سفر به گذشته امکانپذير است (پارادکس دوقلو ها)

AJ94

New Member
لایک ها
11
جام جم آنلاين: فيزيکدانان کوانتوم در موسسه تکنولوژي ماساچوست MIT معتقدند امکان خلق ماشين زماني که بتواند بدون ايجاد اثر «پارادوکس پدربزرگ» بر روي گذشته تاثير بگذارد وجود دارد.

به گزارش مهر، دانشمندان براي سال ها توانسته بودند حالت کوانتومي را از جايي به جايي ديگر تله پورت (انتقال ماده يا انرژي با سرعتي بالاتر از سرعت نور) کنند.
اکنون «سث لويد» و گروهي از محققان MIT اعلام کردند با استفاده از چنين اصولي و با کمک گرفتن از ديگر تاثيرات قدرتمند کوانتومي که به Postselection شهرت دارند امکان بازگشت به گذشته وجود خواهد داشت. به گفته «لويد» امکان کانال زدن از آينده به گذشته براي ذرات و براي انسانها وجود دارد.
Postselection بخشي حياتي از دانش در حال تکامل محاسبات رايانه اي کوانتومي به شمار مي رود. در محاسبات سنتي در صورتي که يک کاربر نياز داشت بداند کدام يک از متغيرها در يک معادله منجر به پاسخ درست خواهد شد رايانه بايد تمامي ترکيب ها را مورد آزمايش قرار مي داد تا ترکيب درست را کشف کند. در رايانه هاي کوانتومي طبق رفتارهاي عجيب و موازي ذرات تحت اتمي، به نظر مي آيد امکان ساده سازي اين روند به واسطه اجرا کردن همزمان تمامي متغييرهاي ممکن و انتخاب ترکيبي که به پاسخ درست منجر مي شود وجود دارد.
پروفسور لويد و تيمش اعلام کردند با ترکيب تله پورت کردن و Postselection مي توان فرايند تله پورت کردن را به صورت وارونه عملي کرد. به اين شکل که Postselection به کاربر امکان مي دهد حالت کوانتومي قابل انتقال را تعيين کرده و قبل از آغاز تله پورت کردن حالت هاي کوانتومي درست را مشخص کند.
بر خلاف ديگر نظريه هاي تله پورت کردن ، اين نظريه از مواجهه با پارادوکس پدربزرگ و يا پارادوکس سفر به گذشته جلوگيري مي کند. (درصورتي که بتوانيد به گذشته سفر کنيد و به صورت تصادفي پدربزرگ خود را بکشيد، تضاد يا پارادوکسي را ايجاد کرده ايد زيرا در آينده هرگز متولد نخواهيد شد پس نمي توانيد به گذشته بازگشته و بر روي آن تاثير بگذاريد.) اين نظريه در حالت هاي ذره اي نيز مشکل آفرين است زيرا ذرات نيز مي توانند به گونه اي گذشته خود را نابود کرده و يا آن را تغيير دهند.
با اين حال به دليل طبيعت احتمالي دستگاه هاي کوانتومي به نظر مي رسد روش هاي «لويد» از بروز اين پارادوکس جلوگيري مي کند. هر آنچه به واسطه سفر در زمان به وجود مي آيد بايد از احتمال محدود رخ دادن برخوردار باشد.
نظريه لويد بسيار بحث برانگيز است. برخي از فيزيکدانان از آن به عنوان نظريه اي غير عملي و امکان ناپذير ياد کرده اند اما لويد معتقد است اين نظريه مي تواند درک انسان را از فيزيک بهبود دهد و اميدوار است نظريه اش بتواند در ارائه فرمولي از نظريه کوانتوم گرانشي موثر واقع شود.

AJ94

New Member
لایک ها
11
3 ماه دیگه دستگاه زمان ساخته میشه، و میتونیم به گذشته سفر کنیم، چه خفن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

azfandak

New Member
لایک ها
4
اگه بشه من حاضرم امتحانش کنم حتی اگه به قیمت جونم تموم بشه
برمی گردم به حداقل یه سال دیگه که بتونم دوباره المپیاد بخونم

AJ94

New Member
لایک ها
11
وای نگو، منم همین طور، خیلی دلم میخواد، اما کو تا این دستگاه به ایران و ما ها برسه.

zek

New Member
لایک ها
124
ایووووووووووووووووووووووووووووووووووول

من میرم تابستون 86 . بهترین سال زندگیم

forogh

New Member
لایک ها
0
منم ميرفتم به دوسالگيم! خيلي خوب بود! نه ميدونستم كنكور چيه،نه ميدونستم المپياد چيه! همش تو بغل اين و اون بودم!!!!هيييييييييييي ...

