سفر به گذشته امکانپذير است (پارادکس دوقلو ها)

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
arash501 گفت
قبل از هر چیزی باید در نظر داشته باشیم که وقتی میخواهیم در مورد مباحث علمی صخبت کنیم 1.نباید با تعصبات اعتقادی آن را قاطی کینم 2.به اعتقادات دیگران احترام بگذاریم اما نظرات خود را هم عنوان کنیم.
در مورد اینکه میگید نقض خدا مخالفم...!چون همین تفکرات است که باعث شده خیلیها در راه کشفیاتشون توقف کنن و ادامه ندن!!!یه وقتهایی باید مسائل را از طریق قانون معکوس حل کرد.اما در کل من نمیگم خدا...!من همیشه میگم آفریدگار و به نظر من سفر در زمان چه گذشته و چه آینده هیچ ارنباطی به نقض آفریدگار نداره چون همه این تواناییهای کشف نشده را هم همان آفریدگار خلق کرده و چون ما تا الان باورهای غیر واقعیی از آفریدگار برای خود ساختیم نباید بگیم که خارج از چهارچوبهای آفریدگاره!چرا نگیم ممکنه تا به حال تفکرات و دیدگاههای ما اشتباه باشه...!؟!؟
ولی گذشته از همه اینها که بحث در موردش را خیلی دوست دارم و خیلی زمان هم لازم داره و اینجا هم جاش نیست باید باز هم بگم که من به سفر به زمان (آینده و گذشته) اعتقاد دارم و فرضیه ای هم دارم که خیلی چیزها را رد میکنه که آن فرضیه این است که زمان ثابت است و این ما هستیم که در تونل زمان در حرکتیم و در مورد اینکه اگر ما به گذشته بریم خود ما هستیم که کوچک میشویم یا با همین سن میریم عقب یا خودمون را در آن زمان میبینیم باید بگم که ای 3 حالت 3 کانال متفاوتن و هر کدام یه مسیر دارن و هر سه هم امکانش میتونه باشه!اما بحث ما این است که خودمان را در آن سن میبینیم چون مثلا اگر ما به سالهای قبل از تولد خود برگردیم دیگه خودی از ما نبوده که بخوایم ببینیمش!پس آن 2تا اولی را حذف میکنیم و میریم سراغ سومی که خودمان را در آن زمان میبینیم!مثل یه فیلمی که میبینیم!حالا سوال اینجاست که آیا میشه چیزی را تغییر داد یا نه!؟
در مورد نظریه انشتین که در مورد گذشته و رسیدن به سرعت بیشتر از نور است من یک نظریه دارم: از آنجایی که سرعت و زمان نسبت عکس دارن هر چه سرعت بالاتر برود زمان کم میشود و وقتی که سرعت آنقدر بالا رود تا زمان به صفر برسد اینجا لجظه ای است که ما از بعد زمان و مکان خارج میشویم و به راحتی میتونیم در تونل زمان سفر کنیم...

همه اینها واقعیتهای این کائنات هستند! چه ما بخواهیم چه نخواهیم...!چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم...!

نه استاد.. منظور از نقض خدا همون پارادوکس علمی بود.. که همون نقض خداست..

ایشون ادعا کرده این پارادوکس رو حل کرده ( یعنی همون نقض خدا رو) من هم برام جالبه بدونم چطوری..

(چون خودم خیلی دوست دارم پارادوکس های سفر در زمان رو حل کنم.. و می خوام فیزیک بخونم (نسبیت و کوانتوم) ...البته به صورت توفیق اجباری باید برق

شریف هم بخونم..ولی ادامه تحصیلم رو حتما فیزیک و ریاضی میخونم..)

ایشون که این نظریه رو داده می دونسته این قضیه پارادوکس داره ..هم همه ی ما می دونیم..

البته من اصلا کاری به خدا ندارم.. ولی به نظم جهان بد جوری معتقدم.. و همه هم قبول داریم.. و این پارادوکس ها نظم رو بهم می ریزه..پس با طبیعت جور در نمیاد..

پس نظریه باطل میشه.. حالا این آقا می گه من این پارادوکس را حل کردم..

