mefmef

New Member
لایک ها
232
پاسخ : زیستی های دوره هجده

دوستان نظر من اینه که باشگاه کار خیلی خوبی هم کرده!!! مثلا انتظار داشتین بیاد سوال بده که , برای تا خوردن پروتئین y که آبگریزه چه کلاسی از چاپرون ها نیازه؟! من که به شخصه امیدوارم دوره 18 هم دقیقا مث دوره 17 باشه....ینی اگه باشه که صد در صد دوره ام :) البته بقول آقای زرنشان امسال تنها دوره ای بود که م2 رو با اطلاعات کتاب درسی نمیشد جواب داد! :)
فکر کنم می شد با کتاب درسی هم جواب داد مثل اون سوال محل آنزیم - تفاوت ماهیچه ها و ...
امسال سوالات خوب بود چون من بعضی از سوال ها را بدون داشتن دانسته خیلی خفن جواب دادم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

یه سوال اساسی داشتم من: الان اکثرا میگن کمپل رو خوب خوب بخونین احتمال قبولی م2 خیلی زیاده ولی مطالب کمپل تو کتاب های تخصصی که خیلی وسیعتر و بهتر توضیح داده شده .آیا بهتر نیست از کتاب های تخصصی خونده بشن؟
کمپبل بر اساس تجربه و گرد آوری مطالب مهم جمع آوری شده ولی تخصصی ها بر اساس مقالات و مباحث پیچیده تر
البته کمپبل به درد مرحله 1و2 و تخصصی به درد کمی مرحله 2 و تقریبا کل دوره تابستانی می خوره

amirreza16

New Member
لایک ها
554

ولی تنها با کمپل خوندن نمیشه از مرحله2 قبول شد و روی تخصصی ها رو باید تسلط کافی داشت البته تنها با خوندن همه کتاب ها هم نمیشه قبول شد باید سر جلسه بتونی خوب فکر کنی و تحلیل کنی.این تجربه ی من از دوستانم هست که تعدادی از اونا قبول شدن و بقیه قبول نشدن.

mefmef

New Member
لایک ها
232

ولی تنها با کمپل خوندن نمیشه از مرحله2 قبول شد و روی تخصصی ها رو باید تسلط کافی داشت البته تنها با خوندن همه کتاب ها هم نمیشه قبول شد باید سر جلسه بتونی خوب فکر کنی و تحلیل کنی.این تجربه ی من از دوستانم هست که تعدادی از اونا قبول شدن و بقیه قبول نشدن.
بله کاملا قبول دارم ولی با کمپبل خوندن م2 امسال را می شد 50 % بزنی البته سوال حل کردن زیاد و تجزیه و تحلیل آن ها همانا و فقط کتاب خواندن هم همانا

amirreza79

New Member
لایک ها
1

ببخشید به نظر شما اگر همون قسمتی که داخل عمومی می خونم رو در تخصصی هم بخونم بهتره یا اینکه اول کل عمومی رو بخونم و بغد به نوبت تخصصی ها رو بخونم

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

سلام اگه سرفصل ها به هم مربوط باشن ترجیحا اول همه شو باهم بخونین بعد برین سراغ اختصاصی اگه نه که لازم نیس مثلا به هیچ وجه خوندن گیاهی برا ایجاد زمینه برای خوندن فیزیولوژی در حد اختصاصی لازم نیست.با این وجود خودتونو اصلا محدود به این نکنید که حتما باید اول عمومی بعد اختصاصی کار کنین.خوندن مستقیم اختصاصی ها زیاد سخت نخواهد بود.

~ Zahra ~

New Member
لایک ها
1

من الان دارم با هر زجری شده هفته ای 3 تا 4 فصل کمپبل رو میخونم بنظرتون شما اول کمپبل رو تموم کنم بعد گایتون و لنینجر رو شروع کنم یا هر دو رو با هم بخونم ؟

amirreza16

New Member
لایک ها
554

بهتره اول کمپل رو کامل بخونین یه دید کلی نسبت به همه مباحث داشته باشین بعد شروع به خوندن تخصصی ها بکنین.

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

ببخشید به نظر شما اگر همون قسمتی که داخل عمومی می خونم رو در تخصصی هم بخونم بهتره یا اینکه اول کل عمومی رو بخونم و بغد به نوبت تخصصی ها رو بخونم
ایده بدی نیست :)

sadeghwh

New Member
لایک ها
14

با سلام خدمت دوستان
من اطلاعات زیادی از المپیاد ندارم
پارسال ک دوم بودم متاسفانه قبول نشدم
می خواستم بدونم من که ی بار شرکت کردم بازم میتونم شرکت کنم؟
اگه میتونم و بخوام از الان بخونم ب نظرتون حداقل روزی چند ساعت باید بخونم تا بتونم کتب درسی و کمپبل و اگر شد لنینجر و گایتون رو تا قبل از م1 بخونم؟
و این که زیست سال اول خیلی مهم هست یا ن؟با دقت بخونم یا روزنامه وار؟
در ضمن وضعیتم از نظر درک مطلب خوب هست
خواهشا هر چ زودتر ج بدین
مرسی

sflash

New Member
لایک ها
1

باسلام
میخواستم بدونم این حداقل نمره شرکت در المپیاد میانگین دوساله؟ یعنی اگه مثلا یکی سال اول زیستش شده 14.75 و سال بعد آورده 17.50 میتونه تو المپیاد شرکت کنه؟ و اینکه آیا اصلا شانس قبولی داره؟(اگه از الان قصد شروع کردن داشته باشه؟)
ممنون میشم جواب بدید:53:

لایک ها
164

با سلام خدمت دوستان
من اطلاعات زیادی از المپیاد ندارم
پارسال ک دوم بودم متاسفانه قبول نشدم
می خواستم بدونم من که ی بار شرکت کردم بازم میتونم شرکت کنم؟
اگه میتونم و بخوام از الان بخونم ب نظرتون حداقل روزی چند ساعت باید بخونم تا بتونم کتب درسی و کمپبل و اگر شد لنینجر و گایتون رو تا قبل از م1 بخونم؟
و این که زیست سال اول خیلی مهم هست یا ن؟با دقت بخونم یا روزنامه وار؟
در ضمن وضعیتم از نظر درک مطلب خوب هست
خواهشا هر چ زودتر ج بدین
مرسی
ضمن سلام راجع به سوال اولتون باید عرض کنم که بله شما میتونید تو المپ شرکت کنی!

2.ساعت مهم نیست و مهم تر از اون میزان مطالعه و درک شما از مطلب داره که همونطور که گفتی با درکش مشکلی نداری! پس فقط میزان مطالعه ات رو ببر بالا و خودت تقسیم کن و ببین که تو چه مدت زمانی با توجه به شرایط خودت میتونی این کتب رو تموم کنی!که هرچه زودتر بهتر! و ی چیزی که باید بگم مهمتر از خوندن ی مطلب و درس جمع بندی و مرور اون هست که به هیچ وجه ازش غافل نشو!3

3.زیست اول چندان چیز مهمی نداره ولی اگه ی نگاهی در حد ی روز وقت بذاری در حد اطلاعات عمومی راجع به ی سری چیزا بد نیست!لازم به ذکر است که از چرخه ی n2 امسال سوال اومده بود که توی زست اول هم خیلی خلاصه و مفید و با شکل بیان شده بود!4

4.اگه یکم معقول فکر کنی میفهمی که روزنامه وار خوندن مثه این میمونه واسه کنکورت بیای کتب درسیت رو همینجوری سر سری ی نگا بندازی بری سر جلسه واقعا میتونی کاری از پیش ببری؟ پس معقول فکر کن و به بهترین وجه ممکن و با بیشترین تمرکز و دقت دروس مربوطه رو مطالعه کن!

آخرین ویرایش توسط مدیر

sadeghwh

New Member
لایک ها
14

ضمن سلام راجع به سوال اولتون باید عرض کنم که بله شما میتونید تو المپ شرکت کنی!

2.ساعت مهم نیست و مهم تر از اون میزان مطالعه و درک شما از مطلب داره که همونطور که گفتی با درکش مشکلی نداری! پس فقط میزان مطالعه ات رو ببر بالا و خودت تقسیم کن و ببین که تو چه مدت زمانی با توجه به شرایط خودت میتونی این کتب رو تموم کنی!که هرچه زودتر بهتر! و ی چیزی که باید بگم مهمتر از خوندن ی مطلب و درس جمع بندی و مرور اون هست که به هیچ وجه ازش غافل نشو!3

3.زیست اول چندان چیز مهمی نداره ولی اگه ی نگاهی در حد ی روز وقت بذاری در حد اطلاعات عمومی راجع به ی سری چیزا بد نیست!لازم به ذکر است که از چرخه ی n2 امسال سوال اومده بود که توی زست اول هم خیلی خلاصه و مفید و با شکل بیان شده بود!4

4.اگه یکم معقول فکر کنی میفهمی که روزنامه وار خوندن مثه این میمونه واسه کنکورت بیای کتب درسیت رو همینجوری سر سری ی نگا بندازی بری سر جلسه واقعا میتونی کاری از پیش ببری؟ پس معقول فکر کن و به بهترین وجه ممکن و با بیشترین تمرکز و دقت دروس مربوطه رو مطالعه کن!
ممنون از پاسختون
منظورم از روزنامه وار فقط زیست سال اول بود

sflash

New Member
لایک ها
1

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

fateme

New Member
لایک ها
175

باسلام
میخواستم بدونم این حداقل نمره شرکت در المپیاد میانگین دوساله؟ یعنی اگه مثلا یکی سال اول زیستش شده 14.75 و سال بعد آورده 17.50 میتونه تو المپیاد شرکت کنه؟ و اینکه آیا اصلا شانس قبولی داره؟(اگه از الان قصد شروع کردن داشته باشه؟)
سوال دوم و شانس قبولی رو بیاید بگیم که اصن به نمره شما تو هیچ درسی ربط نداره ولی این که چه شرطی برا نمره بزارن بستگی به باشگاه و تصمیم اون سالش داره که معمولا جدا حساب نمیشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