Olympiad

New Member
لایک ها
134
ولي به نظر من چنين چيزي ممكن نيست ........

SABB

New Member
لایک ها
25
ای کاش واسه رفتن به آینده رو هم درست می کردن!

pishi72

New Member
لایک ها
77
Olympiad گفت
از كجا ميدونين؟!! مگه 2000 سال پيش كسي فك ميكرد دستگاها و تكنولوژي هاي امروزي ممكن باشن ؟؟!!!!!!!!!!!

Olympiad

New Member
لایک ها
134
pishi72 گفت
Olympiad گفت
از كجا ميدونين؟!! مگه 2000 سال پيش كسي فك ميكرد دستگاها و تكنولوژي هاي امروزي ممكن باشن ؟؟!!!!!!!!!!!
اين يكي فرق داره...........حالا من چنين اعتقادي دارم ...ديگه .................

pishi72

New Member
لایک ها
77
Olympiad گفت
pishi72 گفت
Olympiad گفت
اين يكي فرق داره...........حالا من چنين اعتقادي دارم ...ديگه .................
چه فرقي داره؟!!!!! اعتقاد شما محترمه ... منم نظرمو گفتم...... ديگه!

forogh

New Member
لایک ها
0
AJ94 گفت
اشکتون در اومد. نه؟
دقيقاً.

همش يه پستونك تو دهنم بود و يه عروسك(كه هنوزم دارمش!) تو بغلم!!! از كجا ميدونستم قراره 15 سال ديگه همه ي خواباي شيرين كودكانم بشه كابوس كنكور!

آخييييييييي...
كاش ميشد برگردم به اون دوران...كاش...

لایک ها
7
من با تمام وجود داوطلبم!البته به شرطی که با این قد و قواره نرم و بدونم که از آینده اومدم! این جوری میتونم خیلی از جوجه هامو نجات بدم!!!!

لایک ها
7
من شاید فیزیک بخونم!اگه خوندم من اختراع میکنم!نگران نباشین!!!!!!!!!11

AJ94

New Member
لایک ها
11
یادتون باشه ما به دنیا نیامدیم واسه لذت بردن.
ولی قبول دارم شیرین ترین دوران زندگی همون بچگیه که چیزه کمی یادمون هس.

arash501

New Member
لایک ها
0
درود
تونل زمان وجود داره و من یک فرضیه دارم که زمان ثابت است و این ما هستیم که در آن در حرکتیم و چون در زمان حال زندگی میکنیم نمیتونیم لحضه قبل و بعد را ببینیم.اما با دستیابی به تکنیک شناسایی زمان میتونیم هم قبل و هم بعد را دوباره ببینیم.
زندگیه ما در کائنات دقیقا مثل یک فیلمی است که با بنام خدا شروع میشه و با کلمه پایان تمام میشه و تمامیه این لحضه های فیلم ثبت است و با در دست گرفتن کنترل متونیم لحضه قبلی رو دوباره ببینیم! یعنی از شورع تا پایان فیلم مثل همان تونل زمانی هست که در ابتدا گفتم...
اما در کل این کائنات دنیایست با بعد زمان و مکان .به نظر من ما تا از این بعد خارج نشیم نمیتونیم به این توانیایی که در زمان سفر کنیم برسیم.
من فرضیه های دارم که میشه باهاش از بعد زمان و مکان خارج شد اما متاسفانه به دلیل عدم حمایتهای پژوهشی تا الان نتونستم به مرحله آزمایش برسونمشون...

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
نمی دونم در جریان نظریه ی قبلی انیشتین که قبل از نسبیت داده بود و منتشرش نکرد هستید یا نه...طبق اون نظریه بازگشت به گذشته و رسیدن به سرعت بیشتر از نور امکان داشت...

ولی انیشتین به خاطر اعتقادی که داشت منتشرش نکرد...چون خدا رو زیر سوال می برد... به هر حال سفر در زمان و این امکان که علت معلول خود باشد ( همون پارادکس پدر

بزرگ) خدا رو زیر سوال می بره..و تناقضه اصلا... برام جالبه بدونم این اقا چیکار کرده...

و ادعا می کنه که این دو تا پارادوکس رو برطرف می کنه...جالبه...

بعد یه سوال.. مثلا اگه به 5 سال پیش سفر کنیم..طبق این نظریه ما خودمونیم و کوچولو میشیم.. یا نه خودمون رو تو اون زمان میبینیم..یا با همین سن میریم عقب..

که هر سه حالت به نظر متناقض میاد...