یکی بگه این آقا چیکار کرده؟؟؟؟

jasem

Well-Known Member
لایک ها
327
منم میرم 1 مهر 88

ولی زودی 10 روز کارام رو انجام میدم برمیگردم

arash501

New Member
لایک ها
0
اگر از اینکه میگید ایشون پارادوکس پدر بزرگ رو حل کرده منظورتون از ایشون منم که باید بگم اگر کمی در نوشته هام دقت کنید من در مورد پارادوکس پدر بزرگ صحبت نکردم و فقط گفتم اون هم میتونه امکان داشته باشه چون من عقیدم اینه که محال محاله...
اما در مورد سفر به زمان راهش رو گفتم که! ما زمانی که بتونیم به سرعتی برسیم تا زمان سفر شود از بعد زمان و مکان میاییم بیرون و آنوقت میتونیم هرجا که بخواهیم باشیم...

بدرود

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
arash501 گفت
اگر از اینکه میگید ایشون پارادوکس پدر بزرگ رو حل کرده منظورتون از ایشون منم که باید بگم اگر کمی در نوشته هام دقت کنید من در مورد پارادوکس پدر بزرگ صحبت نکردم و فقط گفتم اون هم میتونه امکان داشته باشه چون من عقیدم اینه که محال محاله...
اما در مورد سفر به زمان راهش رو گفتم که! ما زمانی که بتونیم به سرعتی برسیم تا زمان سفر شود از بعد زمان و مکان میاییم بیرون و آنوقت میتونیم هرجا که بخواهیم باشیم...

بدرود

نه بابا..منظورم همونیه که نظریه رو داده... اون ادعا کرده پارادوکس رو حل کرده..خود اون هم معتقد بوده که پارادوکسه...و اینطوری که دوستمون گفت گفته حلش کردم..

برام جالبه..

حرف شما هم در حد یه حرفه... من نمی گم نمیشه.. ولی جوری میشه که نظم رو نقض نکنه..

مثلا نظریه ی نسبیت یا کوانتوم درسته که کل فیزیک رو نقض کرد و فیزیک جدید رو پایه گذاری کرد.. ولی نظم رو بهم نزد.. به نظر من اگه روزی به گذشته بر گردیم

و بتونیم توش دخل و تصرف کنیم همه چی بهم میریزه.. مگه اینکه یکی بتونه این مشکل رو حل کنه..

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
آقا پوریا جواب pm های مارو نمی دی ؟

..........باش اشکال نداره ..............

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
mehryar گفت
آقا پوریا جواب pm های مارو نمی دی ؟

..........باش اشکال نداره ..............

این کارا غیر اخلاقیه..

والا ما هم سن شما بودیم (سال پیش رو میگم
) کاری به کار کسی نداشتیم..

هی آمار این و اون رو نمی گرفتیم..

شما کار خودت رو بکن..چیکار به رقبات داری..

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
من واقعا از اینکرده ام پشیمانم

نادمم

نادم

نادم

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
ولی جدا دوره شما تا جایی که من دیدم و میشناسم زیاد قوی نداره..تک وتوک هستن..

ایشالا میاید 40 نفر هم همدیگر و می بینید..هم ماشما رو می بینیم..(ولی آخ حال میده...من پیارسال و امسال تابستون تو دلم به بچه های سال قبل که بدون استرس تو باشگاه می پلکند و طلا شدن فحش می دادم..

حالا می فهمم چقدر حال میده..ما راست راست جلوتون راه می ریم عقده هامون خالی شه..شما هم اگه طلا شدید جلو سال بعدی ها راه برید حرصشون بدید..
)

دیگه تموم کن این بحث و بحث شیرین تاپیک رو منحرف نکن..

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
نه
ما فحش نمیدیم ما مرد عملیم...........................

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
mehryar گفت
نه
ما فحش نمیدیم ما مرد عملیم...........................

مرد عملی؟؟؟

می بینیم.. حالا میای دوره 40 نفر دیگه.. وقتی سر امتحان 5 ساعته فاینال آزمایشگاه با کلی استرس بودید و ما واستاده بودیم بالا سرتون..

یا تو آزمایشگاه ما اومدیم به سوالاتتون جواب بدیم یا وقتی تو اوج امتحاناتتون که دیگه اوج استرس و اعصاب خوردیه 5 نفرمون رفتیم تایلند (IPHO 2011) عشق و حال..