~ Zahra ~

New Member
لایک ها
1

باسلام
اصولا هر سال به این شکل بوده :
[TABLE="width: 598"]
[TR]
[TD]المپیاد[/TD]
[TD]سال و رشته تحصیلی[/TD]
[TD]شرایطی مختص دوره تابستان که باید احراز کنند[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]ریاضی[/TD]
[TD]دوم ریاضی فیزیک
سوم ریاضی فیزیک
[/TD]
[TD]نمره درس ریاضی(1) داوطلب کمتر از 15 نباشد.
معدل دروس ریاضی (2) و هندسه (1)داوطلب کمتر از 15 نباشد.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]شیمی[/TD]
[TD]سال دوم و سوم رشته
علوم تجربی و ریاضی فیزیک
[/TD]
[TD]1- معدل دروس شیمی(1) وآزمایشگاه و شیمی(2) وآزمایشگاه داوطلب کمتر از 17 نباشد.
2- معدل دروس ریاضی (1) و ریاضی (2) داوطلب کمتر از 15 نباشد.
3- معدل دروس فیزیک(1) وآزمایشگاه و فیزیک (2) و آزمایشگاه داوطلب کمتر از 16 نباشد.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]فیزیک[/TD]
[TD]سال دوم، سوم رشته ریاضی فیزیک[/TD]
[TD]1- معدل دروس فیزیک(1)وآزمایشگاه و فیزیک (2) و آزمایشگاه داوطلب کمتر از 16 نباشد.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]کامپیوتر[/TD]
[TD]دوم وسوم ریاضی و فیزیک
دوم و سوم کامپیوتر شاخه فنی حرفه ای و کاردانش
[/TD]
[TD]نمره درس ریاضی (1) و (2) داوطلب کمتر از 15 نباشد.

نمره درس ریاضی (1) و(2) داوطلب کمتر از 15 نباشد.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]زیست شناسی[/TD]
[TD]سال دوم، سوم علوم تجربی[/TD]
[TD]معدل دروس علوم زیستی و بهداشت سال اول دبیرستان و زیست شناسی و آزمایشگاه (1) کمتر از 16 نباشد.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]ادبی[/TD]
[TD]دوم و سوم علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی
سال دوم و سوم رشته علوم تجربی و ریاضی فیزیک
[/TD]
[TD]معدل دروس زبان فارسی (2) و ادبیات فارسی (2) داوطلب کمتر از 16 نباشد.

معدل دروس زبان فارسی (2) و ادبیات فارسی (2) داوطلب کمتر از 18 نباشد.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]نجوم و اختر فیزیک[/TD]
[TD]دوم و سوم رشته ریاضی فیزیک[/TD]
[TD]1- معدل دروس فیزیک(1) و آزمایشگاه و فیزیک (2) و آزمایشگاه داوطلب کمتر از 16 نباشد.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

دوستان این کتاب فیزیولوژی برن و لوی ترجمه شدس برای خرید موجوده؟اگه هس چه انتشااراتی؟

دوستان این کتاب فیزیولوژی برن و لوی ترجمه شدس برای خرید موجوده؟اگه هس چه انتشااراتی؟

Wight

New Member
لایک ها
888

دوستان کسی نمونه سوال ، به جز دوره های قبل (کشوری) و ibo ، ندارد؟!؟

S.E.J

New Member
لایک ها
175

بچه ها چرا اینقدر این تایپیک سوت و کوره..؟!!:29:

یعنی فقط همین تعداد میخوان المپ زیست شرکت کنن؟!!:106:

خـــــــــوب بیاین اینجا از برنامه ریزی ها مون...اهدافمتون برا المپ امسال ..پیشرفتی که تا به حال داشتیم..منابعی که قراره تا بهمن تموم کنیم..و...بگیم و یه جوی از رقابت در عین حال

صمیمی ایجاد کنیم...!:115:

منتظر نظراتتون هستم ...!:3:

hossein-bio

New Member
لایک ها
48

سلام
من امسال میرم اول و می خوام تو المپیاد امسال شرکت کنم به نظرتون از امسال تخصصی هارو بخونم یابزارم واسه ساله بعد؟
در ضمن تو یکی از پست ها خوندم فیزیولوژی همش لازم نیست پس کدوم قسمتاش لازمه؟
یکی هم این که چه طور می تونم یه برنامه ریزی خوب دو ساله یا سه ساله داشته باشم؟

سلام
من امسال میرم اول و می خوام تو المپیاد امسال شرکت کنم به نظرتون از امسال تخصصی هارو بخونم یابزارم واسه ساله بعد؟
در ضمن تو یکی از پست ها خوندم فیزیولوژی همش لازم نیست پس کدوم قسمتاش لازمه؟
یکی هم این که چه طور می تونم یه برنامه ریزی خوب دو ساله یا سه ساله داشته باشم؟

Wight

New Member
لایک ها
888

یکی از مهم ترین کار ها حل سوال است

منابعی نیز برای حل سوال وجود دارد (ibo , دوره های قبل)

کسی منبع دیگری سراغ دارد؟؟

بالا