس مستقل خوبه نه همه ش ..!!!

با بهترين ارزوها..

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

دوستان یک سوال؟ :)
این کتاب ژنتیک ولینتز که میگن رو چجور میشه به دست آورد !؟! (چه نسخه pdf چه چاپی! فرقی نداره :) )

Canis lupus

New Member
لایک ها
74

ب سختی:204::204::204:
باید بری تو سایت انتشارات فاطمی خرید اینترنتی کنی. البته اگه تموم نشده باشه

لایک ها
164

سلام دوستان ی سوالی داشتم و طبق اون چیزی که دوست خوبمون @Archaeopteryx عزیز
سوالم این بود که بنظرتون لنینجر یا استرایر در کل؟

S.E.J

New Member
لایک ها
175

IBO2015 عزیز !

مرسی از راهنماییتون..!

بنا به توصیه برخی از دوستان تصمیم دارم ابتدا زیست و بهداشت 1 (کتاب درسی)+ کتاب زیست 1 گربه رو بخونم..بعد از اون شروع به خوندن 6 جلد کمپل که الان سفارش دادم بکنم ...

ولی الان گیچ شدم!

بعد از اینکه خوندن زیست 1 تموم شد برم سراغ کمپل یا زیست 2و3و پیش؟!

آخه هر کسی یه چیزی میگه!

بعد دقیقا تاریخ برگزاری المپیاد زیست کی هست؟چون میخوام بدونم چقدر وقت برا خوندن دارم...

و اینکه آزمون های آزمایشی برا آمادگی المپیاد به چه صورت هست؟..چه جوری میتونم شرکت کنم؟

بعد این همایش 24 مردادو که توی سایت نوشته شرکت کنم؟ یعنی ارزش داره به خاطرش بیام تهران؟

ودر آخر عید سعید فطرو تبریک میگم..

التماس 2عـــــــــــــا:63:

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

دوستان یک سوال؟ :)
این کتاب ژنتیک ولینتز که میگن رو چجور میشه به دست آورد !؟! (چه نسخه pdf چه چاپی! فرقی نداره :) )
از بچه هاي سال بالاييِ ت بگير كه المپيادي بودن !

amirreza79

New Member
لایک ها
1

سلام به همه
من تازه خوندن سولو مون رو شروع كردم به نظر شما تا كي تمومش كنم خوبه:91:

S.E.J

New Member
لایک ها
175

سلام به همه
من تازه خوندن سولو مون رو شروع كردم به نظر شما تا كي تمومش كنم خوبه:91:
سلام

کمپلو خوندین که سراغ سولومون رفتین؟

amirreza79

New Member
لایک ها
1

كمپبل رو نخوندم چون ميگفتن سطش پايين تر سولومونه و كمپل بيشتر براي اينه كه با زيست اشنا بشيد
در كل ميكفتن براي درك كردن كمپبل بهتره ولي من الان كه دارم سولومون مي خونم باهاش مشكلي ندارم

لایک ها
164

كمپبل رو نخوندم چون ميگفتن سطش پايين تر سولومونه و كمپل بيشتر براي اينه كه با زيست اشنا بشيد
در كل ميكفتن براي درك كردن كمپبل بهتره ولي من الان كه دارم سولومون مي خونم باهاش مشكلي ندارم
سلام به شما دوست عزیز
شما که سولومون رو شروع کردید کار درستی کردید اما باید بگم که:
منم اول از سولومون شروع کردم و بیوشیمیرو از رو سولومون خوندم ولی بعدا برخی از دبیران و اکثر قریب به اتفاق دوستان کمپبل رو توصیه کردند ولی بقیه مباحث رو (از نصف به بعد سلولی)رو کاملا از رو کمپبل خوندم.
حالا بنظر من واسه این که بدونی کدوم یک از این دو کتاب رو بخونی برو و این دو تا کتاب رو کنار هم بخون تا کاملا متوجه بشی با کدوم کتاب راحت تری.
در کل خیلی باهم فرق ندارن ولی سولومون ی جاهایی بیشتر گفته و ی جاهایی رو کمپبل بهتر توضیح داده.
در کل بهت بگم باید سولومپبل بخونی یعنی هر جفتش رو بخونی خیلی خوب میشه!

آخرین ویرایش توسط مدیر

mya1376

New Member
لایک ها
87

یادش بخیر ماهم چقد ازین دغدغه ها داشتیم اولکاری :)
زیاد درگیر نباشید من فهمیدم مهم نیست ک از رو چ کتابی بخونید مهم اینه که اونچیزی ک میخونیدو بفهمید
سر جلسه ازتون نمیپرسن کدوم کتابو خوندین!!!!
و این باور رو هم درنظر داشته باشید که اطلاعات خیلی خفنی نمیخوان ازتون
باور کنید به نفعتونه!!

S.E.J

New Member
لایک ها
175

کسی جواب منو نمیده؟:186:

amirreza79

New Member
لایک ها
1

ببخشيد ولي سؤال اصلي من اين بود كه تا كي سولومون رو تموم كنم خوبه:4:

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

ببخشيد ولي سؤال اصلي من اين بود كه تا كي سولومون رو تموم كنم خوبه:4:
راهنمايي هستي ؟
پايه چندي ؟
هرچي زودتر بهتر البته كيفيت پايين نياد !
درضمن كي گفته كمپبل سطحش پايين تر از سولومونِ ؟
تو زيست عمومي (بيولوژي) رفرنس هاي مختلفي داريم مثل كمپبل، سولومون، لايف و... كه هركسي مي تونه از يه رفرنس شروع كنه به خوندن تا وارد رفرنس هاي تخصصي بشه ..
كمپبل چون مرجع اصلي جهاني هست و غالبا تو دوره بيشتر باهاش سرو كار دارين منطقي تره كه كمپبل بخونيد !
اون زمان كه كمپبل ترجمه جلد ابي بود سيستماتيك نداشت كه مي گفتن سيستماتيك رو از سولومون بخونيد ولي چه كاريه ، برو تكست كمپبل بخون بهتر از سولومونِ ترجمه شده ست ! همين كمپبل رو بخوني برا زيست عمومي كافيه ! بعد بايد وقتُ غنيمت بشماري بري سر تخصصي..

amirreza79

New Member
لایک ها
1

راهنمايي هستي ؟
پايه چندي ؟
هرچي زودتر بهتر البته كيفيت پايين نياد !
درضمن كي گفته كمپبل سطحش پايين تر از سولومونِ ؟
تو زيست عمومي (بيولوژي) رفرنس هاي مختلفي داريم مثل كمپبل، سولومون، لايف و... كه هركسي مي تونه از يه رفرنس شروع كنه به خوندن تا وارد رفرنس هاي تخصصي بشه ..
كمپبل چون مرجع اصلي جهاني هست و غالبا تو دوره بيشتر باهاش سرو كار دارين منطقي تره كه كمپبل بخونيد !
اون زمان كه كمپبل ترجمه جلد ابي بود سيستماتيك نداشت كه مي گفتن سيستماتيك رو از سولومون بخونيد ولي چه كاريه ، برو تكست كمپبل بخون بهتر از سولومونِ ترجمه شده ست ! همين كمپبل رو بخوني برا زيست عمومي كافيه ! بعد بايد وقتُ غنيمت بشماري بري سر تخصصي..
امسال میرم اول دبیرستان به نظرتون تا وسطای شهریور تمومش کنم خوبه

بالا