و ...

می بینیم کی رو کی عمل می کنه..

در ضمن فحش بچه صلواته..

1 نکته ی دیگه که دلم نیومد نگم: برو امتحانای ترم اول رو بخون جیگر..

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
سوزوندی منو

مخصوصا امتحان ترم اول..............

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
mehryar گفت
سوزوندی منو

مخصوصا امتحان ترم اول..............

این قانون جنگله..

ما هم سوختیم..شما هم می سوزید.. بعدی ها هم میسوزند..

بزرگ میشی یادت می ره...

دیگه بسه.. تاپیک منحرف شد..

من معذرت می خوام..

تو هم دیگه حرف نزن در این باب..

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
ایشالا ما هم می سوزونیم...........

f-makvandy

New Member
لایک ها
21
از حرفای آقا پوریا آدم استرس میگیره! چه برسه به مرحله عمل!!!

یه نکته رو اصلا نفهمیدم...
اینکه ما بتونیم به گذشته سفر کنیم و.... چه ربطی داره به زیرسوال رفتین خدا؟!؟!؟!

آخه ما کسایی رو داشتیم که طی الارض یا طی الزمان داشتند (و دارن).....
ولی این چه ربطی به موجودیت خدا داره؟!؟!؟!

خواهشا دوستان فقط نگاه نکنن...
جواب بدین....

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
f-makvandy گفت
از حرفای آقا پوریا آدم استرس میگیره! چه برسه به مرحله عمل!!!

یه نکته رو اصلا نفهمیدم...
اینکه ما بتونیم به گذشته سفر کنیم و.... چه ربطی داره به زیرسوال رفتین خدا؟!؟!؟!

آخه ما کسایی رو داشتیم که طی الارض یا طی الزمان داشتند (و دارن).....
ولی این چه ربطی به موجودیت خدا داره؟!؟!؟!

خواهشا دوستان فقط نگاه نکنن...
جواب بدین....

خدا رو بیخیال..

یه چیزی هست به نام پارادوکس پدر بزرگ.. یعنی اگه شما برگردی به قدیم و قبل از به دنیا اومدن پدرت ، پدر بزرگت رو بکشی چه اتفاقی میفته؟؟؟

jasem

Well-Known Member
لایک ها
327
پارادوکس به معنای تناقض نیست بللکه به معنای تناقض نما هست ..

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
درسته..وقتی یکی ادعا می کنه یه تناقضی رو رفع کرده (مثل این آقا دانشمنده) میگه من این پارادوکس رو حل کردم دیگه..

الان موضوع اینه...

f-makvandy

New Member
لایک ها
21
اینجانب نظریه صادر میکنم....!!!!

خوب :

طبق شواهد داریم: 1.کسانی هستند و بودند که طی الزمان داشته اند...
*نکته: یکی از علمای اهل تشیع طی الزمانی داشتند به واقعه کربلا...
****نکته2 : میتونستن جلوی همه این وقایع رو بگیرن,ولی نگرفتند...

2. از بالا میشه نتیجه گرفت که انسان میتونه طی الزمان کنه....یعنی به عقب برگرده...
****ولی نمیتونه دخل تصرفی توی اون داشته باشه....دقیقا مثل فیلمی که به عقب برش گردونی...

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ»»

اینکه جناب اومدن گفتن این رو حل کردن بسی زیاد جای تامل داره.....

علما نظری ندارن؟!؟!؟!

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
ولی خوب این نظریه قوییه که هر چیز می تونه خودش بوجود بیاد و سیر تکاملیش رو طی کنه ...........

راستی ما چرا داریم بحث میکنیم 2012 که جهان از بین میره چه کاریه اینقدر بحث والا کلا بی خیال شیم

adamus

New Member
لایک ها
37
راستی ما چرا داریم بحث میکنیم 2012 که جهان از بین میره چه کاریه اینقدر بحث والا کلا بی خیال شیم
[/quote]
مثه اینکه بچه های این سایت هنوزم به مایا ها اعتقاد دارن!!!!!!!!!!یه خرده به روز باشید پیشگو فقط و فقط اداموس

بالا