به نظرم گذشته رو می تونیم ببینیم..ولی نمی تونیم توش دست ببریم.. و آینده رو هم نمی تونیم ببینیم..

چون اینطوری خدا نقض میشه..

در ضمن من حاظر نیستم یک ثانیه هم به عقب برگردم... از زندگیم راضیم..راضیم ازش..

و اینکه آینده رو هم جذاب تره خودش بیاد ببینیمش..

adamus

New Member
لایک ها
37
نمیدونم جریان چیه این روزا بزرگان ادعاهای بزرگی میکنن.برگشت به گذشته. شبیه سازی انسان
ویلموت هم میگه من میتونم ادمی بسازم که کاملا و دقیقا مثه کسی که ازش سلول ابتدایی وبنیادی رو گرفتیم .دقیقا دارای همون ویژگیهای ظاهری و روحی . اما فعلا اجازه همچین کاری رو بهش ندادن و جالبه که اولین مخالف ویلموت خود امریکاست چون معتقدن درصورت انجام همچین کاری نظام بشری بهم میخوره و خدا هم زیر سوال میره
اما باحاله که مثلا منو شبیه سازی کنن بشیم دو تاadamusبیچاره مامانم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سفر به گذشته هم خیلی باحاله البته اگه بشه مثه سیامک انصاری تو قهوه ی تلخ رفت به خیلی سالا قبل تولدمون.دیدن اون سالا جالب تره تا تکرار مجدد زندگی ....اما منتظر اینده بودن و همیشه امید به اینده داشتن خیلی بهتره تا اینکه اینده رو بدونیم با دونست اونچه که میخواد پیش بیاد زندگی مفهوم نداره.

arash501

New Member
لایک ها
0
قبل از هر چیزی باید در نظر داشته باشیم که وقتی میخواهیم در مورد مباحث علمی صخبت کنیم 1.نباید با تعصبات اعتقادی آن را قاطی کینم 2.به اعتقادات دیگران احترام بگذاریم اما نظرات خود را هم عنوان کنیم.
در مورد اینکه میگید نقض خدا مخالفم...!چون همین تفکرات است که باعث شده خیلیها در راه کشفیاتشون توقف کنن و ادامه ندن!!!یه وقتهایی باید مسائل را از طریق قانون معکوس حل کرد.اما در کل من نمیگم خدا...!من همیشه میگم آفریدگار و به نظر من سفر در زمان چه گذشته و چه آینده هیچ ارنباطی به نقض آفریدگار نداره چون همه این تواناییهای کشف نشده را هم همان آفریدگار خلق کرده و چون ما تا الان باورهای غیر واقعیی از آفریدگار برای خود ساختیم نباید بگیم که خارج از چهارچوبهای آفریدگاره!چرا نگیم ممکنه تا به حال تفکرات و دیدگاههای ما اشتباه باشه...!؟!؟
ولی گذشته از همه اینها که بحث در موردش را خیلی دوست دارم و خیلی زمان هم لازم داره و اینجا هم جاش نیست باید باز هم بگم که من به سفر به زمان (آینده و گذشته) اعتقاد دارم و فرضیه ای هم دارم که خیلی چیزها را رد میکنه که آن فرضیه این است که زمان ثابت است و این ما هستیم که در تونل زمان در حرکتیم و در مورد اینکه اگر ما به گذشته بریم خود ما هستیم که کوچک میشویم یا با همین سن میریم عقب یا خودمون را در آن زمان میبینیم باید بگم که ای 3 حالت 3 کانال متفاوتن و هر کدام یه مسیر دارن و هر سه هم امکانش میتونه باشه!اما بحث ما این است که خودمان را در آن سن میبینیم چون مثلا اگر ما به سالهای قبل از تولد خود برگردیم دیگه خودی از ما نبوده که بخوایم ببینیمش!پس آن 2تا اولی را حذف میکنیم و میریم سراغ سومی که خودمان را در آن زمان میبینیم!مثل یه فیلمی که میبینیم!حالا سوال اینجاست که آیا میشه چیزی را تغییر داد یا نه!؟
در مورد نظریه انشتین که در مورد گذشته و رسیدن به سرعت بیشتر از نور است من یک نظریه دارم: از آنجایی که سرعت و زمان نسبت عکس دارن هر چه سرعت بالاتر برود زمان کم میشود و وقتی که سرعت آنقدر بالا رود تا زمان به صفر برسد اینجا لجظه ای است که ما از بعد زمان و مکان خارج میشویم و به راحتی میتونیم در تونل زمان سفر کنیم...

همه اینها واقعیتهای این کائنات هستند! چه ما بخواهیم چه نخواهیم...!چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم...!

بالا